• GaijiZG
    1.3k


    A ono, svojevrsna pseudoznanost, ali inače dobro predvidim krvnu grupu. B+ se razvila na euroazijskoj stepi, najmanje su osjetljivi na mliječne proizvode, skloniji su bakterijskim infekcijama, duži trup kraći udovi. Karakterno lijeniji od drugih, umjetnički tipovi.

    0 su najnametljiviji, udovi duži od trupa, većina uspješnih sportaša su 0, rijetka krvna grupa ali u Hrvata skoro najdominantnija i to donekle objašnjava naše sportske uspjehe. Fokusiraniji ljudi, manje skloniji apstraktnom razmišljanju, teže razmišljaju out of the box. Najkasnije ulaze u pubertet što im omogućuje duge udove, najviše su skloni alergijama.

    A su najpasivniji, udovi jednako dugi kao trup. Teško planu, to je to kaj znam o njima.

    Davno sam to istraživao, najviše istine ima u dužini udova i kakav vam je imunosustav.
  • GaijiZG
    1.3k


    logično je da 0 ima prednost
    ..nula, nula, samo nula..

    Ovo je takav nula komentar. 0 su samo dobri vojnici i radilice, pretupavi su za kompleksnije pozicije.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Japanci se ne bi slozili sa tvojim komentarom
  • GaijiZG
    1.3k


    Pa 0 favoriziraju kao radnike, logično. Fokusiraniji su, nametljiviji, više energije spremni potrošiti. Al gazda je vjerojatno B+
  • deda
    32.5k
    A što je s AB grupom?
  • GaijiZG
    1.3k


    Zaboravio sam na njih da. Kao najsuperiornija grupa. Najinteligentniji ako se ne varam. Mislim da je i osoba(vjerojatno Isus) sa Torinskog platna AB.
  • Sajla
    5k
    većina uspješnih sportaša su 0, rijetka krvna grupa ali u Hrvata skoro najdominantnijaGaijiZG

    otkud ti taj podatak o 0 kao rijetkoj grupi?
    "Kad gledamo globalno, u cijelom svijetu je 50 posto nositelja 0 krvne grupe. Hrvatska ima, po zadnjim podatcima na otprilike 640 tisuća uzoraka, 38 posto A krvne grupe, 37 posto 0 krvne grupe, 18 posto B i 7 posto AB" - prema ravnateljici zavoda za transfuziju.

    a da ubacimo malo humora - when asked why I'm always so grumpy, I explain that my blood type is B negative :wink:
  • deda
    32.5k
    Fala, fala, lijepo za čut. :cool:
  • Dinamosaur
    1.5k
    puno si se nacitao pseudoznanosti i horoskopa

    Istina je vrlo jednostavna - krvna grupa 0 je najpozeljnija jer moze podijeliti krv svakoj osobi bez obzira koje je krvne grupe
  • GaijiZG
    1.3k


    Onda se krivo sjecam, ili 0- imamo dosta koje je malo, ili AB;. Sumnjivo mi je ovo sa je 0 najdominantnija pošto je recesivni gen. Morat ću opet proučiti. Ali velike su razlike između + i -. Npr B+ je nastala među protoMongolima, a B- među subsaharskim crncima ako se ne varam.
  • Sajla
    5k

    a možemo to i okrenuti pa reći da je AB najpoželjnija jer može primiti bilo koju krvnu grupu. kad ti treba, je li bolje da možeš primiti bilo što, ili kome možeš dati? ;) u svakom slučaju, to se danas jako rijetko radi.

    a kad već pišemo o tome, ovo su trenutne zalihe:
    h1s-OESr-Que-Suq5-YA-qs-Yg.png

    tko može - pravac Petrova 3


    0- jest rijetka - kao i ostali minusi. istina, recesivan je i minus i nula, ali A i B su kasnije nastali i jednostavno se nisu još stigli proširiti. zato AB i jest najrjeđa.
  • GaijiZG
    1.3k


    Ma dobro ok nešto sam fulo i automatski kaj ja kažem sam u krivu. Komunistička metodika.

    Većina najuspješnijih sportaša su 0, razlike postoje, pogotovo u imunosustavu.
  • Dinamosaur
    1.5k
    možemo to i okrenuti pa reći da je AB najpoželjnija jer može primiti bilo koju krvnu grupu. kad ti treba, je li bolje da možeš primiti bilo što, ili kome možeš dati?Sajla

    Ne mozemo to tako okrenuti :rofl:

    Zamisli ove ampule kao svoje vojnike na ratistu. Treba ti puno krvi.
    Ako nemas ove sa nulom, ubrzo ces ostati na jednom vojniku
  • Tercel
    457
    Kad smo već kod davanja krvi. Jel vam daju poslodavci slobodan dan? Prvenstveno tu mislim na ljude koji rade u manjim privatnim firmama. Kod mene je situacija da redovno dajem krv, a ne dobivam slobodne dane.
  • Ludovic IX
    7.2k
    kod mene 4 daan godišnje tj jedan dan za jedno davanje.. ali ga moram iskoristiti taj dan ili dan poslije
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.