• UEFA Europska konferencijska liga 2024/25
    Za Rijeku bi ovo bilo itekako prolazno.NitkoBitan

    Corvinul je bio smijurija pa su ga prošli na jedvite jade. Elfsborg je bio itekako prolazan pa ih je rutinski izbacio. Olimpija je bila itekako na kvadrat prolazna pa ih je uništila 5:0. U 540 europskih minuta uspjeli su zabiti 3 gola. Isto toliko minuta imali bi i u ECL-u, koliko bodova možeš skupiti s 3 gola?

    Ne znam od kud taj optimizam, ali s njihovom igrom - jako malo.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    40.000 do mraka ili do kraja dana?
  • 1.HNL 2024./2025.
    ova ponuda 5+2 sumnjam da je uopće postojalaSjevernaStrana

    Kako bi i postojala kad im je predsjednik u intervjuu praktično rekao da moraju prodati Pukstasa kako bi mogli nastaviti funkcionirati? Naprosto ne mogu vjerovati da je netko s toliko poslovnog iskustva tako nešto izjavio, kao da ga je oglasio na Njuškalu s “HITNO PRODAJEM!” u naslovu.

    Oni s tim i svojom PR transfernom politikom, Boto s prodajama pred ključne tekme, Mišković sa smjenom Sopića i cijenom ulaznica… kolektivno samoubojstvo, nogometni Jonestown.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice


    A ne znam, oni plaćaju i članarine, sastaju se i svašta. Pokušavam razmišljati na način da recimo živim u Stockholmu i AIK izvuče Dinamo u LP. Sigurno bih se učlanio u AIK ako bi mi to de facto osiguralo ulaznicu za tu tekmu, pa makar morao na nju bez ikakvih klupskih obiljezja.
  • Transferi - rasprave
    Ja bi samo volio da prestanemo sa ovim narativima da je nas neko zaduzio.Crni86

    Slažem se. Klubove igrači zadužuju ako odbijaju bolje i kvalitetnije ponude da bi ostali u njima. Tipa Totti u Romi. I to ne "odbio sam puno bolju punudu, ali iz Saudijske Arabije" nego zaista bolje ponude. Za sve ostalo nitko nikome nije ništa dužan.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    Vjerojatno nulaPaggini

    Ne bih bio toliko siguran. Milanesi imaju veliki fan club u Istri, Arsenal ima službeni klub navijača u Hrvatskoj već godinama. Nikad nisam razumio te debile koji navijaju za klubove koji nemaju baš nikakve veze s njima, ali da navijam za klub koji će u mojoj državi igrati jednom ili dvaput u mom životnom vijeku - vjerojatno bih se učlanio u neki treći klub za 20€ ako bi mi to de facto osiguralo da mogu gledati klub za koji navijam.

    No opet - takvih teško da ima više od 100-150 i vjerojatno će dobiti neke karte i preko svojih klubova za gostujuću tribinu. Pitanje je samo koliko ulaznica mi prodajemo gostima: 1.200 ili cijeli jug?
  • Transferi - rasprave
    Po meni je sasvim izvjesno da ga za najmanje 20 možemo i u zimu i na ljeto prodatiscooniepenn

    Ma sve okej, ali mi - barem koliko znamo - nismo dobili ponudu od "najmanje 20 milijuna" za njega u ovom roku. Dobili smo od 15. Utoliko je pogrešan zaključak da ga sigurno možemo za pola godine ili godinu prodati za 20.

    Ne znam jesam li jasan, imam dojam da ispada kao da opravdavam njegovu možebitnu prodaju što mi nikako nije namjera, ali želim naglasiti da to što mi mislimo da on ne smije ići ispod 25 milijuna ne znači ništa ako nitko ne nudi ni približno toliki novac. I @Neki tip je tu u pravu, mi nemamo financijsku potrebu prodavati ga danas, ali evidentno ćemo ga u jednom trenutku morati prodati da ne bismo ušli u bizarnu situaciju u kojoj ratujemo s njim, kažnjavamo ga, a shodno tome mu cijena rapidno pada. Sve se svodi na kvalitetnu procjenu situacije - za koju mi nemamo dovoljno inputa, a velika većina ni znanja ni iskustva.
  • Transferi - rasprave


    Sve je to super i sve si točno napisao, ali ako ću se igrati đavoljeg odvjetnika: on je uskoro 22-godišnjak koji je za Hrvatsku reprezentaciju (koja je u padu, čisto da netko ne spomene kao argument medalju s prvenstva) do sada odigrao tek 77 minuta, od toga 6 protiv Latvije, 4 protiv Armenije i 67 u prijateljskoj protiv Sjeverne Makedonije; odigrao je tek nešto više od poluvremena Lige prvaka i igra u ligi u kojoj nema niti jednog iole ozbiljnog protivnika koji bi mogao stati u istu rečenicu s najgorim klubovima u ligama petice. On je u svojoj karijeri do sada odigrao svega dve tekme protiv zaista kvalitetnog protivnika: dve tekme protiv Betisa. Ajmo mu izaći u susret pa reći četiri tekme i Betisu pribrojiti PAOK.

    I onda tu dolaziš do ključne dileme: može li Baturina zasjati i dominirati protiv Bayerna, Borussije, Arsenala, Milana, Celtica, Salzburga i Monaca? Jer ako struka misli da može, onda je realno odbiti baš svaku ponudu, makar ona bila i 25 milijuna eura, jer će u narednih 4 mjeseca pokazati što zna na najvećoj sceni i cijena će mu porasti. Ali ako struka misli da ne može, da će u tim utakmicama biti samo prosjek, onda će mu cijena pasti ne samo zato kaj će biti stariji, nego zato kaj će se izgubiti ili smanjiti i vjera možebitno zainteresiranih klubova u potencijal da može igrati s najjačima.

    I nema tu točnog odgovora jer se ne radi o egzaktnoj znanosti. Da se radi, sportski direktori odavno bi bili zamijenjeni super računalima.



    Apsolutno se slažem, ovo je bilo samo u kontekstu cijene igrača, ne sportske strategije kluba. Čak i ako igraču cijena padne za godinu, procjena kluba može biti da mu se to isplati ako će u tih godinu dana igrač biti ključan za sportske uspjehe, pa i neke druge oblike zarade na koje će njegov ostanak utjecati.

    Da me se ne shvati krivo, ja sam apsolutno protiv prodaje Baturine sada, iz mnoštva razloga - od toga da mislim kako ne možemo pronaći zamjenu za njega, preko toga da je jedan od ključnih ako ne i ključni igrač ako se želimo nadati ikakvom ozbiljnijem rezultatu u LP do toga da vjerujem kako će mu cijena rasti nakon lige prvaka. Samo kažem da je cijela stvar dosta kompleksnija i stručnija od moje, tvoje ili nečije tuđe navijačke, ali zapravo nestručne procjene.
  • UEFA Europska konferencijska liga 2024/25
    Klub koji prvi shvati da je trener najbitnija osoba u klubu i da mu se ako je pravi treba dati kontinuitet će igrati grupnu fazu nečega. Sve ostalo je mazanje očiju i trčanje iz debakla u debakl.marcio amoroso

    Ne mogu shvatiti kako to oni ne vide. Većina klubova ne može već godinama, a izuzev Rijeke - desetljećima napraviti ništa u Europi, a ne mogu bome ni ispasti u drugu ligu. Imaš čistu situaciju da čak i nekog istrpe da bi potencijalno napravili više.

    Ovo je sve istina kaj si napisao. Ja priznajem da nisam neki nogometni stručnjak i rijetko komentiram stručne teme, ali dobro procjenjujem ljude. Kad je Jurić ovog ljeta došao na Poljud i trebao postati trener - zabrinuo sam se da bi Hajduk mogao biti dosta jači no prošle godine. Kad sam vidio da se čovjek pokupio glavom bez obzira, a umjesto njega je došao Gattuso - odahnuo sam znajući da od toga nema ništa.

    Smjene Dambrauskasa, Keka, pa i Leke ili Sopića - posve su užasne odluke nogometnih neznalica koje u slučaju Hajduka čuvaju svoje guzice od mase, a u slučaju Rijeke se igraju sa skupom nogometnom igračkom umjesto da vode ozbiljan nogometni klub.
  • Transferi - rasprave
    Kao prvo, ponuda je tragikomična i nije vrijedna spomena iz perspektive interesa Dinama.scooniepenn

    To ne znamo ni ti ni ja. Ja možda mislim da on vrijedi 25 milijuna, ti misliš da vrijedi 30, ali to ne znači ništa ako je najveća ponuda 15. Ne kažem da je, kažem da ne znamo i da je stvar s transferima puno kompleksnija od toga kako ju većina javnosti doživljava.

    Kao drugo, Miro piše o zaduživanju od strane Baturinescooniepenn

    Već sam rekao, to je vrlo subjektivno. Kaj uopće znači da je netko "zadužio" klub? Zadužiti klub meni znači dati klubu više nego što je klub dao tebi, iz čega proizlazi neki etički ili moralni dug kluba prema igraču pa će mu izaći u susret tako da ga pusti negdje za nižu cifru od koje bi ga inače puštao i slično.

    Ako tako gledamo, Baturina nije zadužio klub. Kad maknemo neupitnu emociju sastrane, to je dvostrani odnos u kojem svaka strana ima svoj interes - nekad se oni preklapaju, nekad ne. Baturina će sigurno otići iz Dinama, ali nije nikako zadužio Dinamo - isporučuje klubu sve ono što i treba, kao i klub njemu.

    U Mirinom upisu nema apsolutno ničega što iz perspektive Dinama ima smisla.scooniepenn

    Pa nema, ali to sam i napisao: Miro nije pisao iz perspektive kluba. Ja se slažem da, s ovim saznanjima koja ja imam, a prilično su manjkava jer su iz medija, iz klupske perspektive nema razloga za prodaju. Svaki bod u Ligi prvaka nosi 700.000€ čiste dobiti od UEFA-e, sve i da Baturini nešto sitno padne cijena - njegova uloga u osvajanju bodova će vjerojatno pokriti tu razliku.

    Nije to egzaktna znanost nego više stvar procjene, utoliko vjerujem Mariću i IO da će dobro procijeniti.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo


    Prijava za rasizam i 3:0 za Dinamo. Može!
  • UEFA Europska konferencijska liga 2024/25
    Jedna činjenica koja savršeno oslikava tragediju naših predstavnika u Europi: ako žele gledati UEFA natjecanja, građanima Rijeke najbliže je otići do Ljubljane, Osječanima do Bačke Topole, a Splićanima do Banja Luke.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    Još manje od 400 do okruglih 40.000.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    kakve su realne sanse za navijaca gostujuceg kluba da dode do karte za domacu tribinu?dinamozivivjecno

    Za Arsenal i Bayern vrlo realne: stadioni su ogromni, a mi nismo baš u krugu najatraktivnijih protivnika. Očekujem dosta auslendera na tribinama Allianz Arene. Za Salzburg male, za Bratislavu gotovo nepostojeće jer je mali stadion, a prvi put igraju LP i vjerojatno će rasprodati svojima sve.
  • Transferi - rasprave


    Kakav tragičan prvi post na Zoni.