• vjeko1701
    5.9k
    Pa gle, meni je tu najbolji primjer odnos prema Bibliji. Na stranu problematika interpretacije, 20. generacije prijevoda sa 15. jezika u nizu. Taj neki šturi stav nje kao riječi božje koja ima sve odgovore i sva pravila života je po meni potpuno kriv. Ja nekako imam osjećaj da je originalni naum bio više u nekom smjeru smjernica i edukacije, uvelike metaforičke.

    Velik dio je strukturiran gdje imaš priče o ljudima koji su stavljeni pred neku moralnu dvojbu ili neki problem i onda postupili kako su već postupili. Možda dobro, možda loše i bazirano prema tome imaš smjernicu kako se postaviti prema vlastitim moralnim dvojbama ili problemima,

    Mislim da se jako rano uspostavio ritualizam jer je tako lakše manipulirati većim brojem ljudi. Ako želiš puno ljudi okupiti oko sebe kao sljedbenike, ne želiš da previše razmišljaju. Samo problem je u tome da vjera nikad nije trebala biti politički pokret kojoj je cilj okupiti čim više ljudi koji te slijepo prate već upravo duhovna edukacija i vođenje kroz vlastiti spiritualizam. Samo tako nikada nećeš imati zlatne palače, politički utjecaj nad cijelim kontinentom itd...

    Indoktrinacija je samo bila prirodni sljedbenik ovog prvog kako bi se ljude zadržalo. Tako da umjesto da se ljudi vode pomoću pitanja da sami nađu svoje odgovore, tim im odgovore koji ti odgovaraju tuviš u glavu od malih nogu i tako osiguravaš svvoju kontrolu.

    Ono kaj je religiji danas postao problem je da su ljudi ipak barem malo napredovali od onda i edukacija ipak malo više potiče na kritičko razmišljanje. Na to sve dodaj globalizaciju svijeta i pristup filozofijama, razmišljanjima i znanjima koji ti nekada nikad ne bi bili dostupni...jednostavno ima sve manje onih koji slijepo prate rituale a religije, posebno katolička crkva se bori zubima i noktima da to zaustavi jer jednostavno imaju jako puno novca i utjecaja od toga. Nitko ne želi izgubit novac i utjecaj.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Milanović je najobičniji populist i egomanijak koji nebitnim izjavama i postupcima skuplja jeftine političke poene na svim stranama političkog spektra.db-izbjeglica

    Upravo tako. Baca najjadniji populizam kako bi se svidio desnom spektru, a istodobno za veleposlanike gura Goldsteina, My name is Ranko Ostojića i Zmajlovića. Dakle kakti povjesničara koji je ostao poznat u Parizu po skandalima (kojeg vraga je uopće veleposlanik) i po tome što ima Titovu bistu u uredu (rekao da je slučajno tamo) i dva propala sdp-ovca. Dakle ovo desničarenje je samo maska koju koristi radi osobnog probitka, isto radi i s ovim sukobima oko apsolutno ničega, želi biti faktor i razbucati sve pošto su mu ovlasti ograničene.
    Žalosno je što to ekipa masovno puši.
    Svađe, monolozi, latinske sentence, frajerisanje kao da je bio teški huligan za vrijeme mladosti, obični napuhani puran bez ikakve baze, najpoznatiji po tome što je bio vjerojatno i najgori premijer u povijesti, a to je stvarno postignuće kakvih je bilo.

    I baš kako veliš, izmišljena pozicija za njega, može spavati do 10 kao i dok je bio premijer i onda brljati po cijele dane, žderati, lokati i svađati se.
  • marcio amoroso
    32.1k
    najgori premijer u povijesti,Mali Zeus

    Teško kraj ćaće koji je prodao sve moguće.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Teško kraj ćaće koji je prodao sve moguće.marcio amoroso

    Dobro, ćaća je van konkurencije. :D
  • marcio amoroso
    32.1k

    Strog, pošten i voli se našaliti :rofl:
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Upravo tako. Baca najjadniji populizam kako bi se svidio desnom spektru, a istodobno za veleposlanike gura Goldsteina, My name is Ranko Ostojića i Zmajlovića. Dakle kakti povjesničara koji je ostao poznat u Parizu po skandalima (kojeg vraga je uopće veleposlanik) i po tome što ima Titovu bistu u uredu (rekao da je slučajno tamo) i dva propala sdp-ovca. Dakle ovo desničarenje je samo maska koju koristi radi osobnog probitka, isto radi i s ovim sukobima oko apsolutno ničega, želi biti faktor i razbucati sve pošto su mu ovlasti ograničene.
    Žalosno je što to ekipa masovno puši.
    Svađe, monolozi, latinske sentence, frajerisanje kao da je bio teški huligan za vrijeme mladosti, obični napuhani puran bez ikakve baze, najpoznatiji po tome što je bio vjerojatno i najgori premijer u povijesti, a to je stvarno postignuće kakvih je bilo.

    I baš kako veliš, izmišljena pozicija za njega, može spavati do 10 kao i dok je bio premijer i onda brljati po cijele dane, žderati, lokati i svađati se.
    Mali Zeus

    Ja mislim da on ne bi prošao neku psihijatrijsku evakuaciju, kao ni test na opijate. Čovjek ima problema s bijesom, samo čekam kad će nekog novinara ili političkog oponenta puknuti šakom. Pogledaj mu facu na toj famoznoj prisegi, gleda onog jadnog ministra i kipti od bijesa.

    Mislim, moraš biti popriličan idiot da takvu simboličnu manifestaciju pretvoriš u poligon za dnevnopolitička prepucavanja.
    Što je sljedeće, napravit će scenu na nekakvoj promociji, sprovodu?
  • Mali Zeus
    9.4k
    Ja mislim da on ne bi prošao neku psihijatrijsku evakuaciju, kao ni test na opijate. Čovjek ima problema s bijesom, samo čekam kad će nekog novinara ili političkog oponenta puknuti šakom. Pogledaj mu facu na toj famoznoj prisegi, gleda onog jadnog ministra i kipti od bijesa.db-izbjeglica

    Sve si rekao. Lik izgleda i ponaša se kao teški nasilnik, da ne govorim na što fizički sliči, totalno se napuhao i nema vrata više. Da, koristi obljetnice i polaganje vijenaca kao scenu za svoje ispade, bilo da se pojavi netko s HOS majicom bilo da se razračunava s onim jadnim Banožićem. Ma bilo što samo da radi kaos.
    Inače što se tiče ZDS, sad se nešto priča da bi mogao uskoro i to 'progutati' tj početi se zauzimati za to. To će tek biti show, ako se dogodi i samo još jedan pokazatelj o kakvom se čovjeku radi.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    kako god bilo, čovjek je maher hohštaplerstva, to mu se mora priznati.
    odlično balansira političkim spektrom i na jeftin način skuplja poene na obje strane.
    dodatno na sve, naš narod voli takve likove koji glume "šerife". zašto nije bio takav "šerif" kad je bio premijer i imao sve konce u svojim rukama? što se promjenilo u tako kratkom periodu? očvrsnuo ga je "privatni sektor" u kojem se okušao, "prešao igricu" pa se ponovno vratio u politiku?

    kad sve zbrojiš i oduzmeš, ako ne padne na nekoj gluposti, drugi mandat mu je siguran.
  • Mali Zeus
    9.4k
    kad sve zbrojiš i oduzmeš, ako ne padne na nekoj gluposti, drugi mandat mu je siguran.db-izbjeglica

    Žalosno, ali istinito, ukoliko se ne pojavi neki jaki kandidat u međuvremenu u što sumnjam.
  • NORTE
    9k
    drugi mandat mu je sigurandb-izbjeglica
    Jedva je pobijedio u narodu dobrim dijelom već omraženu Kolindu. I to dijelom i zahvaljujući Škorinoj kandidaturi koji je pobrao gro desnih glasova. Milanović možda bolje kotira sada nego prije kandidature, ali novi Hdz-ov ozbiljni kandidat (neko novo lice) ima puno bolje šanse od Mamićeve frendice.
  • vjeko1701
    5.9k
    Realno, u ovoj situaciji ljudi većinom imaju više briga nego da se zamaraju pozicijom predsjednika koja je bez rata praktički glorificirani državni PR menadžer. Moje mišljenje o trenutnom je da je to jedna jako limitirana i glupa osoba ali realno, to možeš primjeniti na 90% političara.
  • Dino
    2.2k
    Ono kaj je religiji danas postao problem je da su ljudi ipak barem malo napredovali od onda i edukacija ipak malo više potiče na kritičko razmišljanje.vjeko1701

    Zalosno mi je sto je uopce doslo do tog da je religija u startu krivo interpretirala dogadaje i spise iz proslosti, kruto ih usadila u svoj nauk i na taj se nacin mislila odrzati bez obzira na napredak.

    Osim toga, postoji jos mnogo stvari unutar Crkve koje ni sami kler ne razumije. Dobar je primjer Bozji utjecaj na svijet, postanak svijeta, razvoj covjeka, itd itd. Da se razumijemo, po mom misljenju je uvijek najveca pogreska u razumijevanju tijekom povijesti bila pokusaj objasnjavanja odredenih fenomena na “znanstveni nacin” znajuci istovremeno da Bog nije doktor prirodnih znanosti.

    Ja nekako imam osjećaj da je originalni naum bio više u nekom smjeru smjernica i edukacije, uvelike metaforičke.vjeko1701

    Biblija je uistinu najvrjednije djelo koje covjecanstvo posjeduje, medutim stvarno se otislo u totalno krivom smjeru s njenom interpretacijom. Nesto pisano prije vise od dvije tisuce godina moze se primijeniti na suvremeni zivot jedino fleksibilnim tumacenjem.

    U svakom slucaju, imas zanimljiv pogled na vjeru
  • db-izbjeglica
    12.7k
    obećanje

    a što ako sunce (koje čini 99,8% mase sunčevog sustava) iz nekog razloga krene emitirati više energije? možemo li pljunuti u čelo ekipi iz glasgowa jer nisu ispunili svoje obećanje?
  • NitkoBitan
    11.9k
    Ocemo li dobit koju snimku/fotku karusela medu prvima, bio bi grijeh da pratimo index/sn da dobijemo info
  • trender
    168

    Da ne čitamo na indexu:"BBB karuselom automobila zagađuju zrak grada koji je pri vrhu ljestvice po zagađenosti zraka u svijetu!!!":lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.