• Crusades1986
    10.2k
    Ti misliš da će ljudi koji budu na bojištu i dalje biti u stanju koristiti oružje, a kamoli biti u fizičkoj spremi, nakon što su odradili obuku kao 18godišnjaci 2030.? Bit će topovsko meso.Captain America

    Pa neće oni bit u stanju možda, ali će bit u stanju oni koji će vojnu obuku proć nekoliko godina neposredno prije samog eventualnog sukoba. To i je poanta, da svaka generacija prođe vojni rok zlu ne trebalo.

    Sigurno će ovima koji su obuku prošli i prije 15-ak ili 20-ak godina bit lakše nego da ju moraju prolazit prvi put u svojoj 40-oj godini života.

    Zašto Finska i Švedska imaju obavezno služenje vojnog roka, a zadnji sukob je Švedska imala ni sam ne znam kad, a Finska prije 80 godina? Zašto Švicarska ima obavezan vojni rok, a vojno su neutralni valjda 200 godina?

    A mi koji smo imali sukob prije 30 godina smo najpametniji pa ne trebamo imat ništa?
  • Captain America
    15.1k
    Zašto Finska i Švedska imaju obavezno služenje vojnog roka, a zadnji sukob je Švedska imala ni sam ne znam kad, a Finska prije 80 godina? Zašto Švicarska ima obavezan vojni rok, a vojno su neutralni valjda 200 godina?Crusades1986

    Možeš isto tako postaviti pitanje zašto 9 država od 32 članice NATOa imaju vojnik rok. Hrvatska se inače kupa u lovi i sigurno ne može pametnije potrošiti milijune umjesto na zajebanciju mladih.
  • Crusades1986
    10.2k
    zajebanciju mladihCaptain America

    Je, nećemo im plaćat tečaj za izviđače, imaš pravo.
  • Droljo
    6.4k
    Hrvatska se inače kupa u lovi i sigurno ne može pametnije potrošiti milijune umjesto na zajebanciju mladih.Captain America

    Stadion!
  • mali M
    4k
    ovo panično osuđivanje me navodi do zaključka da si u rasponu koji bi morao ići na obuku, ako nisi ne razumijem argumente kao da slušam ljevicu "a bolnice, a vrtići???"

    Jedan dio si u pravu, što će nam pomoć ako dođe do rata obuka koju si prošao sa 18? s druge strane i našoj braći, očevima, stričevima, ujacima, djedovima je obuka možda bila i prije 30 godina pa su svi kad je trebalo braniti dom uzeli puške i branili.. Misliti da će netko bit topovsko meso ako dođe do rata je glupo, ali i točno, svi ćemo pokušat biti čim hrabriji i ne poginuti i obraniti svoju djecu. rat je najgluplja opcija, al to ne znači da nebi trebali bar pokušati znati što radimo ako dođe do njega. Jesi tako zdušno branio i da nam netreba stadion za više od 15 000 ljudi jer ne punimo Maksimir? Logika ti je ista...
  • Captain America
    15.1k
    tečaj za izviđačeCrusades1986

    Plan te vojne obuke i nije daleko od toga. Pogotovo što će se svi odlučiti za civilno služenje.

    ovo panično osuđivanje me navodi do zaključka da si u rasponu koji bi morao ići na obuku, ako nisi ne razumijem argumente kao da slušam ljevicu "a bolnice, a vrtići???"mali M

    Taman ću izbjeći, a i kad poznaješ prave ljude nije problem i izvući se s takvog gubitka vremena :wink:

    svi ćemo pokušat biti čim hrabriji i ne poginuti i obraniti svoju djecu.mali M

    Ovo možeš napraviti i emigrirajući po uzoru na mnoge.

    rat je najgluplja opcija, al to ne znači da nebi trebali bar pokušati znati što radimo ako dođe do njega.mali M

    Ovo se napravi ulaganjem u profesionalnu vojsku koja će cijelu karijeru/život podrediti pripremi za eventualni sukob i za to biti prikladno plaćena.
  • mali M
    4k
    Taman ću izbjeći, a i kad poznaješ prave ljude nije problem i izvući se s takvog gubitka vremena :wink:Captain America

    Ovo možeš napraviti i emigrirajući po uzoru na mnoge.Captain America

    okej, shvatio sam s kim pričam.. nepotrebno daljenje upuštanje u razgovor...
  • Dinamosaur
    1.1k
    100 ljudi -100 čudi
    Ova uzrecica mi je postala potpuno jasna bas tokom vojnog roka. Rijetki su bas imali volju tamo boraviti, nisam ni ja, ali kad pogledam s odmakom onda je definitivno dobrodoslo zivotno iskustvo. A najmanje u vojnom pogledu (u 6 mjeseci smo svega 2 put isli na gađanje)
    Nije to samo sklapanje puske cijeli dan ili nekakve vjezbe. Tamo si sa istim ljudima non stop, ljude koje si tek upoznao postanu ti prijatelji za koje bi krv dao. Takoder upoznas likove koje bi gazio i dan danas, jbga ima nas svakakvih. Naucis se suzivotu sa svima, postivanje, postovanje, red, disciplina, hijerarhija. A najbolje od svega - zajebancija s ekipom. Anegdota na stotine.
    Nek idu klinci, tko je los postat ce bolji, tko je slab ocvrsnut ce, debeli ce smrsaviti, mrsavi ce ojacati..

    Sve u svemu, podrzavam
  • Dino
    2.3k
    Mislim da u vojnom smislu ovo nece bit najkorisniji program ikad posto te u ratnim vremenima okolnosti prisile da jako brzo naucis sve kaj ti treba, ali vjerojatno ce nas koji trebamo ic prisilit da se prilagodimo simuliranim uvjetima u kojima cemo zivjet.

    S obzirom da cinjenicu da svi zivimo u nikad boljim vremenima, mislim da treba malo zapaprit zivot i vidjet kolko ponekad moze bit tesko kad si sveden na jedan mizeran obrok dnevno ili kad moras potrosit i zadnji atom snage da napravis taj jos jedan sklek.

    Vrijeme ce samo pokazat na kraju jel bilo sve ovo korisno ili ne.
  • Patak
    2.6k
    Dobro ali nije vam čudno kak o tome nije bilo apsolutno nikakve javne rasprave, da to nikom od političara ili stranaka nije palo na pamet do prije par mjeseci, i da se onda odjednom o tome priča po cijeloj europi pa onda i kod nas. I brže bolje provede bez ikakve pripreme ili infrastrukture.

    Pa tko upravlja tim našim marionetama na vlasti? I sličnima po europi?
  • Patak
    2.6k
    Dobro ali nije vam čudno kak o tome nije bilo apsolutno nikakve javne rasprave, da to nikom od političara ili stranaka nije palo na pamet do prije par mjeseci, i da se onda odjednom o tome priča po cijeloj europi pa onda i kod nas. I brže bolje provede bez ikakve pripreme ili infrastrukture.

    Pa tko upravlja tim našim marionetama na vlasti? I sličnima po europi?
  • Patak
    2.6k
    Ja sam samo jednom stisnuo send
  • Patak
    2.6k
    28a ak se dobro sjećam. Koprivnica pa Samobor, vezist, Rupovke, Trcovke pitam se gdje je ta krama danas, haha. A ti?
  • vjeko1701
    6.1k
    Koje s ovo gluposti. Znam ljude koji su prošli vojni rok pa su takve pi*ke da s njima ne bi išao u borbu protiv mačića.

    S druge strane znam ljude koji vojsci nisu prismrdili pa bi s njima bez pitanja išao do pakla i natrag i nema ljudi koje bi radije imao rame uz rame da se desi neko sranje.

    Ono nešto ili imaš ili nemaš a neku bazu samoobrane i baratanja baznim oružjem se može odraditi i bez vojske.
  • Stihl
    3k

    Rupovke, Trcovke pitam se gdje je ta krama danas
    Rupovki više nema, a Trcovke se čak još i nađu, nebi veroval hehe


    Kaj je sa glavom, u kojem trenutku sam ja rekel da je neko pička. Rekel sam da bi ovog sa prizivom savjesti, ekipa koja se nije na to pozvala gledala kao na "pičku" i to sam jos stavio pod navodnike. Nemoj izmišljat toplu vodu, nego procitaj sa razumjevanjem.

    Znam ljude koji su prošli vojni rok pa su takve pi*ke da s njima ne bi išao u borbu protiv mačića.
    S druge strane znam ljude koji vojsci nisu prismrdili pa bi s njima bez pitanja išao do pakla i natrag i nema ljudi koje bi radije imao rame uz rame da se desi neko sranje.
    Živa istina, ali to uopce nije bila poanta mog upisa na koji si se nadovezal.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.