• Captain America
    13.7k
    Tu trazimo kapitalce ali za njih treba iskrcati malo vise.jedan u nizu

    Kapitalac može biti i neko poput RPGa i Thea koji je došao besplatno. Igrači u najboljim godinama s pregršt iskustva. Upravo ovdje imam velika očekivanja od Marića ili ko god bude SD bez VD. Na njima je naći ovakve igrače i prodati im Dinamo i Zagreb.

    Nakon zimske stanke ga je trener ugasio.jedan u nizu

    Prije bi rekao da su se obrane priviknule na njega. Kako judu svako čita jer zna da ide u sredinu, tako i Kaneka čitaju jer ide uz out-liniju jer mu je udarac iz daljine nepoznanica. Već sam spomenuo ovdje, jako podsjeća na priču s Biukom. Eksplodirao je kao vrhunski dribler, odigrao kraj polusezone fantastično i nakon priprema su se bekovi očekivano prilagodili.

    Ako ce nama 1mil biti previše za igrace koji mogu biti sjajni prvotimci (ma cak i u rotaciji) onda mozemo zaboraviti na rakete, na kapitalce i pojacanja.
    Imat cemo poluproizvode poput Marina i Spikica i cuditi se kako ne mozemo uci u LP.
    jedan u nizu

    Dosta potcjenjivačko razmišljanje o Špiki. Ne znam kako se Špika nije ugasio pa u HNLu ima gol i asist i u ECL asist, a Kaneko samo asist u ECL s 360 minuta više (228:588).

    on je krilo ala Kadzior i toliko i vrijediOrc123

    Kadzior je bio i strijelac i asistent za razliku od Kaneka. 16 golova i 21 asistencija u 58 utakmica u HNLu kao rotacijsko krilo. Taki je kao starter na 1 golu i 5 asistencija u 20 utakmica u HNLu. Ta statistika daje 0.64 g+a po utakmici Kadziora u odnosu na 0.3 g+a po utakmici Takija. Ne bi riječ rekao da Kaneko ima brojke kakve je imao Kadzior.

    ja se iskreno nadam da ćemo ga otkupit pa utopit za 3-4 puta više love (ako postoje ponude) i uzet bolje krilo.Ludovic IX

    I ja se isto nadam. Odlična ideja :ok:
  • jp23
    2.2k
    Daj Kaneka Bjelici i imat ćeš dobar učinak sa krila. Daj Kądziora Jakiru i prvim busom će biti vraćen u Poljsku sa izlikom gledanja mobitela u boksericama.

    Sad nevezano na to, ako je Marić samo vd, ima li neki ozbiljniji kandidat na kontu, da je realan i da nije nužno s ovih prostora?
  • Jaro
    5.5k
    ne kuzim "patnju" na ljude koji "nisu s ovih prostora"... Kaj nije bitno da SD ima neke vjestine, mrezu poznanstava te da bi to kaj je domaci trebala biti prednost neka?
    Jedan od glavnih tvoraca Kloppovog Liverpoola je bio obicni anonimus, neuspjeli nogometas, zaposlen u klubu kao jedan od analiticara te kroz razne uloge dosao do pozicije sportskog direktora, a danas gavlasnici vide kao kljucnu figuru za tranziciju kluba nakon Kloppovog odlaska.
    To kaj je netko negdje u odredjenom trenutku odradio uspjesan posao ne garantira da ce na drugoj lokaciji uspjeti.
    Najbolji scenarij ce biti kad se Maricu obrise ovo v.d. - to ce znaciti da je odradio dobar posao i klub/momcad su na pravom putu.
  • jp23
    2.2k
    U pravu jesi sa komentarom, no mene je samo zanimalo ima li stranih kandidata sa poznanstvima koji su potencijalne opcije u slučaju kad on ne bi postao stalni SD, čisto jer jedino domaće ime koje sam upamtio u tom kontekstu je Mance
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Sd treba da zavrsava poslove. Da dovede talente ,platin ih onoliko koliko je to potrebno i koliko se moze. Sto povoljnije i prodato sto skuplje ,jednostavno. I dovoditi prøve iskusne igrace ,pojacanja reagirati pravovremeno i dovest ih po istecima ugovora besplatno i platiti im dobre place søza koje bi doticni doslo u hnl i bili prava pojacanja . Maric moze i jedno i drugo ,u to sam uvjeren.
  • jedan u nizu
    6k
    Realnost je takva da je puno teze naci dobrog SDa nego dobrog trenera.

    Jedan SD u klubu uglavnom bude puno duze nego trener neki. Dobri treneri svako malo mijenjaju klubove, nebitno da li su dobili otkaz ili otisli jer im je dosla druga prilika.

    Jednom treneru se sudi najcesce zadnji mandat i gleda mu se nekako 'kratko' vrijeme. Ako je odradio odlicnu sezonu, potencijal je da ce ici u boljji klub. Ako je odradio losu zadnju sezonu, dobit ce otkaz i vjerovatno ce ici u klub slicnog ranga ili nesto malo goreg.

    Jednog SDa se ocjenjuje na temelju vise sezona. Nece jedan prijelazni rok presuditi SDu, a njegov utjecaj ce se vidjeti tek kroz godine dok je tamo, ili godine nakon sto ode.

    Koje sportske direktore najbolje cijenimo? Uglavnom one u najboljim europskim akademijama, koje svake godine izbacuju dobre talente, i oni koji kupuje juniore i onda ih prodaju dalje. Poput jednog Dortmunda, Leipziga i slicno.

    Mi bi svi najrade takvu osobu, ali ta osoba je puno nerealnija nego jedan Mourinho na klupi.

    Dobri SDi su zauzeti, i kada slucajno postanu slobodni, brzo nadu angazman u vece klubove.

    Mi smo zanimljiviji jednom dobrom europskom treneru nego jednom dobrom sportskom direktoru. Zasto? Trener moze uci u europu, igrati protiv najvecih klubova, ostvariti neku rezultat. Sportski direktor moze dobiti max 10mil eura da dovede igrace u jedan jugoistocno europski klub (nazalost, tako nas ljudi percipiraju). Doci ce neki, privuci ce ih nase pobjede protiv Chelseaja, Tottenhama ili Betisa. Ali nece doci cijela garnitura za 10mil.

    Po meni je realno da cemo dobiti samo nekog SDa sa podrucja ex-yu. I to je sasvim u redu. Svi dobri sportski direktori uglavnom dodu 'iznutra', a ne velikim transferima kao treneri. To su ljudi koji poznaju klub, njegov znacaj, njegovu tezinu, njegove ambicije i stil igre koji preferira. Svi su oni umrezeni sa agentima i posrednicima, i skautskom sluzbom. Najverovatnije da cemo dovesti igrace koje nam predloze agenti i posrednici, ili kojeg skautiramo.
    Ne treba sportski direktor imati crnu knjizicu sa 200 imena. Imat ce par skauta koji ce imati te knjizice, a sportski direktor ce pogledati tih 200 imena, plus 200 imena koje mu agenti ponude i od toga ce izabrati igrace koje ce dovesti. Vise do izrazaja dolazi sposobnost pregovaranja nego prepoznavanje talenata. Talente ce prepoznati skauti, to je njihov posao. Ionako ce izvjestaj jednog skauta krojiti misljenje o pojedinom igracu.

    Sve u svemu, meni je Maric ok kao v.d. SD, i ako postane SD necu imati nista protiv jer ce to znaciti da je napravio dobar posao.
    Meni je bitnije da imamo osobu zaduzenu za to, a ne da se salju mailovi svim clanovima uprave, ili da se pregovara sa svime i svakime. Jedna osoba koja je zaduzena za to i cao. To je najbitnije. I to da mu se ne mijesaju u posao i miniraju poslovi. A to se vjerovatno vise nece dogadati sa novim predsjednikom i izvrsnim odborom.
  • Jaro
    5.5k
    yep, ako nista, Maric je covjek iz sporta, za razliku od ovih do sada koji su radili na transferima - ova kuha kavu, ovaj je radio "u tiskari", a ovaj treci niko ne zna koji mu je magic. I oni ce pregovarati s nekim Barom, Naletilicem ili Zorcom, Edwardsom i slicnima kod kupnje/prodaje igraca, potpisivanja talenata ili produzetka ugovora prvotimcima...
  • Georg Koch
    3.5k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/u-potrazi-smo-za-novim-sportskim-direktorom-dinamo-zeli-naslov-prvaka-hrvatske-i-ligu-prvaka-svake-godine-15441374

    Posto ovdje imamo i nekolicinu ljudi koji su bas upuceni u sve.
    Mene zanima, da li Bozidar Sikic moze biti dobar kandidat za funkciju SD-a?
  • Mali dioničar
    14.1k
    Šikić je nesumnjivo nogometno kompetentna osoba.

    Ipak, Lokomotiva je klub bez pritiska rezultata, bez pritiska navijača i nikoga na svijetu ne zanima kako taj klub funkcionira.

    Osim puno dobrog kadroviranja i miksanja iskusnih igrača i mladih koje treba afirmirati kao dobitne kombinacije, napravio je i neke neshvatljivo loše stvari poput rasformiravanja momčadi koja je bila 2. u HNL-u i praktički svojevoljnog odustajanja od nastupa u europskom natjecanju u sezoni 2020/21 kad su čak igrali kvalifikacije za Ligu prvaka.

    Lokomotiva kao klub ima golemi operativni rizik jer se stječe dojam da Šikić jedini tamo donosi odluke. Znamo da je Gudasić nogometno obrazovana osoba, ali mislim da je konsenzus da bi Lokomotiva vrlo brzo pala na grane Rudeša u slučaju da Šikića nema u klubu.

    Dinamo kao klub sigurno ne može funkcionirati na način da je ovisan o jednoj osobi kao što je Lokomotiva ovisna o Šikiću, a i pitanje je njegovog karaktera kako bi on uopće mogao funkcionirati u sredini gdje bi morao obrazlagati svoje poteze.
  • austrijanac
    2.7k
    Gledajte, SD je najteža pozicija za pronać i učestalo se do takvih osoba dolazi iz unutarnjih redova.
    Treneri daju/dobivaju otkaz relativno često i opet će nać neki angažman za mjesec dva, takva je priroda posla.

    SD je pozicija koja traje godinama i to su uglavnom osobe koje dolaze iznutra, poput našeg Marića. Pa Salzburg je sam iz svojih redova iznjedrio nekolicinu SD-a, sve osobe koje su prošle kroz njihov obrazovni sustav.

    Možemo mi govorit trebali bi tražit novoga, da li je Šikić taj i sve ostalo, ali i samim ostankom Marića nemam ništa protiv.
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Ja se zaista dugonnismnrdovao kao sad. Ocekivanja i cekanje novog sd su visoka,jedva sam cekao imenovanje . Kad sam prespavao mislim da je Maric sad zaista najbolje rijesenje i uzbudljiv projekt. Mod ambicizan ,obrazovan,govorii vise jezika i jako se radujem vemenu pred nama. Bit ce uzbudljivo. Sad svaki radi svih posao. Ljudi zasluzeni za ekonomiju rudare i odradjuju veliki posao. Stadion,uprava Ma imamo sve. Samo jos cvaknuti tovare i grabiti prema tituli.
  • SjevernaStrana
    673
    napravio je i neke neshvatljivo loše stvari poput rasformiravanja momčadi koja je bila 2. u HNL-u i praktički svojevoljnog odustajanja od nastupa u europskom natjecanju u sezoni 2020/21 kad su čak igrali kvalifikacije za Ligu prvaka.Mali dioničar

    Staviš slobodno stvari u kontekst... Ako se netko ne sjeća riječ je o pandemiji zbog koje je cijeli svijet stao na trenutak pa si tako i ostao bez nekih prihoda, a istovremeno živiš u Hrvatskoj pa tvoj klub nema budžet koji troši nego kroz godinu moraš namaknuti novac koji si potrošio... Sezona ti je završila 1.8., a 16.8. ti je počela nova, na stolu imaš ponude za Kastratije, Toliće, Jakiće itd itd ili ih ne prodaješ i igraš s njima Europu za koju nemaš garanciju da ćeš ju ostvariti koliko god igrača odbio prodati? Kako sam već spomenuo ostao si bez dijela prihoda, a i bez toga moraš namaknuti minimalno 5 milijuna eura koliko Šikić spominje da im je potrebno za preživjeti... Za mene apsolutno razumna odluka da si u takvom trenutku odabrao nešto sigurno za razliku od kockanja s Europom...

    Još malo kad smo kod ambicija Šikić je prošle godine najavio ako sve bude u redu kako bi ovo ljeto složio ekipu te sezonu 24/25 ili 25/26 napao i išao po dobar rezultat...

    I ako maknemo renomirana imena s iskustvom u ligama petice kao i još nekim jačim ligama i klubovima kakva se ovdje, a i šire priželjkuju Božidar Šikić je apsolutno dobar kandidat.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Staviš slobodno stvari u kontekst... Ako se netko ne sjeća riječ je o pandemijiSjevernaStrana

    Ako to stavimo u kontekst, radi se o savršenoj situaciji za Lokomotivu.

    Igra se za lovu od UEFE i medija te transfere na praznim stadionima. Na svijetu nema kluba koji je to naviknut kao oni.
  • Georg Koch
    3.5k
    Možemo mi govorit trebali bi tražit novoga, da li je Šikić taj i sve ostalo, ali i samim ostankom Marića nemam ništa protiv.austrijanac

    Nemam ni ja nista niti 1% protiv ostanka Marica, napokon djelujemo i pravimo korake, odlicna stvar za mene!
    Govorim u kontekstu ako je V.D., te ako se planira konkretno/dugorocno rjesenje, da li je on opcija.
    Po meni sigurno ime za razmotriti.
    U svakom slucaju prst gore od mene.
  • Orc123
    5.1k
    Sikic? Hvala ali ne hvala....jedan Mamic je bio dovoljan a uspoređivati Loxu i Dinamo je nebo i zemlja. Klub bez navijaca, rezultatskog imperativa, sluzi samo za prodaju igraca....Dinamo treba rezultat, a igraci koje bi trebao dovoditi u Dinamo bi morali biti za 3 klase bolji....ako se ne moze naci kvalitetno rjesenje, SD sa pedigreom, bolje da ostane Maric uz pripomoc Dabca, Vukelica i konacno tu je Zajec!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.