• miro
    3.5k
    a onda se nameće jednostavna formula 200 + 200
  • GZomanid
    580
    Ovo sto si napisao također nema smisla. Valjda je svakome tko i povrsno prati dinamo jasno da mamic s dinamom vise nema nikakve veze.Papastrumf
    Kak nema veze kad mu je kuhačica kave otišla iz kluba prije par dana? Zašto misliš da je prosječni navijač upućen u detalje kao i ti?
  • pencilneck
    655
    Odmah ću se ograditi i reći da ništa ne odlučujem o cijenama, ali kako točno novom izvršnom odboru i odboru za članstvo može ići na dušu popunjenost stadiona?marcio amoroso

    O cijenama ulaznica odlučuje Uprava. Drugi mogu dati svoje mišljenje ili savjet, ali cijena proizvoda koji prodaješ je uvijek i svugdje odluka Uprave. Koja god odluka bila oni su ti koji ju moraju prezentirati i po potrebi argumentirati javnosti.
  • Purgeri
    506
    Ima tu svega, od kuknjave samo radi kuknjave do sasvim opravdanih argumenata protiv većih troškova za godšnju/ulaznice. I s druge strane od razumnih argumenata zašto se mijenja model koji će sasvim izgledno dovesti do većeg financijskog opterećenja za navijače (i to ne treba skrivati, nisu ljudi glupi) do “argumenata” tipa “a kolko bi trebalo koštat”, usporedbi s majicom od 14 eura, pa do spominjanja LP u koju još nismo ušli kao nečeg sigurnog i slično.

    Još uvijek ima vremena da se cijene izbalansiraju i imam povjerenja da će se to napraviti. Nama trebaju godišnjaci, nama treba kultura odlaska na stadion. Vjerujem da ima načina da se nade balans koji će ogromnoj većini biti prihvatljiv. Npr godišnja za zapad od max. 225 eura i povlaštena cijena ulaznica s kojom bi ukupni trošak za prvu fazu LP ili Europske lige bio do 350 eura. Odnosno sjever 85-90 eura godišnja i ukupni trošak oko 150 eura. To bi bilo poskupljenje, ali bi skoro svima to bilo prihvatljivo.

    Treba voditi računa i o brendu, i o tome da se godišnja što više koristi za HNL, ali još više treba voditi računa da imamo dvije tribine na kojima nemamo mogućnosti većeg stupnjevanja cijena, da trebamo graditi kult dolaska na stadion, da se prihodi ostvaruju i kroz potrošnju na stadionu pored ulaznice i, kaj god tko mislio, da je Maksimir u takvom stanju kakvom je i da se to treba uzeti u obzir barem za one koji su spremni na neki nacin se obavezati na vjernost kupnjom godišnje (to se, kako se moglo vidjeti i ove sezone, ne prelije uvijek u dolaske na HNL u visokom postotku, ali se svi kupci godišnje ipak obavezuju financijski).
  • rioda
    3.5k
    Još jedna sugestija jer znam da se prati. Lani se moglo uzeti godišnju na rate ako si u PBZ-u ili Erste banci. Ne znam zbog čega samo ove banke, ali sigurno bi bilo korisno da se poveća broj banaka s čijom karticom možeš platiti na rate
  • Dudu9
    584
    tako nešto i očekujem 200e za HNL di imamo 18 utakmica plus kup, znači oko 10e po utakmici, i europa di imamo 4 utakmice u grupi cijena ovisi jel LP ili EL
  • Mali dioničar
    15.1k
    O cijenama ulaznica odlučuje Uprava. Drugi mogu dati svoje mišljenje ili savjet, ali cijena proizvoda koji prodaješ je uvijek i svugdje odluka Uprave.pencilneck

    Uprava Dinama ili uprava Dinamo trade? :smile:
  • The Undertaker
    4.5k
    Ispisali smo gomilu stranica a prijedlog još nismo vidili. Meni je prirodno stanje da postoji "rat" između Uprave i navijača oko cijene ulaznica jer su interesi suprostavljeni. Ne vidim zašto bi kod nas bilo drugačije.
  • Bosskovitz
    8.4k
    Pa šta misliš da je ok formirati, odnosno dizati cijene godišnjih ulaznica prema statističkim pokazateljima?Paggini

    Mislim da kada se radi o cijeni ulaznica treba uzeti u obzir sve faktore kako bi se donijela što kvalitetnija odluka.

    Argumenti "digle su se prosjecne place" mi ne pije vodu nikako.Paggini

    Kako ne? Ponavljam, govorim isključivo hipotetski jer koliko sam upoznat odluka o cijenama nije niti donesena, ali inflacija je definitivno argument za povećavanje cijene. Pa ne živi Dinamo u nekom balonu koji je oduzet od stvarnosti, i Dinamo plaća ljude, plaća režije, plaća usluge i proizvode kojima cijena raste. Zašto ne bi onda rasla i cijena Dinama, odnosno njegovog proizvoda - ulaznice?

    Stadion je isti raspad realno, komfor mi je isti, sve mi je isto, ali cijena se diže.Paggini

    Da, to se zove inflacija, kada raste cijena dobara i usluga odnosno isto košta više.

    Ali ponavljam: ovdje se spominju neka radikalna poskupljenja, ti sam navodiš pojedinačne ulaznice za Zapad skuplje 50% - ništa od toga nije istina. Pričekajte, ljudi u klubu će donijeti odluke uskoro i te odluke neće biti stihijske nego temeljene na analizama koje su napravljene. I koja god odluka se donese, ovdje i u komentarima će biti par ljudi koji će prigovarati i kukati kao što uvijek ima par glasnih koji prigovaraju i kukaju, ali pravi sud će biti broj prodanih ulaznica i zarada od njih.

    Meni je prirodno stanje da postoji "rat" između Uprave i navijača oko cijene ulaznica jer su interesi suprostavljeni.The Undertaker

    Ne bih rekao da su interesi suprotstavljeni. Svima je interes Dinamo, neće uprava dobiti veću plaću ili bonus ako cijena ulaznica bude veća.
  • Nolifer
    7.1k
    koja god odluka se donese, ovdje i u komentarima će biti par ljudi koji će prigovarati i kukati kao što uvijek ima par glasnih koji prigovaraju i kukaju,Bosskovitz

    Ovo me zbunilo...

    Hoćeš reć da se odluke ne smiju kritizirati ili koja je poanta ovog upisa? To je tako.

    Zato treba pametno postupit i prilagodit se drugima kako bi bila win win situacija za sve.
  • emilperska
    4.4k

    Imaš ovdje na Zoni 20ak ljudi s GK za zapad dolje i još više njih za sjever dolje koji ti argumentirano navode svoje stavove i brige i to shvaćaš kao gunđanje?
    Ako je pretplatnik za istok/zapad GNK Dinamo u 2022. platio poskupljenje od 100% u odnosu na 2019., pa onda u 2023. 60% u odnosu na 2022. onda to nije gunđanje nego opravdana briga što slijedi 2024. kad uvodite HNL paket te laganu šrinkflaciju na mala vrata. Stekao sam dojam da nas smatraš gunđalima.

    Definicija šrinkflacije:
    Što je šrinkflacija?
    Jednostavnije rečeno, manje je primjetno da čokolada s 90 grama, koju ste plaćali 1 EUR, sada sadrži 80 grama, ali i dalje košta 1 EUR. Smanjivanje količine uz zadržavanje prvobitne cijene zove se šrinkflacija. Proizvođači se nerijetko koriste šrinkflacijom.


    U ovom slučaju ćemo imat paralelnu šrinkflaciju paketa i inflaciju ukupne cijene treći put zaredom nakon rasta od 100% pa 60%.
  • Eduardo
    18.1k
    Žena, dvoje klinaca i ja svi članovi. 60 eura. Svako ima pravo na 4 karte godisnje. To je 16 utakmica. I više nego dovoljno za sezonu uzimajući u obzir da ne idem ako je kiša, jako loše vrijeme ili je tekma u tjednu pa ne mogu zbog posla. Isprintam kartu na ime klinaca ili žene i odem na tekmu. U krajnjem slučaju fotošopiram ime i datum rođenja za svaki slučaj. Uvijek mogu platit 10 eura finale kupa kad je besplatna karta za sjever gore. Još uvijek mi je sve jeftinije nego godišnja. Zašto da kupujem godišnju koja je višestruko skuplja od ove računiceDirektor

    Nije mi cilj bilo kaj opravdavat nego ti pričam da uvijek gledam kak mogu proć jeftinije u svemu ne samo u godišnjim kartama.Direktor

    Jedna stvar je gledati kako proći jeftinije, a sasvim druga je ovo što ti radiš. Ovo je malo žešći bezobrazluk, a usput i prijevara. Još se između redaka i na komfor žališ. Kad te uhvate treba te baciti van naglavačke i zabraniti ti ulaz na stadion.
  • deda
    29.5k
    Mi navijači jesmo tu da gunđamo. To je jedan od opisa naših radnih mjesta. Gunđanje jedino s vremenom mora prerasti u prijedloge, savjete, sugestije.
  • Bosskovitz
    8.4k
    Hoćeš reć da se odluke ne smiju kritizirati ili koja je poanta ovog upisa? To je tako.Nolifer

    Ne. Nit sam to rekao, nit to mislim. Rekao sam točno ono što piše u mom komentaru - koja god da se odluka donese, nekome neće odgovarati. Ovdje ima ljudi od onih koji kupuju godišnje za sebe i klince do onih koji lažiraju datume rođenja djece da bi besplatno ulazili na njihove članske ulaznice - nikada ih se neće pomiriti i to je okej. Koliko je odluka - koja god bila - dobra, to ćemo znati kad vidimo broj prodanih ulaznica i zaradu od njih.

    Imaš ovdje na Zoni 20ak ljudi s GK za zapad dolje i još više njih za sjever dolje koji ti argumentirano navode svoje stavove i brige i to shvaćaš kao gunđanje?emilperska

    I ja imam godišnju za Zapad, znam kaj ljudi ovdje pišu, znam kaj pričaju po tribini i ispod nje. Ne smatram nikoga od vas ovdje gunđalima, smatram da je ova rasprava besmislena jer se praktično svađamo oko izmišljenih teza - ne postoji ni službeni prijedlog ni službena odluka kluba oko ulaznica.

    Smanjivanje količine uz zadržavanje prvobitne cijene zove se šrinkflacija.emilperska

    Neće doći do "šrinkflacije", odnosno do toga da godišnja ulaznica košta isto kao i prošle sezone, a vrijedi za manje utakmica. To je ziher.
  • emilperska
    4.4k

    Pa bilo je ovdje i prijedloga, nije destrukcija u svakom slučaju. Nitko od nas pretplatnika nije rekao da neće sudjelovat u novoj kupnji GK jer je to ionako zarazna bolest. Iako svi imamo neku fin.granicu do koje idemo i koja nije ista za sve.

    Ono što se meni čini da svi prijedlozi koji su vam navedeni ovdje su odbačeni ovdje ili kao zaostali ili kao neprovedivi jer "tribine su takve kakve jesu". Ono što me još više zbunjuje je da ako imate analitike iz kojih ste došli do 26 ljudi koji nisu propusitli nijednu utakmicu, onda imate i analitike koliko je tko od godišnjaka dolazio na utakmice pa i možete formirate drugačije cijene za više kategorija godišnjaka za obje tribine. Time bi derbi navijače odmah izbacili iz svih kalkulacija.. Taj dio me zapravo zbunjuje..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.