• don
    5.5k
    Znas li da bi ga cijelo to vrijeme trebalo placati?IstinaZaDinamo

    Normalno da bi, jel stvarno misliš da bi netko pristao sjediti na tribinama toliko godina?
  • Daliban
    1.6k
    Ovo za Belinha mi stvarno nije jasno. U današnje vrijeme kad je medicina nevjerojatno napredovala zar je toliko apstraktno malog dovesti kod vrhunskog endokrinologa i vidjeti treba li se krenuti s hormonskom terapijom kako bi dečko izvukao maksimum što se tiče visine. U svijetu nogometa Messi je možda najbolji primjer, ali nije da govorimo o nuklearnoj fizici.scooniepenn

    Ni meni ovo nije jasno. Onaj mali Rivera kojeg sam stavio na scout temu je prošao istu stvar.
  • IstinaZaDinamo
    2k


    Naravno da bi. Bi li ti za recimo 200k eura godisnje? A to je neki minimum koji imaju nasi igraci na koje se ne racuna.
  • Omake
    2.5k


    I mene to brine. Gonzalo Cordoba je primjer takvog igrača, sav talent svijeta, u15 i u17 potpuna dominacija, ali ostao na 158 cm ili tako nešto. Postoji par načina s kojima se da procjeniti necija krajnja visina. To ovisi o dosta faktora. Većinom se gleda visina roditelja, visina djeteta u x dobi, kilaža, uvjeti u koijma dijete odrasta (pogotovo unos bjelančevina), kada nastupa pubertet u obitelji i koliko traje. Ali uvijek imaju iznimke pravila, što pozivitne što negativne.

    Pošto pratim dosta NBA draft imam par pozivitnih, Jalen Williams što sada igra u Oklahomi je na faksu narastao 15tak cm. Naš Ante Tomić je narastao skoro 20 u juniorskim danima. Michael Jordan dolazi iz obitelji gdje nitko nije viši od 175, imao je djeda s očeve strane od 150 cm, šepavom nogom i krivom kičmom, a on je 196 cm i jedan od najatletičnijih košarkaša ikada.
  • don
    5.5k
    Naravno da bi. Bi li ti za recimo 200k eura godisnje? A to je neki minimum koji imaju nasi igraci na koje se ne racuna.IstinaZaDinamo

    Taj koji bi sjedio, vjeruj mi nikad više ne bi zaigrao u ozbiljnom klubu. Pod ozbiljnom mislim i klubove ala Slaven Belupo, Istra...
  • Niko1986
    91


    Pa dobro ne bi nikad više nigdje igrao, ali bi imao 200 tisuća eura godišnje što klubu nije pretjerano isplativo. I opet bi nakon toga kao bivši igrač Dinama mogao dobiti mjesto u nekom Šibeniku ili Rudešu
  • NKDZ86
    1.4k
    Ako se Rukavina nije u Gorici pokazao, onda stvarno nema šta tu radit. Nadam se da je dio deala to puštanje Rijeci za džabe.
  • IvanS
    161
    ↪don
    Znas li da bi ga cijelo to vrijeme trebalo placati?

    Nije baš da se uvijek pita igrač.
    — IvanS

    Mislis voznja u gepeku i te fore? Frigan i ostali su otisli jer su im ponudjene bolje place ili se nisu vidili u Dinamu.
    IstinaZaDinamo

    Ma ne mislim na vožnju u gepeku i to.
    Mislim na to da s igračem koji je pod ugovorom ne smiješ pregovarati dok ne dobiješ dozvolu njegovog kluba.
    Pa tako npr. kada Dinamo hoće "pretpostavimo" dovesti Pašalića, prvo se pita Mišković koji tada kaže može ali za 5 mil. eura. I sada, Pašalić ako želi u Dinamo, može samo čekati da se Dinamo i Rijeka dogovore oko uvjeta.
    Ako uvjeti ne odgovaraju u ovom slučaju Rijeci (Miškoviću), Pašalić tu ne može ništa. Isto tako je i s npr. Mierezom koji je još uvijek pod ugovorom s Osijekom.
    Izuzetak je kada igrač uđe u zadnjih 6 mjeseci ugovora, e onda može pregovarati s drugim klubovima i dogovarati osobne uvjete (i naravno čekati istek ugovora ili se i tu nešto pita aktualni klub koji malo mora smanjiti apetite i sl).
  • don
    5.5k
    ma dajte, igrači imaju menadžere, agencije a sa njima ugovore.. Nikome nije u cilju da budeš na tribini toliko godina.
  • IstinaZaDinamo
    2k


    U tome i je stvar, takvima je novac najbitniji, da mu je bitno igrati, pristao bi na posudbe kada vidi da nije spreman za prvu momcad, ne bi ga se guralo po portalima, vrsilo pritisak, nazivalo najvecim talentom koji ce vrijediti 100 milijuna i slicno.
  • The Undertaker
    5.1k
    Što to znači da ne možeš pregovarati sa igračem? Možeš li razgovarati/pregovarati sa njegovim menadžerom ili bratom, ocem itd...?
  • don
    5.5k
    ne možeš bez klupskog dopuštenja. Razgovarati o transferu možeš samo u zadnjih 6 mjeseci ugovora.
  • IvanS
    161
    ↪IvanS Što to znači da ne možeš pregovarati sa igračem? Možeš li razgovarati/pregovarati sa njegovim menadžerom ili bratom, ocem itd...The Undertaker

    Nemoj doslovno shvatiti igrača, menadžera i sl. kao ulogu, ali prvo pravilo je da se javiš klubu i da vidiš uvjete.
    Nećeš valjda dogovoriti s igračem transfer i plaću i sve što već ide, a tek onda se javiti njegovom klubu i reći, gledajte mi smo dogovorili sve, a vi nam samo dajte papire i to je to.

    Valjda se zna kako se radi transfer.
    A to što igrači imaju tate, mame, menadžere, zastupnike, savjetnike i sl. koji u pozadini rovare to je normalno i ne ne može se spriječiti.

    Prvi komentar mi je bio da se u svemu pita klub kod kojeg je igrač pod ugovorom.
    Ne da mi se tražiti, ali postoje tu nekakva pravila/kodeksi gdje se ne bi trebalo pristupati igraču pod ugovorom i praktički ga nagovarati na transfer bez da njegov klub zna za to.

    Primjer je Jakirović prošle sezone, s tim da je on imao klauzulu po kojoj se Rijeku ni nije trebalo ništa pitati. Sve čisto. O etičkim stavovima nećemo, tema je već prožvakana...
  • sport
    3.3k
    . Pustili su ga u Rijeku kako bi u budučnosti nešto zaradili ako se tamo uspije nogometno probuditi.ili je trebao u Dinamu biti talent još 4 godine i za to primati plaću.Isto tako bi "besplatno" pustili super talentiranog Brkljaču ali ga nitko ne želi ni po tom modelu.
  • don
    5.5k
    E pa za to postoje agenti. Agent ti uvijek može pronaći klub ako ti isforsiraš transfer.

    Brkljača i Rukavina su 2 svijeta različita po pitanju svega.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions