• Mr Blue
    3.3k
    Ne, mislim da svakako igraju zbog novaca, kao i naši klubovi. Ali to nije moja poanta. Poanta je da postoje drugi načini kako netko bez europskog rezultata može postati bogat i uspješan klub kojem će europski rezultat doći kao nagrada nakon teškog rada. Investiranjem kapitala, privatizacijom, pametnom poslovnom politikom, sponzorstvima, kako god...
    U ovoj temi se provlači teza da je jedini način kako će drugi klubovi u Hrvatskoj postat bogati i jači je ako ostvare dobar rezultat u Europi... Praksa pokazuje da nakon svake uspješne sezone nekog hrvatskog kluba u Europi slijedi rasprodaja većine igračkog kadra i stagnacija.
  • Mali dioničar
    14k
    neka se postavi neka anketa na fejsuog1986

    Da nek se postavi.

    Igraju Kopenhagen-Rijeka.

    Za kog ćeš navijati...? Kaj je meni u životu dao Kopenhagen, a uzela Rijeka da bi navijao za Kopenhagen...?

    Zbog slučaja Tomić iz 1979. ili zato kaj su Dudo Pavličić i Fabijan Komljenović uzeli Dinamu bod u borbi za naslov 1989/90...?

    To mi je malo Kolindina spika.
  • og1986
    2.9k
    sarkazam stari
  • og1986
    2.9k

    A kaj moraš za nekoga navijat u dvoboju ?
  • serbus
    3.5k


    Ajde iznenadi koliko nam ljudi želi sreću ?
  • Mali dioničar
    14k
    Investiranjem kapitala, privatizacijom, pametnom poslovnom politikom, sponzorstvima, kako god...Mr Blue

    Pa kapital gleda prinos. Ako investiraš u hrvatski nogometni klub, taj klub igranjem u Ligi prvaka pokrije godišnje troškove (ako je u pitanju budžet veličine Hajdukovog).

    Koji investitor ne bi bio fokusiran na europski rezultat odnosno na koji bi drugi način namirio tu razliku od 20 milja eura na tržištu RH?
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa ne moraš, ne moraš ni gledati. Ne vidim koji je problem ako ja gledam dvoboj hrvatskog kluba u europskom natjecanju i navijam za taj isti hrvatski klub.

    Ako ti je svejedno ne moraš gledati, navijati niti komentirati, posebno ne kužim čemu komentari na temi koja se direktno odnosi na hrvatske klubove i koeficijenti istih u europi.

    Ako te ne zanima...ima dovoljno drugih tema.
  • Kwedi
    3.8k
    U ovoj temi se provlači teza da je jedini način kako će drugi klubovi u Hrvatskoj postat bogati i jači je ako ostvare dobar rezultat u Europi... Praksa pokazuje da nakon svake uspješne sezone nekog hrvatskog kluba u Europi slijedi rasprodaja većine igračkog kadra i stagnacija.Mr Blue

    ovo je više tema za HNL, ali nakon sa ili bez Europe dolazi do rasprodaje. Samo nije isto prodat igrača iz kluba koji je bio u Europi ili koji ima najzapadnije gostovanje na Dorosini.

    Svi klubovi u Hrvatskoj žive od transfera, kad bi sve zbrojili 95% prihoda je od rasprodaje igrača. Ta rasprodaja biva kvalitetnija i bolja ako si u europskom izlogu.

    Rijeka i Dinamo nisu sigurno dosegli ovu razinu bez Europe.

    Mislim da bi Rijeka bila u rangu Istre da im nema Europe kao izloga koji determinira prodaju igrača, transfernu politiku i na kraju momčad koja daje konačno rezultat.
  • og1986
    2.9k

    Ma da, baš sam čudan kako mi je čudno da na Dinamovom forumu ljudi opravdavaju svoje navijanje za rijeku ili Osijek, a vjerojatno i neki za Hajduk jer gle koeficijent je bitan stari.
  • og1986
    2.9k

    Svako spominjanje Dinama na tom njihovom forumu izazove količinu mržnje da pomislim da sam fulao forum i nekako završio na forumu južnijeg kluba.
  • serbus
    3.5k
    To je čisto relativiziranje i stereotipiziranje koje nema gotovo nikakav dodir sa stvarnosti.vjeko1701



    Evo gore upis gdje si dao svoj komentar na moj upis da nema dodir sa stvarnosti u tom djelu.
    A moje mišljenje da ovaj dinamo u eri mamića nije baš tako ljubljen u tom omjeru čak ni u Zagrebu a kamoli u Rijeci ili Osijeku. Čak sam bliži ja da je omjer 90% da nam žele da ispadnemo.
  • Mali dioničar
    14k
    A kaj moraš za nekoga navijat u dvoboju ?og1986

    Ne mislim navijati sa šalom u ruci ili rezati žile ako izgube. Ali wtf je Kopenhagen da bi mi bilo draže da Napoli, AZ i Real Sociedad dolaze kod njih nego kod Rijeke.

    Evo ti si očigledno ultras što je apsolutno pozitivna stvar.

    Jel bi ti htio recimo htio sa svojom ekipom da vas ima recimo 10 sresti dva-tri klinca sa Hajdukovim zastavama i zašorati ih i zgaziti i uzeti zastave ili bi ti veća fora bila da se negdje sretnete 10 na 10 i da ih pobijediš i uzmeš neki dobar transparent.

    Kaj ti kao navijač želiš da su ostale ultras grupe u Hrvatskoj jadne i malobrojne? Misliš da je bolje da je Boysa na tribini 500, a Torcide 100 pa su Boysi 5 puta brojniji?

    Ili bi bolje bilo da Boysa ima 1.500, a Torcide 1.400.

    Ako Torcida ima dobru brojku, koreografije i transparente, da li je to po tebi za BBB kao grupu dobro ili loše?
  • xavier
    11.1k
    naravno. ak je nekom stalo do koeficijenta, drago mu je da rijeka/osijek/lokomotiva prođe - onda bi trebalo mu biti drago i zbog hajduka?

    ovi su kao manje iritantni kao rivali pa zbog toga treba imati prag tolerancije?
    Kwedi

    Gdje sam ja rekao da mi je stalo do koeficijenta? Zaboli me da ne kažem što za to.

    Hajduk ne volim i drago mi je kad ispadnu, a ostali me do sad nisu uspjeli toliko naživcirati da bi bio kontra njih u Europi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Evo gore upis gdje si dao svoj komentar na moj upis da nema dodir sa stvarnosti u tom djelu.
    A moje mišljenje da ovaj dinamo u eri mamića nije baš tako ljubljen u tom omjeru čak ni u Zagrebu a kamoli u Rijeci ili Osijeku.
    serbus

    I to ne znači da sam implicirao da ti nemaš nikakav dodir sa stvarnošću, samo da tvoj upis nema. Opet jako velika razlika.

    Ma da, baš sam čudan kako mi je čudno da na Dinamovom forumu ljudi opravdavaju svoje navijanje za rijeku ili Osijek, a vjerojatno i neki za Hajduk jer gle koeficijent je bitan stari.og1986

    Forum je mjesto podjele mišljenja o širokom spektru tema. Ove tema specifično je dio pedteme rasprava o nogometu koje nisu vezane uz Dinamo. Ja sam napisao ukoliko tebe to ne zanima, ne znam zašto ju uopće otvaraš. Da se na ovom forumu otvori tema "Tko je bolji, Kirk ili Picard" bi ti i to bilo čudno na dinamovom forumu? Možda i bi, ali ukoliko te to ne zanima, ne vidim zašto bi došao i sve one koji komentiraju nazivao štreberima i ne znam kaj...biti navijač je jako širok pojam i ljubav prema nečemu ne mora značiti mržnju prema nečemu drugome.

    Ti si sam postavio tezu koja implicira da te drugi hr klubovi u europi ne zanimaju, ukoliko druge zanimaju to apsolutno njihovo pravo inisu zato ništa manji navijači Dinama niti je njihova ljubav prema tom klubu manja.
  • xavier
    11.1k
    Svako spominjanje Dinama na tom njihovom forumu izazove količinu mržnje da pomislim da sam fulao forum i nekako završio na forumu južnijeg kluba.og1986

    Pisao sam prije nekog vremena u drugom kontekstu, iskreno se bojim kako bi izgledali Dinamovi forumi da kod nas uđe neki ozbiljan novac. Juve i Bayern nam više ne bi bili ravni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.