• Kwedi
    3.8k
    u prijevodu, klub(ovi) te ne zanima. samo atmosfera.
  • reziser
    6.5k

    Opet karikiras
    I,ne citas
    Zanimaju me i klubovi ali je puno ljepse i bolje kad je atmosfera dobra
    A za kazalisnu atmosferu, vodim zenu u kazaliste :rofl:
  • Zdravko Maček
    123
    Svi pišu da je Emil tašt, egomanijak i gura samo sebe i svoje brand...ne znam sve detalje oko tih pokušaja ulaska u Cibonu i smatram da ih realno ne zna nitko pošto se većina temalji na novinarskim nagađanjima. U krajnjoj linij novac koji želi uložiti je njegov i nek s njime radi što god želi po kojim uvjetima želi, bili oni nama čudni, sebični ili kaj god...nije lik anđeo, da je ne bi imao toliko para.
    Ali ne čini mi se baš da je lik budala, a kad pogledaš u što bi on trebao uložiti ako pričamo o Ciboni, da mu novcima raspolaže, pa makar i manjim dijelom, neka bargretina lopina izniklih iz čmara oca svih ZG zala koji upravlja tim istim izraslinama...na kraju mu je ovaj potez sa Ljubljanom vrhunski
    Sretno im bilo
    A nama ostaje samo Cibona u Zg koja još uvijek ima navijače usprkos svim sranjima koja se tamo odvijaju...neću dalje da ne ulazim u crnilo a ipak je lijep dan vani :cool:
  • Draž
    1.2k
    Da se nije ulazilo natrag u Jugolige, u elitna europska natjecanja se moglo i iz domaće lige.
    ABA liga (i ostali jugo nazivi prije nje) nas je pojela i obezvrijedila nam natjecanje. u Euroligu se moglo sa pozivnicom. Naravno sad više ne. Cibona ne.
  • Kwedi
    3.8k
    cibona je jedna od osnivača aba lige, tako da nije nešto na silu već smo sami krenuli.

    u elitna europska natjecanja se moglo prije desetak godina, niti euroliga niti eurokup ne želi slabe klubove koji će imati 20 i kusur poraza za redom.

    a igranje domaćeg prvenstva samo, s kim bi cibona se točno mogla mjeriti, odnosno oštriti kvalitetu koja bi za neku europu mogla biti jaka; herpes analitica, zrinjevac, dona, kk jazine?

    isto tako, siguran sam da bi se financijska konstrukcija lako složila u poluamaterskom prvenstvu (evo ti primjer samo di jedan od prve petorke našeg prvoligaša radi kao zaposlenik zagrebparkinga jer više može zaraditi).

    a da ne govorimo i sad, cibona i zadar (prije split) su realno niža srednja klasa za regionalne klubove, di se još kakva-takva kvaliteta drži, a kaj bi ličilo domaće prvenstvo?

    ko rukomet na šta je spao, domaće prvenstvo...
  • Draž
    1.2k
    @Kwedi
    i to što ide u olimpiju, opet kakve veze tu ima profit, a ne emocija?

    Prva Tedeschijeva rečenica na predstavljanju u Ljubljani:
    "Atlantic grupa kroz svoj brand Cedevita ušla je u košarku iz dva razloga, da promovira svoj odličan proizvod u regiji.... "
    Ne, uopće nema veze profit.
    gdje se javno emil referirao da se klub zove cedevita cibona?Kwedi

    Novi klub se zove KK Cedevita Olimpija Ljubljana. Toliko o tome da ni za Cibonu ne bi htio da se zove Cedevita Cibona.
    Fala, doviđenja.
  • Kwedi
    3.8k
    jel govoriš o brendu, odnosno atlantic grupi i cedeviti kao proizvodu ili klubu? klub nema nikakvu zaradu,a to je smisao kluba - nemoj vadit iz konteksta babe i žabe.

    ovo, kako bi se zvao klub - cedevita/cibona, ne znamo.

    da li bi bio ppd zagreb ili cibona vip - kibi dabi nagađanja.
  • Draž
    1.2k
    ovo, kako bi se zvao klub - cedevita/cibona, ne znamo.Kwedi

    Ne znamo naravno, al svi znamo da bi bilo isti slučaj.

    Drago mi je da nije ušao u Cibonu. Želim mu propast i u Ljubljani.
    #samocibona
  • Mr Blue
    3.4k
    Imam ja pitanje za sve vas apropo košarkaških natjecanja. Ne pratim toliko ovaj sport, mada mi je drag za gledanje.

    ABA liga je, složit ćemo se, kvalitetnija od pojedinačnih nacionalnih liga. Međutim, otkako liga postoji, možemo li govoriti o unapređenju kvalitete ili o degradaciji kvalitete, jesu li klubovi postali bolji ili lošiji otkako postoji liga?

    Zanima me jer mi se čini da je ABA liga visoko korumpirana i da ne postoji neki stvarni ulagački potencijal za razvijanje lige. Partikularni interesi su ispred svega, ligom uglavnom dominiraju srpske i crnogorske ekipe koje su državni projekti ovisni o trenutnoj političkoj vlasti i ne vidim zašto bi netko treći ulagao svoj novac u neku treću ekipu koja bi se priključila u lov za titulu, ako bi zbog političke odluke se taj klub doživio šikaniranje.

    Ne kažem da je hrvatska liga lišena takvih problema, dapače. Ali mi se čini vjerojatnije očistiti mulj i kaljužu u hrvatskoj košarci i imati kompetitivnu i poštenu ligu koja bi onda bila mamac ulagačima, poduzetnicima i sportskim djelatnicima koji bi ozbiljno pristupili razvoju hrvatske košarke, nego što je to slučaj s ABA ligom.

    Ponavljam, ne pratim toliko sport pa je moguće i kako griješim u svojoj procjeni, ali to je neki moj dojam. Općenito nisam za 'jugoslavensku' ligu u nijednom sportu, ali ponajviše zato što smatram da udruživanje sa sustavima koji su po svakom mjerljivom kriteriju korumpiraniji od našeg ne može i neće nikada donijeti nešto stvarno pozitivno.
  • Kwedi
    3.8k
    ABA liga je, složit ćemo se, kvalitetnija od pojedinačnih nacionalnih liga. Međutim, otkako liga postoji, možemo li govoriti o unapređenju kvalitete ili o degradaciji kvalitete, jesu li klubovi postali bolji ili lošiji otkako postoji liga?Mr Blue

    kvaliteta postoji. definitivno jer u ligi imaš 4-5 jakih klubova, 2-3 kluba di su čupava gostovanja i onih par koji su tu uvijek bili prolaznici. mi kroz domaću ligu jednostavno ne bi mogli imati ni kvalitetnu konkurenciju ni jake klubove jer ne postoji baza. a s druge strane, bili bi preslabi za europu i ne bi nas ni zvali da uopće prismrdimo ligi. nekad dok je bio drugačiji format, bila su tri sigurna s ovih prostora (cibona, partizan, olimpija - prije dvadeset godina imali smo i zadar isto u euroligi), danas najbolji aba ligaš ako izbori playoff je puna šaka brade.

    Zanima me jer mi se čini da je ABA liga visoko korumpirana i da ne postoji neki stvarni ulagački potencijal za razvijanje lige. Partikularni interesi su ispred svega, ligom uglavnom dominiraju srpske i crnogorske ekipe koje su državni projekti ovisni o trenutnoj političkoj vlasti i ne vidim zašto bi netko treći ulagao svoj novac u neku treću ekipu koja bi se priključila u lov za titulu, ako bi zbog političke odluke se taj klub doživio šikaniranje.Mr Blue

    korumpirana je, suci dosta drže nekom štangu, pravila se često mijenjaju u hodu i npr. netko je bio zaštičen ko lički medvjed jer se po nacionalnom ključu čuvalo mjesto (npr. makedonci ili mađari).

    kaj se tiče ulaganja, cibona je isti projekt direktno financiran javnim parama kao i srpski i crnogorski klubovi. zadar je sad d.d.,al hdz i dalje njima drma odnosno sva dugovanja su pretvorena u dionice,a dugovanja su bila jer je politika štitila i štiti klub.

    u ligi osim cedevite, nitko nije,a da nije s prstima u pekmezu vezano ili za privatne interese ili javno financiranje koje ovisi jel na vlasti vučić, bandić, dodik ili kalmeta. npr. mega je klub kojeg uvijek gušt gledati,ali cijeli smisao kluba je managerski za razvijanje mladih igrača za nba.

    Ne kažem da je hrvatska liga lišena takvih problema, dapače. Ali mi se čini vjerojatnije očistiti mulj i kaljužu u hrvatskoj košarci i imati kompetitivnu i poštenu ligu koja bi onda bila mamac ulagačima, poduzetnicima i sportskim djelatnicima koji bi ozbiljno pristupili razvoju hrvatske košarke, nego što je to slučaj s ABA ligom.Mr Blue

    domaće prvenstvo maltene ne postoji. pola prvoligaša su praktički amateri, ako se dese neki križevci ili zabok pa na silu igraju jer ih neki gazda financira u nekom momentu ili postoji neka publika kao u sinju pa se drže malo iznad vode,al to je sve bože sačuvaj.

    npr. kk zagreb više ne postoji, šibenka ne postoji (poslije bili šibenik jolly koji je priča kao cedevita pa je klub nestao i imamo novi gkk šibenik koji baštini tradiciju šibenke), u rijeci je nekad bilo triglav osiguranje (jaka škola i generacija kus, mance, baždarić, štimac) i nema ih više... jednostavno, kvaliteta ne postoji. mi kao država imamo 3-4 vrhunska igrača i poslije tog škart(a u mlađim kategorijama dominiramo), a to je zato što ne postoji sistem, treneri, pravila i sve je ili politika ili u današnjem slučaju di su rađa i stojko - koji su IQ za čuvati ovce. mi nemamo trenere, nemamo financije, nemamo zaista ništa da bi domaća liga bila iole ozbiljna.

    Ponavljam, ne pratim toliko sport pa je moguće i kako griješim u svojoj procjeni, ali to je neki moj dojam. Općenito nisam za 'jugoslavensku' ligu u nijednom sportu, ali ponajviše zato što smatram da udruživanje sa sustavima koji su po svakom mjerljivom kriteriju korumpiraniji od našeg ne može i neće nikada donijeti nešto stvarno pozitivnoMr Blue

    ovdje je caka što smo i mi suosnivači lige, sjedište je bilo ili je u zagrebu, direktor lige je novoselov sin i svi čine jedan veliki pičvajz.
  • Draž
    1.2k
    Slažem se @Kwedi gotovo u potpunosti sa napisanim, no ja sam ipak mišljenja da je ta nova jugo liga uništila hrvatske klubove koje si spomenuo i da će dalje uništavati one koji su ostali.
    Klubovi su prisiljeni dovoditi jeftine strance zbog tih natjecanja koji su uzimali mjesto našim mlađim igračima i nisu imali mogućnost razvoja.
    Cibona je ove sezone pokazala da postoji nada u mlađe igrače, uostalom mlađe kategorije su prvaci u svojim natjecanjima, a prva momčad je izgurala do sjajnog naslova uz samo jednog stranca koji i nije stranac. Bar ne onaj jeftini crnac koji je dosad bio normalna pojava u našim klubovima.
    Da ne pričam kako srpski i slovenski suci sustavno potkradaju ostale klubove na račun Zvezde i Budućnosti.

    Inače Krešimir Novosel je došao iz Cedevite, bio je njezin direktor i u projektu Cedevite je od samog početka tako da se njega ne može povezivati sa "nama"(čitaj Cibonom).
  • Kwedi
    3.8k
    tko je branio ciboni da razvije mazalina, arapovića...? tko je branio ciboni da ima na početku mladi roster, a ne rozića, markotu, ljubičića...? ili prošle sezone tomas, žorić, rozić, ratkovica, novačić...?

    tko je branio zadru, splitu, cedeviti da razvijaju mlade igrače umjesto da dovode amere koji bi otišli nakon dva mjeseca?

    jedino je kk zagreb imao tu nekakvu tradiciju mladih domaćih, ali to je sve bilo na klimavim nogama zahvaljujući karamarku i hdz-u. eto, ne postoje više.

    usporedi budžete naših klubova i primjerice fmp-a(ne zvezde), mege, hemofarma, igokee, krke ili mornara... cibona i zadar su s njim al pari, umjesto da ih naši gaze, a zašto ih ne gaze sigurno nisu krivi suci ili liga sama po sebi već isključiva krivica je vezana za kalmetin zadarski hdz i bandićev sdp/mb365 koji su zadnjih 15 godina iscjedili klub.

    da ne govorim o miličeviću koji je jednako kao i bandićevci razjebao klub.

    nitko nije kriv što zubac nije dobio plaću pa je morao ići, nitko nije kriv što mazalin nije dobio priliku, nitko nije kriv što se od mavre ili uljarevića ili šiška nisu napravili solidni playevi i da ne nabrajam dalje... osim jedino i isključivo cibone i njene političke uprave.

    kaj se tiče sudaca, srpski suci nisu u ligi problem. jedini koji su stoka i govna su slovenski suci, oni su bagra samo takva, smeća najveća.
  • Draž
    1.2k
    kaj se tiče sudaca, srpski suci nisu u ligi problem. jedini koji su stoka i govna su slovenski suci, oni su bagra samo takva, smeća najveća.Kwedi

    Istina, ovo je još točnije.
  • Infinity
    15.5k
    Skroz slabo pratim kosarku vec duze vrijeme, al nije li Partizan igrao final four u Parizu s domacom petorkom, tj. igracima koje je on razvio? Ili je to bila vecina domacih igraca, a ne svi? Sjecam se te price kako se moze kad se ulozi i radi. Samo se nadovezujem na kolegu Kwedija, ako Partizan moze razviti igrace onda moze i Cibona. To je kao da u nogometu iz Rijeke kukaju kako ih HNL unistava jer Dinamo razvija igrace, a oni ne. Igra se ista liga, beres iste nagrade, mozda si malo podredjen po pitanju sudaca, al nece ti suci unistit razvoj mladih igraca. To mi sve smrdi na klasicno kmecanje kao kod prijatelja s juga, suci, savez, monopol... Kad je netko drugi bolji onda te taj sustavno unistio, gusi ti razvoj i slicno. Cibona nema sistem, koliko sam pratio tu se nije znalo tko pije, a tko placa, tj. svi su pili, a nitko nije placao. Cibona mi je draga, ona je razlog zasto sam ikad pratio kosarku i zasto cu mozda opet nekad, al treba raditi posao, treba uloziti lovu, platiti igrace, razviti mlade itd., a ne padati u dugove, ne placati igrace, kukati kako ti jaca liga gusi razvoj mladih i slicno. Kao da bi losija liga s daleko manjom i losijom konkurencijom nesto znacila. Znacila bi titule u Hrvatskoj sto bi nekome bilo dovoljno za mazanje ociju, a bili bi kvalitetom losiji nego danas. Kao da Hajduk igra prvenstvo Dalmacije, bio bi prvak, slavile bi se titule i to s puno slabijom ekipom jer su tako u mogucnosti, a onda u Europi jos veci samar.
  • Kwedi
    3.8k
    je partizan u parizu, imali su sjajnog trenera vujoševića i odličnu ekipu (tepić, tripković, veličković, mislim da je i peković bio tada) - u pravilu domaći igrači i američki play. kasnije su počeli dovoditi i klince strance(al ko juniore npr. jan vesely ili laferne ili bertrnars), ali sve je bazirano na jeftinim juniorima i kvalitetnom radu. zato i danas srbija za svjetsko prvenstvo ima dream team, mogu sastaviti tri ravnopravne petorke,a ne ko mi - imamo 4 vrhunska igrača, a nakon tog nemamo osam igrača koji bi mogli biti dobri barem za rotaciju.

    evo, cibona je ove godine osvojila kadetsko, juniorsko PH i juniorsku ABA ligu. umjesto da u seniorskoj ekipi već sad su 3-4 klinca, imamo samo malog prkačina i rašića koji faktički i ne igra. i to su priključeni tek prije dva mjeseca.

    prije koju sezonu u ekipi su bili žižić i zubac, zupca se šikaniralo i naravno ovaj dobio popizditis - vidi ga sad, u LA-u rastura.

    cibona od gordana giričeka nije stvorila igrača preko desetljeća jer su se ponašali ko pijani milijarderi i onda došla voda do grla i zapalo se u prosječnost i ta prosječnost traje preko deset godina uz dva blijeska - aba F4 u beogradu prije pet godina i ova osvojena titula.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.