• vjeko1701
    6.1k
    Poanta upisa je bila da bi društvo trebalo posramljivanjem tjerati ljude pod palicu vojske. Da bi ih država sama trebala ponižavati kroz određene mehanizme.

    Zašto? Jer imaju neki moralni stav? Općenito ovi svi upisi....ne samo tvoj...

    Ja mislim da smo mi ko Hrvati odradili dovoljno ratova kroz svoju povijest i da bi se primarno trebali naučiti kako funkcionirati u miru. Ako ova situacija u svijetu dođe do nas, ionako će sve biti gotovo a bome ne znam taj rok koji te spremi na termonuklearni napad.

    Uostalom svi ljudi koje znam a da su prošli kroz rat ne žele vidjeti svoju ili tuđu djecu ni blizu puške i svi su se borili upravo za to da ne bi morala biti.
  • Stihl
    3k
    Ne, poanta je ta da bi ekipa trebala prestat bit mrtvi jazavci koji vire mamici ispod suknje i odradit to bez pogovora i ponekad izac iz svoje zone konfora.
    Kak bi moja žena rekla," a neka neka vraćaju vojni rok, pa da vidim koji će po cesti hodat u užim trapericama od mene" hahahahhaha
  • Droljo
    6.4k
    Ako ova situacija u svijetu dođe do nas, ionako će sve biti gotovo a bome ne znam taj rok koji te spremi na termonuklearni napad.vjeko1701

    Točno to. Ja unatoč civilnom služenju ili ne služenju uopće (ako nekog baš zanima objasnim mu) sam pucao više iz kalaša nego moji dečki koji su bili u 'pravoj' vojsci. Znam bombu bacit, znam pucat iz pištolja, napadat u potkovu itd. Jebiga, ratno dijete i uvijek je bilo svega...
    poanta je ta da bi ekipa trebala prestat bit mrtvi jazavci koji vire mamici ispod suknjeStihl

    Mi smo to odradili sa 8 godina kad su nam granate padale po gradu. Moje dijete ne mora.
  • Ludovic IX
    6.1k
    U zadnjih 110 godina, tri velika rata su bila na nasim prostorima. Koja je vjerojatnost da neće bit novog u sljedećih 50 godina?
  • Droljo
    6.4k

    Nato? Ili ili bude. A tu nas pola milijuna nebumo puno napravili
    Jel ne postoji geopolitika il nešt za vake teme? Trujete mi šank a ja vi sam pio i da me se pusti na miru
  • The Undertaker
    4.5k
    Dečki, služenje vojnog roka nije odlazak u rat. Možete to gledati i ovako...Ako do ozbiljnog rata u HR i dođe, svakako će većina od vas (ili vaša djeca) u njemu sudjelovati, milom ili silom. Da li je bolje da ste pripremljeni (makar i ovako) ili da ne znate ništa?

    Kao drugo, nijedan roditelj neće poslati dragovoljno svoje dijete u rat. Ali o tomu roditelji ne odlučuju.
  • vjeko1701
    6.1k
    Zakaj? Jer si ti moral?

    Tebi vire mamici ispod suknje. Meni imaju muda do poda kaj stoje iza svojeg mišljenja kaj god im svi oko njih govorili.

    Nisu sva muda u pušci i sklekovima.

    Neš ti muda - idem ja radit ono kaj mi kažu bez pogovora. Mi imamo malo drugačije ime za to. Rimuje se s "patak".
  • Droljo
    6.4k

    Više budu naučili u call of duty-u ili world of tanks nego tam
    Apeliram na rukovodeći kadar da se priča prebaci na neku drugu temu.
  • vjeko1701
    6.1k
    Jesmo u tih 110 godina bili članovi NATO saveza?

    Kažem, ako nešto dođe do nas, to je kraj.
  • The Undertaker
    4.5k
    Zavisi kako bude realizirano. Ako bude improvizacija a vjerovatno hoće, barem ispočetka, onda se čak i slažem.
    Ali, ja mislim da njihov prvenstveni cilj i nije toliko obuka koliko neka bazna selekcija, pregled tko jest a tko nije za vojsku, eliminiranje psihopata i luđaka itd...
  • Stihl
    3k

    Pajdo ni ja ne zelim platit porez i rezije pa moram. Tak i ovo, ak se to zakonski uvede, bude moral ić i to je to. Bilo to kao ročnik ili kao civilna zastita.


    Pajdo, ja nisam moral, ja sam isel dragovoljno.
    Ja ti samo velim da je ok sve kaj ti veliš i trebaju stajat iza svog misljenja, ali treba ih malo poslat, neka malo osjete i odrastu. Kaj je tu loše? Pa nije vojska = rat.

    Govorim iz vlastitog iskustva da im nece bit loše i imat ce samo pozitivna iskustva i nezaboravne trenutke, pa to ti dođe ko neki malo duži maturalac hehe. Jebo vas pas, pa zakaj niste bili u vojsci, pa sad nebi pricali pizdarije o kojim nemate pojma.
  • Droljo
    6.4k

    Ma to je ok. Nekakva regrutacija, selekcija, fizički, psihički, socijalno da se vidi tko može tko ne. Pa onda možda neki kamp svakih 5 godina generacijski tjedan dana da se nauče osnove.
    Pajdo ni ja ne zelim platit porez i rezije pa moram.Stihl

    Tu se varaš. Ja ne moram. Ak mi zgade domovinu jednostavno prodam sve što imam i kupim si garažu u njemačkoj te zbogom žohari.. druga su vremena
  • The Undertaker
    4.5k
    Ne nužno. Mogućnost da Hrvatska bude uvučena u neki novi rat na Balkanu, pogotovo u BiH nije nešto nezamislivo i nemoguće.
    Osim toga, kao članica NATO pakta imamo obaveze i prema Poljskoj, Rumunjskoj, Litvi itd...
    Pa ne kupujemo Rafale samo za naše nebo.
  • Stihl
    3k

    I u njemackoj bus moral platit poreza i rezije :joke:
  • vjeko1701
    6.1k
    A ja samo velim da smatram da smo mi ko Hrvati ipak zaslužili odgojiti koju playstation i tik-tok generaciju. Nije ni meni to tak super...al u pi*ku materinu jel nije dovoljno naše djece prošlo svega. Pa nek budu papci, nek budu mamini sinčići. Pa valjda si možemo to dopustiti nakon svega. Kolko generacija Hrvata je moralo odrasti prek noći...pa ajmo onda budućima dati luksuz da ne moraju. Nek budu djeca kolko god mogu. Kaj je loše u tome.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.