• Navijač Dinama
    7.3k
    hahahaha kolega,sve je moguće, ako si bio u Rockfelleru i Tropicsu, sve je moguće :lol:
  • og1986
    2.9k
    Hahaha u tropicsu kada je bio hrvatski tjedan ?
    Veoma zanimljivo :grin:
  • vafenss
    233

    Pretpostavljam da si zamjenio imena, Cannes je poznat po danima filma pa si tamo bio vjv jer je blizu Nice, Caen je skroz gore na sjeveru Francuske
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ma je , mi govorili svi Kan :rofl: , ali grad od Nice, skontao si u biti
  • Neki tip
    19k
    Da ne pričam lijepotama muzeja Salvadora Dalia,Navijač Dinama

    Jako volim lijepu književnost, dobar film, glazbu.. ali likovna umjetnost me zapravo nikad nije posebno zanimala ni fascinirala.

    A onda sam s prijateljima šetao Pragom, obilazio što pivnice i restorane, što muzeje, ali jako, jako teško sam nagovoren na posjet izložbi djela Salvadora Dalija.. ajde, i radi mene se ide gdje drugi ne žele, ući ću..

    Na kraju je to ispala jedna od najdojmljivijih uspomena iz tog posjeta Pragu (posjećujemo ga periodično, fotkamo se uvijek na istom mjestu gdje smo se nas trojica slikali kao 18godišnjaci na maturalcu i zabavljamo se promjenama na sebi :) )..

    Nisam zbog toga zavolio slikarstvo, ali Salvador Dali je u mojim očima genij, nadrealni talent, "mađioničar".
  • Neki tip
    19k
    Le Gruber kod Katedrale u ulici desno i u Aux Armes de Strasbourg, ali moguće da taj restoran ima još neki naziv, odmah na trgu ispred Katedrale. A u Les Berthom bi išao na cugu poslije.Mr Blue

    Kak uspiješ zapamtiti ime restorana? Sad malo razmišljam kad sam pisao ovo gore o Pragu i Daliju i shvatim da ni u gradu u kojem sam više puta, ne pamtim ime restorana. Ako me se hrana dojmila, znam gdje je, znam ga ponovno naći kad ponovno odem tamo, ali nema šanse da zapamtim ime..

    U Kievu sam 5 dana ručao i večerao u jednom te istom restoranu (što nikad nigdje nisam napravio), nekom s isključivo nacionalnom kuhinjom, uređenom posve u etno stilu. I evo svejedno nemam pojma kako se zvao.. da me mučiš ne bih se sjetio.

    Kad me vode u restorane, a putujem češće poslovno nego privatno, onda katkad ne zapamtim ni put. :smirk:

    Ali baš si me potaknuo.. pokušat ću po kartama i trip advisoru rekonstruirati gdje sam sve fino jeo. :)

    Kao i ti, Strasbourg pamtim po izvrsnoj hrani, kako i napisah, ali evo za razliku od tebe pojma nemam gdje smo jeli. Više se sjećam serviranja salate ne uz jelo, nego prije jela..
  • Mr Blue
    3.3k
    Ma ne sjećam se, pogledao sam na Google Maps i orijentirao se po karti. Onda se uglavnom prisjetim ili prepoznam po fotki. Ali računam, bolje tako nego "onaj u ulici pored katedrale". Ali dobar je pub ovaj Les Berthom, veliki izbor pive i solidna muzika, a i ima i pravu klopu za pub, suhe kobasice i takve stvari.
  • Neki tip
    19k
    Potaknut ovom temom, proskrolah malo po galeriji u mobu pa naletih na jednu restač fotku iz Turkua, nekadašnjega glavnog grada Finske u kojem sam, nakon 1 dana u Helsinkiju, proveo 4 baš lijepa dana. A što sam ondje jeo? Pa, zaključite sami iz ovog menija:

    o8gq414fz8ihf8sg.jpg

    Btw, naravno da se naziva restaca s ovim krasnim menijem ne sjećam, ali sjećam se da sam dan, dva ranije probao fina lokalna jela u Turku Market Hall, zapravo natkrivenom placu s puno malih lokala. Ne bih baš hvalio finsku kuhinju, jer nije baš impresivna, ali tko jako voli krumpir, ciklu, a volio bi probati i soba (nije loše uopće i mislim da je sobovo meso između ostaloga i bilo na meniju), u Finsku mu je poći. :)
  • marcio amoroso
    32k

    Ne znam sta ti nije jasno, lijepo ti piše avokado sa pannacottom.
  • og1986
    2.9k

    Zbog ovakvih menija, automatski Google translate iz kamere nikad bolje nebi došao :grin:
  • Neki tip
    19k


    Kaj je je, crno na bijelo.. ko i onaj "latinski" iz Sportskih.. :)

    Zbog ovakvih menija, automatski Google translate iz kamere nikad bolje nebi došao :grin:og1986

    Ma dobili smo naravno i eng verziju, ali jbg, to nije zabavno za fotkat/pamtit. :)
  • SAS1987
    13.3k
    Ako volite povijest, onda je Rim sigurno nešto što morate vidjeti za svog života.Papastrumf

    Odličano si opisao Rim koji je za mene povijestni centar svijeta. Svakom kome se sviđa Rim treba otič i u Istanbul koji je isto čudo od grada. Od Hagie Sophia, Galate, Bospora a pogotovo Cisterne (izgradili rimljani koje nisu toliko slavne

    Planina ZelengoraBosna86
    Ljeto 2021 ako završi ovo sranje sa Covid :cool:

    Moja preporuka za svakog tko vodi prirodu, a pogotovo za one koji vole WW1 / planinarjenje preporočujem dolinu reče Soče i planinarjenje po liniji fronte (Krn, Batognica itd). Stvarno ima svašta za vidjeti.
  • Neki tip
    19k
    hvala na ovom mini poticaju na Soču.. to mi je na "to do" listi već neko vrijeme, upravo zbog povijesti i prirodnih ljepota.

    Nego, ima li ovdje žaboljubaca ili makar žaboprobaca?

    Čini mi se da je to većini gadljiva, prezrena namirnica, a radi se o meni jako finom zalogaju. I ne, nije ko piletina.. bitno mekše, sočnije i slađe meso.

    Ako bih baš morao usporediti, ok, rekao bih piletina meets riječni rak (kakav seks!), ali žabe su specifičnog okusa, nema potrebe za uspoređivanjem.

    Ipak, nisu nikakav required taste, nisu nešto na što se nepce mora posebno privikavati. Mekano i fino.

    Jeo sam puno puta pohane, u kućnoj radinosti i 5, 6 puta krakove sa žara, omotane pršutom (zanimljivo je da pršut premda puno intenzivniji ne preuzme okus, nego baš lijepo nadopuni..) u Didovom snu, konobi na Gornjem gradu.

    Imaju i puno drugih finih jela.. babina tava, didina tava, hoba ispod peke, teletina.. i vrlo dobro kućno crno vino (bijelo nisam probao).

    Još netko voli ili je probao žabe?

    Općenito, što ste probali, a da nije konvencionalno?

    Žabe nisu nikakvo čudo, jedu ih i drugi mediteranski narodi, ali eto kod nas nisu baš popularne.

    Jeo sam i meso soba, klokana, a probao sam i skakavca. Riječne rakove obožavam (nažalost, rijetki su i već 7, 8 godina ih nisam jeo).
  • Bosna86
    11.6k
    Kao klinac sam u vise navrata pio vino iz konzuma... 5 maraka 5 litara ako me dobro sjećanje sluzi... Kakva su to budjenja bila...
  • Neki tip
    19k
    o jbt.. pa to je jeftinije neg voda!? :lol:

    Bome žešća egzotika..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.