• Neki tip
    18.3k
    Ja odustajem jer odbijam prihvatiti da netko stvarno uopće ne razumije o čemu pričamo :confused:xavier

    Potpis.
  • Ero
    921
    Dečko jel ti glasaš za predsjednika države, vlade, gradonačelnika ili to rade samo stručni ljudi?
  • Neki tip
    18.3k
    odgovorio je vec da je on protiv opceg prava glasa.. sto reci

    Pa da je nestrucan, ali da je ipak glasao.

    Pa da mogucnost glasanja treba biti rezervirano za onog tko plati vise - jer taj dokazuje svoj interes za temom pa je time i upuceniji.

    Sto dodati? :confused:
  • deda
    26.3k
    Koliko god vama čudno bilo Majkijeva logika nije uopće bedasta, dapače. Ona više dotiče filozofska, ali i pragmatična pitanja vlasti i kako se ona tvori. Problem je uvijek u regulaciji tj. zakonima koji su stvoreni za kaste, a ne za raju. Ja osobno, što većina vas i zna, sam za privatizaciju.
  • xavier
    11k


    Ovo što Majki piše, nema veze sa socios modelom vs privatizacija. I može klasična demokracija imati 100 mana, i ima ih, ali i dalje najbolji sustav koji postoji. Inače, ni ja apsolutno nisam protiv privatizacije.

    Ti misliš da bi članarina trebala biti viša za sve i to je sasvim nešto drugo od ovog što on piše. Slažem se da bi trebala biti viša nego što je sada, ali ni blizu koliko ti misliš. Jasni su mi tvoji razlozi, ali moraš shvatiti da bi članarina od recimo 100 eura odbila većinu ljudi. Ne zato što ih Dinamo ne zanima nego zato što im je to previše novca.

    Tu ideš prema Leipzigovom modelu gdje članski model postoji samo na papiru.
  • Ero
    921
    Ok prihvatio bi i ja privatizaciju, ako bi bio članski referendum i da to bude volja članova, al bez "mamićevih kineza"..
  • Neki tip
    18.3k
    Koliko god vama čudno bilo Majkijeva logika nije uopće bedasta, dapače. Ona više dotiče filozofska, ali i pragmatična pitanja vlasti i kako se ona tvorideda

    Da bi nešto bilo logično, mora biti dosljedno, a to nije ovdje slučaj.

    Biti protiv općeg prava glasa je, pa, protuustavno. ;)

    Prvi bih imao pravo reći da ne želim da moj glas vrijedi isto kao i neke babe bez škole ili da ne želim da ona glasuje uopće, ali to je toliko elitistički i samodopadno i bezobrazno.. kako ja mogu reći da bolje od nje znam što je za nju dobro? Pa nisam joj skrbnik.

    Par tisuća godina društvene evolucije dovelo nas je do demokracije i općeg prava glasa. A mi bismo nazad u aristokraciju ili oligarhiju..

    Da se razumijemo, dobro bih prošao u takvoj priči, ako ćemo pravo, u birtijskom druženju s prijateljima nemam problem s time da se zajebavamo kako bi bilo dobro da se pravo glasa ograniči, ali to je birtijašenje uz pivo, a ne filozofska rasprava.
  • Markelo
    2.3k
    Meni se cini da bi tu neki sami sebi oduzeli pravo glasa na izborima i dali drugima u ruke da odlucuju
  • xavier
    11k
    Ok prihvatio bi i ja privatizaciju, ako bi bio članski referendum i da to bude volja članova, al bez "mamićevih kineza"..Ero

    Ovo je poanta svega. Klub je u ovom trenutku udruga građana i ako će se nešto mijenjeti, to moraju odlučiti njegovi članovi, a ne Mamićeva ekipa.
  • deda
    26.3k
    Ok prihvatio bi i ja privatizaciju, ako bi bio članski referendum i da to bude volja članova, al bez "mamićevih kineza"..Ero

    Da. To je i moj stav.
  • marcio amoroso
    31.4k

    I moj. Da ne dužim, napisati ću samo ovo.
    Koji god model dobijemo, bit će ljudi koji će ga popljuvati. To nam je valjda svima jasno.
  • Neki tip
    18.3k
    Mislim da je malo tko ovdje a priori protiv privatizacije.

    To sam i ranije napisao.

    No ne vidim kako podizanje iznosa članarine utječe na stručnost birača. Nemam ništa protiv podizanja, jer je ovo sad smiješno, ne mislim ni da je 500 ili 700 kn puno, obrazložio sam to. Jednostavno, iznos koji netko uplaćuje nije dokaz da išta zna o nogometu, o upravljanju pa ni da toliko voli Dinamo.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Mislim da je malo tko ovdje a priori protiv privatizacije.Neki tip sa Zapada

    Mislim da griješiš.
  • Eduardo
    16.8k
    Dva pitanja, sorry @xavier ako će razvodniti raspravu ili ako im nije mjesto tu, obrisat ćemo.

    Da li je po vama uredu da predsjednik može odraditi određen broj mandata po određenom broju godina ili da jednostavno ima pravo biti biran dok god je njegov program i rad dobar i zadovoljavajući za klub i navijače?

    Također, da bi se netko kandidirao za predsjednika, morao bi biti član kluba određen broj godina, kao i za skupštinu ili je dovoljno samo da ima potrebno iskustvo i znanje, uz predočeni program?
  • xavier
    11k


    Naravno da im je tu mjesto i veoma su zanimljiva. Nisam u startu išao previše u širinu jer sam se bojao da ljudi neće imati volje odgovarati na anketu ako će to zahtjevati previše vremena.

    Moram priznati da nisam najsigurniji što bih odgovorio na tvoja pitanja. Logika s jedne strane kaže da ako netko radi dobar posao, nek ga radi što duže. Opet s druge strane, nije to ograničenje na određen broj mandata bezveze.

    I po drugom pitanju imam dvojbu. Želimo li na mjestu predsjednika "stručnu osobu koja je već dugo član kluba" ili "najstručniju moguću osobu" (ovo ne znači da je hajdukovac nego da jednostavno nije član kluba dovoljno dugo)?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.