• Bosskovitz
    7.2k
    Nije li produžena posudba na iduću sezonu?Captain America

    Ne znam, ali cijeli koncept dovođenja na posudbu ozlijeđenog igrača koji po svim procjenama neće moći zaigrati ni minutu - znači dovedeš ga i plaćaš da bi ga liječio i vratio natrag - sam po sebi predstavlja vrlo mutan posao. Nije to sad Rog kojeg smo doveli ozlijeđenog, ali uz procjenu da će kroz dva mjeseca moći igrati i onda ćemo u sljedećih pola sezone procijeniti je li vrijedan otkupa ili nije; ovaj je došao ozlijeđen, znalo se da neće moći igrati do kraja posudbe i da se neće napraviti ništa osim što će ga se liječiti o našem trošku.

    Pitanje je koliko ima smisla plaćati Špikića i Kaneka istovremeno, a nijedan nije kvaliteta za prvih 11 Dinama (bar onog kakvog ja želim da bude). Dodaj tu i Hoxhu na lijevom krilu pa će nam izgledno trebati 2 krila na ljeto.Captain America

    Mislim da je Kaneko dosta bolji igrač od Špike i da mu je plafon veći, kao i da bi bio bolji igrač s boljim trenerom. Prihvaćam da imamo drugačije mišljenje, ali ja bih za Kaneka dao milijun eura. On tu vrijednost ima.
  • Ludovic IX
    5.1k
    Kaćavenda je nadam se dogovoren sa tim discountom zbog vemena provedenog kod nas. mi zapravo ulažemo na crveno ili crno sa njim. ako pogodimo, dobit ćemo igrača za 2 nečega, a možda bi inače platili 3 ili 4. ako fulamo, potrošlili smo taj ulog ali ja sam uvjeren da će on i ostat i bit jako koristan.

    što se tiče kaneka, meni ne ulijeva povjerenje da on može puno bolje od oovg što je igrao. ima tu neku startnu brzinu i solidan centaršut ali sve više i više je pročitan. ja sam znao pogriješiti sa procjenom igrača (Broz je meni bio katastrofa prvih 6 mjeseci u dinamu da sam mislio koja je budala ovog platila 2,5 miliona eura)
  • Olmic
    2.7k
    kacavenda je sigurno dogovoren uz sugestiju Simica i uvjeren sam da ce se on ispatit kad tad
  • Captain America
    13.2k
    ima tu neku startnu brzinu i solidan centaršut ali sve više i više je pročitan.Ludovic IX

    Potpis. Ako mislimo igrati moderni nogomet, trebamo krila koja zabijaju. Kanekov 1 gol u HNLu na 16 započetih utakmica je puno premalo. Za primjer, Ivanušeca se pljuvalo zbog 2 gola u 15 utakmica pretprošlu jesen, a Kaneka se sada brani. Nema udarac, a i realizacija u 16ercu nije na razini potrebnoj Dinamu. Na ruku mu ne ide ni Petko u napadu pa ni solidan centaršut ne dolazi do izražaja.

    Ako je financijska situacija loša, dati 1 milijun kraj Špikića čisto da se da nema nikakvog smisla.
  • Svi na Sjever
    1.9k
    ja sam znao pogriješiti sa procjenom igrača (Broz je meni bio katastrofa prvih 6 mjeseci u dinamu da sam mislio koja je budala ovog platila 2,5 miliona eura)Ludovic IX

    Ja sam urlao Brozu prvih 6 mjeseci,u sebi sam mislio što ovaj dečko igra,da mi je netko tada rekao da će igrati u Interu i biti jedan od naših ponajboljih veznjaka ikad ,poslao bih ga u Vrapče.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Kaneko ničim nije dokazao da se isplati dati milijun eura za njega. Priča oko Kačavende je malo specifična i mislim da to nije loš potez. Posudba nas ne košta ništa, mi ga liječimo i ako sve bude u redu otkupit ćemo ga za relativno malo para. Kačavendu prije ozljede si nismo mogli priuštiti.
    Po čemu je trener kriv što je Ogiwara stalno ozlijeđen?
  • Laugreano
    1.3k
    uz 6 asista koliko ima, jos je barem toliko mrtvih sansi namjestio. Igrao dobro dok nije prosao pripreme profe. Onda ga ovaj poceo gurat u sredinu, da otvara Ruletu mjesto na krilu. I tu je poceo njegov pad
  • jedan u nizu
    5.6k
    Jos jednom cu napisati .

    Mi smo za Rukavinu trazili 5 milijuna eura.
    Jedan Menalo trenutno ima trzisnu vrijednost od 800k eura. Jedan Antonio Marin trenutno vrijedi 1mil.

    A onda nebi doveli Kaneka za 1mil?

    Kaneko trenutno moze biti jako dobar za rotaciju, i 1mil je smijesna cifra za to .
    Plafon mu je puno veci i kod drugog trenera bi bio jako dobar prvotimac, a za to je cifra od 1mil jos smijesnija.

    Koliko smo samo poluigraca dovodili za 2 - 3 mil, a Kaneka nebi za 1mil?
    Ne budite smijesni, otkup Kaneka je po meni pod mus.
  • Mlađi referent
    10.3k


    Ima 5 asistencija, namjestio je 8 velikih prilika i upisuje 0.9 ključnih dodavanja po utakmici.

    Razumijem da je simpa i svi želimo da bude zvijer, ali prestanite s tim mitovima da se jadnog Takura svaku tekmu zakine za 3 asistencije. Njemu se svaki centaršut broji “evo, ovo je gol da mu suigrači nisu loši”. Dajte najte.
  • EastsideZg
    166
    Kaneko je čisti primjer wingbacka. Dečko nema nikakav udarac, nit raznovrsan dribling, dvije stvari koje su nužne kod modernih krila.
  • Captain America
    13.2k
    Mi smo za Rukavinu trazili 5 milijuna eura.jedan u nizu

    Ne možeš usporediti hrvatskog tinejdžera kojeg su svi skauti označili u bilježnicama i 26godišnjeg Japanca s 1 dobrom sezonom iza sebe u prosječnoj japanskoj ekipi. Mogli smo mi tražiti i 50 za Rukavinu, ali činjenica ostaje da smo dobili ponudu iz MLSa od 2.5 milijuna.

    A onda nebi doveli Kaneka za 1mil?

    Kaneko trenutno moze biti jako dobar za rotaciju, i 1mil je smijesna cifra za to .
    jedan u nizu

    S upitnom financijskom situacijom i neizvjesnim nastupom u UCL nije mudro davati milijun za igrača koji nije za prvih 11, a možda je minimalno bolji od Špikića.

    Plafon mu je puno veci i kod drugog trenera bi bio jako dobar prvotimac, a za to je cifra od 1mil jos smijesnija.jedan u nizu

    Nema 20 godina već 27 uskoro. Ovo je njegov plafon jer ulazi u prime. Neće njega novi trener naučiti bolje udarati loptu, realizirati zicere, čitati igru...

    Koliko smo samo poluigraca dovodili za 2 - 3 mil, a Kaneka nebi za 1mil?jedan u nizu

    Ako će ova uprava dovoditi igrače kao i bivša, nek se slobodno steraju u rodni kraj.
  • jedan u nizu
    5.6k


    Pa eto, dobili smo 2,5 ponudu a trazili vise.
    Danas je milja eura za rotacijskog igraca najnormalnija stvar. Tu trazimo kapitalce ali za njih treba iskrcati malo vise.

    Kaneko ne svoj plafon imao krajem jesenskog dijela, kada su mu svi tepali samuraj iz Saitame. Ja smatram da bi to bilo jos i bolje da igramo sa dva napadaca.

    Nakon zimske stanke ga je trener ugasio. Nije on zaboravio udarati loptu ili citati igru. Trener mu je stavio totalno drugaciju ulogu i dobili smo puno losijeg igraca nego prije zime. Covjek mu je spasio guzicu a ovaj je napravio raketu od njega na svoj nacin. Zalosno sto nemamo trenera koji ne zna prepoznati kada i i kojim situacijama mu igraci daju vise.
    Eto samo da su dva Hoxhina zicera s 5m usli u gol on bi imao dva asista (tak je netko napisao, ne sjecam se ko je ubacio lopte), i opet bi Taki bio samuraj. A nista drugo nebi napravio.

    Ako ce nama 1mil biti previše za igrace koji mogu biti sjajni prvotimci (ma cak i u rotaciji) onda mozemo zaboraviti na rakete, na kapitalce i pojacanja.
    Imat cemo poluproizvode poput Marina i Spikica i cuditi se kako ne mozemo uci u LP.

    Trziste se mijenja, nije to vise trziste kao nekada, cijene su porasle svima. Kako smo se navikli platili 3,5 eura za pivo, a nekad smo placali 2 eura, onda je normalno naviknuti se da dobro igraci ispod 1mil su samo iznimke i anomalije.
  • Orc123
    5k
    Kaneko igra za duplo manje nego ima Spikic a 4 puta manje nego sto je imao Ivanusec! Mislim da onda si mozes sam zbrojiti i oduzeti! Kaneko je odlican back up a trenutno i najbolje krilo koje imamo, nazalost van forme bas kao i 80% momcadi!
    Kaneko nije gol igrac ali ove polusezone je vec na kontu trebao imati bar 4 asistencije da nije bilo nonsalancije suigraca! 4 gola i 9 asista bi za mene bila lijepa brojka iako i ova kaj ima nije losa....on je krilo ala Kadzior i toliko i vrijedi. ..
    Btw. Pogledaj si Japansku ligu i njihove igrace i kak igraju pa ces vidjeti da je duplo jaca od HNL.
    Da se Kaneko vrati na razinu od jeseni bio bi daleko najbolje krilo hnl, nije bezveze Karoglan govorio i na sva usta ga hvalio a svi drugi skautirali posebno...
    Trenerova je zadaca da ga vrati u staru formu.
  • Ludovic IX
    5.1k
    ja mislim da nisi u pravu.. zato što mi apsolutno igramo isto odkad je jakir trener.. ništase nije promjenilo nakon priprema. nit je on kaneku dao neku drugu ulogu. kaneko je onda kao i sad trazio prednost u prvom koraku pa ako je prošao išao je do kraja ili na centaršut ili ulaz duboko u 16 pa što bude ili prebacuje na lijevu pa puca po golu što mu nažalost u zadnjih 15 udaraca nije pršlo jer je pucao svaki put u blok.

    Takuro ima nisku granicu potencijala ali je dovoljno dobar da igra dugo na toj svojoj najvišoj granici. Ta granica je za nas otprilike na granici za prvih 11. ja se iskreno nadam da ćemo ga otkupit pa utopit za 3-4 puta više love (ako postoje ponude) i uzet bolje krilo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.