• Mali Zeus
    9.4k
    Treba pogledati koliko je djece rođeno negdje u ožujku 2019. kod nas. :D
  • superhik
    10.3k
    Ne znam za Dubravu, ali Vrgorac:

    "Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, Vrgorac je u studenom zabilježio bio pravi mali baby boom, a za njega je zaslužna hladnoća - točnije veliki lanjski snijeg.

    Naime, u tom se gradiću od šest tisuća stanovnika u prosjeku mjesečno rađa šest beba. Devet mjeseci nakon snijega rođeno ih je čak petnaest.To je najviše djece u jednom mjesecu u posljednjih trideset vrgoračkih godina."
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Devet mjeseci nakon snijega rođeno ih je čak petnaest.To je najviše djece u jednom mjesecu u posljednjih trideset vrgoračkih godina."superhik

    "Deri kćeri, j*be se materi" :grin:
  • NORTE
    9.1k
    Nikako da napišem, ali čini mi se da imamo najgoru saborsku oporbu ikad. Toliko loših i štetnih ideja su zadnje vrijeme izbacili u eter to je čudesno. Ne baš tako davno mislio sam da imamo najgoru vladu, sad je situacija obrnuta.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Danas bas gledam prilog iz Sabora u kojem Peđa pita vladajuce koje ce mjere poduzeti vezano uz 4500 zarazenih . Pa da su umjesto HDZa na vlasti lijevi šarlatani bili bismo po mjerama kao Italija i Slovenija. Za ostale segmente njihovih politika me iskreno briga jer rade isto po napucima Bruxellesa, a korpumpirani su u skladu sa mogucnostima
  • masacusec
    3.1k
    Slažem se! Imamo katastrofalnu vlast, ali opozicija, pritom apostrofiram SDP, je nešto najbolje što se HDZ-u može dogoditi......hrpa kretena koja više ni ne zna ukazati na ono kaj ne valja, a kamoli ponuditi ono kaj valja....
  • Mali Zeus
    9.4k
    Bemti pa Peđa "stručnjak za Ustav" Grbin nemre srediti vlasiti klub zastupnika, a pita Plenkija nešto.
  • NORTE
    9.1k
    Nije samo raspali Sdp oporba, ukupno je 26 stranaka/klubova u saboru, i mene je iznenadilo koliko ih je.

    Jedna od stvari koje su me u zadnje vrijeme zasmetale iz oporbe je izjava čelnika Fokusa da cijenu goriva ne treba ograničavati, a one su počele toliko divljati da bi uskoro vjerojatno prešle i 13 kuna po litri, a to je tek početak rasta cijena nafte koje nas očekuju vjerojatno idućih 4-6 mjeseci...Ne trebam previše objašnjavati kakav bi to negativan utjecaj imalo na kompletno gospodarstvo i standard građana. Da vlada nije intervenirala ovom prvom mjerom već sad bi bili u velikim problemima s inflacijom.

    Nestašica goriva koja je kao njihov argument mi se čini kao nemoguć scenarij. Naravno da vlada treba sniziti trošarine i to će uskoro vjerojatno i napraviti.
  • SAS1987
    13.4k
    Problem s ograničavanjem cijene goriva je da su one posljedica rasti cijena na tržištu a ograničenje je nema smisla jer ovog trena kada će benzinske početi raditi gubitak će i prestati prodavati gorivo. Normalniji potez je da država smanji trošarine ako tada dolazi problem zaduživanja države jer netko treba platiti sav taj cirkus u javnom sektoru (vrijedi i za slo i za hr gdje imate još veći Texas).
  • Mali dioničar
    14k
    Da novac ima cijenu, ne bi dolazilo do divljanja cijena nekretnina, dionica, kriptovaluta i roba.

    Centralne banke drže kamatne stope na nuli ili ispod nule, maksimalno su smanjile obvezne pričive banaka i otkupljuju državne obveznice. I onda se čude da cijene svega lete u nebo.

    Trenutno je u Hrvatskoj u sustavu 60 milijardi kuna viška zahvaljujući HNB-u i njihovim operacijama, kamatne stope na depozite idu u minus i onda se Vujčić čudi rastu cijena nekretnina.

    Da ne pričamo o rastu cijena transporta i nekim čudnim dogadjajima tipa zaglavljivanja tankera u Sueskom kanalu i slično.
  • marcio amoroso
    32.1k

    Jučer slušam na njemačkom radiju da su luke u Americi i čak dosta i u Europi zakrčene jer kao nema kamiondžija :monkey:
    Šta sad odjednom nema kamiondžija, a prije godinu ili dvije ih bilo.
  • Bosna86
    11.6k
    2.6 dolara po milji je cijena koju vozač dobije u Americi… Ja to nikad ne bih radio ali se stvarno odlicna lova može uzeti
  • Mali dioničar
    14k


    Da, ima i nekih vijesti koji se teže probijaju do medija tipa da su vatrogasci New Yorka zakrčili Brooklyn bridge jer ne žele obvezno cijepljenje.

    z989gf0lspxin59g.jpeg
  • Nino Bule
    11.4k
    kamatne stope su na nuli ili ispod nule godinama pa nije bilo inflacije, qe se isto odvija vec dugi period, objasnjenje da je monetarna politika razlog inflacije ne stoji, moze se jedino raspravljat o svim ovim fiskalnim stimulisima ko razlogu inflacije ali je prerano.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ja znam da nije dobro kad jedna Njemačka službeno prizna 4 posto inflacije. Ne čekaju nas bajna vremena, siguran sam u to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.