• Noel
    4k
    Marić je u intervjuu rekao par stvari koje su teške za čut ali je to tako i te stvari koje govori su realne. Svi bi mi voljeli da Dinamo može dovest kog poželi al realnost je potpuno drukčija. Pierre Gabriel je kapitalac. Svi smo se uvjerili u to kroz par tekmi. Dva tri takva pojačanja na ljeto uz Čavlinu i klince Mikića Vrbančića i Dinamo može napravit top momčad. Ne smijemo zaboravit Stojkovića Kačavendu Roga koji su tu. Bit će to dobro.
  • rioda
    2.6k
    Sviđa mi se kako Marić razmišlja, imam povjerenja u njega i mislim da može biti i dugoročno rješenje za ovu poziciju. Slažem se praktički sa svime što je rekao u intervjuu, vidi se da dobro razmišlja u smjeru razvoja naših mladih igrača i nadam se da će nam se njegov rad ubrzo početi isplaćivati.

    Ono što moram dodati oko intervjua, vidi se i promjena pristupa kluba prema novinarima, nitko nije dobio njegovu ekskluzivu, nego je praktički isti intervju dao Germanijaku i SN, vjerojatno istovremeno. To mi je drago vidjeti.
  • Dudu9
    447
    Dinamo će ako ne bude osvojio prvenstvo i ušao u LP, prodati Baturinu to je naša realnost, tako da teško da će Dinamo kupovati pojačanja na ljeto, kako će prodati nekog tako će ga i pokušati zamjenit a da što manje potroše, ili kako bi se reklo pokušati sa unutrašnjim rezervama
  • rioda
    2.6k
    Imaš u intervjuu izjavu Marića da mu se sviđa pristup transferima po principu posudba s mogućnošću otkupa pa ćemo vjerojatno nastaviti s tim modelom ako zaškripi s financijama.

    A naše unutrašnje rezerve bi mogle biti prilično bogate ako nam se posloži situacija da se svi ozlijeđeni igrači vrate u pravi ritam za iduću sezonu - Rog, Stojković, Kačavenda.
  • Captain America
    14k
    Dinamo će ako ne bude osvojio prvenstvo i ušao u LP, prodati Baturinu to je naša realnost, tako da teško da će Dinamo kupovati pojačanja na ljeto, kako će prodati nekog tako će ga i pokušati zamjenit a da što manje potroše, ili kako bi se reklo pokušati sa unutrašnjim rezervamaDudu9

    Rekao bi da Bati i Petko odlaze bez obzira osvojimo li naslov ili ne. Jako nezahvalan zadatak za Marića će biti nadoknaditi takve 2 igračine, ali na muci se poznaju junaci.
  • Dudu9
    447
    Mislim da Baturinu vjerojatno mjenja neko od igrača sa klupe, dok za Petkovića dolazi zamjena, i to neće bit iz Hnl, jer samo Mierez može, a on nam je skup
  • Georg Koch
    3.7k
    Rekao bi da Bati i Petko odlaze bez obzira osvojimo li naslov ili ne.Captain America

    Za Petka se definitivno slazem, otkupna klauzula koju ima je smijesna.
    Ono sto zelim za Baturinu reci, u slucaju da osvojimo naslov, i primjerice financije budu ok, zasto ga moramo prodavati?
    Dobro u slucaju nemoralne ponude od tipa 30m(sto nije bas izgledno), ali sve ostalo van te neke nemoralne ponude, mozemo li iskontrolirati? Uvjeren sam da mozemo.
    Dosta je bilo Ivanuseca i slicnih, na ciji zahtjev smo odmah padali.
    Decko, imas ugovor, nesto se i nas pita valjda.
    Da se proslo ljeto nije popustalo sa Ivanusecom, sada bi nasa startna pozicija bila puno bolja.
    Ponavljam, ovo govorim u slucaju osvajanja naslova i ok financija. Drzim da tada bi se ovom zlatnom decku trebao predstaviti mocan projekt, iskorak u LP, pojacanja.
    Jer nije da nemamo mogucnosti za sve navedeno!
  • Dudu9
    447
    Nama je problem proračun od 60 mil eura, bez LP mi moramo prodavati da bi popuniti minus, isto ko što smo imali ove sezone, prodali brdo igrača i opet nam financije na knap
  • Bosskovitz
    7.6k
    Ono sto zelim za Baturinu reci, u slucaju da osvojimo naslov, i primjerice financije budu ok, zasto ga moramo prodavati?Georg Koch

    Mislim da su ovakve rasprave trenutno bespredmetne. Gol ili dva nas dijele između scenarija u kojem 25.05. nešto prije 21:00 sat imamo garantiranih 30-ak milijuna eura iz Lige prvaka i možemo sastavljati momčad koja će za četiri mjeseca dobiti priliku zaraditi još par milijuna i izboriti top 24; i scenarija u kojem za dva mjeseca krećemo u kvalifikacije za Konferencijsku ligu i trebamo izbaciti 3 kluba da bismo uopće igrali skupinu u koju smo ove godine ispali, a prodajom moramo namaknuti 30-ak milijuna eura.

    To će izdefinirati pitanja prodaje. Ako lovimo ili idemo izravno u LP, Baturina će nakon tih minimalno osam utakmica izvjesno vrijediti još više i mislim da ga ne moramo prodavati. Ako lovimo KL ili EL, svakako moramo prodavati jer da budemo ne znam koliko uspješni - vjerojatno nećemo zaraditi toliko koliko nam treba.
  • Georg Koch
    3.7k
    Mislim da su ovakve rasprave trenutno bespredmetneBosskovitz

    Povukla se tema, cak je ok rasprava.
    Sto ako; plan 1,2,3 i 17.

    Ispod ostalo napisano slazem se.
    S tim da cvrsto vjerujem u scenarij 1.
    Nije nas dzaba sreca toliko mazila u sudackim nadoknadama :cool:
  • jedan u nizu
    6.2k
    Ne pita se samo nas, pita se i igraca nesto.
  • Orc123
    5.2k
    u međuvremenu netko treba i igrati i boriti se za rezultat!? Ili sam ja neke propustio...nit smo na ktc, Soudani,Fernandez, Hajrovic, Kadzior,Tonel,Cufre i slicni nisu donjeli 10+ mil eura ali bili su od krucijalne vaznosti za rezulatat...kome ces prodat igraca za 10+ mil eura ako nemas rezultat i ne osvajas naslove ili ne igras europu?
  • Jurki
    8.8k
    Bukvić ce napraviti transfer u rasponu 7-8 milja kad bude odlazio iz kluba u koji stigne iz Osijeka.Ali

    Aha bude da ..na sveto nigdarjevo. Osijek nikad nije niti nece napraviti transfer za 7-8 milja. To je klinac koji me bas nicim nije impresioniral. I ne shvacam tu opsjednutost s njime?
    A ne znam po cemu si zakljucil da RPG ne valja? I da bumo jedva cekali da ode?
    Edit: da se ispravim "kad bude odlazio iz kluba u koji stigne iz Osijeka" (koja jezicna pretumbacija :rofl: ) to je isto ko da napises da ce Baturina ici iz xy kluba u city za 100 milja.. mislim koga boli k..al nebitno ... sumnjam da je on sposoban otici na level vise.
    Nema nama naprijed kad svoj škart tolko uzvisujemo, a liga nam je katastrofa.
    Al dobro tu na forumu su se svakakve panjine proglasavale top igracima pa onda moze i Bukvic.
  • Dinaminjo
    514
    Igraci koje sportski direktor dovodi spadaju u 2 glavne kategorije

    - mladi potencijali, igraci koji dolaze da bi nekoliko sezona igrali, ali i da bi jednom napravili izlazni transfer po vecoj cijeni nego sto su kupljeni (npr Perkovic)

    - igraci koji ce na 3 do 5 sezona, a moze i vise popuniti poziciju, izlazna cijena je u drugom planu (npr. Misic)

    Obje kategorije su pozeljne. SD koji ima samo prve igrace je ili cudotvorac ili je momcad zelena, a SD koji ima samo druge ne iskoristava potencijal dovoljno.

    Ako se to odradi kak spada, onda nece biti trece kategorije, a to je daj sto das da zakrpamo..
  • marcio amoroso
    32.5k

    Tako je. Mi u prvoj momčadi ili u prvih 11 moramo imati mlađe igrače koji će donijeti neki novac. Sada to imamo i to ide po planu. Perković, Sučić i Baturina igraju stalno i sigurno im vrijednost raste.

    Nama je problem ova druga skupina igrača jer mi u zadnjih par prijelaznih rokova nismo doveli igrače koji su malo stariji, a koji će nam kvalitativno pomoći.
    Umjesto raznih “Mišića” smo dovodili razne “Hoxhe” i to nam je jedan od glavnih razloga štekanja rezultata.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.