• xavier
    11.4k
    Cedevita se odriče svog prava na mjesto u ABA ligi i prepušta Olimpiji ta prava koja su u skladu sa statutom ABA lige.Draž

    Cedevita se može odreći svog prava, ali ne može ona odrediti kome ta prava idu. To želim reći. Liga ih može dati Olimpiji što će vjerojatno i napraviti ako se ovaj dolazak Tedeschija dogodi.
  • LovroZG
    1.3k
    Liga može šta oće. A najčešće ih zanimaju plaćene pozivnice tako da bi zamjena i povratak te navodne Cedevita Olimpije bio skroz moguć.
  • Draž
    1.2k
    Istina, u Zagrebu nema mjesta za dva takva kluba... Istina je da Ciboni treba kapital jer je preveliki klub da ne bi bio uspješan... Istina je i da je trebalo pronaći načina da Tedeschijev kapital uđe u Cibonu...ali kad je ego veći od sportskih pobuda i kad inzistiraš da se eventualnio fuzionirani klub zove Cedevita Cibona...i kad plaćaš tekstove u dnevnim listovima o svojoj "šokantnoj priči o preseljenju u Sloveniju" i kukaš da "navijači nisu prepoznali tvoj projekt"...onda odjebi u troskoku.

    Dinamo i Cibona su dio mene cijelog života i želim im povratak na stare slave i kaj se tiče povrataka publike i uspjeha. Al draža mi je Cibona bez Tedeschija
  • Draž
    1.2k

    Izgleda da je poanta upravo to. Da to može.
    Atlanticovi pravnici su radili statut ABA lige u kojem je po svemu sudeći upravo to omogućeno.
    ABA liga je u vlasništvu klubova. Zatvorena liga.

    Citat iz SN:
    "Olimpija je izgubila status ABA ligaša, ali Cedevita bi u toj konstrukciji Olimpiji prepustila svoje mjesto u ABA ligi, odnosno pravno bi se to izvelo - a navodno postoje za to realni uvjeti (nemojte zaboraviti da je pravni tim Atlantic Grupe sklapao važeći Statut ABA lige) - da u novoj sezoni ABA lige zaigra klub koji bi se zvao Cedevita Olimpija."
  • reziser
    6.5k
    Ja sam uvijek za dinamo, cibonu, zagreb i mladost vaterpolo i odbojka
    Drugi klubovi za,mene ne postoje.
    Zao mi je kaj su bbb oduatali od svih osim dinama, ali,mi je jasno i zasto...
    I ja sam,odustao od odlazaka na te tekme, samo dinamo!
    Ali ako se vrati zoki...i to,je upitno.... :rage:
  • xavier
    11.4k
    Vjerujem da će ih Slovenci objeručke prihvatitideda

    Pa zapravo nema razloga da ih Slovenci ne prihvate. Nije ništa loše u tome što Tedeschi želi sponzorirati sport. U startu je želio ući u Cibonu, ali Bandićeva ekipa to nije dozvolila odnosno nisu imali ništa protiv love, ali da i dalje oni sve odlučuju. Tedeschi nije želio tako i krenuo s projektom Cedevite.

    Problem je nastao što je on mislio da Cedevita može jednostavno zauzeti Cibonino mjesto i stalno se trudio svima dokazati kako je Cedevita sad prvi klub u gradu i izgurati Cibonu. U jednom trenutku je krenula priča kako će Cedevita preuzeti čak i Ciboninu dvoranu.

    Prije par godina bi čovjek po novinarskim tekstovima zaključio da Cedevita ima vojsku navijača iz sebe (nema je na žalost ni Cibona, ali ipak se nemjerljivo više ljudi veseli uspjesima Cibone). Upravo je to bio trn u oku Tedeschiju. On je valjda mislio da će Zagrepčani jednostavno početi navijati za novi klub. Evo sad i Brajdić o tome piše..."navijači su trebali navijati za Cedevitu pa Tedeschi ne bi otišao" :rofl:
  • xavier
    11.4k
    Citat iz SN:
    "Olimpija je izgubila status ABA ligaša, ali Cedevita bi u toj konstrukciji Olimpiji prepustila svoje mjesto u ABA ligi, odnosno pravno bi se to izvelo - a navodno postoje za to realni uvjeti (nemojte zaboraviti da je pravni tim Atlantic Grupe sklapao važeći Statut ABA lige) - da u novoj sezoni ABA lige zaigra klub koji bi se zvao Cedevita Olimpija."
    Draž

    Eto, u SN su i inače sve sami stručnjaci.

    Ne znam jesi li me dobro razumio. Ako Tedeschi ode u Olimpiju, onda će ona stvarno zamijeniti Cedevitu u ABA ligi, ali ne na način da joj Cedevita prepusti mjesto.
  • reziser
    6.5k
    kad gledas atmosferu cedevite i cibone, sve je jasno....
    svaka cast tedeskiju..probao je, ali se vidi da ne ide
    sretno mu bilo dalje
    cibona je cibona!
  • Draž
    1.2k

    Mislim da će se doslovno to dogoditi. Olimpija je ispala, Cedevita prepušta "franšizu" kome želi. Mogli su Sarajevu, Grazu, Budimpešti...
    Cedevita je suvlasnik lige. Ona odlučuje o tome tko će igrati.
  • Kwedi
    3.8k
    Istina je i da je trebalo pronaći načina da Tedeschijev kapital uđe u Cibonu...ali kad je ego veći od sportskih pobuda i kad inzistiraš da se eventualnio fuzionirani klub zove Cedevita Cibona...i kad plaćaš tekstove u dnevnim listovima o svojoj "šokantnoj priči o preseljenju u Sloveniju" i kukaš da "navijači nisu prepoznali tvoj projekt"...onda odjebi u troskoku.Draž

    misliš da je bio problem u Emilovom egu,a ne nečem drugom zašto nije ušao u Cibonu?
  • Eduardo
    18.2k
    Navijačima bi smetalo da se klub zove Cibona Cedevita? Naravno, da se ne diraju boje kluba, grb i sl.
  • xavier
    11.4k
    Navijačima bi smetalo da se klub zove Cibona Cedevita? Naravno, da se ne diraju boje kluba, grb i sl.Eduardo

    Taj vlak je odavno otišao...ovo što se pričalo zadnjih godinu dana su samo novinarske ideje.
  • Eduardo
    18.2k
    općenito mislim sad, ne mora to biti Cedevita. Kada bi došao sponzor koji bi zbog odredjenih sponzorskih razloga tražio da se doda njegovo ime Cibona Nešto to bi bio problem? Navijači bi bili protiv toga?
  • xavier
    11.4k


    Pa Cibona je i ranije imala sponzora uz ime. Ne vjerujem da je to problem :smile:
  • Eduardo
    18.2k
    baš googlam, čak je i ime Cibona proilzašlo iz toga što se uzelo sponzorsko ime davnih godina.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.