• Neki tip
    19.3k
    Ne treba na osnovu jednog pojedinca(Komsica) misliti da je cijeli takav narod u BiHNavijač Dinama

    Ak' bi bio ljubazan pa mi pojasnio ovu rečenicu gore..

    Tko misli da je koji čitav narod kao pojedinac Komšić?

    Osim prezimena Komšić, nijedan mi drugi entitet u ovoj konstrukciji nije jasan, a znaš da sam ja čista znatiželja. :)
  • Infinity
    15.2k
    Nije narod kao Komsic, nego misli na to da ako se izabere Komsic za predsjednika to ne znaci da su Hrvati diskriminirani u potpunosti. Tu je diskriminiran samo Dragan Covic kojem se izmakela fotelja i placa od preko 5000KM. Predsjednik BiH i nema neke ovlasti, a samim tim i neki utjecaj na diskriminaciju.
  • Neki tip
    19.3k
    Smisao i duh Daytonskog sporazuma ne traži da član predsjedništva bude Hrvat, već da Hrvati u predsjedništvu budu zastupljeni iliti predstavljeni.

    Ne ulazeći u to kako se Komšić osjeća i identificira (premda je prilično izvjesno, ali da ne otvaram i tu temu), jasno je iz izbornih rezultata da on NE predstavlja većinsku volju hrvatskog biračkog tijela u BiH.

    Što ja mislim o toj biračkoj volji? Ništa dobro. Mislim da sami sebi puno štete. A o Čoviću kao izabraniku im, mislim još i gore.. No u tome poanta nije.

    Prodali vam priču kako su Hrvati direktori javnih poduzeća i zamjenici ministara u nadzastupljeničkom udjelu, a vi progutali taman kao da ste sami direktori i zamjenici ministara.. Meni je to uvlas jednako naivno, kao što oni južniji od vas misle da ih Čović brani i da bi ih baš on trebao zastupati.

    Mislim, to što navodite ti i Navijač redovito navode bošnjački političari.

    Znate tko je još iste argumente navodio? Slobodan Milošević i srpska intelektualna elita kad su dokazivali da Hrvati i Slovenci nisu iskorištavani i diskriminirani u Jugoslaviji, onda se nabrajalo direktore, generale i političare.. Te Tito te Kardelj.

    I opet.. nije u tome poanta.

    Pa u čemu je?

    U tome da Hrvati, u većini, Komšića izabrali nisu. Da izaberu najvećeg lopova i štetočinu (a izgleda da im baš to drago), neka im ga. Osjećaj političke predstavljenosti stup je demokracije nekog društva i nikakvi direktori i zamjenici ministara ni ministri sami neće to promijeniti.

    Prije nego što prijeđemo na "građansku većinu" i "zašto uopće biramo po nacionalnom ključu", samo da napomenem da smo i tu argumentaciju također već čuli.. Od koga? Pa, istih onih gore koje sam već naveo.

    Razmislite zašto.

    (ne budem dalje, nemam vremena ni volje.. samo, eto, da možda isprovociram neka malo drugačija promišljanja)
  • Derek Trotter
    338
    Da se pita tog Komšića svi Hrvati, Srbi i tzv. Bošnjaci bi bili Bosanci i Hercegovci, zagovara građansku državu, njegovi glasači Hrvate i Srbe iz HB-e i RS-e nazivaju Bosanskim Katolicima/Pravoslavcima a ne pravim imenom (Hrvati i Srbi) tako da je sam kriv što mu tzv. država ne funkcionira zajedno s bratom s tzv. bošnjačke strane.

    Ta država nema budućnost i čim prije to svi shvate i podijele državu (nadam se u miru iako sumnjam da bi tzv. bošnjaci to dopustili) bit će svima bolje.
  • Infinity
    15.2k
    Gledaj. Ja zivim u BiH, Hrvat sam i ne osjecam se ugrozeno kao Hrvat. Cak me apsolutno zaboli ona stvar tko je direktor javnog poduzeca. Muci me to sto dio opcine nema rasvjetu, a kad tu prodjem mrak je i meni i Bosnjaku i Srbinu. Muci me sto neka sela nemaju asfalt, a kad tu prodjem jednako sjebem amortizere i ja i Bosnjak i Srbin. U bolnicama svi stojimo u istom redu, svi placamo iste cijene u trgovinama. Mozes ti meni pricati koliko hoces da nam Bosnjaci prodaju neke price i porediti sa Slobodanom, ali ja tu zivim i ako mene ovdje itko diskriminira onda je to HDZ, Dragan Covic i Hrvati koji sjede na celu tih javnih poduzeca i zaposljavaju ekipu koja nije kvalifikacirana. Uvijek cu reci da mogu razumjeti da ako osoba A i osoba B imaju iste kvalifikacije da razumijem da se preko veze primi osoba koja ima neku vezu, ali u javna poduzeca se primaju osobe s 3 godine srednje dok osoba B ima fakultet. I tko to radi? U mojoj sredini to rade Hrvati i HDZ. Ako pak nemaju nekog svog onda se zna i fiksna cifra koja je 10.000KM. Znam osobno osobe koje rade u skoli i koje rade u elektri i platile su po 10.000KM za posao. Ljudi s falultetom koji nema veze sa skolstvom rade u skoli i uce nasu djecu. A kome ide tih 10.000KM? Idu u Mostar Draganu. I tko me diskriminira? Dragan. Onaj isti Dragan koji je u koaliciji s Bakirom, kako na federalnom nivou tako i u mojoj opcini. Njih dvojica pljuju jedan drugog iz dana u dan, a zajedno su u vladi. E da. Placamo dvije vlade. Onu izabranu 2014. i onu koju jos nisu uspostavili od 2018., a evo sad ce na jesen jos jedna. I koga onda boli k* za Hrvate, Srbe i Bosnjake? Drzava mi se moze zvati Osmansko carstvo, apsolutno mi se je*e. Najradije bi da nas Austrija okupira i da imamo neki sistem u kojem mozemo normalno zivjeti. Ova trojica u talu jebu sviju, a oni slijepi i vi vani mislite kako se ugnjetava netko samo zato jer je Hrvat. Kako Dragan ceka mojih 10.000KM, tako i Bakir ceka Mujinih 10.000KM. Boli njih ona stvar za narod i narodnosti, bitno je 10.000. Razlika je samo tu sto ce Dragan prije uzeti mojih 10.000, a Bakir Mujinih. A zasto nas ne primi za dzaba?
  • Neki tip
    19.3k
    da prostiš, meni je ovo nešto ko status Hameda Bangoure na temu rata u Ukrajini..

    U stilu "jebem vam majku svima, političari, jadan mali čovjek gine, jer ste vi nesposobni ili jer ne zelite raditi za čovjeka, već za sebe, proizvodite ratove umjesto da se djeca mogu igrati".

    Tako nekako.

    Dakle, nešto s čim se čovjek ne može ne složiti, jer je to naprosto čovječan stav, ali koji ni ne očeše temu. To je nekakav krik, vapaj, "običnog malog čovjeka" koji do u slovo, u osnovi stoji (sve bih ja što si napisao potpisao), ali koji jednostavno odluči zaobići komentirati suštinu (ili makar tezu s kojom raspravlja, ako teza i nije suštinski bitna) i udariti po svome..

    Što da ja sad na to kažem?

    Pa pošli smo od toga što znači odabir Komšića. Je li to ili nije diskriminacija.. Ti veliš da nije, jer da su ti cesta i struja važniji i jebe ti se živo kako se država zove.

    Ja kažem da je to legitimno i da razumijem, ali da su nam ceste i struju mogli dovesti (i dovodili su) i Hitler i Staljin i Tito i Komšić. Tvoj stav je praktičan, ljudski, ali u načelu - pogrešan. Ne bi da ga ispravljam, nit bih mogao, niti mi je važno da u tome ustrajem niti mislim da je Komšić Hitler ili Staljin (a i od Tita je daleko), već ti kažem da pričamo o babama i žabama.

    Ja o principu, o političkom uređenju jedne države, o pravednosti u zastupljenosti, a ti o tome da te boli džoni za to i da hoćeš dobar život svima, a ne samo njima..

    A to nit je moja tema niti se tu ima o čemu raspravljati.

    Svima želim dobar život, struju, cestu i efikasnu vladu. I 8000 eura plaće. I da se ljudi vole, a ne dijele. I da lijepo i sretno žive. I da u miru i slozi grade sretnije sutra.

    Eto, jel valja? Da me izaberete odmah, do državljanstva mogu. ;)
  • Infinity
    15.2k
    Nisam ja rekao da Komsic nije diskriminacija, nego da to ne znaci da smo na sve strane diskriminirani. Diskriminacija jeste, ali ne u tolikoj mjeri koliko se prikazuje.

    A koliko na nas utjece ta diskriminacija oko Komsica? Skoro pa nikako. Na nas vise utjece lopovluk nas samih, a Komsic uglavnom utjece na Dragana, na njegov ego i njegov novcanik. Komsicu je ovo vjerojatno posljednji mandat, on je izgorio totalno i ne vjerujem da ce se ikad vise nesto takvo dogoditi. I sta cemo onda? I dalje nam ostaje Draganov bezobrazluk i pisanje po vlastitom narodu.

    I ovi sto glasaju za Komsica u jako maloj mjeri glasaju zbog nekog prkosa da nama pokazu sta oni mogu. Velika vecina njegovih glasaca glasa ZA njega, a ne PROTIV Dragana ili Hrvata. 90% njegovih glasaca su klasicni Jugoslaveni koji u njemu vide spas. Kako ova trojica prodaju narodu nacionalne interese, tako Zeljko ovima prodaje bratstvo i jedinstvo. Ni jedan od njih cetvorice ne prodaje ekonomiju i razvoj, jer to narod nazalost i ne zanima. Kako rekoh, ovdje je ostao star i neobrazovan narod koji se moze zapaliti samo za neke nacionalne interese.

    Sutra da u BiH dodju Mercedes, Google, Tesla, Nike, kazu da ce otvoriti 150 tvornica i zaposliti 300.000 ljudi s minimalnom placom od 1500KM ako na izborima izgube ovi sto nas jebu godinama, oni bi opet pobijedili i to zbog price da je zapad dosao da nas pokori i iskoristi za radnu snagu, ali se mi necemo dati, pokazat cemo im tko je Hrvat/Srbin/Bosnjak.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Jaki napadi na Kharkiv,ovo skoro kao nuklearna bomba izgleda
    Attachment
    VID_20220301_202537_855 (7M)
  • flexXy
    1.9k

    Roknulo skladiste municije, vidi se da vec gori na pocetku videa
  • cron1ck
    1.6k
    Stigla potvrda, ipak je skladište oružje.
  • vjeko1701
    5.9k
    HPB postaje vlasnik Sberbanka.

    "Hrvatska poštanska banka d.d. od 2. ožujka postaje vlasnikom Sberbank d.d., koja će od srijede biti u potpunosti likvidna, moći će izvršavati sve svoje obveze. Svi depoziti građana i tvrtki, bez obzira na njihov iznos, bit će sigurni i dostupni", stoji u objavi HNB-a.

    "Jedinstveni sanacijski odbor donio je, u suradnji s HNB-om, odluku kojom se pokreće postupak sanacije nad Sberbank d.d. u okviru kojeg se ta banka prodaje HPB-u. Od 2. ožujka ukida se moratorij na iznos povlačenja raspoloživog novca", piše HNB.

    Europska je komisija također potvrdila odluku o sanaciji koju će provesti HNB.

    Odlučeno je da se sanacija provede prodajom; novi vlasnik Sberbank d.d. postaje Hrvatska poštanska banka d.d. Hrvatska narodna banka po nalogu Jedinstvenog sanacijskog odbora prenosi 615.623 dionica koje predstavljaju 100% temeljnog kapitala Sberbank d.d. Hrvatskoj poštanskoj banci d.d.

    To znači, između ostalog, da će Sberbank d.d. od srijede biti u potpunosti likvidna kreditna institucija i da će moći izvršavati sve svoje obveze. Svi depoziti građana i tvrtki, bez obzira na njihov iznos, apsolutno su sigurni i bit će dostupni nakon isteka moratorija.

    Dal ovo znači da su upravo napravili ono kaj sam pisao i u neku ruku nacionalizirali Sberbank i Fortenova konglomerat (ex Agrokor) koji je bio u 60+% ruskom vlasništvu?
  • Jaro
    5.6k
    mislim da je fortenova pod suvlasnistvom sberbank rusija, a sberbank hrvatska je pod vlasnistvom sberbank europe, tak da fortenova je jos ruska...
    Banka je "nacionalizirana" ali fortenova ne...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.