• Draž
    1.3k
    Ako dam krv iza 16h onda imam drugi dan slobodno i još jedan po izboru u slijedeća dva mjeseca. Dakle, dva dana po davanju. Gradska firma doduše...
  • reziser
    6.8k
    sve zavisi od poslodavca, kolektivnih ugovora....
  • GaijiZG
    1.3k


    Pa kad bi ga ti iskoristio. Taj dan slobodnog služi oporavku.
  • GaijiZG
    1.3k


    Čekaj, samo slobodno bez dnevnice?
  • Sajla
    5k
    pitanje perspektive i odnosa pojedinac - grupa :) zamisli sebe kao vojnika na ratištu (u trenutnoj, realnoj situaciji što se tiče distribucije krvnih grupa u populaciji) - želiš li biti onaj koji svima može dati, ili onaj koji od svih može primiti krv? ;)
    u idealnoj situaciji nema ni krvnih grupa ni drugih stvari i svatko svakome može dati krv, organ i sl. ali to nije realno.
  • Ludovic IX
    7.2k
    pitaj @droljo kak je u petrokemiji.. tamo ih koristiš kad zeliš, ako se ne varam
  • Draž
    1.3k
    plaćeni slobodni dani...
  • GaijiZG
    1.3k


    Pa sukob individualizma i kolektivizma.
    Znači ako zelis biti AB u rovu, makijavelist si :rofl: :rofl:



    Znači @droljo uhljeb.
  • jedan u nizu
    8.2k


    Poslodavac ti mora dati slobodan dan jer taj dan zapravo placa drzava. Sa potvrdom o darivanju krvi, administator u tvojoj firmi podnosi zahtjev i namiruje se od drzave.
    Ako je u pitanju manja firma, vjerovatno im se to neda raditi.
    Ali u biti to bude taj dan kada darujes krv.

    Ja isto radim u manjoj privatnoj firmi i jedini sam darivatelj. Imam dogovor da dobijem jedan dan GO slobodno, iskoristim ga kad hocu. Nekada iskoristim taj dan, a najcesce nakon posla odem darivati pa samo dobijem jedan ekstra dan GOa loji iskoristim kroz godinu.
    Moj poslodavac ne trrazi nista od drzave cisto da se ne mora prolaziti kroz papirologiju, a posto sam jedini, imamo takav dogovor. Da nas je 10 darivatelja vjerovatno bi se islo na pravdanje tog dana.

    Neke firme imaju i 2 dana po darivanju. Jedan dan koji dobijes od drzave, a drugi firma da ekstra kao motivaciju za takav cin.

    Takoder, ako niste znali, svi darivatelji su osigurani od nezgoda koje se dese na putu do mjesta darivanja krvi. Barem tako pise u knjizici cini mi se. Tako da ako vas pokupi tramvaj ili padne cigla na glavu dok idete u petrovu, mozete traziti podmirenje stete od osiguravatelja.
  • serbus
    4.1k
    Ja sam 0- , kad Rusi navale na nas tu sam da vas spasim zonaši..
    I nisam cijepljen tako da samo čista domaća krv :lol:
  • Majki2111
    3.1k
    :lol: :lol: :cool:
    Kolege @Dinamosaur , @jp23 i moderatori su me upoznali, neki manje nekiviše. Neka daju svoj dojam.

    Znači nježniji karakter ti je onaj karakter koji je suprotan stereotipičnom karakteru koji imaju mužjaci iz BiH. Mrge onako. Pojave.

    Npr. imaš paletu koju moraš spustit s 2 metra visine. Neke žensker bi očekivale da ju primiš s 1 rukom i daju hitiš i da se izdereš na nju. Ja to laganini na finjaka da je ne porežem na špranju i lagano su spustim. S 2 ruke. I onda ti ženska kaže: "Kaj spuštaš paletu ko pičkica?! Di ti je muškost?!" :lol:

    Nerki stereotipični dečko će ti bacit foricu, bit proaktivan. Ono kna kaj sam ja mislio je možda riječ oprez? :chin:

    Ja sam ti neki miks Kovačića, Kulenovića, Gvardiola i Nevisitića. Fizički.
  • Infinity
    16.3k
    Popravi rukopis, ajmo reci da je to za pocetak.
  • Dino
    2.6k

    A mene si izostavio s popisa Zonaša koji su te upoznali… :cry:
  • Neki tip
    21.3k
    Kakva si ti jebena legenda Majki.. :lol:

    "Stereotipična" (nastavljaš s masakriranjem jezika :wink: ) legenda!

    I ja sam upoznao Majkija i potvrđujem da je "neki miks Kovačića, Kulenovića, Gvardiola i Nevisitića. Fizički."

    I skroz skroman.

    Npr. imaš paletu koju moraš spustit s 2 metra visine. Neke žensker bi očekivale da ju primiš s 1 rukom i daju hitiš i da se izdereš na nju.Majki2111

    Na paletu? :brow:

    Mislim, tak ispada iz tvoje rečenice iako valjda misliš na žensku.

    A opet, pojma nemam zašto bi ijedna ženska očekivala da se dereš na nju dok skidaš paletu jednom rukom.

    Možda je problem skroz jednostavan, odnosno možda žene naprosto ne kuže kaj ti uopće želiš reći. :chin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.