• Krizy
    36.7k
    Arapske izbjeglice dolaze i zbog međusobnih ratova i građanskih ratova u njihovim državama.
    Pretpostavljam da je za tebe i to krivnja Izraela.
    Oko dva milijuna vojno sposobnih mladića je došlo u Europu u zadnjih 8 godina. Pogledao sam bezbroj videa i slika, 90% su tu mladići a žena i djece puno manje.

    Uzeta je i Židovima ta zemlja u prošlosti, po tome ispada da ako Izrael zadrži to područje određeni broj godina, onda je opet njihovo.
  • Nino Bule
    11.6k
    Arapske izbjeglice dolaze i zbog međusobnih ratova i građanskih ratova u njihovim državama.
    Pretpostavljam da je za tebe i to krivnja Izraela.
    Krizy

    Pa skoro sve ratove promjene režima su podržavali i bili glavni navijači i organizatori, da su 100% odgovorni naravno da nisu. Lobirali kod busha da se svrgne saddama, lobirali kod amera da se svrgne assad i sami bombardirali pozicije i naoruzavali assadovu oporbu, to su ovi vojno spremni muskarci koji su dosli iz sirije u europu, njih je izrael pomogao logisticki i naoruzavanjem.

    Uzeta je i Židovima ta zemlja u prošlosti, po tome ispada da ako Izrael zadrži to područje određeni broj godina, onda je opet njihovo.Krizy

    Uzete su sve zemlje u proslosti, ne mozes zbog toga doci u tuđu zemlju i protjerat 700k ljudi sa dokazom da su zemlju i kucu kupili po 6-10 generacija prije nego su zidovi dosli, isto kao sto bi bilo glupo da indijanci sad kazu cjelom new yorku da se raseli jer su oni tu bili. Opet ponavljam ni ja ni palestinci ne traze da se izrael ukine i da se isele od tamo, zapravo s protekom vremena to je postala njihova zemlja i to je politicka realnost, palestinci traze da se na podrucju samouprave proglasi drzava palestina, da se ilegalna naselja građena od 67-e do danas rasele, iz nekog razloga ljudi bi da zidovi dalje tjeraju palestince van i da njihove kuce i zemlja u privatnom vlasnistvu nista ne vrijede jer su arapi i muslimani pa moraju odselit i pustit naprednim zidovima da tu zive ? Stvarno ne razumijem argument volio bi da vec jedanput izneses sta mislis umjesto ovakvog glupog nacina komuniciranja.
  • Patak
    2.2k
    40 zaklanih beba su srpski novinari pripisali Hrvatima taman prije pokolja na Ovčari.

    https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Uloga_srpskih_medija_u_ratovima_za_Veliku_Srbiju
  • Captain America
    14k
    Patološka indoktrinacija od najmanjih nogu. I onda se poziva na razumijevanje zbog civila.
  • serbus
    3.6k


    A na račun tih klinaca , im vođe žive ko lordovi...

    Koliko sinova ili kćeri su izgubili vođe hamasa ? Koliko se njihovih raznijelo bombom...?
    Mislim da su na sigurnom ovih dana ... Jesu njihovi klinci još u Gazi ili evakuirani u Iran ,Egipat ranije ....
  • i more je plavo
    891
    ni ja ni palestinci ne traze da se izrael ukine i da se isele od tamoNino Bule

    Neznam za tebe, iako postajem sumnjicav, ali pokrovitelji Hamasa, Hezbolaha, Fataha, ISIL-a i sličnih finih organizacija zele upravo to.

    Neki od od ovih "boraca za pravdu" su ubili i velikog dinamovca, mislim da se zvao Salopek, koji je tamo radio i sumnjam da se opijao, jeo svinjetinu i prkosio njihovim zakonima

    Ja samo znam da kad odes u Arabiju, Iran, Siriju, Emirate, Qatar i slicne "demokratske" zemlje imas izbor postivati njihove zakone, cesto utemeljene na tvrdom islamu, ili se vratiti od kud si dosao (iz nekih od tih mjesta ni to).
    Dok ovi koji sada podrzavaju Hamas diljem svijeta imaju tamo svoje škole, crkve, restorane........biraju hoce li zivjeti kao doma ili se asimilirati.

    Tako da, ja im ne zelim zlo, ali daleko im kuca bila.

    Jer ovolikom slobodom koju im se daje po svijetu, za 30-tak godina nebu šunke za Božić, nebu ni Božića.
  • Nino Bule
    11.6k


    Evo 1:54 mali govori kako zamislja mrtve arape i jako je sretan zbog toga, a i jos hrpa drugih klinaca ima divne odgovore, to vjerovatno nije patoloska indoktrinacija od malih nogu ?

    Jel ovo stvarno nacin na koji donosite zakljucke o nekom sukobu koji traje 100 godina, nista povijest, razlozi, uzroci, netko vam baci video intervjua nekog klinca i to je dosta ? I onda se cudimo kad aleksandra prijovic napuni 4 arene, dobro se i drzimo kakve smo pameti.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Palestinci su veci barbari i sirovine, ali vecu patolosku mrznju imaju zidovi. Pa jeste li citali izjave izraelskih politicara proslih dana? Doslovno zele sravnit sa zemljom cijelu Gazu. Oni su uvjereni da su Bozji narod i da mogu radit kaj oce. Zidovi iz Biblije nisu isti narod kao ovi danasnji, ima puno znanstvenih istrazivanja na tu temu.
  • i more je plavo
    891
    I iz "sekularne" Turske bjeze svi redom, a vidim da je i Erdogan zabrinut za Hamas.
  • Nino Bule
    11.6k
    Neznam za tebe, iako postajem sumnjicav, ali pokrovitelji Hamasa, Hezbolaha, Fataha, ISIL-a i sličnih finih organizacija zele upravo to.i more je plavo

    Hamas zeli da se izrael ukine iako su cak i oni promjenili statut da podrzavaju rješenje sa dvije države di su za priznanje izraela, i postoje umjerenije frakcije unutar hamasa jer on je i politicka stranka osim teroristicka organizacija.

    Fatah ne zeli da se izrael ukine, to je jasno jer odkad postoje pregovaraju sa izraelom i priznaju njegovo postojanje u granicama iz 67-e. Isil i hezbollah su tu nebitni.

    Ja samo znam da kad odes u Arabiju, Iran, Siriju, Emirate, Qatar i slicne "demokratske" zemlje imas izbor postivati njihove zakone, cesto utemeljene na tvrdom islamu, ili se vratiti od kud si dosao (iz nekih od tih mjesta ni to).i more je plavo

    Ja s ovim nemam problema, ne zelim posjecivat saudijsku arabiju niti emirate, ne mislim da su demokratske drzave niti mislim da im treba itko nametat zakone i kako da se ponasaju ili svrgavat vlast jer su barbari jer to samo dovodi do novih problema, isto tako mi moramo zastiti svoje granice i ne dopustit ikakve masovne imigracije, to ces dobit tako da ne destabiliziras palestinu, iran, siriju a ne nekakvim suludim americko-izraelskim promjenama režima.

    Dok ovi koji sada podrzavaju Hamas diljem svijeta imaju tamo svoje škole, crkve, restorane........biraju hoce li zivjeti kao doma ili se asimilirati.i more je plavo

    Bolje bi bilo dakle da su u svojim drzavama, valjda ti je jasno da ako izrael zauzme citavo podrucje palestine imas migracijski val od jedno 5+mil palestinaca + jos arapa koji se zakace na taj val kao na onaj sirijski, po cemu je to dobro za nas ? Valjda ako si protiv tih koji dolaze onda bi trebao biti protiv toga da ih izrael sve potjera prema europi.
  • Fanboy
    2.2k
    Opće je poznato da najveće medijske kompanije i židovske nevladine udruge podržavaju ulazak migranata na zapad i da financiraju takve političare kao i lijevo-liberalnu politiku Europe...

    Većina njih koji sad izljavljuju da se Izrael ima pravo braniti napadom na Gazu su žestoki protivnici obrane granica Europe i SAD-a od migranata te to nazivaju ksenofobijom, mržnjom i fašizmom te posebno omiljenom islamofobijom.

    Uopće me ne zanimaju razlozi, no izjava ima hrpu i vidi se dvostruka igra te licemjerje.
  • i more je plavo
    891


    Da me krivo ne shvatis, ja nemam nista protiv tebe, iako ispada da se stalno kacim na tvoje postove.

    Naprotiv, volim kad netko argumentira svoje tvrdnje, a ti to radis jer baratas sa odredjenom kolicinom informacija na temelju kojih si stvorio misljenje.

    Da je ova prica jednostavna, vec bi se rijesila a ne rastezala desetljecima.

    Ja samo tesko opravdavam zvjerstva nad ljudima koji su na tulumu, ljudima koji zive u svojim selima radeci da bi prezivjeli, kao opravdanje za rjesavanje svojih problema koji nedvojbeno postoje.

    Zlo stvara zlo, ljudi sa obje strane koji su ovih dana dozivjeli osobnu tragediju, teško ce zavoljeti ove koji su im nanjeli bol.

    Fizika, kad te netko malo gurne, upotrebis malu silu da zadrzis ravnotezu, kad si jako gurnut trebas puno sile za balans.
  • i more je plavo
    891
    Opće je poznato da najveće medijske kompanije i židovske nevladine udruge podržavaju ulazak migranata na zapadFanboy

    Mozda smo i mi malo krivi jer nam se ne radi na građevini ni dostavlja hranu, a rado bi imali nove jeftine stanove iz kojih bi narucivali klopu.....opet jeftino ak je moguce.

    Mislim svasta je moguce, ali na necija ledja to jeftino mora pasti.

    Svi su htjeli velike profite, kina se ponudila da to jeftino proizvodi......pokrala tehnologiju i patente i za 35 godina postala sila, ali hoce li nam ti "jeftini" proizvodi postati skupi kad izgubimo radna mjesta ??
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.