• emilperska
    5.7k

    Jasno da neće, ali davanje HNL paketa za 200 EUR i onda "povoljnije" karte za europske po cijeni od 30-50 što je pretpostavljam smjer u kojem idete, jest šrinkflacija.
    Za ovih 200 EUR sam dobio jedinično manje nego prošle godine.

    No ugl, nebitno više. Ja vas poštujem sve skupštinare i djelatnike kluba, ureda predsjednika koji pišete ovdje i trudite se raspravljati s nama forumašima usred vašeg i našeg radnog vremena. To je već veliki napredak u odnosu na ono ranije i treba ići u tom smjeru.
    Također, pošto sad imate tu "moć" bilo bi dobro da bar dio prijedloga koji su izneseni ovdje iznesete na sastancima vaših odjela pa da imamo onda i konkretne odgovore zašto je to neprovedivo ili u krajnjoj liniji neka se samo kaže, tu je klub fin.oštećen. Iz glave, prijedlozi su bili:

    1. Ovisno o posjećenosti utakmica u 2023/2024, različita cijena karata za više kategorija pretplatnika
    2. Otvaranje zapada gore i sjevera gore za godišnje
    3. Cijepanje zapada dolje na dio bliže sjeveru s jeftinijim kartama.
    4. Otvaranje posebnog obiteljskog sektora na sjeveru gore ili rubu zapada dolje
    5. 50% popusta za europske tekme za HNL pretplatnike ili stare pretplatnike ili tako neka komba.
    6. Nemrem više pohvatat šta je sve tu predloženo..
  • Marley
    1.7k
    Ovo pod brojem 3 mi je super ideja :up:
    Za ljude poput mene koji bi se najlakse pronasli na istoku kojeg nemamo. I sto se tice financija i navijanja.
  • Droljo
    8.1k
    Svega čuda treba tu nasrat i bude se izvuklo nekakvo srednje riješenje i sve 5. Ovo najpozitivnije velim. Brainstorming i sipaj ideje. I naj gluplje su dobre.
  • Paggini
    21.1k
    Ali ponavljam: ovdje se spominju neka radikalna poskupljenja, ti sam navodiš pojedinačne ulaznice za Zapad skuplje 50% - ništa od toga nije istina. Pričekajte, ljudi u klubu će donijeti odluke uskoro i te odluke neće biti stihijske nego temeljene na analizama koje su napravljene. I koja god odluka se donese, ovdje i u komentarima će biti par ljudi koji će prigovarati i kukati kao što uvijek ima par glasnih koji prigovaraju i kukaju, ali pravi sud će biti broj prodanih ulaznica i zarada od njih.Bosskovitz

    U pravu si, nije ništa doneseno i ispada stvarno tendenciozno s moje strane ulaziti u raspravu u vezi toga, pričekat ćemo odluku.

    No još bih samo ubacio, nije baš zdravo ljude koji argumentirano iznose svoje stajalište etiketirati kao one koji kukaju i gunđaju. Jer ne radi se ovdje o majicama od 14 eura (za koje sam potpuno bio za, da ne bi bilo), nego se radi o POTENCIJALNO znatnom rastu cijene godišnje ulaznice, a to je već razlika od POTENCIJALNO par stotina eura. Na moju plaću, koja je otužna i moje podstanarstvo i režije koje sam plaćam, to je značajno povećanje.
  • Bosskovitz
    12k
    nije baš zdravo ljude koji argumentirano iznose svoje stajalište etiketirati kao one koji kukaju i gunđaju.Paggini

    I opet ću ponoviti jer moram: nisam nikoga nazvao gunđavcem, izvlačite to iz konteksta dulje rečenice. Rekao sam da koja god se odluka donese, bit će onih koji prigovaraju i kukaju. "Potencijalno" o kojem se ovdje ispisalo stranica je trla baba lan jer potencijalno će godišnje biti besplatne za sve koji su ih imali u prošloj sezoni, a potencijalno će biti 3.000€.

    1. Ovisno o posjećenosti utakmica u 2023/2024, različita cijena karata za više kategorija pretplatnika
    2. Otvaranje zapada gore i sjevera gore za godišnje
    3. Cijepanje zapada dolje na dio bliže sjeveru s jeftinijim kartama.
    4. Otvaranje posebnog obiteljskog sektora na sjeveru gore ili rubu zapada dolje
    5. 50% popusta za europske tekme za HNL pretplatnike ili stare pretplatnike ili tako neka komba.
    6. Nemrem više pohvatat šta je sve tu predloženo..
    emilperska

    1. Neizvedivo je zbog raznih problema s ulazom i očitavanjem ulaznica, ja sam prvi najmanje dva puta prošle godine ušao sa svojom godišnjom na ZD bez da je ista ispravno očitana. Koliko znam, u planu je unaprijeđenje toga i ideja o različitoj cijeni ovisno o dolaznosti je itekako aktivna za onu tamo sezonu, no ovisi i o nekim drugim novinama koje se pripremaju.
    2. Teško izvedivo. ZG za godišnje sigurno ne, mada nadam se što više za pojedinačne, a moram priznati da osobno ne vidim smisao godišnje ulaznice za SG koji je i inače najnepopularnija tribina.
    3. Ne možemo ljudima na istoj tribini naplaćivati različite cijene godišnjih ulaznica, to nema nikakvog smisla.
    4. Pitanje obitelji i klinaca je tema, no još nema definitivnih zaključaka.
    5. Ako bude sustav da godišnja vrijedi samo za HNL i kup, vlasnici godišnjih sigurno neće plaćati punu cijenu za europske utakmice.
    6. Bilo je tu još ideja i neke će se vrlo vjerojatno implementirati, ali pričekajmo da klupska tijela koja su nadležna donesu odluke. Teško da postoji ideja koja je ovdje spomenuta, a da nije spomenuta i negdje u klubu.
  • The Undertaker
    5.4k
    Meni je prirodno stanje da postoji "rat" između Uprave i navijača oko cijene ulaznica jer su interesi suprostavljeni. — The Undertaker


    Ne bih rekao da su interesi suprotstavljeni. Svima je interes Dinamo, neće uprava dobiti veću plaću ili bonus ako cijena ulaznica bude veća.
    Bosskovitz

    Naravno da je svima interes bolji Dinamo samo preko čijih leđa. Ovako kako ja vidim...Uprava treba osigurati budžet iz kojeg dobija plaće, da li iz ulaznica ili iz LP, relativno svejedno. Ne znam kakvi su im ugovori pa ne mogu reći da li imaju bonuse i na što su vezani ali generalno, osnovni zadatak Uprave je maksimalizirati prihod kluba s tim da treba voditi računa o ukupnim prihodima (veća cijena ulaznica ima utjecaj na potrošnju u ugostiteljskom sektoru i fan shopu). Cilj navijača je platiti ulaznicu što manje jer onda mogu novac potrošiti na druge stvari, moguće ali ne i nužno opet vezano za Dinamo. Uloga vlasnika (Skupštine, IO) je sagledati širu sliku i naći fer rješenje. Mi ovdje raspravljamo zapravo o tomu što je fer rješenje i zato je bitno kod donošenja odluke tu odluku obrazložiti podacima zašto je paket takav kakav jest.
  • deda
    32.7k
    Inače s današnjim danom imamo 30.529 aktivnih članova u ovoj godini.
  • Bosskovitz
    12k
    Cilj navijača je platiti ulaznicu što manje jer onda mogu novac potrošiti na druge stvari,The Undertaker

    O ovome bi se dalo raspravljati :) Ja recimo ne želim da ulaznica za ZD bude 5€. To ne znači da želim da bude 100€, ali daleko od toga da se vodim isključivo vlastitom financijskom koristi.
  • BluePhone67
    4.1k
    3. Ne možemo ljudima na istoj tribini naplaćivati različite cijene godišnjih ulaznica, to nema nikakvog smisla. @Bosskovitz

    Ja sam sjedio na svim tribinama što Maksimir nudi i na različitim pozicijama, poslije SG i ZG koje su po meni užas i katastrofa, moram spomenuti mjesta sa ZD koja su uz zid Sjeverne tribine, koje po meni nema veze sa ZD u sredini. Da mi netko tamo džabe nudi ulaznicu nebi sjedio više nikada, a kamoli da bi platio istu cijenu kao i ovi koji su u sredini. Možda nekome odgovara ta pozicija, nemam ništa protiv toga, ja osobno sam se osjećao prevaren cijelu utakmicu za svoj novac.
  • emilperska
    5.7k


    Slazem se u potpunosti s Blue phonom ovdje. Ja imam kartu za sektor 5/6. To po meni veze nema sa sektorima 1/2 i 9/10. Ako se radi segregacija svega, a na svakom ulazu imamo zaštitara ionako, zasto se zapad dolje ne bi rascjepao?
  • deda
    32.7k
    U teoriji bi to trebalo biti tako. U praksi znači podizanje dvije nove ograde, pregled ulaznica nakon svakog ponovnog ulaska.
  • Marley
    1.7k
    upravo to. Dopalo me sjedalo do samog zida, to je neusporedivo s onim finim pozicijama, a jednako kosta.
    Zapravo, ako idem usporedjivati, puno bolje mi je bilo na zapadu gore, na moje veliko iznenadjenje. Onaj zid dolje mi je probudio zescu anksioznost :rofl:
  • emilperska
    5.7k

    Samo na derbijima i Europi. Protiv Šibenika i Istre, što god da se napravi ovdje i ako utakmica nema neko sudbnosno značenje, neće biti više od 8 tisuća ljudi i nema potrebe da se vrše neke dodatne kontrole osim onih formalnih na samom ulazu. To je realnost ovog nekomfornog stadiona..

    Meni se općenito svidio koncept koji je bio u drugom dijelu sezone 2022/2023 kada su na tekmama protiv Šibenika, Varteksa i Istre nas s godišnjima sa zapada gore, poslali u sektore 3,4,7,8 zapada dolje jer nije bila gužva i nije bilo potrebe da se otvara zapad gore. Sad ja nemam blage veze tko je tad donio tu odluku, ali to je bio jedan od smislenih poteza o kojim bi trebalo i danas razmisliti.
  • BluePhone67
    4.1k
    Kada si vec spomenuo derbije, odmah sam se sjetio tovara kada oni dobiju kontigent karata za ZD i dodatni smještaj prema Jugu.. Jel tada postoji dodatna ograda, dodatni zaštitar itd ???
  • Nolifer
    8.1k
    Ne treba bit kapitalista, već socijalno - liberalan i osjetljiv na tu temu i omogućit narodu da poplavi tribine. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.