• Nino Bule
    11.4k
    Ovisi, moze se radit o prolaznoj inflaciji sto nije skoro nikakav problem, a moze nas pogodit recesija i inflacija sto bi bilo katastrofa. Ni pametniji ljudi od nas ne pokusavaju prognozirat sta je jos pa ne bi ni ja.
  • deda
    27.7k
    Ova inflacija je definitivno posljedica razlike u ponudi i potražnji, a poremećaj u ponudi je direktno uzrokovan pandemijom i restrikcijama.
  • r1oma
    1.5k
    S obzirom da se produljila valjanost covid potvrdi na godinu dana, vrijedi li to i za utakmice?
  • NitkoBitan
    11.9k
    Za utakmice cijepljenje vrijedi godinu dana a preboljenje 6 mjeseci i to na temelju samo PCRa. Ak se ne varam ako u tih 6 mjeseci preboljenja primis jednu dozu cjepiva produzuje ti se potvrda na godinu dana. Za bolnice cijepljenje vrijedi godinu dana kao i preboljenje koje se može utvrditi i antigenskim testom ili ak si bio kontakt sa simptomima nekog oboljelog u obitelji. Postoje nelogične razlike jbg.
  • Mali dioničar
    14k
    objasnjenje da je monetarna politika razlog inflacije ne stoji,Nino Bule

    Monetary policy is more of a blunt tool in terms of expanding and contracting the money supply to influence inflation and growth and it has less impact on the real economy.
  • Simke
    497
    Ima jos nekoliko mjeseci do godinu dana od dolaska prvih cjepiva, ali jel se sto govorilo o covid potvrdama koje su izdane na temelju cijepljenja kada iste isteknu? Jel bi se islo na produzivanje potvrda nakon docijepljivanja ili? Mozda i prerano pitam, ne pratim korona vijesti vec neko vrijeme..
  • marcio amoroso
    32.1k
    Znam da je u Njemačkoj covid potvrda važeća 6 mjeseci nakon drugog cjepljenja. Kad to istekne ili se cijepiš treći put ili potvrde nema.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Do sada su produzivali sa 6 mjeseci na 9 pa na godinu dana, vise nece produzivat za bazicne dvije doze. A za booster su nesto pricali da ce produzivat za godinu dana ali iskreno mi se cini izglednije da ce produzivat po 6 mjeseci kako bi se brze rjesavali doza.
  • ZGBhoy
    1.7k
    nije skroz tako.
    Cijepljen sam drugi put 22.06 moja Covid Putovnica vrijedi do 21.06.2022 u 23:59:59 ( tako piše na njoj) kaj onda sljedi neznam, na njoj piše da treba samo izvadit novu
  • marcio amoroso
    32.1k

    Ne znam kako to kod tebe ide, ali ja sam se cijepio drugi put 05.07.2021 i vrijedi do 05.01.2022. Biontech Pfizer.
  • Simke
    497
    Izgleda da je bilo dosta naivno misliti da je to to nakon druge doze..
  • Baneki
    717
    Pa naručeno je 18 milijuna doza samo od jednog proizvođača, nije teško izračunati koliko se računa doza...
  • ZGBhoy
    1.7k
    čudno kod mene isto Biontech hmmmm
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Nije to ništa čudno, ovo sranje je potpuni poraz sustava javnog zdravstva, suvremene medicine i tu nitko ništa ne zna i sve je apsolutna stihija. Sva sreća pa to govno od virusa nije opasnije i da ne pogađa sve skupine ljudi.

    Valjda se može sastaviti cijela knjiga kontradiktornih izjava ljudi koji bi nas trebali voditi kroz tu pandemiju. Sve skupa, ja to više uopće ne pratim, par puta sam ispao budala vjerujući u njihove tvrdnje koje su ispale totalno pogrešne, više neću.
  • The Undertaker
    4k
    Potvrde za cijepljene bi trebale vrijediti godinu dana. Ako ste povukli potvrdu prije nego se administrativno produžila, onda vjerovatno još piše 6 mjeseci. Povucite sa e-građani novu i ona bi trebala vrijediti 12 mjeseci. Barem je kod mene bilo tako.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.