• Patak
    2.6k
    Kaj Anušiću treba topovsko meso za slati u Ukrajinu na istočni front jer je ponestalo Ukrajinaca ili mu treba vojska za maltretiranje vlastitih građana za neku novu operaciju tipa korona? Treće opcije nema...
  • Captain America
    15.1k
    Uz ionako kritičan manjak radne snage, oni bi ljude slali da se igraju RL Fortnitea :lol:
  • mali M
    4k
    Uz ionako kritičan manjak radne snage, oni bi ljude slali da se igraju RL Fortnitea :lol:Captain America

    vjeruj mi da velika većina tih koji bi trebali ići na vojni rok ništ ni ne dela. Kritičan manjak radne snage je na gradilištima i sličnim strukama, a većina tih dečkiju "ide lagano" jer će ih život i tako jako umoriti pa ništa ne rade... uz debelu podršku vrlih roditelja koji ih u tome podržavaju...

    a ove prijetnje da će neki ročnik uzet kalaša i pokosit nadređene mi je u rangu ovog ratnika koji će srušiti naš forum... kako nikad prije i u gorim uvjetima nije nitko uzeo kalaša i pokosio nadređene?
  • Ludovic IX
    6.1k
    ja bi svakog klinju poslao u vojsku.. to su takve plačipičke postali svi, sam gledaju kak izgledaju u ogledalu. ok, dobro ti dođe da naučiš rukovat oruzjem, zlu ne trebalo ali vojska je da tu malo ojača klinca koji nikad nije izbivao od kuće. koji nezna krevet spremit doma i zavezat pertle još. ja sam se psihički u vojsci odmorio a fizički ojačao.

    što će falit klincu da se makne od tik toka na 3 mjeseca? postat će samo malo svjesniji svijeta oko sebe a ne stvarat si sliku po onome što vidi na tik toku

    prvih tjedan dana tlaka a onda kad skuzis da te boli kita i da ne moras razmišljati o ničem, samo lagano
  • Patak
    2.6k
    Tu infrastrukture za obuku više nema, nema ni vojarni ni ljudi. Ja kad sam služio bili su centri u Sinju, Koprivnici, Požegi i Puli za osnovnu obuku. A specijalistički za veziste npr u Samoboru. Tam su sad škole, turizam i ostali sadržaji. Nema tamo ničega vojnog više a nema ni obučenih ljudi. Dakle, netko izvana je gadno pritisnuo marionete na vlasti ovdje da se to pokrene i cirkusira oko toga.

    Kome bi poslao djecu i gdje?
  • Stihl
    3k

    Baš tak. Ja boga mi ne kužim otkud strah od odlaska u vojsku, pa nije to niš. Moja preporuka svim mladim ljudima je da to odrade bez ikakvih priziva savjesti i ostalih pizdarija, vjerujte necete bit razočarani i bit će vam to jedan lijep period i iskustvo u životu, kojeg ćete se rado sjetit. Vjerujte mi, nema razloga za strah i bjezanje od toga, pogotovo vi tu klinci kaj brijete po tribini, vec ste napola vojska, poznajete autoritet i hijerarhiju, tak da vam nebu ni najmanji problem priviknut se na režim, a ko zna mozda se nekom toliko svidi pa ostane u vojsci. Ja sam to odradio, znam kaj pričam. :wink:


    Malo je problem sa ifrastrukturom jer godinama nije bilo rocne vojske ali lako se to sredi. Trenutno jedini obučni centar za rocnu vojsku je u Pozegi, no predpostavljam da ce se obuke i prijem rocne vojske radit po svim vecim aktivnim vojarnama u Hrvatskoj ,gdje će se postavit instruktori i gdje ce se pripremit infastruktura za prijem određenog broja rocnika.
  • Droljo
    6.4k
    :worry:
    Ti bi svog sina u vojsku? Pitaj ženu šta misli o tome pa neš više tak pričat...
    Malo interne zajebancije
  • Ludovic IX
    6.1k
    nebi ona imala ništa protiv da dobije malo discipline nejde u rat ali bi bio spreman ako do njega dođe.. ti što si eskivirao po prizivu savjesti, prvi bi najebo kad bi došlo do toga ako nebi pobjego prvom prilikom.

    Droljo, nema te generacije koja rata nije vidjela.. neki i dva.
  • Mihaljević
    8.7k
    Imam 19g i nemam ništa protiv vojske i neće mi biti problem odradit vojni rok sve dok zbog toga ne bi mogao dobiti otkaz npr. , ali dobro moje godište je opušteno, ali ljudi od 26-27 koji imaju djecu, neku firmu itd. , njima će već bit problem.
  • Captain America
    15.1k
    Iznenađujuće puno boomera ovdje :snicker:

    vjeruj mi da velika većina tih koji bi trebali ići na vojni rok ništ ni ne dela.mali M

    Ljudi iz skupine 18-27 godina mogu biti pozvani prema članku kojeg je linkao kolega. Prema aktualnim podacima s burze, imamo oko 90K zaposlenih u toj dobi. Kako ćeš nadoknaditi poslodavcu izostanak radnika s posla nekoliko tjedana/mjeseci? Ljudi u toj dobi već imaju obitelji, kredite, svoje firme i sve bi to trebalo stati jer se najpoznatiji brucoš u državi iliti ministar usro imaginarne prijetnje?
  • Crusades1986
    10.2k
    imaginarne prijetnjeCaptain America

    Očito nisi svjestan okruženja u kojem živimo i koje su nam susjedne zemlje.
  • Droljo
    6.4k

    Ne brini ti za mene. Ja osim svoje kuće i svog grada nemam kud! Tak da sam ja tu
  • Captain America
    15.1k
    Očito nisi svjestan okruženja u kojem živimo i koje su nam susjedne zemlje.Crusades1986

    Očito sam svjestan da smo u NATOu i da zemlje iz okruženja mogu biti samo jake na jeziku.

    Početkom sezone je u UpU Ljubić pričao da nakon par tjedana nekomentiranja utakmica već upadaš u probleme jer izgubiš tu rutinu. Uzmi hipotetsku situaciju gdje izbije rat 2040. i dođe do raspada NATOa. Ti misliš da će ljudi koji budu na bojištu i dalje biti u stanju koristiti oružje, a kamoli biti u fizičkoj spremi, nakon što su odradili obuku kao 18godišnjaci 2030.? Bit će topovsko meso.
  • mali M
    4k
    Kako ćeš nadoknaditi poslodavcu izostanak radnika s posla nekoliko tjedana/mjeseci? Ljudi u toj dobi već imaju obitelji, kredite, svoje firme i sve bi to trebalo statiCaptain America

    neznam koje si godište i da li si se osjetio ugrožen ovom odlukom, ali u moje vrijeme te poslodavac bio DUŽAN pustiti u vojsku, nema tu očeš nećeš i za to vrijeme krediti su MORALI ići pod moratorije, tj. dao si najnormalniji zahtjev za pauziranje kredita na x mj. i to je to... Pogotovo sada kad pričamo o roku od tjedan dva do 2-3 mjeseca... ne vidim razloge panici i strahu, neopravdano...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.