• Daliban
    1.6k
    Ako bi napadač kojeg dovedemo bio ispred Kulenovića u hijerarhiji, onda bi i Kulenovića trebalo prodati dok još nešto vrijedi.

    Već rekoh ranije, ako dovodimo novog napdača onda ili treba biti razvojni napadač koji neće odmah uletjeti ispred Kulena ili treba prodati i Kulena pa dovesti drugog napdača koji može igrati obje role.
  • Orc123
    7.8k
    Ljudi Petko ocito ide...ili sad ili sljedece ljeto....
  • Neki tip
    21.3k
    Ljudi Petko ocito ide...ili sad ili sljedece ljeto....Orc123

    Išao je tako i ili prošlo ili ovo ljeto. :wink:
  • Jurki
    11.6k
    sve kaj se Kace tice je sumnjivo do bola.
    Podjednaku odgovornost snose i Šimic i P(e)rasica.
    On ko clan uprave za sport, ona ko tadasnja PU.
    Samo lud covjek uzima na posudbu potrupanog igraca koji je nakon dolaska (nije napravil valjda niti jedan trening) ... moral na operaciju.
    I nije nikad bil objasnjen takav poslovni potez koji je donesel direktnu financijsku stetu klubu.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Kako je to očito da Petko ide?
  • Haza
    4.1k
    Bez obzira na neke naše mokre snove o Carlosu, po meni, šanse da dođe su oko 1 posto.
    Dilema je Mierez (kojeg ne bi platio lipe iz principa nego bi ga potpisao na zimu besplatno) i Roko Šimić.
    Volim konstruktivne rasprave, a većina vas na temu Šimić nije konstruktivna.
    Dakle mali ima 20 godina, ima brzinu i visinu za modernu špicu, tehnika mu fali, završnica isto, ali se to dobije kroz iskustvo (Kulen je u tim godinama izgledao kao amater, trebalo mu je 20 tekmi i 4 godine da da gol za Dinamo).
    Roko Šimić na tržištu ima cijenu, usudio bi se reći nemjerljivo veću od Kulena. Šimića nitko nije forsirao u Salzburgu, gdje je bio solidan, ali prošle sezone je Salzburg generalno pao, i nisu imali niti jednog napadača s 20 plus golova kako su prije znali.
    Šimić je stvarno sportski odgojen, nema problema s ponašanjem, iako mu o tati nemam dobro mišljenje, priče da je on dosegao plafon s 20 mi djeluju nevjerojatne, i valjda su opis rasprave koja nije konstruktivna.
    Kod Šimića ne znam lovu za koju ga možemo dobiti, ali sumnjam da je ispod 2 mil eura plus bonusi. Svi će skočiti da je to puno, ali smo mi Kulena platili 1.7 mil eura, pa je momak još uvijek HNL prosjek.
    Roko Šimić je generalno slična priča kao i Kulen, slične su im i vrline i mane, baš zato nisam za Šimića, ali ako imamo neki popust, ako mali želi doći, ako postoji prilika da ga baš sad ulovimo, ne bi bio protiv.
    Iako kažem, nama bi napadač tipa Carlos puno više odgovarao, ali po meni nije realna opcija.
    Što se tiče Kulena, njega je ljetos Bišćan otpisao, to je Hucika (menadžer Kulena), strašno zamjerio Vlatki i Bišćanu, i cijelo ljeto je tražio klub za Kulena, i nije mu mogao naći ništa, pa je otišao na posudbu u Lokomotivu, nakon čega ga je Jakir povukao.
    Zadnje od mene u ovoj čitabi, drago mi je da je Pop corn demantirao interes za Bišćana, jer je on neznalica i najveća štetočina za Dinamo unazad 5 plus godina. Procjena igrača mu je minus tisuću, jer kako drugačije opisati forsanje Frana Topića, a otpisivanje Pašalića, Fruka, Kulena, a čak znam da nije htio ni Stojkovića. Da ne govorim psihičko stanje, on nije u stanju bio voditi klub, nakon poraza je toliko propao da nije mogao pričati, užas.
  • nemapredaje
    3.2k


    Petko ne ide nigdje iz Dinama. To bi dosada trebali biti jasno svima.

    On da je htio nešto napraviti vani, bi otišao prije 2,3 godine. Sad može ići samo po lovu, a za to mu je ovo ljeto bila zadnja šansa. Imao je odštetnu klauzulu 2,5 mil €, a vidili smo kakve je ponude dobio. Dakle sada nemre ići vani ni u ozbiljan klub, a niti uzeti lovu.

    Ako je ova priča o traženju ugovora od 5 godina istinita, onda nam je još više sve jasno.
  • Jaro
    7.3k
    pored svakojake gamadi kkja je prodefilirala klubom, Biscan je najveca stetocina? OK...
    Kako Simica opisujes - ima sve kvalitete za biti dobar ministrant, ali nista od toga ne pomaze da bude koristan napadac Dinama, pogotovo za cijenu od oko 2 milje eura, plus placu koju bi trazio...
    I, ako se pogrijesilo i preplatilo nekoga u proslosti, treba nastaviti s istom politikom i u buducnosti?
    Kao sto rekoh, mozda on ima trzisnu cijenu (kako ga nitko jos nije uzeo do sada onda?), ali on dinamu vrijedi tocno 0 eura plus "Soticek" placa, ni centa vise...
  • Jos-Optimus
    2.1k
    I dalje stojim kod toga da je npr. Kulenović u Salzburgu dobio priliku koju je dobio Roko Šimić - da bi isporučio 15-20 golova. Ulovili ste se te moje izjave za plafon, ali stojim iza toga - naravno da može još napredovati, ali ako u ovim godinama dobivaš prilike koje je on dobio i uopće ih ne iskoristiš, o čemu mi pričamo? Vrlo je jasno da je limitiran i točka. Posebno što imaš apsolutno sve moguće nogometne i nenogometne uvjete. Pa jedan Marin Ljubičić je imao bolju sezonu, puno bolju. Kod Kulenovića je očigledan napredak. Roko Šimić - prevara
  • Mlađi referent
    12.3k
    Dodao bih ovo, nije slučajno da najbolji svjetski klubovi imaju dvije špice (PSG, Real, Barcelona, Liverpool, City, Bayern, biraj), a u većini ih je upravo i poprilična razlika između prvog i drugog napadača.

    Treći je jednostavno višak. I u tom kontekstu, kolega @Daliban je potpuno u pravu. Dolaskom napadača, prodao bih Kulenovića. Jedino netko tipa Šimić (mlad, koji je razvojni, ne mislim da je Roko doslovno taj) ima smisla da glumi trećeg napadača.

    Minuta u sezoni ima, ali u igračevoj glavi nema. To će uglavnom bit nekakav trash time, bez imperativa, kupovi i zadnjih 10 minuta neke važnije utakmice. Nama je to puno, ali igračima je premalo. Kad se pitate kaj ako nam se ozljedi Petko? A kaj ako se Bayernu ozljedi Kane? Ništa, banana, pokušavaš nadoknadit kroz ono što imaš i timski riješit taj nedostatak. Za dobru sezonu treba imat i puno sreće, ali prekrcavanjem kadra se neće bitno olakšat put do uspjeha.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Kako Simica opisujes - ima sve kvalitete za biti dobar ministrantJaro

    Odlično. :grin:

    Fino odgojen, pozdravlja susjede, diže se starijima u tramvaju, pušta trudnice i žene s djecom u redu ispred sebe.
  • Paggini
    19.5k
    za Bišćana, jer je on neznalica i najveća štetočina za Dinamo unazad 5 plus godina.Haza

    Uh, malo bih smanjio intenzitet riječi koje se koriste.

    Na stranu njegove kompetencije, trenersko znanje i procjena igrača, ne bih ga nikad mogao zvati štetočinom samo zbog činjenice koliko je obola dao borbi kad je bilo najmračnije doba i kad su se svi trudili što više slizati se s glavom.

    Ista stvar vrijedi i za Daria Šimića, iako njega nisi spomenuo, ali ovdje se dosta bacalo sličnih uvreda i na njegov račun - na stranu njegove nekompetencije za ulogu koju je obnašao, ali iz poštovanja svemu što je dao kad su rijetki htjeli zauzeti stav, ne bih koristio tako teške riječi.

    Obojica nisu razina za obnašanje funkcija u Dinamu, ali zvati Belog štetočinom, uh, zapeče.

    Također se slažem sa svima što si napisao za Roka Šimića.
  • MarK
    621
    Svi zaboravljaju da imamo trećeg napadača Deni Jurića. Dobar je za garbage time kad je već na plaći. Tako bih možda koristio i Bočkaja na beku. Kad ih već plaćaš a nitko ih neće neka krpaju. Valjda mogu odigrati nešto.
  • GOAT
    1.2k
    Dodao bih ovo, nije slučajno da najbolji svjetski klubovi imaju dvije špice (PSG, Real, Barcelona, Liverpool, City, Bayern, biraj)Mlađi referent

    Od svih nabrojanih ekipa samo Dinamo ima sisteme gdje je prosle sezone igrao sa 2 napdaca zato je sirina potrebna.

    Real: Napadac je Mbappe a minute ce lovit Endrick s klupe u sistemu sa jednim napadacom
    Barca: Lewa u istom sistemu
    Lpool: Nunez je toliko nestabilan igrac da nekad i bez napadaca igraju sa krilnim na njegovom mjestu, a psg tu se ne zna tko vodu nosi.

    Tako da ako cemo igrati 4 3 3 onda mi nema smisla imati cak 3 napadaca iako ne bi bio problem, ali mislim da cemo puno puta odigrati i 4 4 2 verzije i neka na usporedbu bude Inter koji na popisu ima cak 6 napadaca zbog sistema igre
  • Orc123
    7.8k
    U trenutku kad jos nemamo rijeseno desno krilo, nadam se uskoro da se to rjesava kroz dan dva, da dajemo za napadaca koji je u ocitom padu, tj. Koji nije pokazao da moze igrat na visokom nivou da damo sigurno oko 3mil eura sa svim bonusima? Ili mislimo da ce Salzburg isto tako poklonit nama igraca ko sto mi radimo? Oni ce onda ga rađe ostaviti do kraja ugovora....njima nije neophodno tih par mil eura.....nista im ne znaci ali ga pokloniti sigueno nece.....

    Nazvati Biscana najvecom stetocimom klubs u zadnjih 5 godina je jako jako preteska rijec, ali bas jako!
    Svaka cast svima ali to nije uredu.

    U 433 uvijek smo imali 3 napadaca i imat cemo i dalje, pogotovo jer se igraju ponekad druge formacije u hnl poput 442 ili 352....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions