• Mali Zeus
    12.5k
    Dva su igrača dovedeni kao free agenti al Cordoba nije bez ugovora, tako da ne znam čemu panika. Za Torrentea i Mmaea je očito bila dobra prilika i financijski i po procjeni, ne znači da nam se sad to klupska politika. Čini mi se da je neke Rakitićev dolazak dole malo drmnuo i pogodio iako tvrde i misle si da nije.
  • Orc123
    7.8k
    Jedino kaj mrzim cuti i od cega mi se dize kosa na glavi jesu unutarnje rezerve. Vele nije sila imamo tu Kacu i Stojka....gdje je Kaca to pokazao da moze igrati desno krilo. Igrao je dobro na lijevom a ne na desnom a jos k tome ni ne znamo jel bu ostal ili ne i koliko uopce moze, a Stojke jos nije ni u full treningu, kaj nije sila? Imas takvu kriticnu poziciju u momcadi onda ako se isprsi jer do sad nismo potrosili nista, i ako sad nemremo potrositi do 3mil eura za krilo onda nek sve ide u k ..ac....
    Ak imamo za Spiku ponudu mi ga moramo prodati ili bude zavrsil ko Menalo

    Onda smo trebali ostaviti Kaneka za 1mil eura i ok bar bi znali da imamo solidnu lijevu nogu u ekipi. Mi kao da dođemo u pekaru i velimo, ne zelim nista, samo gledam.
  • Infinity
    16.3k
    Nisam nikad bio ljubitelj igraca koji ce odigrati sezonu i ici dalje. Bio sam jako razocaran kad je Rog otisao dalje nakon svega jedne sezone. Ni ova posudba bez ugradjene klauzule o otkupu mi se ne svidja. Svidja mi se sistem po kojem je dosao Vidovic, po kojem je dosao Kaneko itd.

    Ipak, malo sam promijenio misljenje. Ne moze uvijek sve biti bajno, ne mogu najbolji igraci uvijek ostajati. Ako mi ovo ljeto ne mozemo dovesti desno krilo i lijevog beka i ako uz to nemamo mladog igraca kojeg cemo uigravati i od njega imati nesto narednu sezonu, zbog samog rezultata, ponajvise u Ligi prvaka, doveo bih na te pozicije neka imena koja ce odigrati sezonu, pa bio to Pepe koji bi ispod cijene pokusao da zaradi jos jedan top transfer ili Di Maria koji bi rado jos godinu plesao europski ples. Bubam imena, ali ako vec ne ide, ajmo napravit glupost koja mozda prodje. I neki top klubovi sigurno imaju igrace koje bi rado posudili, a nama bi bili od znacaja na terenu. Kako cemo zaraditi od njih ako su kod nas godinu i sigurno idu dalje? 700.000 eura je svaki bod u Ligi prvaka, budemo li medju 24 dobit cemo milijun eura, a ako cemo vec uloziti novac onda se imamo pravo nadati i da cemo nekako do top 16, a to je 11 milijuna eura. Hocemo li vjecno biti zicerasi i cekati da neki korak naprijed dodje sam od sebe ili cemo ga sami napraviti?
  • Haza
    4.1k
    Potpisujem razmišljanja emilperska i Captain America.
    Kad se sjetim laprdanja Podnara prošle sezone, kao i ako ne budemo prvaci imamo financijsku konstrukciju za ovu sezonu.
    Stari moj, da nismo bili prvaci, da nemamo osiguran play off lige prvaka, nama bi pojačanja bili Postonjski i Alen Grgić na desnom krilu. Pjacu bi sanjali...
    Nije ovo neki napad na ovu novu Upravu, dočekali su očito financijsko opterećenje neko, na kraju dana, i Mamić je urlao da ćemo propasti kroz godinu dana, dobro je on znao zašto to govori, i znao je koliko kostura iz ormara viri.
    Međutim, odbijam vjerovati da smo u financijskoj banani, jer i prijašnje Uprave su imale hrpu skupih igrača i velikih ugovora, pa su znali u jednom prijelaznom roku ladno platiti Šutala 4 milje eura, Ljubičića 3 milje eura i još dovesti Drmića s plaćom od 1.2 mil eura.
    Dugoročno će nas politika radikalne štednje doći glave, štednja da, racionalizacija da, ali postepeno, a ne naglo i ne pod svaku cijenu.
  • GOAT
    1.2k
    Stvarno ne razumijem to s plaćanjem odšteta jer znam da klub nemre bit toliko u kurcu da nemre platit odštetuemilperska

    h9ww62s9xf861.jpg
  • Mali Zeus
    12.5k
    Mamić je urlao da ćemo propasti kroz godinu dana, dobro je on znao zašto to govori, i znao je koliko kostura iz ormara viri.Haza

    Ovo mi je dosta dobar dio.
  • NKDZ86
    1.4k
    Ja ne kužim samo od kud prije love, kralo se i uzimali se igrači: tonel, migliore, soudani, fernandes, henriquez, cufre, sigali, morales, lauritsen, tavarel, koch, machado, eduardo (gk).

    Neki od njih su još oho ho platili više nego mi sad za neke i sumnjam da su igrali za kikiriki. I nije bilo fan shop prihoda niti od ulaznica, najskuplja karta je bila tada 150kn zapad, a godišnje je bilo i za 200kn. Također, dresovi su se prodavali na akciji za 200kn (puma).

    I kak sad najedanput kad se ne krade, imamo veće prihode, nedamo za kapitalca i šibicarimo na plaćama.

    Evo nije mi to jasno. Sad gledamo ko je besplatan i ko trazi plaću 400e od juniora i 10k od mlađih, pa nejde se tak u lp.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Evo nije mi to jasno. Sad gledamo ko je besplatan i ko trazi plaću 400e od juniora i 10k od mlađih, pa nejde se tak u lp.NKDZ86

    Ne kužim ovo baš, ne ide se ni u LP tak da daješ basnoslovne plaće i da ti tata Šotiček diktira koliko bi mu sin trebao imati plaću. Naravno da gledaš i plaću kad nekog kupuješ, a da pumpaš plaće i onda poslije imaš problema kako nekog prodati s previsokom plaćom ili kad kupuješ da ti taj gleda e ovaj ima toliko i toliko ja ne idem ispod toga.

    Nije šibicarenje nego racionalno poslovanje. Naravno da ne treba ići ni u drugu krajnost di se gleda svaki cent, al ovo nije to.

    Nije mi jasna ova panika koja je sad nastala na zoni baš.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Baš zato pitam, zar ne možemo dovesti nekog iskusnog, teško mi je vjerovati da ne možemo preko Vahe uzeti nekog Alžirca/Marokanca za to krilo...mislim, ne možemo na svakom igraču zaraditi, trebamo iskopati i ljude kojima smo mi granični plafon, kao što je bio slučaj sa Soudanijem, ili sada s Petkom. Netko tko je kod nas zvijezda, ima već neko iskustvo i ne nije mu sila trčati u klub koji je 7. u Španjolskoj
  • miro
    4.4k
    I ja bih volio da se dovedu Kramarić i Kova, da se uzme LB za 5 milja i RW za 7. Ali na duge staze, klubu kao Dinamo samo financijska disciplina može donijeti stabilnost i napredak. Glava je vozio u crvenom iz godine u godinu i sa strane gomilao plijen za sebe i svoju kliku, mi se ne možemo dalje tako ponašat.

    Ako pogledate sadašnju ekipu, ona ima glavu i rep. Da, trebaju nam još LB i RW, te napadac ako Petko ode, ali naš svakodnevni HNL posao mogu odradit i Ogi/Mauro i Špika/Kača i Brodić/Kule.

    Malo vjere i puna podrška našim dečkima koji vode klub
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Zato sam i napomenuo, zaista kod mene nije panika, ja bih volio da njima dole dođe i Džeko, tek onda bi to bilo rasulo epskih razmjera. Pitam zbog nas, zbog toga što mislim da možemo biti jači i ako želimo stepenicu više ipak je potrebno zavući ruku u džep. Hajduk mi nije ni u primisli. Duboko vjerujem da ćemo hladno biti prvaci, a Osijek lagano drugi.
  • Infinity
    16.3k
    teško mi je vjerovati da ne možemo preko Vahe uzeti nekog Alžirca/Marokanca za to krilo.Jos-Optimus

    Moze li egipcanin s posljednjom godinom ugovora?

    PS. Nije Salah :rofl:
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Ako je dobar....uvijek
  • Paggini
    19.6k
    recimo Mierez, Matković, MatanovićJos-Optimus

    A imamo očito različitu definiciju "imena". Roga na stranu, kojeg jesmo doveli i kojeg ćemo možda i zadržati ako se sve odvije kako spada, ali ovdje se s "imenima" vrtimo na opet lokalnoj razini koju ćemo trebati debelo pretplatiti da dovedemo.

    Kao, vjerojatno nisam u pravu, ali možda se u Kolumbiji Cordobu npr. gleda kao Matkovića, ali nama je neka taraba kolumbijska.

    Mislim, što želim reći - ne želim "imena". Želim nekog RPG-a na desnom krilu. Želim nekog Mmaeea na lijevom beku, hoću Gnezdu Čerina u vezi jbg. Jebe mi se za "imena", jel, a nadam se da i Marić tako razmišlja. Vjerojatno će Mmaee ispasti puno veće ime od Rakitića iduće sezone, pa će oni nama zaviditi kako dovodimo takve kapitalce a oni islužene likove.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Hoce li se ubrat koji euro za Saranica ili ga poklanjamo siromakima iz emirata?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions