• Kwedi
    3.8k
    Dame i gospodo, kolegice i kolege, drugarice i drugovi, braćo i sestre!

    c31ub4rntsojjqbe.png


    Ponukan starom filozofskom sekvencom "tko igra za raju i zanemaruje taktiku..." otvaram topic koji će služit za FM iskusnjare, wannabe trenere, izbornike i sve one koji to žele tek poslati.

    U glavnom forumskom kanalu, a i pojedinačnim utakmicama za koje se otvara tema susrest ćemo pitoreskne i vrckaste komentare oko taktika i formacija vezanih uz Dinamo, ali oni se gube jer zub vremena ne bira, a svaka slijedeća utakmica je najvažnija!

    Ovdje su poželjni crtači formacija koji se stide to javno priznati, okrugli stolovi na temu treba li Dinamo igrati s dva napadača ili ne, trojica ili četvorica u obrani...

    Da li je Krunin romb posljednji moment maksimirske dekadencije, "half space - kaj to je?", spiralna impostacija i sve ostale taktičke, etične i moralne dileme po pitanju formacija i grupacija.

    6r7uiljttzkbtnro.png


    Naravno, bit će tu svega!

    Treba li s tri ili četiri igrati u obrani?

    Je li Ademi 6 ili 8?

    "Duga, duga, duuuuuuuugaaaaaaaaa...!!!!"

    Da li je coach i onaj tko je life coach?

    Treba li Majer biti kormilar ispred dvojica u vezi ili dio dvojica?

    Hoće li super brza Dinamova desna strana u vidu Stojanovića Petra i Kastratija Lirima probiti zvučni zid sa šprintevima?

    Bi li devet Jasmin Agića i jedan Robert Prosinečki pokorili cijeli svijet?

    Koji broj markera i šilterice nosi Damir Krznar te kad je njegov red na klupi kao capo di tutti capi prve momčadi?

    Pitanja je mnogo, a vremena za diskusiju puno.

    Otvaram raspravu uz prigodan video

  • Navijač Dinama
    6.8k
    @Dragon1Warrior123 manageru evo teme za nas :lol:
  • Majki2111
    2.5k
    Jel netko gleda onaj All or nothing? Meni je to odlična stvar jer sam vidio kolko taktika je bitna, ali isto tako trener je u milosti i nemilosti igrača. Zato mi je nelogično da se pri nekom porazu upere prst u trenera. Eno Mourinho je u jednoj tekmi reko Aurieru da ode više naprijed. I to je to kaj je on mogao učiniti. Ono na tzravnjaku nije pod njegovim utjecajem, isto tako nije mogao utjecati na to da će onaj dečko s loptama u dobrom trenutku dodati loptu i da će iz te akcije past gol...

    Jučer Klopp pri porazu Liverpoola 7-2 kolko sam skužio u svlačionici ih je ohrabrio i rekao da nije gotovo ako zabe koji gol. Al igrači su opet izašli i branili ko da su beskrvni. Nisu uspjeli običan blok udaraca napravit.

    Da jesam pristalice taktike i obožavam takve stvari, analize taktiče. Al treba znat primjetit granicu do kud je taktika i od kud je izvedba igrača i sreća.
  • Kwedi
    3.8k
    Jel netko gleda onaj All or nothing?Majki-Papi2111

    Pogledao City i jedan dio sa Spursima.

    Odličan serijal.
  • Majki2111
    2.5k
    Tako i ja. Odličan za insajderski perspektivu.
  • Kwedi
    3.8k
    i slažem se s ovim oko samog terena.

    trener jako malo utjecaja ima u tih 90 minuta.

    jednostavno sve šablone, trokuti, postavljanja, utrčavanja su dio treninga i procesa koje momčad pohvata. u samoj utakmici jedino s nekim izmjenama te promjenom ritma koji je opet rezultat treninga, dolazi do potencijalnih akcija i reakcija.
  • Mali dioničar
    13.5k
    Vezano za taktiku, a da nije u pitanju sama formacija, ne znam kako se i da li se radi na vratarevom igranju nogom.

    Još davnih dana Ćiro je iz marketinških razloga u Švicarskoj stavio golmana u igru, a Cruyff je Zubizaretu znao staviti na zadnjeg veznog u pripremnim utakmicama “da dobije bolju komunikaciju s ostatkom ekipe.”

    U skladu s time, mislim da je za takve eksperimente s Livakovićem prekasno s obzirom na njegov rejting, ali me živo zanima kaj sprečava Dinamo II ili juniore da koju utakmicu stave Josipovića ili nekog drugog golmana od kojeg se imaju velika očekivanja na neku utakmicu na recimo zadnjeg veznog.

    Golman koji je ujedno i libero je ogromna prednost u današnjem nogometu pogotovo ako dva stopera čuvaju dvije špice u sistemu 4-4-2. Svaka lopta protivnika koja je odigrana u dubinu ide u smjeru golmana i imati golmana koji čita taj dio igre može biti presudno.
  • Nolifer
    5.9k
    Hahaha, evo poruka za nase "strucnjake" na klupi, kako bi trebali igrati, :lol:

    bqd47v3vc6gsof9
e.jpg
    Attachment
    20201019_182617 (57K)
  • Mali dioničar
    13.5k


    Imaš i tu na 2:20 taktiku...

  • Majki2111
    2.5k
    Ako nekog zanima taktika zapraiite bw tactic na youtubu i instagramu. Dečko radi kvalitetan sadržaj.
  • Krizy
    33.6k
    To bi bilo to, otprilike:
    9es40lb1c2i1xx24.jpg
  • Crusades1986
    9.3k
    Jako smo tanki na krilima... prvi izbor na desnom krilu je neproduktivan na postavljene obrane (u HNLu su sve takve, do izražaja može doć u Europi, tehnički puno prostora za napredak), a zamjene za krila nisu odigrale ozbiljnu utakmicu 6 mjeseci minimalno.
  • Neki tip
    18.4k
    Bi li devet Jasmin Agića i jedan Robert Prosinečki pokorili cijeli svijet?Kwedi

    Neću imati priliku dokazati pa mi je tvrdnja gotovo trolerska, ali svejedno ću je iznijeti...

    Ne znam baš bi li svijet pokorili, ali sam uvjeren da bi pobijedili u 9/10 utakmica protiv 9 Robija Prosinečkih i 1 Jasmina Agića.

    Naravno, bez tog 1 Robija, ni Jasmini ne vrijede mnogo.
  • Krizy
    33.6k
    Po minutaži ove sezone:
    o183jsy11cnhqvwc.jpg

    2.momčad (nisam siguran za pozicije nekih s malom minutažom):
    z8mcdjj968f4u89c.jpg

    Igrači na posudbama:
    82f9r4a9t510t51q.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.