• SjevernaStrana
    675
    Ne moraš ići van Hrvatske da vidiš koliko popunjenost stadiona utječe na sportski uspjeh... Također, ponovno možeš ostati u Hrvatskoj kako bi vidio da se pobjeda u određenoj utakmici, osvajanje titule i sportski uspjeh općenito - ne može planirati... Ti igrači bi ti sigurno pomogli, ali nitko i ništa ti ne garantira pobjede u tim utakmicama dok istovremeno na stolu imaš lovu za iste te igrače u takvoj situaciji...
  • Captain America
    13.7k
    Fino je sve rekao. Želim mu od sveg srca da djelima opravda ove rečenice.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Evo i iz Sportskih: https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/novi-sportski-direktor-dinama-najavio-veliki-posao-vec-smo-obavili-prve-razgovore-15442114

    Jako me se dojmilo rezoniranje u dijelu o partnerskom klubu:

    Ne možete razvijati igrača za Dinamo ako će on gubiti većinu utakmica, u momčadi koja nikada ne može imati dominaciju. On mora biti konkurentan u toj ligi, mora u momčadi imati okosnicu starijih igrača, koji će mu dati dovoljnu stabilnost, da osjeti frustraciju jer mora razviti mehanizam kako se nositi s teškim trenucima. Dinamo igra nogomet posjeda, plemenit nogomet, a kad pošaljete igrača u drugu ligu, onda se u većini klubova, bez podcjenjivanja, igra destruktivni nogomet. Naši mladi igrači neće moći doći do izražaja u takvom nogometu. Sve te stvari moraju biti zadovoljene da partnerski klub ima smisla. U partnerskom klubu treba trener, stožer i bliska suradnja da možemo izabrati dobru okosnicu momčadi, ali da nema previše starijih igrača. Također, taj drugi klub mora imati benefite, uz dobre igre te ekipe će onda moći prodati i nekog svog igrača. Moraju i oni imati financijski benefit, ali ne smiju imati ambiciju ulaska u prvu ligu.
  • jedan u nizu
    6k
    Jako lijepo sve receno. Djeluje da jako realno gleda na stvari.
    U sustini je rekao puno toga sto zapravo zelimo i cuti od osobe koja dolazi na tu poziciju.
    • Svi smo svjesni da nemamo moc za kupovinu igraca od vise mil eura.
    • Trebamo razvijati mlade igrace, ali ne treba stvaljati fokus na pojedince kao 'projekte' skole.
    • Nakon analize financija ce se znati kojim budzetom raspolazemo
    • Treba imati balans izmedu mladih igraca i iskusnih igraca kako bi imali rezultate i buducnost kluba
    • Nije smak svijeta ako jednu godinu ne budemo prvaci
    • Realna trzista za kupovinu su Francuska, Poljska, Austrija i Portugal, nikakve Engleske i sl.
    • Igracima izvana je bitno da je klub financijski stabilan i da su place redovite
  • mlinchica
    1.1k
    Interesantno je i da je po pitanju skautiranja, jedan od načina i mreža ljudi koje poznaju, spomenuo baš Liverpool i Lille. To je dio koji sigurno donose bivši igrači koji su tamo igrali, a Dinamo ima takav potencijal u bivšim igračima da je to za poželjeti svakom klubu u ovom “našem” dijelu EU.
    Njihova poznanstva su neprocijenjiva i nadam se da će svi biti maksimalno iskorišteni u budućnosti. Naravno, oni koji žele pomoći svom voljenom klubu. :strong:
  • Ali
    1.9k
    Mene je malo zabrinuo slijedeci stav SD:

    "Da bismo doveli igrača koji je dobar za našu momčad, da ga možemo platiti, on u određenim trenucima mora biti u nekim malim problemima"

    Sorry al meni ovo baca na MrFootbal i druzinu sa juga koji su u medijima "genijalni manageri" a u osnovi desetljece i vise su nagomilali sleper "besplatnih" koji su dosli oziviti svoje karijere u hnl i naravno ni rezultata ni ozivljavanja...

    Marko Rog je meni drag i dobar igraca, ali iskreno nisam siguran da je to dinamov smjer u kojem bi klub trebao ići... Ne kazem da moraju se krenuti razbacivati lovom, ali cekaj pa prodali smo samo ovo ljeto 30tak milja € pa razumno je planirati 20-30% ulagati u pojacanja kako bi zadrzao klub u top 30tak klubova na uefa listi a na taj nacin osigurao da talentirani mladci iz rvoje skole ostvaruju transfere 20+ milja
  • mali M
    3.5k
    Čini mi se više da je tu mislio na krive odabire klubova, kao recimo Oršić sa Engleskom ili sad i Livi sa Turskom.. naravno nemora nužno bit Hrvat nego da je neki reprezentativni kalibar koji je krivo odabrao i sad je u "malim problemima". Ja sam ga više tako shvatio
  • Mali dioničar
    14.1k
    Čini mi se više da je tu mislio na krive odabire klubova, kao recimo Oršić sa Engleskom ili sad i Livi sa Turskom.. naravno nemora nužno bit Hrvat nego da je neki reprezentativni kalibar koji je krivo odabrao i sad je u "malim problemima". Ja sam ga više tako shvatiomali M

    Pričao je o ulaznim transferima, a ne izlaznima.
  • mali M
    3.5k
    o tome i ja pričam. Nać igrača koji je malo fulao sa odabirom, padne mu cijena, ne igra previše i takve se onda može povoljnije dovesti jer su u "malom problemu"
  • Jurki
    8.6k
    Da bismo doveli igrača koji je dobar za našu momčad, da ga možemo platiti, on u određenim trenucima mora biti u nekim malim problemimaAli

    A ja sam zakljucil suprotno od tebe. Ne mora znaciti da sam u pravu.. al mi je to zvucalo kao "slucaj RPG" tj potentni igrac koji je dolaskom novog trenera u klub izgubio svoje mjesto u ekipi. Ili je ta ekipa dovela "jaceg" igraca pa je ovaj ispal sa mape.
    I ne vidim zakaj mi nebi gađali takva pojacanja? A sigurno ih ima.
    Mi mozemo dovesti samo takve igrace iz Ligue 1 koji ne zele da im karijera stagnira. Dal ih ima koji bi kvalitetom unaprijedili nasu igru? Ima ih sigurno samo ih treba naci.
    Nemremo sigurno dovesti prvotimca nekog Nantesa ili Lillea koji su standarni u tim ekipama.

    Edit: nadovezal si se na nk jogurt.. ok oni su pobrali igrace koji su presli svoj prime ko Odjidja i takvi.
    Naravno da se mi nebumo nakrcali strancima kaj su oni dole napravili.. al jednog dva za koje se procijeni da je to to.. zakaj ne. A i takvog besplatnog igraca koji vrijedi i valja nemres platiti sa dispetom i fritulama.
  • Ali
    1.9k

    Ok, moze biti i krivo razumijevanje...

    Ja mislim da je recimo bilo bolje dati npr. Osijeku 1-2mil za onog malog Bukvica nego RPG.

    Nije ovo studiozna analiza nego onak na prvu pokusaj plasticnog pojasnjenja zeljenog smjera
  • Jurki
    8.6k
    Ja mislim da je recimo bilo bolje dati npr. Osijeku 1-2mil za onog malog Bukvica nego RPG.Ali

    Htel bi prvo probati razmeti zakaj taj Bukvic vrijedi između 1 i 2 milje eura?
    Ako je igrac RPG sa 150+ nastupa u Ligue 1 losiji igrac od Bukvica (jedan je bek, a drugi krilo) koji ima 2 dobre utakmice u 1.Hnl onda bojim se da pratimo krivi sport.
    Bukvic nemre biti pojacanje za Dinamo za Europu da se jebes.
    Edit: Rpg kolko je meni poznato je dosel u besplatnom transferu.. Mađari bi za Bukvica garant 5 milja.
    (s popustom za nas).
  • Ali
    1.9k


    RPG nece donijeti neku bitnu prevagu u igri, a kad jednog dana bude napustao M128 necemo dobiti za njwga 15 euro centi... bit cemo sretni da se rijesimo njegove place. A Bukvić ce napraviti transfer u rasponu 7-8 milja kad bude odlazio iz kluba u koji stigne iz Osijeka.
  • Dudu9
    442
    Po ovome idemo u smjeru ko I do sada, pokušavajući dovesti stranca sa iskustvom Fra liga, za neke manje novce 1 do 2mil eura i kroz našu školu nogometa gurati talente koje kasnije možemo prodati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.