• ZgDLions
    20
    Što se tiče priziva savjesti samo bi odgovarao da priziv savjesti nije moguć jer se radi praktički o tečaju, da za priziv probaju (ako prođe prođe) ako dođe do rata.. za sada se nemoraju bojati i mogu biti mirne savjesti jer neće nikoga ubiti.. I držao bi ih tamo šest mjeseci pa makar ništa ne radili i samo ridali...


    To je bez veze, bio sam u JNA ‘87 i davili me godinu dana, uz to sam i bio u nekoj popravci i održavanju oružja,
    Kad sam ‘91 otišao u rat slabo sam ja to popamtil kak se time baš služi, prošlo par godina i pozabil osim osnova,
    Tak da bi bilo bolje dva puta godišnje tjedan dana ili manje neke vježbe imati, tek toliko da ne zaboraviš tenk parkirati u rikverc.
    :grin:
    Mislim da sam na Hrt3 neku emisiju gledo da tak nešto imaju u švici.
    Frajer stolar, a dva puta godišnj puca iz tenka, tek toliko da se ima grif.
  • mali M
    4k
    ma zezam se ja, slažem se da je ovo samo populizam, ali da, vjerojatno bi više koristi imalo da smo na dva vikenda godišnje praksa i bok...
  • NORTE
    9.8k
    Kvaliteta upisa na zoni je opet jako pala zadnje vrijeme. Poplava pizdarija.
  • Majki2111
    2.8k
    Mislio sam u smuslu da je čista nasumičnost kakva će interakcija biti s nekim u nekom trenutku života. Ne da podilaziš nečijim vrijednostima. Ti kroz svakodnevni govor gradiš sebe. Na to sam mislio. Svakodnevica, prijatelji, stranci... Nikad ne znaš kad će doći neka inzerakcija koja će te izgradit nadalje u životu. To je slučajnost i utjecaj okoline. Ne nužno nametanje stavova.

    Meni je šank dobar sad
  • Stihl
    3k
    Priziv savjesti...nemoj me jebat. Da mi daju vlast par minuta, rijesio bi takve gluposti za 5 minuta haha...pajdo, neces pušku i obuku, nema problema, služenje bu ti trajalo duže ali ne u civilnoj zaštiti kak se sad spominje, nego pajdo bio bi u vojsci, prao tenkove, kamione, čistio puške, gulio krupiriće, djelio vojsci hranu itd.pa kad bi ti se svi smijali i malo te omalovažavali jer si "pička" da vidis kad bi se vrnul sa sluzenja, pa kad bi ga neko pital kak je bilo. Rekel bi odmah, pozvao sam se na priziv savjesti ali nisam trebal, bolje da sam odradio pravu obuku nego ovak. Evo malo i šaljivi primjer: Kak se mladi ljudi vole pravit važni pred zenama i to, pa kad bi sel med pičke, pa ga treba pita kaj si bil u vojsci?, pa jesam, i kaj si radio, ja sam gulio krupire, al ja sam ti faca, nisam ja obični gulitelj krumpira, meni daju da gulim Lički krumpir, a ne ovaj međimurski hahahhhaha
    Na kraju krajeva, npr.ja ne želim plaćat porez drzavi, pozivam se na financijski priziv savjesti jel hahah, ali pajdo boga mi cu ga platit, mogu se ja prizivat na čuda ali porez me nebu zaobišel, tak i vojni rok, priziv savjesti, bravo, ali odsluzil bus na drugi način, pa ti pričaj borbene
  • Droljo
    6.2k
    kad bi ti se svi smijali i malo te omalovažavali jer si "pička"Stihl

    A kad bi ti (jedan od 1000) uzeo kalaš (koji čisti) i malo prorijedio ove šta omalovažavaju sa par kratkih rafala?
    Nije sve crno i bijelo frende...

    Kvaliteta upisa na zoni je opet jako pala zadnje vrijeme. Poplava pizdarija.NORTE

    O čemu ti? Ako misliš na transfere i tu histeriju slažem se.
  • Sajla
    4.1k
    Kak se mladi ljudi vole pravit važni pred zenama i to, pa kad bi sel med pičke, pa ga treba pita kaj si bil u vojsci?Stihl

    kak su se promijenili muški, promijenile su se i žene. ima ih sasvim dovoljno koje bi mislile da je njegov izbor baš super. a tipovi koji to odluče se već i kreću u takvom društvu.
  • Ivdzo11
    3.3k
    VOJNI POZIV SVIMA OD 18-27 GODINA!

    Hrvatska službeno vraća obvezni vojni rok. Vojni obveznici su svi od 18-27 godina i oni će dobiti vojni poziv za služenje vojnog roka, a ostali će se moći dragovoljno prijaviti.
  • Droljo
    6.2k
    Ajmo na vedrije teme...
    Ovo zgleda strašno dobro!
    5076794508733235306.webp
  • Sajla
    4.1k
    Vojni obveznici su svi od 18-27 godinaIvdzo11

    zato Bulat forsira posudbu u Belgiju, ne ide mu se u vojsku ;)
  • Stihl
    3k
    @Droljo
    A kad bi ti (jedan od 1000) uzeo kalaš (koji čisti) i malo prorijedio ove šta omalovažavaju sa par kratkih rafala?
    Nebu taj koji čisti sigurno dobio napunjen kalaš pa da može delat reda, btw.netreba ga niko omalovažavat, on je sam izabrao da bu to delal kad se pozvao na priziv savjesti, skuzil bi sam da se sjebo pa bum sam sebi rekel, a jesam debil.
    Ma na kraju krajeva kakav mrtvi priziv savjesti, ajde me nemojte jebat, pa nebuju išli u rat ubijat ljude ko u onom filmu, vec sam pozabil kak se zove ,gdje onaj lik nece pusku nosit pa je postao medic na bojsitu. Malo budu pucketali u mete na strelištu, delali stavove sa naouružanjem, čistili, rastavljali - sastavljali pušku i to je to. Nikaj strasno, btw.može im bit samo zabavno, nista drugo.

    @Sajla
    kak su se promijenili muški, promijenile su se i žene. ima ih sasvim dovoljno koje bi mislile da je njegov izbor baš super. a tipovi koji to odluče se već i kreću u takvom društvu
    Napisal sam prije ove rečenice "evo jedan šaljivi primjer" znači malo šale, ironija i te fore jel...
  • Sajla
    4.1k
    ma kužim da je šala, za šankom smo. samo komentiram da su se vremena promijenila, a mi nismo baš toliko ;)
    a film je Hacksaw Ridge, temeljen na istinitoj priči.
  • Stihl
    3k
    E taj, hacksaw ridge, nisam se mogel setit. Da, tamo pajdo ima priziv savjesti i juriša ko narodni heroj po bojištu bez oružja, samo takvih ljudi nije da baš ima. Bus kurc ti tak jahal po bojštu bez oruzja i glumil heroja haha
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.