• Baneki
    717
    I tako tema pomalo došla do Bosne. Ja s Bosnom nemam veze ali mi je dosta ljudi prošlo kroz život i još uvijek jesu prijatelji koji su svi iz poteza Žepče, Vareš, Doboj. Planiram to sve obići jednom, ali i Kraljevu Sutjesku, Fojnicu, Kupres i Jajce i još neka mjesta.

    Inače volim slapove, na Kravici sam bio, od BiH slapova na listi želja i Štrbački buk, a onda i slapovi u Martin brodu. Ne znam je li netko bio na Štrbačkom buku. Je li bolje doći s hrvatske ili BiH strane, ima li koji dobar restoran tamo? Znam da je s BiH strane nacionalni park, a s Hrvatske neka makadam staza, pretpostavljam da je onda bolje ići u BiH, iako je s hrvatske strane možda priroda netaknuta.
  • Dudu
    2.6k
    Meni su najjači ćevapi u ćevabdžinici "Bosna".Crusades1986

    Odlični su, većina ljudi ne zna jer je zavućeno i neatraktivno kao što kažeš.

    Hari ima ime i dobre ćevape, a nedavno su renovirali, sad izgleda kao restoran s 5 zvjezdica, a ne ćevabdžinica, za pojest još malo morat će se rezervirat :D
  • Bosna86
    11.6k
    Sto se puta tiče s BH strane oba su makadam... Ja sam bio prije 3-4 g i ulaz je katastrofa, 2 auta se ne mogu mimoići... Restorana imaš na samoj rijeci koliko hoces, svi su isti vise manje.... Martinbrod i Una su 20 km udaljeni tako da to možeš sve u jednom danu riješiti... Rafting je popularan, ali rijeka je dosta brza i poprilično hladna... Ako planiraš s obitelji ići, nije bas najbolja opcija
  • Crusades1986
    9.6k
    Bio sam taj put i u Hariju ali me se nije dojmio.. nekako mi više vuče na komercijalu nego na kvalitetu. Mislim da je malo previše razvikan.
  • Dudu
    2.6k


    Pa mogu se složiti djelomično, al lik zna posao. Tko turistički dođe sigurno neće zaobić, jer interijer izgleda impresivno, ljeti full sređena teresa uz rijeku. Za naslikavanja za Instagram se ubilo, ajmo reć turistička atrakcija.
  • Crusades1986
    9.6k
    Ma zna posao naravno, al velim, po meni je previše razvikan jer nije kvalitetom hrane to opravdao po meni.
  • Bosna86
    11.6k
    Vis, Lastovo? Da, ne?
  • Kwedi
    3.8k
    Vis fantazija.

    Lastovo nisam bio
  • SAS1987
    13.3k
    https://hr.wikipedia.org/wiki/Centralna_partizanska_bolnica

    Bio tko? Vrijedi posjetiti jednog dana? :smile:
  • deda
    27.6k
    Ne vjerujem da je puno od toga ostalo.
  • Neki tip
    19k
    Bio tko? Vrijedi posjetiti jednog dana? :smile:SAS1987

    Bio ja, barem 5x.

    Vrijedi, kao spomenik vremenu i prolaznosti.

    Lijepa priroda, dojmljiva priča i nekad impozantan spomenik, sada sav očerupan kada je riječ o bakru i željezu, polupan, istrunuo, uništen, zaboravljen.

    P.S. ipak se ovo zove hedonistički kutak.. a gore hedonizma nema.

    Ima zato u podnožju Petrove gore. Kad obiđeš, navrati u Muljavu, lovački dom/restoran s ukusno pripremljenom divljači, ali i palačinkama sa šumskim voćem potom. :)
  • SAS1987
    13.3k
    Mislio sam da je to više očuvano te napravljen muzej, u stilu bolnice Franja u Sloveniji. Šteta.
  • Neki tip
    19k
    Mislio sam da je to više očuvano te napravljen muzej, u stilu bolnice Franja u Sloveniji.SAS1987

    Uf, nisi baš popratio odnos prema NOB spomenicima u Hrvatskoj. :) Dalo bi se to obnoviti EU sredstvima, ali nema baš ni novca ni volje za sufinanciranjem. Možda ni ideje, znanja.

    Ovako je svima dobro. Desnici ne bode oči i ne podsjeća, ljevici daje izliku za kukanjem, nečinjenjem i zgražanjem, tako da ne očekujem skore pomake. ;)
  • Kwedi
    3.8k
    Muljava je top. Bilo koja divljač, cijene odlične i može se prespavati za sitne pare.
    Plus povijesno mjesto zbog partizana i Petra Svačića, a priroda sama po sebi savršena.
    Divlji pajcek s brusnicama je zadnje kaj sam tamo jeo i na divljaka se popeo na spomenik na P. Gori.
  • SAS1987
    13.3k
    Uf, nisi baš popratio odnos prema NOB spomenicima u Hrvatskoj.Neki tip sa Zapada

    Ja (kao i večina prema anketi na Zoni) sam totalno protiv komunizma i tih sranja ali zagovaram da se takve stvari treba očuvati. Uvijek se može nešto novo vidjeti i ako ništa drugo su dobar razlog za posjetu nekog kraja za koji inače ne bi znali da postoji.

    Bilo kako bilo, ako će nekome biti uz put onda svakako preporučujem posjetu bolnici Franja. Nemam pojma koliko je uopće poznata u hrvatskoj pa zato par fotografija.

    Bolnica je sagrađena na jako nepristupačnom terenu u kanjonu pa je danas pristup dobro uređen a nekada su sve ranjenice i robu nosili po vodi koja je zakrila tragove. Tamo gdje su vodopadovi su stavili ljestve koje su odmah nakon transporta sakrili.
    BolnicaFranja15.JPG

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.