• The Undertaker
    4.1k
    S kime je onda hrvatski narod (HDZ) vodio zajedničke vojne akcije 95., osnivao zajedničku državu (Federaciju) i bio, uz manje prekide, u političkoj koaliciji zadnjih 30 godina? To su neki drugi Muslimani?
  • Tom Hanks
    2.6k
    Izvrćeš priču sad,jer baš nitko ovdje nije rekao da su palestinci nevini 100% i da nemaju putra na glavi,prelistaj stranice pa se uvjeri sam što je rečeno.Ali nisu agresori oni nego Izrael.Prica se o Izraleu protiv Palestine a ne o Bosni,Križarskim ratovima i velikom prasku.Ne lutajte s teme na temu.
    Valjda ima podataka o svim tim palestincima u ratu u Bosni ja evo ne mogu naći pa me zanima sada,izbaci o svima ostalima osim njih pa mi je to sad čudno uputi me.
  • Boogieman
    307
    Hamas zeli da se izrael ukine iako su cak i oni promjenili statut da podrzavaju rješenje sa dvije države di su za priznanje izraela, i postoje umjerenije frakcije unutar hamasa jer on je i politicka stranka osim teroristicka organizacija.Nino Bule
    Znaš i sam da ovo nije istina. Priznaju takvo rješenje, ali kao prijelazno, dok ne ostvare svoj konačni cilj, a to je oslobođenje cijele Palestine. Nisu protiv Židova, nego protiv cionista (vidi onu nismo protiv Ukrajinaca, nego nacista)...
    Vidjeli su na primjeru Arafata kaj se dogodi kad propustiš nekoliko izraelskih ponuda, pa umjesto uspostave palestinske države digneš pobunu, dobiješ po repu i ostaneš bez ičega, te malo prilagodili kurs. Deklarativno. Vrijedi spomenuti da su se i Izraelci tijekom godina naučili da hamasovci na njihove ustupke ne gledaju kao izraze dobre volje, nego slabost i dokaz uspješnosti borbe i metoda.
  • Aggro
    590
    Ma jebiga ovdje neki ljudi imaju problema s osnovama komunikacije i poštivanja tuđeg mišljenja.
    Možeš tri dana trubit o povijesnim činjenicama i sadašnjim odnosima kad dođe netko i kaže treba te sve židove pobit, treba te sve muslimane pobit... i onda se netko potrudi napisati nešto konstruktivno i objasniti situaciju, a ljudi ga se niti ne potrude shvatit... ovaj piše o woltu, ovaj drugi o ratu u bosni, ovaj treći o radikalnoj djeci...

    Inače nisam za neke zabrane, ali jebo me pas ako svaku temu u kojoj se raspravlja o nekakvoj formi politike ne treba debelo pročistiti od irelevantnih i ad hominem upisa (i ovaj moj prvi). Ako se ne držiš razine dijaloga, doviđenja.
  • NORTE
    9.3k
    Po cijenu bana, onaj tko podržava ovo uništavanje infrastrukture i "kolateralno" ubijanje civila u Gazi je totalni bolesnik.

    Jedno je obračun s militantima ili kako ih već nazvali, ali granatiranje civilnog područja je fašizam samo takav.

    Imaš na raspolaganju sve moguće tehnologije da zaustaviš i pregaziš militante, ali ne, ti dopustiš militantima da ti naprave veliko sranje na tvom terirotiju i onda se osvećuješ uništavanjem malog prenapučenog teritorija u kojem se živi u nehumanim uvjetima.
  • mali M
    3.5k
    Imaš na raspolaganju sve moguće tehnologije da zaustaviš i pregaziš militanteNORTE
    ovo pitam bez provokacije. možeš li mi molim te bez izmotavanja i floskula reć koje su to tehnologije? Ak im isključe vodu il struju "monstrumi" su, ako stave sankcije "monstrumi" su.. da im sruše internet "monstrumi" su.. koje su to točno tehnologije kojima bi ti pregatio militante?

    ti dopustiš militantima da ti naprave veliko sranje na tvom terirotijuNORTE
    nemoj se ljutiti al ovo je baš teorija zavjere na najjače.. kao svako malo izraelci "dopuste" klanja i ubijanja izraelskog naroda, kako bi opravdali da im se baš željelo ubiti par palestinaca..

    ne slažemo se tu mnogi, ali nekako se baš pretjeruje sa palestinskom "žrtvom". nije hamas 724 eksremista, hamas je valjda 75% palestinaca.. možda i više.. pa tko su onda ovi po svijetu koji su "odogovorili" na poziv na ubijanje? redovna palestinska vlada? svakako imaju židovi svoju ulogu jer njima treba jedan konstantan 24/7 medijator u njihovom vječnom sukobu i da ta pozicija bude generacijama i generacijama popunjena svaki dan. U tim ruralnim sredinama uvijek vlada zakon oko za oko, zato i kažem da trebaju medijatora. I da se razumijemo, ne mislim na retardirane amere, nego nekoga poput Marshalla Rosenberga utemeljitelja "nenasilne komunikacije" koji je bio medijator u mnogim ratovima, pa i ovom našem..
  • NORTE
    9.3k
    koje su to tehnologije? Ak im isključe vodu il struju "monstrumi" su, ako stave sankcije "monstrumi" su.. da im sruše internet "monstrumi" su.. koje su to točno tehnologije kojima bi ti pregatio militante?mali M
    Vojne tehnologije.
    Od satelita i PZO-a do dronova, hoćeš obrambeno ili napadački.

    Ovo šta se dogodilo u Izraelu je isključivo krivnja njihove vojske, a odgovarati za zločine trebaju teroristi.


    nije hamas 724 eksremista, hamas je valjda 75% palestinaca.. možda i više..mali M
    Ne slažem se nikako, odgovarati za zločine trebaju samo teroristi.

    Ovo nije i ne treba biti rat u kojem ginu civili nego uništavanje terorista kao i u slučaju "Isl.države".

    Ratni zločini samo siju nove probleme i stvaraju nove militante, to je bolesni krug smrti, zločin protiv čovječanstva.
  • The Undertaker
    4.1k
    Znači, ako je netko iz vaše zgrade terorist, u redu je da vam isključe vodu i struju, i, ako treba, sruše zgradu sa svim stanarima unutra? Ne radi se ovdje o klasičnom ratu gdje se, barem u teoriji, civili imaju gdje skloniti i kolateralne su žrtve. Ovdje govorimo o logoru za dva milijuna ljudi koji nemaju gdje pobjeći i koje čeka vjerovatni masakr. To što je Hamas htio da do toga dođe ne mijenja puno na stvari.
  • mali M
    3.5k
    To što je Hamas htio da do toga dođe ne mijenja puno na stvari.The Undertaker

    ma tako je.. nema to nikakve veze. tvojom retorikom. deset tvojih sustanara u zgradi u kojoj zajedno djelite uvjerenja i mržnju opali rafale po susjednoj zgradi.. pogine trećina susjedne zgrade... druga zgrada će: a) vratiti istom mjerom, b) prijavti te međunarodnom sudu za ljudska prava, c) zamoliti te za još metaka, d) tražiti od tvojih susjeda istomišljenika izručenje tih deset kako bi ih mogli u miru pobiti..

    Mržnja rađa mržnju... nemožeš izmaknuti hamas iz Palestinske strane odgovornosti.. tako gledajući pa nisu pucali ni svi židovi po palestincima nego njih xxxx...
  • The Undertaker
    4.1k
    Otkud ti znaš tko dijeli kakva uvjerenja? I kakve to veze ima s ičim? Kolektivna krivnja malo postoji a malo ne postoji, ovisno tko je uključen. Kaj god.
    Jedno je mrziti Izrael a drugo je sudjelovati u terorističkim akcijama Hamasa. Terorističke organizacije si sebi mogu dozvoliti ovakve pokolje civilnog stanovništva, ozbiljne države, pogotovo one koje za sebe tvrde da su civilizirane, ne mogu i ne smiju.
  • mali M
    3.5k
    pa dobro daj budite parlamentalni.. pa mogu ako nisam na strani "palestine" imat svoje mišljenje..
    Jedno je mrziti Izrael a drugo je sudjelovati u terorističkim akcijama HamasaThe Undertaker
    tu je vidiš meni problem.. svaki od njih koji "mrzi" u danom trenutku i prilici bi potegnuo na židova da može. ti to razdvajaš, a ja kažem (i za židove) u tom djelu svjeta je oko za oko i to treba promjeniti. Pa prije nekog vremena sam napisao da je njima potreban ozbiljan medijator a ne podrška.. i nemoj se praviti da hamas podržava 2% palestine.. zbilja je to već izlizana floskula...
  • The Undertaker
    4.1k
    nemoj se praviti da hamas podržava 2% palestine.. zbilja je to već izlizana floskula...mali M

    Pa recimo, u Zapadnoj obali ne vlada Hamas. Kako to? Palestinci i Izraelci su u ratu 70 godina. Jasno je da mržnja postoji i da je obostrana. To ne opravdava nijednu stranu za činjenje zločina, pogotovo masovnih i pogotovo ako ih čini uređena država.
    Time opravdavaš bilo koji zločin jer te suprotna strana mrzi. Pa jasno je da te mrzi ako si u ratu.
  • Krizy
    36.7k
    Ne radi se ovdje o klasičnom ratu gdje se, barem u teoriji, civili imaju gdje skloniti i kolateralne su žrtve. Ovdje govorimo o logoru za dva milijuna ljudi koji nemaju gdje pobjeći i koje čeka vjerovatni masakrThe Undertaker


    I dalje drugačije od politike Hamasa koji su ispalili 7000 raketa prema Izraelu u 5 dana.
    Samo ih proturaketni sustav spašava od novog genocida.
  • The Undertaker
    4.1k
    Samo ih proturaketni sustav spašava od novog genocidaKrizy

    Kakvog genocida? Nemojte ovdje koristit krive termine radi pojačavanja dojma. Hamas, što god napravi, nije i neće biti u mogućnosti napraviti genocid nad Izraelcima. Obratno je moguće ali nije vjerovatno.
  • Krizy
    36.7k
    nije i neće biti u mogućnosti napraviti genocid nad IzraelciThe Undertaker

    Kao što sam već napisao, spašava ih proturaketni sustav. Bez toga bi ih milijuni Arapa počistili što brže mogu što pokazuje broj ispaljenih raketa u ovih 5 dana, silovanje, klanje i paljenje...
    Pročitaj malo o sustavnom proganjanju Židova iz arapskih zemalja.
    U Izraelu živi oko 2 milijuna Arapa a manje od 20 000 Židova u 22 arapske zemlje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.