• Eduardo
    17.1k
    Malo smo zapostavili novog trenera pa tek sad otvaramo i njegov topic. Sve što se treba znati već je ispisano po mnogim portalima pa nema potrebe za nekim dužim uvodnim postom. Posebnih referenci i rezultata kojima bi se trebala pridodati posebna pažnja također nema pošto se čovjek praktički prvi put nalazi u ulozi prvog trenera neke prve momčadi.

    Ne očekujem ništa, tako da me može samo ugodno iznenaditi. Odnosno, očekujem guranje i pružanje šanse nešto 'većem' broju mladih igrača iz druge momčadi (što i nije neko iznenađenje i previše pametan zaključak za kraj posta).
  • NORTE
    8.9k
    Prezime mu nema slovo č. Sretno Igoru.
  • Majki2111
    2.6k
    čovjek praktički prvi put nalazi u ulozi prvog trenera neke prve momčadi.Eduardo

    Nije točno. Bio je u Karpatyju i Celju, vodio seniore uspješno obije ekipe.
  • Mr Blue
    3.3k
    Kao što si rekao, nemam nikakvih očekivanja od novog trenera. Što zbog cjelokupne situacije u svijetu i sportu što zbog miljea iz kojeg dolazi (i s kojim dolazi), a što i zbog načina kako su otišli zadnji trener i njegov stručni stožer.

    Danas imam osjećaj kao da je riječ o nekakvom prijelaznom rješenju, pa ćemo vidjeti hoće li me demantirati jednom kad se natjecanja nastave..

    Ali da, očekujem kako ćemo u ključnim utakmicama u Europi nastupati ne s onim najboljim igračima već s onima na kojima će se pokušati zaraditi.
  • Eduardo
    17.1k
    Prezime mu nema slovo č.NORTE

    Stavio sam prvo dva ć, pa sam ipak išao pogledati i neki ga pišu sa dva ć, neki sa č i ć. Ispravno je ipak dva ć.

    Nije točno. Bio je u Karpatyju i Celju, vodio seniore uspješno obije ekipe.Majki-Papi2111

    Dobro, nisam napisao da doslovno vodi prvi put seniore. Poanta je ta da je on još uvijek trener početnik u ozbiljno seniorskom nogometu. Ako bi ti takvom treneru nakon Bjelice pružio priliku onda OK. Ja bih bio sretniji s nekim provjerenim imenom. Opet, možda me demantira igrom i rezultatima.

    Rekao si da je bio uspješan s obje ekipe... Meni baš i ne izgleda pretjerano optimistično.

    • Karpaty - 46 utakmica | 12 pobjeda | 12 nerješenih | 24 poraza | 49:62 GR | 48 osvojenih bodova što je 1.04 u prosjeku
    • Celje - 19 utakmica | 7 pobjeda | 8 nerješenih | 4 poraza | 27:21 GR | 29 osvojenih bodova što je 1.53 u prosjeku
  • Eduardo
    17.1k
    Kao igrač, Jovićević je bio nevjerojatno talentiran što ga je u konačnici dovelo čak i do dresa Real Madrida. Upravo se njegovog dolaska u 'Kraljevski klub' Jovićević dotaknuo u intervjuu za ugledni As.

    "Imao sam 17 godina kada sam trebao finiširati transfer u Veronu. U hotelu sam i vidim grupu ljudi kako ulazi, a među njima prepoznam Radomira Antića, počivao u miru. Bila je to Realova delegacija, igrali su na nekom turniru u Veroni."

    Bio je to prvi susret Jovićevića i madridskog kluba, a otkrio je i kako je došlo do transfera.

    "Poznavao sam Roberta Prosinečkog, popričao sam s njim i Antićem te dopredsjednikom kluba Zapatom. Otišao sam s njima nazad za Madrid i pod drugim imenom odigrao nekoliko utakmica. Skrivali su me u hotelu 'incognito' sve dok me jedan novinar nije otkrio", ispričao je priču o kojoj se jako malo znalo.

    Real ga je 1991. Dinamu platio milijun dolara, ali uz klauzulu o pet milijuna dolara bonusa ako Jovićević dogura do prve momčadi, što se na koncu nije dogodilo. Pričalo se po Španjolskoj da upravo zbog toga nije nikada dobio priliku u prvoj momčadi..

    "Imao sam 17 godina, nisam ni znao što točno piše u ugovoru. Bio sam na odlasku iz kluba kada sam saznao za tu klauzulu. Tada su bila drugačija vremena i samo su tri stranca mogla igrati. Na mojoj su poziciji bili Hagi, Laudrup.."

    Trener Dinama skupio je ukupno četiri godine staža u B momčadi Reala. Zanimljivo, igrao je u jedinoj utakmici B momčadi u kojoj je nastupio i legendarni Raul.

    "Izgubili smo 2:1, ali bio je toliko dobar da je odmah otišao u prvu momčad. Ima pobjednički duh, vidjet će se to u njegovoj trenerskoj karijeri."

    Nažalost, brojne ozljede usporile su Jovićevićev igrački napredak pa tako nikada nije ostvario svoj puni potencijal, ali je radi svega navedenog ranije od svojih ostalih kolega započeo svoju trenersku avanturu koja raste nevjerojatnom brzinom. Ista je krenula u Karpatiju iz Lviva, a tamo je doveo jedno poznato ime.

    "Doveo sam Lucasa Pereza, igrao je za B momčad Rayo Vallecana. Išao sam ga gledati i preporučio ljudima iz kluba da ga dovedu. Poslije je završio u Arsenalu",
    — Germanijak
  • Majki2111
    2.6k
    https://www.facebook.com/SportKlubHrvatska/videos/707480430069405

    Jednosatni podkast Jovičevića sa Nevenom Cvijanovićem za Sportklub. Pred kraj ima nešto i o BBB.
  • SAS1987
    13.2k
    Jesam ja jedini kojemu je Jovicevic malo patetican sa pricama oko emocija, majke, tate, prve ljubavi itd? Ponasa se ko curica koja je dobila prvi poljubac.

    Nemam nista protiv njega ali pricamo o 46 godisnjem treneru koji nema nikakve kompetence i iskustva za voditi klub poput Dinama.
  • Guinness
    1.9k
    Jovičević mi je otprije još 2,3 godine kad je došao meni ostavio dojam običnog klošara i populista, što je na kraju i opravdao svime učinjenim ova 2 mjeseca.
  • Dino
    2.2k
    Reko sam cim je on doso da im se penje na flaflija s tim umjetnim “Purgerajem”, al sam ostal posran.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Omiljeni mamicev profil trenera. Nedokazan, bez karizme, dinamo mu je najveca stepenica u karijeri pa ce iz zahvalnosti napravit sve sta mu se kaze, bez integriteta, a puna usta mladih igraca i razvojnog programa sto je samo kodna fraza za guranje mladjih igraca u izlog za transfere.

    Gnjusna izjava da je spreman odmah preuzet seniore dok se Bjelici spremala puska.
  • Eduardo
    17.1k
    Kako se preziva ovaj čovjek? Jovićević ili Jovičević? Na web stranci Dinama i na HNTV-u je Jovićević, u zapisniku HNS-a s jučerašnje utakmice i u podcastu SportKluba je potpisan kao Jovičević. Zbunjola oko prezimena.
  • Crusades1986
    9.5k
    Nije ni meni "sjeo" na prvu. Dobro kazete, usta su mu puna svega osim prica o nogometu, taktici, igracima, planovima i ciljevima. Prvo je bilo ono o fakinima, sad ovo sa familijom. Onda one price o njemu ko igracu Real Madrida. Covjek igro za trecu ekipu i sad se oko toga zavrtila prica. Netko na silu pokusava napravit neki marketing preko njega.
  • Infinity
    15.1k
    Bjelica je u 26 kola prosuo 13 bodova ili 16.66%. Jovicevic je u cetiri kola uspio prosuti pet ili 41.66%. S obzirom kako igramo cekaju nas teske utakmice s Osijekom, Rijekom i Hajdukom, te ce Jovo imati sansu da u deset kola izgubi vise bodova nego Bjelica u 26, usudio bih se reci i puno vise. Gorica i Slaven su rijeseni, pored tri ekipe koje zele LP cekaju nas i tri ekipe koje zele opstanak i sigurno nam nece skinuti gace dok im gori pod nogama, pogotovo jer nam sad svi mirisu krv.

    Nadu mi ulijeva cinjenica da je ne tako davno Jurcevic jako brzo odletio s klupe uslijed losih igara i rezultata. Mozda nekim cudom docekamo istu reakciju uprave prije pocetka nove sezone.
  • Dudu
    2.6k
    Mamiću trebaju ovakvi, Bjelica je bio iznimka i na njemu je dosta zubi polomio. Očekujem plejadu debila na klupi, jedino rješenje je pravomoćna presuda i da uprava odjebe. Sve ostalo je mlaćenje prazne slame..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.