• Neki tip
    21.3k
    Majki, legenda Zone Dinamo i Forum.hr pdf Us.Matus

    Kak ne pratim nikakve forume osim Zone, gledam koji k, kakav mrtvi "pdf Us", kaj to opće znači..

    Naravno da sam nabrzinu pročačkao i raspametio se.. :lol:

    Dakle, od naziva teme do sadržaja i Majkijevog udjela, sve je takav hebeni hit!

    (Pohvaljujem Majkijev profil u kojem kao najdražu stranicu navodi Zonu Dinamo!)
  • Majki2111
    3.1k
    Ma ono. I nije hit baš. Preotvoren sam ja neki put. Tamo ti je ekipa koja je rastavljena i ima rana dosta iz prošlosti, isapdam klaun, bez veze kaj ekipa nije otvorena tolko tamo. Zato i ne pišem više tolko. Al velim, bilo je par dobrih iskustava.

    Neke osobe su i bile OK. Ali manjina.Prevelika razlika u godinama i prerazličiti karakteri.
  • deda
    32.6k
    Drž se ti savjeta nas oženjenih Dinamovaca :cool:
  • Neron53
    614
    Ma US i opcenito LJES su majka:)
    Nebrojeni BBB su si preko tog pdf-a nasli zanimacije!!
  • Matus
    129

    Tvoj je problem bio kaj ti bez iskustva misliš da si pametniji od onih koji su ipak prošli nešto u životu i znaju kaj je život.
  • Majki2111
    3.1k
    Ne, ne mislim to. :smile:
  • Matus
    129
    Ok, onda sam ja čitao neke druge postove. ;)
  • Majki2111
    3.1k
    Možda si dstekao krivi dojam. Ne mislim da sam najpametniji.
  • bbbruxelles
    83


    Genk briju na isto neku lijevu spiku, a za Anderlecht, iako i sam tu zivim (misleci na Bruxelles, ne Anderlecht kao kvart), ni sam ne znam sto bih ti rekao... Bruxelles kao grad je cudan, valjda je i klub kao takav.

    Inace Anderlecht vecinom podrzavaju Flamanci (koji pricaju nizozemski), a manjim dijelom Valonci (koji govore francuski). Medjutim, u Anderlechtu kao dijelu grada se predominantno govori francuski (tim vise sto je cijeli Anderlecht jedan veliki muslimanski geto).

    Uglavnom su klubovi iz Flandrije vise desno nastrojeni radi svoje netrpeljivost prema Valoncima, dok su Valonci vise nekako socijalno osjetljivi (zato i imaju znatno vise imigranata) te evociraju uspomene prosperitetnog doba Valonije (gdje su industrijski gradovi Valonije prednjacili u bogatstvu) koje povezuju s tada boljim socijalnim/radnickim/klasnim uvjetima zivota...

    Po meni je Anderlecht kao klub primjer definicije oksimorona...
  • Neki tip
    21.3k
    Inace Anderlecht vecinom podrzavaju Flamanci (koji pricaju nizozemski), a manjim dijelom Valonci (koji govore francuski). Medjutim, u Anderlechtu kao dijelu grada se predominantno govori francuski (tim vise sto je cijeli Anderlecht jedan veliki muslimanski geto).bbbruxelles

    Zanimljivo mi je u Anderlechtu bilo to što sam po ulici viđao isključivo imigrante, a onda u jednom bircu kod samog stadiona isključivo bijelci, Flamanci, navijači/simpatizeri Anderlechta (i birc je sav tak uređen, sa šalovima, zastavama).

    Relativno kasno smo ušli u taj birc, oko pola 10, 10 navečer. Pitali su nas odakle smo, razmijenili smo par rečenica i to je to. I negdje iza 11 konobarica veli da zatvara i da moramo ići ubrzo, da možemo još jednu rundu. Ta ekipa joj se obrati neš na flamanskom, dođe opet do nas s pivama u rukama i veli da je to od ovih za šankom i da možemo ostati i nakon zatvaranja. Zaključa vrata, spusti rolete, mi uzvratili rundama, ostali do pola 2. :)
  • Džudžan86
    251

    Hvala na pojasnjenju, bas zanimljive stvari
  • bbbruxelles
    83


    haha top!

    Upravo ovo tvoje iskustvo s navijacima Anderlechta ti oslikava koji je to amalgam nepodudarnosti... flamanski klub u predominantno frankofonom dijelu grada s vecinskim imigrantskim stanovnistvom iz zemalja Bliskog istoka i sjeverne Afrike...

    Osobno nisam imao nikakav doticaj s navijacima Anderlechta, buduci da sam do sada kupio samo jednu kartu za tekmu Anderlechta i to prosle godine u Konferencijskog ligi protiv Villareala (koje su na kraju pobijedili i u konacnici prosli), no nisam otisao na kraju jer su me uredno sjebali s poslom moji nadredjeni taj dan tako da sam kartu poklonio jednom drugom Hrvatu tu u BXLu.

    U svakom slucaju, da se vratim na temu, vjeruj mi tek kad dodjes ovdje zivjeti skopcas gdje pocinje prava "Bosna"...
  • Neki tip
    21.3k
    U svakom slucaju, da se vratim na temu, vjeruj mi tek kad dodjes ovdje zivjeti skopcas gdje pocinje prava "Bosna"...bbbruxelles

    Hahah, da, mogu otprilike zamisliti praksu, a o teoriji nešto i znam. ;) Međunarodni odnosi su mi područje najvećeg interesa, da se tak izrazim.

    Našao sam se u par navrata u nekim raspravama s ovima što im je "građanska Bosna baš dobra ideja".

    Kad rasprava stigne do trenutka "pa kaj, zakaj ne bi bili samo Bosanci i Hercegovci, ne kužim di je problem, kaj oni glume da su Hrvati kad nisu iz Hrvatske, a isto vrijedi i za Srbe" tad mi bude jasno da razgovaram s osobom koja ili stvarno premalo zna pa je rasprava besmislena ili je, ispostavi se nerijetko, zlobni mali urbani rasist (zanimljivo, u pravilu lijevo ljudskopravaški orijentiran, ironije li) pa je rasprava besmislena.

    Tad rasprave uglavnom zatvaram referencom upravo na Belgiju - država postoji skoro 200 godina, gdje su vam Belgijanci? Kad ih napravite, izgradite građansku Belgiju i uklonite te nepotrebne konsocijacijske barijere među ljudima, onda mi se ponovno javite pa ćemo graditi građansku BiH, po istom tom receptu.
  • bbbruxelles
    83


    Sa svime se slazem izuzev konsocijacije koja moze biti pragmaticna ukoliko je pravilno uprilicena, no to nikada slucaj nece biti u BiH.

    No, brijem da odlazimo malo preduboko u teme koje nisu odvec zanimljive u ovom podforumu hahaha
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.