• vafenss
    233
    Samo mala ispravka, mislim da Perucica nije jedina preostala europska prasuma, kolko znam postoji na granici Bjelorusije i Poljske jos jedna gdje obitavaju i posljednji europski bizoni
  • über alles
    1.4k
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82owie%C5%BCa_Forest

    Goring je htio napravit najvece loviste na svijetu tamo.
  • Neki tip
    19k
    Ima ovdje puno ljudi koji su vidjeli sve i svašta, kad vidim popis stadiona na kojima je ekipa bila, jasno je da se putovalo, doživjelo, vidjelo, osjetilo..

    Pa neću puno o gradovima u kojima vas je dosta bilo, poput Kieva, koji me nije osvojio toliko ljepotom, koliko hranom (iznenađujuće pomalo, jer nisam puno očekivao, a na kraju sam se davio valjda svaki dan u varenikima, slatkim i slanim) i svojim stanovnicima.. Bio sam doduše na razgovoru u nekom čudnom "ngo-u" za koji sam 99% siguran da je obavijesni razgovor s obzirom na temu zbog koje sam u Ukrajini bio, ali to je za neke pijanije razgovore. :lol:
    Baš nekako volim Ukrajinu i Ukrajince (mjesto za ubacit foru s Ukrajinkama).

    Strasbourg tek odnedavno ima prvoligaša, nije toliko na turističkim mapama, a i koliko ubrah niste u poslovima koji bi vas tamo naveli pa vas je možda taj prekrasni grad mimoišao..

    Prije nekoliko godina u srpnju tjedan dana pa je bilo toplo i sunčano, ali ne i prevruće, savršeno za doživjeti grad. Baš savršena kombinacija najboljeg od onog što Nijemci i Francuzi mogu dati zajedno. Jedan od samo 3 grada u Europi (a bio sam u 50ak) za koje sam pomislio - pa da, u nekim okolnostima bih mogao zamisliti život ovdje (druga dva su Prag i Riga). Savršene veličine, arhitekture, hrane. Neki bi rekli sterilan, ali meni je takav recimo prelijepi Beč, top mjesto za život na cijelom svijetu, kako kažu.

    Kako volim i vino i pivo, nisam imao dovoljno vremena za isprobati valjda ni 10% svega što Alsace nudi, ali pamtim pivo s okusom mesa.. ne po dobrom. Pomislio kako volim i jedno i drugo pa da probam.. nisam dospio dalje od 3 gutljaja.

    I anegdota sa sirom. Ako ga netko zna praviti, to su Francuzi i Nijemci pa sam u kofer stavio par "dobro" zapakiranih. Naravno da se sve raspalo kad su u avion bacali kofere, a ja fino sredio novo novcato odelce koje baš za Strasbourg i kupih. Idiot. Odijelo ipak spašeno čudesnim kemijskim..

    Dopunim kojom fotkom kad stignem.
  • Bosna86
    11.5k
    Inače danas je zadnji dan američke administrativne godine u kojoj je Hrvatska ispunila zadnji uvjet za bezvizni režim... U 12 mjesecu bi se trebao potpisati ugovor izmedju 2 ministra, a nekad oko 3 mjeseca će se moći putovati u Ameriku bez vize ... Princip je vrlo jednostavan, od dana ulaska se može biti 90 dana u državi, poslije čega se mora izaći... S obzirom na direktne linije iz BG i Beča očekujem ogroman broj porasta putovanja tamo
  • og1986
    2.9k
    Ovo je odlična vijest.
  • Crusades1986
    9.5k
    Meni su SAD visoko na listi želja... moram se još raspitat za work and travel dok još nisam završio s faksom da preko toga odem preko bare.
  • Bosna86
    11.5k
    Ako budeš to želio sljedeće godine, slobodno mi se javi, a i svi koji žele... Ja radim u firmi koja se bavi bazenima i plivanjem... Učitelj plivanja u mojoj firmi ima izmedju 35-50 dolara po satu... Za 4 mjeseca možeš zaraditi 10 milja ciste love bez pola muke... Neki te pare potroše na mjesec dana putovanja po Americi, neki se vrate kući s lovom... Stvar izbora
  • Crusades1986
    9.5k
    tenks na info, ako će bit mogućnosti svakako :up:
  • Kwedi
    3.8k
    Ne želim ni pod razno skrenuti temu u neželjene vode, samo dodajem još nešto što vrijedi vidjeti koga zanima.Neki tip sa Zapada

    A i netko možda ima rođaka starog tamo pokopanog s obzirom na ogroman broj Dalmatinaca,a vidli smo koliko ih ima na forumu
  • Mr Blue
    3.3k
    StrasbourgNeki tip sa Zapada

    Bio, u dosta navrata. Odličan grad, potpisujem sve navedeno.
    Ali čudo jedno da ne spomeneš tart flambee iz Flam'sa... :wink:
  • Neki tip
    19k
    tart flambee iz Flam'sa.Mr Blue

    Aaa, jesu to one palačinkopizze? Fino, ali nije me raspametilo. :) Većinu obroka mi je bilo plaćeno, a te "palačinke" (ak je to to na kaj misliš) kak smo ih zvali smo jeli zato kaj su bile jedina jela ispod 30 eura. :lol:
  • Mr Blue
    3.3k
    Hmm, to je ono vrlo vrlo tanko pečeno tijesto s vrhnjem, pancetom i lukom. Inače, u Strasbourgu se vrhunski jede, nikad nisam požalio (osim jedne ekspedicije s indijskim restoranom). U sjećanju su mi ostali restorani Le Gruber kod Katedrale u ulici desno i u Aux Armes de Strasbourg, ali moguće da taj restoran ima još neki naziv, odmah na trgu ispred Katedrale. A u Les Berthom bi išao na cugu poslije.
  • Neki tip
    19k
    to je ono vrlo vrlo tanko pečeno tijesto s vrhnjem, pancetom i lukom.Mr Blue

    Pa da, to je to.. pizzopalačinka. :) Ma fino je, al ima drugih jela koja su odavno zasjenila flambee.

    Al naziva restača po Strasbourgu se nažalost ne sjećam, jer velim, vodili su nas posvuda, a bilo je sad već i dosta davno.

    Kod katedrale (predivne) pamtim onaj ringišpil kakav se zna vidjeti u američkim filmovima,kamo sreće da pamtim taj restoran koji spominješ. :lol:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Čitam i vidim, svi iznose gdje su putovali i što su vidjeli,uživam u tome, pa da iznesem neki svoj uviđaj, naravno ako nisam pogodio stativu(promašio temu) pa evo da se i tu nadovežem.

    Ovako, bio sam u Nice, Cannes'u.
    Dva grada koja su jako interesatna, po građama i izgledu jako indetični gradovi, malte ne ako da su jedan te isti grad.

    Cannes je poznat po danima filma i crvenome tepihu, isto tako i po izuzetno skupim restoranima gdje vas pivo i pizza Margarita iznesu u prosjeku oko 24 eura.

    Nice je grad koji sa okolicom i samim gradom ima preko 500 000 stanovnika, a u spisima francuske i popisu stanovništva sprovodi se sa manje od 500 000. Zašto?
    Zato što nakon Parisa, Nice u Francuskoj ima najveće kockarnice,čak 3 od 5 najvećih su baš u Nici.
    Bit svega je u tome, da radi poreza sav porez grad koji zaradi na istim, ostaje njemu, ne mora davat državi. Ti je neko pravilo donešeno u institutu u državi.

    Monaco.
    Grad koji malo brži od prosjeka pješak može preći za sat i pol. Grad je utisnut u brdo, jako lijepo, a i jako bogato mjesto. Grad i dalje "pod palicom" obitelji kralja Alberts.
    Grad gdje u centru kava košta 25 eura a nije Dubrovnik. :cool:

    Vezano za sam nogomet, Monacov stadion ima veći kapacitet nego grad stanovnika. Porez malte ne da ga i nema. Kockarnice dvije velike, razlika jedino što u drugu morats biti samo stariji od 18 da idete unutra, a druga morate biti poznata ličnost,morate imat posebnu pozivnicu a i bez odijela,kravate ne možete unutra.
    U samom centru grada se nalazi staza za Formulu 1, nedaleko od staze je i veliko pristanište za jahte, jahte koje koštaju pare i pare.

    Rim, za ono malo vremena(2 sata) sam vidio puno, od koloseuma do djela gdje prisjeda vlada Italije, pa do granice a i same Vatikanske stolice.

    Barcelona, jako lijepo a i jako jako veliko mjesto. Način na koji su gradili zgrade je fascinantan, kad prolazite i zamislite se malo rekli bi da se ne pomjerate sa mjesta.
    Luka za brodove je ogromna. Ima velike povezanosti sa svim drugim pristaništima na "Sredozemlju". Da ne pričam lijepotama muzeja Salvadora Dalia, čuvenoj RBG fontani.
    Stvarno mjesto za posjetit.

    Köln, uf taj grad je također dosta velik, 3.po redu u Njemačkoj, mnogo turaka.
    Mentalite je drugačiji nego u drugim djelovima Njemačke,bar tamo gdje sam ja bio (München, Nuremberg,Augsburg, Dusseldorf, Trier itd...)
    Kao da ste došli u neki izolirani dio države,mjesto gdje su flaše na putu,redovna galama, prosjačenje na svakih 5 metara i kurvanluk u normalu.
    Katedrala je vrh dio grada
    Tamo idite na vlastitu odgovornost.
    :smile: :cool:
  • og1986
    2.9k

    Ovo o francuskoj Rimu i Barceloni, kao da smo zajedno išli na maturalac. :gasp: :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.