• Mali Zeus
    9.4k
    Glup sam, al ne vidim na covid putovnici koliko vrijedi tj di to piše?
  • deda
    27.7k
    Ni meni
  • reziser
    6.2k
    di to pišeMali Zeus

    otvori e gradjani, tamo pise do kad vrijedi, i kad skines novu potvrdu, stavi je u aplikaciju i tamo ti pise....

    uglavnom otvori egradjani...
  • Mali Zeus
    9.4k
    Hvala! :up:

    Edit: dobro je, do lipnja sl. godine.
  • Neki tip
    19.1k
    Da ne trpam dečkima temu Aktivizam, s razlogom im "četanje" tamo ide na živce, evo ovdje Z. Milanovića:

    "Postoji niz površina u Zagrebu koje su podatne za murale, grafite koje Hrvatska ima. To je emocionalna stvar i prije nego što to ideš uklanjati, pogledaj, raspitaj se. Osiguraj prostor. Ima tih prostora u Zagrebu, Zagreb je sva sreća zapušten da ima tih prostora", rekao je predsjednik. 

    "Praljak nije problem. Razgovarao sam i s bošnjačkim političarima, pitao sam kako mogu uspoređivati Praljka i Mladića. Oni kažu da je komplicirano. Oni su osuđeni, ali nije svaki prijestup i kazneno djelo isto, pa ni svaki krivac nije isti", rekao je. 

    "Kao što ni svako kazneno djelo nije isto, tako ni krivci nisu isti. Svaki zločin u ratu nije isti. Jel Mile Petković ratni zločinac? Mogu ga osuditi deset puta, Mile Petković nije ratni zločinac", rekao je.

    Potom je prešao na Praljka. "Slobodan Praljak? Ja bih volio da vam srce otvore bošnjački političari, posebno iz SDA, da vam kažu ovo što govore meni. Ali nikad vam neće reći da ovi krvoloci iz Republike Srpske, u koje, opet kažem, Dodik ne spada, nikad neće reći da je to isto. Praljak je na kraju, umjesto da služi još par godina, sebi oduzeo život. Iako je bio u punoj snazi i ne tako star. Pa ja imam neki respekt prema tome."
  • Dudu
    2.6k
    Zokija za dozivotnog predsjednika :cool:
  • Neki tip
    19.1k
    iduće izbore dobiva u prvom krugu
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Milanović je najobičniji populist i egomanijak koji nebitnim izjavama i postupcima skuplja jeftine političke poene na svim stranama političkog spektra.

    Funkcija predsjednika je kao izmišljena za njega, hohštapler na poziciji bez ikakve značajnije ovlasti i odgovornosti, a može glumiti "šerifa".
  • Stihl
    3k
    On je veoma inteligentna osoba i to ja pricam otkad je bio premijer, da je kojim slucajem on hdz-ov kanditat svi bi govorili kakav kralj, kakava legenda, a ovak su svi srali po njemu, jebi ga...i evo sad je predsjednik i covjek tocno zna kaj radi i to radi dobro, govori ono kaj narod zeli čut i ljudi u njemu sad vide svoj glas u javnosti, kaj je je, jebe svima mater, a svi mi bi voljeli da im mozemo tak jebat mater haha. Covjek si je napravio odlican publicitet i na iducim izborima ce pomest konkurenciju, pa slozio bi se ovim kaj veli @Neki tip sa Zapada ,vec u prvom krugu.
  • serbus
    3.5k


    Kad sa druge strane imaš hdz ili sdp moraš imati kontra premijera ili predsjednika. Kad se sjetim samo kako Kolinda i Plenković nisu imali problema u odnosu i diplomatski se riješe problemi na bandićevim,mamićevim, hdz-ovim feštama Zoki dođe kao melem na ranu.
  • KlasicZg
    515
    Jel se moze kupon za zapad zamjenit za sjever?
  • Neki tip
    19.1k
    "Mnoge transrodne žene i dalje su muškarci s muškim genitalijama. Mnoge od tih transrodnih žena i dalje seksualno privlače žene i zbog toga smatram da ne bi smjele sasvim slobodno koristiti ženske svlačionice ili spavati, primjerice, u ženskim odjelima unutar studentskih domova i sličnih institucija – stav je britanske profesorice filozofije Kathleen Stock (49), inače lezbijke i feministice izrazito lijevih političkih opredjeljenja.

    Izrekla ga je još prije više od jednog desetljeća i zbog njega je godinama prolazila torturu na Sveučilištu u Sussexu, gdje je predavala sve do prije tri dana kada je zbog brojnih prijetnji koje je dobivala, pa i onih smrću, bila prisiljena dati otkaz."

    Za one s jačim želucem, evo i cijelog članka:

    Revolucija jede svoju djecu

    Dobro je, svijet opet ima smisla.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    ček, samo malo, ova feministkinja i ljevičarka smatra kako muškarci koji se iz nekog predstavljaju kao žene ne bi smjeli u ženske svlačionice i spavati u ženskim odjelima studentskih domova.

    međutim, pretpostavljam da je u redu da žene koje se iz nekog razloga predstavljaju kao muškarci borave u muškim wc-ima i spavaju u muškim odjelima studentskih domova. #equality

    ljevičari i logika...
  • vjeko1701
    5.9k
    Da ne bude offtopic



    Gle, stvar je u tome da meni kod svih smeta zatucanost. Jednako mi smetaju zatucani ateisti kao i zatucani kršćani. To je bila poanta moje reakcije. Ona stranica je sa svojom objavom definitivno otišla u sferu zatucanosti gdje kaj god ne paše se na neki način poveže sa sotonom. Mislim, bilo je u bližoj povijesti puno takvih situacija, o daljoj da ne pričamo. Spomenuo sam inkviziciju jer su baš takvi zatucani stavovi gdje se u svemu kaj nekom nije odgovaralo vidjela sotona i sotonizam doveli do nje a takvi ljudi su ju provodili i održavali.

    Bolje rečeno, spomenuo sam inkviziciju kao breme takvih zatucanaca i stavova, ne nužno crkve. Crkva je bila u kontekstu da su nerijetko ukomponirali poganske običaje u svoje blagdane radi uspješnije asimilacije a noć vještica je jedan dobar primjer toga (isto kao i božić).

    Moderna varijanta u kojoj si ti spominjao maskiranje u vještice, zombije itd je isto došlo iz nekih folklora gdje su se ljudi svakako oblačili sa nadom da će tako zbuniti i otjerati zle duhove mrtvih koji se dignu na taj dan. Jedino nisam siguran da li je podrijetlo galsko, keltsko ili germansko, al poprilično sam siguran da je jedno od tih. Sve su to naravno ameri komercijalizirali do bola i pretvorili u međunarodni brend. Da li je podrijetlo crkveno? Ne? Da li je sotonsko? Isto ne. Da li je crkva dopustila da se takvi folklori pomješaju s njenim vlastitim vjerovanjima? Da. Sve ostalo su odradili ameri.

    Koliko me nerviraju ateisti kojima je svatko tko vjeruje u bilo kaj idiot, isto tako me nerviraju i ovakvi koji u svemu kaj im nije po volji nalaze sotonu. U suštini, imam jako specifičan pogled na vjeru i jako negativan pogled na organiziranu religiju. Isto tako mi na k*rac idu svi koji misle da sve znaju po pitanju stvari koje ne možeš znati, možeš vjerovati ali ne i znati.

    Meni je osobno drago da crkve i religije gube na moći jer realno ono kaj one većinom rade nije vođenje ljudi prema oktrivanju vjere i istraživanju vlastite duhovnosti nego ritualizam i indoktrinacija. Uz takav princip uvijek dobivaš ljude koji slijepo slijede ono kaj im se kaže kaj posljedično dovodi do zatucanosti bez kritičkog razmišljanja.
  • Dino
    2.2k

    Defitivno mogu reci da se u potpunosti slazem s tvojim upisom. Na kraju krajeva, sve moguce trzavice, ratovi, verbalni sukobi i opcenito problemi dolaze od zatucanosti i nemogucnosti da se prihvati misljenje druge osobe.

    Jedino ovaj djelic oko Crkve i religije opcenito…mislim da si u pravu sto se tice indoktrinacije i ritualizma. Nazalost dolazi do toga se unutar religije pokusava odrzati jednoumlje i svako tko kaze suprotno ispada sotona, kak velis.

    Isto kaj je minus Crkvi je odbijanje noviteta i prihvacanje da svijet relativno gledano napreduje. Mislim da je to i glavni razlog zasto je doslo do odustajanja od religije i potrage za necim “iskonskijim”. Mi dan danas pratimo i nastojimo zivjeti po vjerskim zakonima nastalim prema vrlo kruto interpretiranim dogadajima od prije vise tisuca godina.

    Na kraju krajeva, i dalje sam vjernik Katolik koji voli otici na misu, al da je dosta tog zatrovano, cinjenica je da je. Bilo bi mi drago da dode do nekakvih promjena unutar religije i da se razjasni mnogo stvari koje vjerojatno ni sam papa ne razumije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.