• Paggini
    19k
    Znam, mora igrač biti 100% unutra, glava mora biti čista i sl., treba raditi na sebi. Sve stoji. Nego gdje je zapelo kod njega?IvanS

    Meni se čini da to naša krila pogotovo imaju ovakav problem - Marin, Rukavina, pa prije njih Halilović, Čorić, uvijek su vanserijski talenti i uništavaju u mlađim kategorijama i zapnu na prelasku u seniore.

    Čini mi se da i Majić ide istim putem, vanserijske fizikalije i talent, ali...
  • Crni86
    3.3k
    zelis li nam nesto poruciti?

    Pretpostavljam da danas ide sluzbena objava za Mmaea
  • Orc123
    7.7k
    zato jer se i zadnje vrijeme previse paznje pridavalo samom talentu, a manje fizikalijama! Danasnji krilni igraci moraju imati silinu i brzinu, fizikalije. Ako na to imaju i podosta talenta onda ispadne top krilo. Mi smo se previse bazirali na neke tehnicare i pimplere, a danasnji nogomet je brzi, jaci, silovitiji a sam goli talent ne znaci bas nista!

    Uglavnom red, rad, disciplina....
  • IvanS
    157
    zašto je proglašen vanserijskim talentom,
    — IvanS

    Od koga je prolašen vanserijskim talentom? Novinara, mendažera, roditelja ili trenera?
    Crusades1986

    Novinari, menadžeri i slični će uvijek pisati svoje.
    Ne živimo mi svi pored stadiona pa da gledamo treninge, utakmice mlađih kategorija i sl. pa da tu vidimo širu sliku.

    Ja sam već na Zoni pitao za Rukavinu baš zato što znam da ovdje ima ljudi koji su bolje upućeni, koji su ga gledali i pratili i meni je to indikator.
    Zato sam se i složio s komentarom @Klenx-a.

    Spomenuo sam dalje Vrbančića i Pavića. Po komentarima na Zoni se vidi da su oni sljedeći pickovi.
    Naravno uz još neke igrače koji su trenutno na pripremama s prvom ekipom, moja su očekivanja da će stvarno nešto i biti od njih.

    Ali, evo možeš i sam prokomentirati to oko vanserijskog talenta. Nije li općenito takav narativ za Rukavinu?
    Ista priča je bila i s Marinom.

    Pa i na samoj Zoni se ne slažemo svi oko istih igrača, bilo juniora, bilo onih koje treba dovesti...

    Ponavljam, samo ekipa koja je nekog igrača pratila od mlađih kategorija i zna više o njemu je meni relevantan izvor informacija.
    Osim zone, takvih izvora info ili nema ili su često pogrešni.
  • Žan
    160
    Mislim da nikada nisam vidio fizicki spremnijeg Petka nego na zadnjoj objavi kluba na pucackom treningu, cak sam misljenja da je i Petko zasluzan sto prijelazni rok ovako dobro izgleda za sada, jer nebi me cudilo da je postavio ultimatum da se dovode instant pojacanja ako zele da on ostane.
  • IvanS
    157
    Čini mi se da i Majić ide istim putem, vanserijske fizikalije i talent, ali...Paggini

    Za Majića mi je frend prije par godina rekao da je novi Zlatan. Tu mi se već počela stvarati slika o njemu i naravno da od tada imam nekakva očekivanja.

    Neću sada spamati s Majićem na ovoj temi, ali sigurno ima vas koji ga pratite i znate više o njegovom talentu, radu, razvoju i sl.

    @Paggini, evidentno negdje nešto zapinje u tom razvoju i prelasku u seniorski nogomet. Ili jednostavno ti igrači nisu takvi kavim ih mi smatramo i što očekujemo od njih.
  • CrouchTomislavgrad
    323
    Koliko ja znam taj nikad nije glavom bio u nogometu, pričao mi je dečko koji je s njim igrao u mlađim kategorijama. Nakon što je debitirao za Dinamo dobio je neki bonus na plaću, idući tjedan je u Mercedesu bio na treningu juniora.
  • Crni86
    3.3k
    u hrvatakoj opcenito imamo problema s izbacivanjem krila iznadprosjecne ili vrhunske klase.

    Na prste jedne ruke mislim da se mogu nabrojati izvrsna hrvatska krila (perija, pjaca, orsa se naknadno probudio) . Odlican primjer je i repka gdje nam krila krpaju igraci koji to nisu. Na kraju to je i prepoznato od strane sportskog sektora. Proizvodimo vrhunske veznjake i stopere, ali sa ovim pozicijama di je bitna eksplozivnost i brzina se mucimo. I nije to nista lose, ali tome treba prilagoditi onda i strategiju. Svakih 10 godina ce se dogodit neki pjaca ili perisic, ali na to se ne mozes osloniti i treba uklopiti u sportsku strategiju sto je i naglaseno vec da se i razmislja na taj nacin.

    I nasmijanijeg i sretnijeg. Petko je inace uvijek ozbiljniji na slikama, a sada ko da gledam malo dijete kad se igra sa frendovima na cesti. Gust je to vidjet.
  • i more je plavo
    998
    čiji predsjednik nas otvoreno mrzi od kad nema glavatog i koji nam za nijednog igrača nikad nije napravio ustupakemilperska

    Ja ne osjecam da nas Miško mrzi, cak mislim suprotno, ali Rijeka je privatizirana, i logicno je da branis interes kluba koji zivi od puno manje love nego Dinamo, Hajduk i Osijek i radi odlicne rezultate s obzirom na okolnosti.

    Jedno su emocije a drugo realan zivot.
    Klubovi koji se u Belgiji ili Nizozemskoj bore za opstanak trose vise od Rijeke koju mi pljucamo kad ispadne od takvih koje mi, neopravdano, stavljamo u folder "tamo neki klub".
  • vjeko1701
    7.9k
    On se apsolutno ima pravo boriti za najbolje za svoj klub...al imamo i mi pravo reagirati kad koristi Dinamo iliti kurčenje sa Dinamom u medijima kako bi jeftino populistički probao smiriti reakcije na neke stvari poput poskupljenja pretplata.

    Baš je čudno da zadnjih sezonu-dvije najviše spominje Dinamo kad se dogodi negodovanje njihovih navijača radi nečega.
  • i more je plavo
    998
    ali sa ovim pozicijama di je bitna eksplozivnost i brzina se mucimoCrni86

    Vjerojatno je trenazni proces bitno drugaciji kada imas fokus na brze i eksplozivne igrace, mi preferiramo tehnicki jake, pa je valjda sve podređeno tome u selekciji od najranijih dana.
  • Crni86
    3.3k
    ima sigurno nesto i do genetike koja je specificna za svako geografsko podrucje.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Vidiš, meni je drastična razlika između Rukavine i Marina s jedne strane, a Halila i Ćorića s druge. Halilović i Ćorić su pokazali da imaju kvalitetu za seniore, njih je ubila pohlepa staraca i nezrelost. Rukavina i Marina su mi kao Domagoj Abramović, sve super, ali brate mili nisi ispunio potencijal, nije to to.
  • NitkoBitan
    16.7k
    Brzina i fizikalije najvise ovise o genetici, odnosno njihov maksimalan potencijal.
  • NORTE
    11.3k
    kazao nam je tata Tomislav Rukavina.."sport
    Bivši igrač Hajduka ili onaj bivši zaposlenik dinama?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions