• xavier
    11k
    Vremena su takva da trenutno nema nogometa pa se (ponovo) zahuktala rasprava oko toga kako bi naš klub u budućnosti trebao izgledati. Kako smo mogli vidjeti, svi se slažemo da trenutno stanje nije prihvatljivo, ali vizije budućeg ustroja veoma se razliku. Upravo iz tog razloga, ideja ove teme je vidjeti kojem modelu naginju forumaši. Naravno da uzorak ovdje nije reprezentativan, ali je svakako indikativan. Pa da ne duljim, opcije bi po meni bile:
    1. Kakav model želimo u budućnosti? (71 votes)
        Čisti članski model "1 član, 1 glas". Svaki član ima pravo glasa i svi članovi imaju ista prava.
        77%
        Podjela na "obične" i "premium" članarine gdje su ove druge skuplje i jedino one imaju pravo glasa.
        10%
        Privatizacija provedena u skladu sa zakonom gdje pravo prvokupa imaju članovi pa tek kasnije ostali.
        13%
    2. Treba li teži izborima što je prije moguće ili čekati "povoljan" trenutak? (71 votes)
        Što prije, to bolje.
        82%
        Idealno bi bilo kad bude najpovoljniji trenutak.
        18%
    3. Ako ste za izbore, jeste li za direktne ili indirektne? (71 votes)
        Biraju se direktno predsjednik odnosno uprava.
        86%
        Biraju se članovi skupštine koji onda biraju izvršna tijela.
        14%
  • Bosna86
    11.1k
    Želim da mi drot na granici kaže koje smo auto po redu, želim po autocesti gledati naša auta, želim kad prodjem motel Zovko u Sesvetama da osjetim da je taj dan utakmica, želim doći na stadion i razmišljati samo o Dinamu i utakmici jednom u životu.... Ja sam za model koji mi to može omogućiti i stvarno ne tražim puno
  • Majki2111
    2.5k
    Hmm iznenađen sam prvim pitanjem i rezultatima. Ekipa bi dala svakom članu pravo glasa... To bi značilo da čovjek kupi člansku i iako ne prati klub detaljno nego je prosječan navijač, on može imati ista prava kao i isvi ostali... :confused: Po meni to nije dovoljno za imat pravo glasa kao i najupućeniji i najzagriženiji navijači.

    Ne možemo od vakog navijača očekivat veliku predanost klubu i da će sve pratit. Ista stavr je i sa državnom politikom...

    A i zadnje sam isto u manjini očito. Ekipa bi direktno birala upravu i predsjednika?? Vau, ja se ne osjećam dovoljno iskusnim ni stručnim da biram JAKO bitn ljude u dunkcioniranju kluba. Prepustio bih to stručnijima. Ako ekipa ovdje vjeruje da je dovoljno iskusna i stručna za to, respekt!
  • Ero
    921
    Odavno veću glupost nisam pročita.. Tko da bira? Amra, antolić,lesicki i takvi strucnjaci??
  • runtothehills
    377

    Neki zive na Marsu i ne vide (odnosno nece da vide) kakvo je realno stanje na primjer u drzavi, pa ipak imaju pravo glasa.
    Ne vidim uopće gdje lezi problem u biranju predsjednika i uprave jednog nogometnog kluba. Pa tko ce ih staviti onda na funkcije? Koji stručnjaci?
  • Markelo
    2.3k
    Uvijek cekamo neke strucnjake, sklanjamo se, pa nam se budale ubace na pozicije. Nismo potkapacitirani,valjda znamo sami izabrat
  • Majki2111
    2.5k
    Možemo se složit da se ne slažemo.
  • Jura
    201
    Bitna je masovnost, povećati broj članova. Ako neće svaki član imati pravo glasa svest ćemo se na par tisuća članova a onda članski model za klub kao što je Dinamo nema smisla.
  • xavier
    11k
    @Majki-Papi2111

    Ti si stvarno car. Kad mislim da više nema prostora, ti me opet uspiješ iznenaditi.

    "Navijači nisu dovoljno stručni da bi birali predsjednika kluba i upravu" :yikes:

    Što uopće reći o tome?! Kako su ti već napisali, ljudi biraju predsjednika države i saborske zastupnike, a po tom su pitanju puno manje kompetentni nego po pitanju nogometa. Kako bi ti uopće odredio tko je kompetentan?

    Stvarno želim vjerovati da ne trolaš, ali ti se trudiš uvjeriti me u suprotno...
  • Neki tip
    18.3k
    kakvim i kojim stručnjacima? Tko su po tebi iskusniji stručni ljudi koji mogu birati upravu kluba?

    Bivši nogomeraši?
    Menadžeri?
    Samo stariji od 50?
    Samo s VSS-om?
    Doktori sc.?
    Vlasnici firmi s više od 100 zaposlenih?
    Oni s diplomom sportskog menadžmenta?
    Oni koji pogledaju više od 50 utakmica godišnje uživo?

    Po kojem to kriteriju bi ti odredio tko je stručan birati upravu kluba?

    Evo dok pišem, vidim da je @xavier napisao više manje isto to.

    Dosad sam valjda 5x reagirao kad te se optužilo da trolaš, ali zbilja više ne znam kako bih ovo drugačije nazvao.
  • The Undertaker
    3.7k
    Kolega, usporedbom sa biranjem vodstva države ili, još primjerenije, vodstva grada Zagreba, zapravo dajete argumente tvrdnjama kolege Majki-Papi. Jedino ako mislite da je vlast u državi i gradu dobra, onda isprike.
  • xavier
    11k


    Ne, ne mislimo da je dobra, ali je izabrana na način kao i u svim drugim demokratskim državama. Na izborima na kojima svi punoljetni državljani/građani imaju pravo glasa. Ponavljam da se radi o "pravu" što znači da te nitko ne može prisiliti da glasaš na izborima. Ako ne izađeš na iste, onda očito nemaš problem s tim da ti drugi izaberu vodstvo države/grada. Ista je stvar s klubom.

    Ti imaš neki bolji model?
  • The Undertaker
    3.7k
    Ja potpuno razumijem kolege Majki-Papi. U osnovnom se i slažem sa njim. Većina izbora u HR koje sam ja pratio, uključujući lokalne, državne, klupske iznjedrili su lošu upravu.
    Međutim, to je sistemska mana ovakvog modela i tu nema pomoći. Ako se bira skupština, opet treba izabrati stručnjake koji znaju izabrati stručnjake pa dolazimo na isto.
  • The Undertaker
    3.7k
    Pa nemam. To je jednostavno mana ovog model i toga treba biti svjestan. Mada smatram pogrešnim raditi usporedbe biranja političara i vodstva kluba. Profesionalni klub je tvrtka i tako se treba tretirati.
  • xavier
    11k
    Pa nemam. To je jednostavno mana ovog model i toga treba biti svjestan. Mada smatram pogrešnim raditi usporedbe biranja političara i vodstva kluba. Profesionalni klub je tvrtka i tako se treba tretirati.The Undertaker

    Mislim da je klub ipak malo više od tvrtke, bez obzira bio on socios ili d.d.
  • The Undertaker
    3.7k
    Ma jasno. Razumijemo se.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.