• Bosskovitz
    8.6k


    Nije za ovu temu, ako vam se raspravlja o ekonomiji slobodno argumentirajte u drugoj temi.
  • GZomanid
    580
    Nije za ovu temu, ako vam se raspravlja o ekonomiji slobodno argumentirajte u drugoj temi.Bosskovitz

    Kaj nije za ovu temu? Cijena godišnjih? Standard? Plaće od kojih trebamo kupiti 3-4 godišnje u obitelji?
  • NitkoBitan
    13.5k
    Godisnja za Dinamo ili odlazak na utakmicu nije nicije temeljno ljudsko pravo, da se grubo izrazim. Dinamo je klub ozbiljnog renomea koji bi trebao imat znacajan prihod i od ulaznica, prodaje obleke, clanarina itd.

    Taj segment se zanemario za vrijeme vladavine ZM a posljedice toga su vidljive i dan danas. Uz naravno dobru klupsku tramsfernu politiku, prihode od Europe tu je i taj "marketing" koji bi trebao radit "razliku". U idealnim uvjetima mi bismo od sponzorstava, ulaznica, prodaje klupskog asortimana i slicnih stavki imali prihod koliko imamo danas od ulaska u EL kojeg svi slavimo.
  • Paggini
    10.7k
    S obzirom da je tema mog posta godisnje, stavit cu ovdje.

    nema tog ekonomskog pokazatelja zbog kojeg bi ulaznice za Dinamo trebale biti jeftinije nego prije godinu dana.Bosskovitz

    Pa šta misliš da je ok formirati, odnosno dizati cijene godišnjih ulaznica prema statističkim pokazateljima?

    Razumijem i podrzavam inicijativu da se razdvoji godisnja za HNL i europske, ali dizati cijenu mi nije jasno baš.

    U usporedbi, Osijek ima cca slicne cijene našima, a potpuno novi stadion. Tovari imaju skoro pa duplo niže cijene ako se ne varam za zapadnu tribinu.

    Na temelju čega bi klub dizao cijenu godisnjih? Stadion je isti raspad realno, komfor mi je isti, sve mi je isto, ali cijena se diže.

    Argumenti "digle su se prosjecne place" i "dinamovi navijaci su naucili na jeftino, treba to promijenit" mi ne pije vodu nikako.

    Ne znam, nemam problem s visim cijenama godisnjih ako cu ja kao vlasnik godisnje imati neki dodatni benefit, ali osim toga mi nema smisla.

    Dinamo je klub ozbiljnog renomea koji bi trebao imat znacajan prihod i od ulaznica, prodaje obleke, clanarina itd.NitkoBitan

    Prijatelju, mi imamo ove sezone napokon neki korektan prosjek dolazaka na utakmice, jel mislis da bi itko davao za Gorice, Belupe, Lokomotive i slicne 30 eura za jednu kartu?

    Ne kazem da karta treba ici gore, ali jebemu mater na temelju cega bi ona trebala ici gore? 25 eura za ZD je vec sad ozbiljna para...
  • deda
    29.6k
    Tko je rekao da će karte ići gore? Tko?
  • NitkoBitan
    13.5k
    Ja sam vec rekao da sam za dvojne cijene, jedne za clanove a druge za neclanove. Takav model imaju Osijek i Rijeka.

    Manje tekme - 7/15 clanovi, 10/20 neclanovi
    Vece tekme (Hajduk, Rijeka) - 10/20 clanovi, 15/30 neclanovi
  • Paggini
    10.7k
    Pa nigdje nije receno da nece ici gore, sto automatski potencira, po ljudskoj naravi, shvacanje da bi mogle ici gore. :)

    A i argumentiraju se i bacaju prosjecne place u Zagrebu i ostalo, sto implicira istu stvar.
  • SAS1987
    14k
    Tko je rekao da će karte ići gore? Tko?deda

    Netko na internetu :lol:
  • emilperska
    4.4k
    Moj post nema veze s geopolitikom. Dovodim u vezu dizanje cijena GK s hdz-ovim "rastom" plaća. Ovi mi vise liči na cenzuru nego moderiranje pa cu opet post zalijepit ovdje, a onda nek mi netko veli da li je za temu geopolitika ili godisnje ulaznice uz izbrisani tag na ekipu iz odjela za clanstvo..

    Neki dan je izaslo ono sto pricam vec godinama, a to je da DZS "fejka" inflaciju jer kao cijene najma koristi najam u SCu itd ili takve slicne pizdarije. Slijedom toga takva inflacija uđe u racun BDPa i onda imamo "rast" i onda se taj "rast" koristi za pokrice svega i svacega, međuostalim koristiš ga i i ti kad opravdavaš rast cijene godišnjih.

    Da ti kazem kakav je to "rast".
    Prije si s placom od 1200 eura mogao kupit kvadrat stana u ZG. Danas s placom od 2500 eura nemas za cijeli jedan kvadrat.
    Mozemo isto i s cijenama s Dinamovih godišnjih.

    Mi smo u kurčevom rastu..

    Ja razumijem da su cijene karata za vrijeme vladavine glavate spodobe bile apsurdne, ali to je bila 2011. Nemojte nas radit bedastim pa nakon rasta od 60% u 2023. u odnosu na 2022., i opravdavat novi rast kroz neki tzv. rast realne place.

    Cijena godisnjih raste od 2017. s kulminacijom u 2023. kad je porasla za 60%. A izmedu 2019. i 2022. se udvostrucilo tako da vam teze ne drze vodu..

    I posto se rast cijena nije primjenio na sjever u istoj mjeri kao na zapad (mog istoka vise nema jbg), ja cak i kuzim da vas ovdje ekipa sa sjevera brani po pitanju tih cijena jer necete njih oderat nego nas sa zapada/istoka
  • Praskaton
    2k
    Godisnja za Dinamo ili odlazak na utakmicu nije nicije temeljno ljudsko pravo, da se grubo izrazim. Dinamo je klub ozbiljnog renomea koji bi trebao imat znacajan prihod i od ulaznica, prodaje obleke, clanarina itd.NitkoBitan

    Naravno da nije,al ajmo onda ne prigovarat kad se na utakmici s Istrom pojavi 6tis a moglo je 10tis.

    Kao što sam rekao klub treba cijeniti svoj proizvod i ne davati ga mukte.
    Naravno da treba poradit na starim navikama ljudi koji bi sve besplatno i uz to da se dobije nesto gratis.
    Al za omasovit ovaj val dinamovštine cijene moraju bit pristupačne i Josipu koji radi na blagajni u Konzuma.

    Nitko ne ocekuje niže cijene al kod poskupljenja treba uzet sve aspekte zivota.Dinamo je uvijek bio odraz ovog naroda i suosjecao s njim na neki način.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Bilo bi dobro da se definiraju cijene pojedinacnih ulaznica za sve prvenstvene utakmice (ovisno o protivniku) prije pocetka sezone da ljudi znaju na cemu su.
  • emilperska
    4.4k

    Ako je nesto poskupjelo za 60% na 300 EUR i s tim si mogao na sve tekme, a sad ce doci 200 EUR uz nadoplatu od cca 30-50 EUR za najmanje 5 tekmi, onda je poskupjelo. Sve drugo je spin..
  • NitkoBitan
    13.5k
    Svi bi davali Petkovicu i slicnima place po njihovom vlastitom odabiru al bi rijetko tko dao vise za godisnju ili pojedinacnu kartu. Odjava.
  • Vučko53
    193
    Nitko nije rekao da ce ici gore, ali se reklo da sigurno nece biti godisnje za europske utakmice jer eto svi tako rade pa zasto bi Dinamo po necem pozitivnom za navijace bio iznimka. To sto gledam utakmicu dok kisnem i nemam gdje stati, jedem hot dog s pecivom od prekjucer, a na drugi gol gledam dalekozorom i gazim po potoku pisaline dok idem na wc, nema veze. Renome kluba eto rusi godisnja s kojom mogu i na europsku utakmicu.
    Uvjeren sam da iduce godine necu moci gledati isti broj domacih utakmica za onaj novac koji sam dao ove godine, a ako bude suprotna situacija, ispricat cu se.
  • Purgeri
    506
    I u ovome, ako ćemo pošteno, ima dosta istine
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.