• og1986
    2.9k

    Ne. Jer zašto bi me bilo briga za druge navijačke skupine ili klubove?

    Kao klub ili navijačka skupina se trebamo fokusirati na nas i na naš boljitak. Ovo sa djecom je glup komentar.

    Zašto bi trebali naš uspjeh uspoređivati sa drugima?
    Jedini sa kojima se trebamo uspoređivati smo mi sami. Kao klub, navijačka skupina ili kao pojedinac u životu.
    Biti bolji danas nego jučer je imperativ bez obzira na druge. Makar bili 10 ili 100 puta bolji od ostalih.
  • Mr Blue
    3.3k
    Vrtimo se malo u krug, ali pokušavam odgovoriti obojici jer imamo zajedničku temu.

    Apsolutno da će vlasnici klubova i igrači biti fokusirani na europski rezultat koji im donosi novce iz Europe te time povećavaju vrijednost svojim igračima, a njihovom prodajom i klupsku vrijednost, "per se".

    Problem, kako ga ja vidim, je taj da od toga nema neke prevelike fajde. Nakon svake uspješne europske sezone, slijedi rasprodaja svega jer se kao mora, pa Miško plače kako je klub na prodaju. Ima li netko podatak za izbaciti, koliko je HNL napredovala na toj famozonoj tablici u posljednjih 10 godina otkako postoji EL, pa se postižu i neki "zapaženiji" rezultati? Jer moj je dojam da smo na istom mjestu (gore-dole mjesto-dva) svo ovo vrijeme. Netko bljesne, rasproda sve što ima, pa naredne 2-3 godine ispada na prvoj prepreci - pa da bi se ponavljanje uspjeha od prije nekoliko godina danas doživjelo kao korak naprijed.

    Vaši argumenti su apsolutno točni... da je ovo Football Manager. Ali kad znaš da će u svakom hrvatskom klubu, bez iznimke, sve rasprodati i svake dvije godine kretati od nule i s iste točke... Jer, zar je ova Rijeka jača i vrijednija od one koja je igrala skupine EL prije nekoliko godina, ili one koja je osvojila naslov prvaka? Ja bih rekao da je po svemu lošija. Kako jebote, ako su u međuvremenu imali dobre europske epizode?

    Moje je mišljenje da klubovi trebaju financijski rasti/jačati organskim putem na domaćem tržištu, a ne krpati svoj proračun stavkama iz europskih natjecanja koji bi u konačnici trebali biti bonus na ostvareni rezultat, a ne centralni dio proračuna.
  • serbus
    3.5k


    Ako upis nema veze sa stvarnosti onda valjda nemam ni ja ako sam ja iznosio svoj stav :).
    Uglavnom i dalje mislim da si ti taj koji živi u nekom ružičastom svijetu da je nebo žuto a sunce blue.
    Što nije loše , nemoj mislit da možda ne bi bilo lijepo u tom svijetu i meni i dinamu. Samo mislim da jedan od nas nije u pravu a to nisam ja.

    Svak i iz svog kuta vidi najbolje, nećemo se oko ovog nikad složiti ali glavno da je dinamo iznad svih :)
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Kao osobu koja odrasta već u trećoj generaciji kao teški Dinamovac, navijati za neki drugi hrvatski klub u Europi, koji nije Dinamo je meni barem smiješno i u drugu ruku glupo.

    Iz nekog općeg spektra, protiv Rijeke i Osijeka kao kluba nemam ništa, ako mogu osvojit LE nek je osvoje,to nije moj problem. Dali ću biti sretan? Radi koeficijenta da, radi njih ne. Kao klubove ih ne mrzim neka "bildaju" koeficijent koliko mogu. Ali iz navijačkog spektra klub kao klub njih i njihove navijače mrzim isto kao i oni nas i Dinamo.
    Uvijek ću pjevat od "Vežice do Lovranaaa"..

    Hajduk mrzim, ne jer sam hardcore Dinamovac, nego jer isti ti hajdukovci su valjda najčudnija i izopačenija sorta ljudi na svijetu. Mrze Dinamo i sve vezano za istog više nego što vole svoj klub.
    Za svaku krivicu u životu krivi smo im mi, samo mi i Dinamo.

    Ali kao što @vjeko1701 kae, ne znači da ako su njihovi navijači takvi, da su svi kao kompletno društov(jedna stavka) u Osijeku i jebenoj Rijeci isti.
  • vjeko1701
    5.9k
    Neupitno je Dinamo iznad svih ali ostalo...baš.

    Da se razumijemo, pitaj bilo koga tko me zna, daleko sam od gledanja u ružičasto. Pola me naziva mizantropom, jasno mi je kakav je ovaj svijet i ljudsko društvo kao takvo...Kaj se tiče nekih iskustva na manjoj razini, zbilja imam dosta specifičan pogled i iskustvo jer sam zbilja svukud putovao. U srednjoj sam bio na raznim europskim programima, kroz faks sam imao šansu upoznati ljude iz cijele Hrvatske. Preko ljeta ko student često idem po raznim arheološkim terenima, posebno u Slavoniji. Cura ima apartman na moru nekih sat vremena od Rijeke pa sam često i tamo.

    Zbilja sam u životu upoznao puno ljudi iz zbilja svakakvih mjesta, struka, pozadina itd i zbilja rijekto kad netko bude neka kretenčina. Kaj se tiče nogometa, još uvijek tu ima puno određenog "patriotizma" i bude vrhunska zajebancija dok se igra u HNL-u a u europi sam samo od Splićana doživio da srcem navijaju protiv nas. Ostali su svi barem u mom društvu dosta zdušno navijali za nas (dal je to bilo sa figom u džepu, ne znam) Na tu notu, iznenadio bi se koliko Čeha sam upoznao koji jako favoriziraju Dinamo u europi, jednome je čak bio najdraži europski klub.

    A što se tiče ovog:

    Ako upis nema veze sa stvarnosti onda valjda nemam ni ja ako sam ja iznosio svoj stav :).serbus

    Samo zato jer jedno mišljenje neke osobne nije nužno realno (bilo moje bilo tvoje) ne znači da imaju ostala i da ta osoba ima generalno problema sa percepcijom stvarnosti oko sebe.

    Evo, jedan i jedini je rekao svoje... :D
  • Infinity
    15.2k
    Kao osobu koja odrasta već u trećoj generaciji kao teški Dinamovac, navijati za neki drugi hrvatski klub u Europi, koji nije Dinamo je meni barem smiješno i u drugu ruku glupo.Navijač Dinama

    Zanimljiv stav nekoga tko navija za Siroki samo zato jer je 'hrvatski'.
  • og1986
    2.9k

    Aj me nemoj....da je jedan od tvojih načina razmišljanja proputovao sam svijet pa imam bolji i iskusniji pogled na društvo u cjelini. Kao da svi ovdje dalje od ulice nisi otišli.

    Do 20. godine sam proputovao 23. Europske države.
    Jel to daje kakav bonus mom argumentu ??? Jer hej, od svoje mladosti sam bio podređen ostalim kulturama.

    Možda bi bilo dobro da se otvori tema o Hajduku Osijeku ili Rijeci. Ipak ima nekolicina "simpatizera" ovdje
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ne navijam za Siroki, ali kad bi moro izabrat izmedju njih i Sarajeva uvijek cu njih izabrat.

    Ne znam na otkud ti to da navijam za Siroki?
  • Infinity
    15.2k
    Ne znam na otkud ti to da navijam za Siroki?Navijač Dinama

    Mozda zato jer si sam spomenuo

    Pošto dolazim iz Bosne ima mnogo kod nas hr. klubova ali prema kojim gajim simpatije to jest Široki Brijeg(za mene iskreno jedini pravi "desni" hrvatski klub a i bilo je priča kako onaj tko navija za ŠB navija za Dinamo i da su navijaci klubova u "bratskim odnosima")Navijač Dinama


    OK, 'gajis simpatije'.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Gajit simpatije i navijat za nekog nije isto.

    Kad bi morao izabrat za klub iz "drzave" koje dolazim to bi bili oni i Zeljo.

    Rekao i sam i sad cu ovdje napisat, NAVIJAM za Dinamo, svi ostali klubovi su klubovi koje simpatiziras više, a neke manje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Nije bitno kaj si radio nego kako si to i iskoristio. Za ovaj argument nisu bitne europske države koliko baš regije i gradovi o kojima pričamo. Ako se neko društvo sudi po forumskoj i ultras sceni, nije čudo da se imaju određeni stavovi.

    S druge strane, izlaganje drugim kulturama, načinima razmišljanja i ljudima često dovede do smanjenog stereotipiziranja i manje potencijalne mržnje prema drugima. U najmanju ruku većeg respekta prema nečemu kaj nije nužno tvoje. Naravno to ne mora biti tako. Može netko proputovati cijeli svijet i ništa ne naučiti. Nekome je dosta otići do Maribora da nauči nešto.
  • GZomanid
    572
    Ajde da i ja iznesem svoje mišljenje.. Ja ne navijam za niti jedan drugi klub osim dinama. Ja ne pratim niti jedan drugi klub osim dinama. Ja ne mrzim nikoga dok mi ne pokažu tko su i što su. Jedinu prednost u simpatiziranju jednog od dva kluba koji igraju međusobno kod mene odnosi onaj klub koji nije srpski. Ja ne mrzim Srbe, samo sam manje ravnodušan prema njima nego prema drugim klubovima ili narodima. Ja pjevam i volim pjevati šugavoj Rijeci, volim skandirati tovarske/riječke/osječke pičke ali sve to samo u kontekstu međusobnog dvoboja. Kad nismo sukobljeni, boli me qrac i za njih i za koeficijente :) Kad smo već kod koeficijenata, radije bi da više nikad ne igramo LP nego da mi tome pridonese hajduk ili rijeka ili osijek..
  • serbus
    3.5k


    To je to.

    Iako bi samo dodao dok traje edit , također mi je malo bliži klub koji mi je vezan za listić.
  • og1986
    2.9k

    Postoji nešto kaj se zovi bolibriga a ne mržnja za ostale klubove. Ah, da. Ti si čini se odabrao savršene regije Europe da shvatiš kako su Rijeka i Osijek klubovi vrijedni navijanja. Sorry stari tvojoj moralnoj superiornosti nema kraja. Od toga da Srbi igraju u Dinamu do toga da se navija za ostale klubove.

    U Španjolskoj sam naučio u počecima petokolonaša, zanimljiv pojam, nevezano za išta, ali zanimljiv pojam.
  • Infinity
    15.2k
    Gajit simpatije i navijat za nekog nije isto.

    Kad bi morao izabrat za klub iz "drzave" koje dolazim to bi bili oni i Zeljo.

    Rekao i sam i sad cu ovdje napisat, NAVIJAM za Dinamo, svi ostali klubovi su klubovi koje simpatiziras više, a neke manje.
    Navijač Dinama

    Pa dobro, mozda netko gaji simpatije prema europskoj Rijeci ili europskom Osijeku.Cisto sumnjam da itko bas navija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.