• Maksim Maksimirski
    4.5k
    Miško je potpuno u pravu što traži 6 milijuna za Frigana. Dečko je sa 19-20 godina drugi strijelac lige i to mu golovi nisu primarna stvar nego on odradi hrpu prljavog posla poput Mandžukića. Najmoderniji igrač HNL-a, radni napadač koji ponešto i zabije...ako mi ne želimo Baturinu prodati ispod 20 milijuna e onda bogami ima i Miško pravo tražiti barem 6 milijuna za Frigana.

    Primjetio sam također da kad se priča o ciframa mnogi još žive u 2015. ili čak 2010. godini i po tim mjerilima se ravnaju. Ljudi galopirajuća inflacija je u svijetu. Otiđite u prvu trgovinu i shvatit ćete da ono što ste prije 3-4 godine plaćali 10 kuna sada plaćate skoro duplo. Tako je i sa igračima. Maloprije čitam da je Arsenal doveo onog West Hamovog panja Ricea za 123 milijuna eura. Liverpool nekidan doveo Szoboszlaija za 70 milijuna eura. To nisu nikakve zvijezde, nisu Ronaldo Nazario i Zinedine Zidane u prajmu nego Rice i Szoboszlai pa su svejedno toliko plaćeni. Haaland onda vjerojatno košta 400 milijuna.

    Kod ovih manjih klubova je ista stvar. Ni 2 milijuna eura nisu ono što su bila prije 10 godina. Miško, Šikić i ekipa to znaju i traže realne cijene za svoje igrače, realne cijene za 2023. godinu. Na Dinamu je ili da plati poštenu cijenu ili da dovodi igrače iz druge francuske, japanske i alžirske lige koji će koštati 500 tisuća ili maksimalno milijun eura. U prvom slučaju kad dovodiš najbolje HNL igrače i najveće hrvatske talente onda znaš što dovodiš, igraš na sigurno, ulažeš u budućnost i nastavljaš uhodani posao a kad dovodiš trostruko jeftinije igrače iz sumnjivih liga onda krećeš u nešto potpuno novo, pokušavaš imitirati Bodo Glimt dovođenjem neotkrivenih jeftinih igrača koji će eksplodirati kod tebe. Samo takav put može biti i opasan jer se može ispostaviti da su neotkriveni igrači sa razlogom neotkriveni i da sa razlogom koštaju samo 500 tisuća ili milijun eura. Ja sam uvjeren da će Miško i Šikić naći kupce koji će platiti tražene novce jer su hrvatski igrači i najveći hrvatski talenti opravdano cijenjeni i u inozemstvu. Vidjet ćemo vrlo brzo jesam li u pravu.
  • Captain America
    13.9k
    Primjetio sam također da kad se priča o ciframa mnogi još žive u 2015. ili čak 2010. godini i po tim mjerilima se ravnaju.Maksim Maksimirski

    Upravo ovo. Cifra za koju je Luka prodan u Tottenham 2008. je nama u 2023. i dalje idealna kod prodaje igrača. Luka je u trenutku prodaje igrao u simpatičnoj europskoj repki i Dinamu koji unazad 5 godina imao skalp protiv Ajaxa i to je to. Danas je priča da će se stopera koji je prvotimac 3. repke svijeta i igra u klubu koji je s njim u sastavu uzimao skalp Sevilli, Chelseaju i West Hamu rado prodati za 20 milijuna eura.

    Možda i ova trojka što je dovedena il tek treba doći jackpot, ali ako je Dariju RBS uzor, onda se mora talenta i platiti. Naposljetku, platili su njegovog sina 4 milijuna da si pojačaju Liefering...
  • NitkoBitan
    12.2k
    Zvucis kao dezurni odvjetnik Miskovica i Sikica.

    Frigan, Kacavenda i Stojkovic nemaju minute odigrane u europskim natjecanjima ni u seniorskoj reprezantaciji. Uz sav njihov talent gol nismo dali na Euru. To su uostalom igraci od 20 godina, nije da placamo nekog nevidenog potencijala i talenta od 16-17 godina, oni su vec skoro pa formirani igraci i prostor za napredak im je ogranicen.

    Mogu oni trazit koliko hoce za njih ali oni vrijede koliko netko ponudi za njih. Igraci se ne prodaju preko sponzoriranih clanaka u SN. I nemres usporedivat cijene igraca sa cijenama hrane, lol.

    Konkretno Sunderland nudi 4 milje za Frigana (mi 3,3). Ako ce ga pustit za milju-milju i pol vise u Championship umjesto u Dinamo siroko mu polje. Vece su sanse da ce preko Dinama zavrsit u reprezentaciji i dobit veci postotak od daljnje prodaje. To kaj Misku gori pod nogama zbog lose financijske situacije i zeli pare odmah nije nas problem.
  • mali M
    3.5k
    ja tebe razumijem što želiš reć oko povećanja tj. smanjenja vrijednosti novca, ali u pravu je Nitko kad kaže da bez obzira na to moramo gledati koga kupujemo. 2,5-3 mil su i predobre cifre za te igrače. Ili neka slijede zov novca pa za 500.000 više odu izgubiti karijere u engleske davljenike, austrijske klubove sa sredine tablice ili u italiju sjediti na klupu... Opet kažem, bolje da je Miško nastavio suradnju sa normalnim transferom plus postotci neki nego si ovako zalupiti vrata. I sebi i igračima.
  • xavier
    11.1k
    Sve je stvar ponude i potražnje. Po meni su stvari veoma jednostavne. Naravno da Miško, mi ili bilo tko drugi ima pravo tražiti za svog igrača koliko god želi, ali isto tako i kupac (bili to mi ili neki strani klub) ima pravo odlučiti želi li toliko platili ili ne.

    Na kraju tržište sve to korigira. Ako tražite previše, morat ćete ili spustiti cijenu ili pričekati s prodajom do nekog povoljnijeg trenutka za tebe.
  • serbus
    3.6k


    Slažem se , ali mora Rijeka uzeti u obzir i buduću suradnju sa dinamom ipak je kombi igrača dobila za 0 eura. A ovakvim stavom nadam se da je tome kraj i svaki budući transfer vratiti jednako hoćete "Miru" kod nas ne igra 10 milijuna za RI za Koper 2.
  • xavier
    11.1k


    A to je jasna stvar. I to je dio kalkulacije cijene. Želim li i dalje takav odnos. I s naše i s njihove strane.

    No stvar je u tome da smo im i u prošlosti slali "kamione" igrača, ali to nije spriječilo da platimo ogromnu odštetu za Nevistića. Zato njima i nije jasno u čemu je problem jer iz njihove perspektive ta suradnja ide na način "vi nama besplatno sve koji vam nisu u prvom planu, a mi vamo skupo prodamo one koje vi želite".

    Naravno da to nema smisla. Ili ćemo surađivati ili ćemo se voditi isključivo tržišnim principima i slati viškove negdje drugdje.
  • Droljo
    5k
    Nebumo mi imali viškova baš kao prije...
  • deda
    27.9k
    Problem je sto Miško treba pare odmah. Da je osigurao budzet vjerujem da bi Frigan već bio kod nas.
  • Infinity
    15.2k
    Kako? Juniori ce nam biti u startu top zvijezde ili ociti flopovi, a ovi koje dovedemo ce bas svi biti dobri?

    I dalje cemo imati juniore koji imaju potencijal i koje ce se cekati par sezona, a onda ce medju njima i dalje biti igraca za Rijeku. Isto tako ce biti promasenih igraca medju kojima ce isto tako biti igraca za Rijeku.

    Kvaka je u tome da u Rijeku idu igraci poput Jankovica i Marina, igraci koje bi svatko potpisao i pruzio priliku da se dokazu i zaigraju u Dinamu. Mozda ce biti manje onih koji sutra zavrse u drugoj ligi.
  • Droljo
    5k
    Mislio sam da se nebu dovodilo toliko igrača kao prije. Nebumo mi imali 50-60 igrača na ugovoru kao do sad...
  • Infinity
    15.2k
    Vjerojatno necemo, ali cemo imati 40. Igraci koji su isli u Rijeku svakako u Dinamu nisu bili 55. ili 59. opcija, nego 30. ili 33.
  • vjeko1701
    5.9k
    Stvar je u tome da se nama ne mjenja puno toga. Takvi igrači ako žele ostati u HNL-u, od top klubova mogu samo u Rijeku. Osijek baš ne pokazuje neke znakove mogućih odnosa a o Hajduku ne treba ni pričati. Istra s Bjelanovićem je ipak naklonjenija Splitu a ostali? Gorica plaća puno premalo, Slaven također a još k tome je Koprivnica mali grad. Rudeš ne treba ni spominjati i pitanje je koliko će uopće biti u eliti. Ostaje Varaždin (vidi Slaven i Gorica)
  • Eduardo
    17.5k
    Rijeka, novi dresovi. acstlwbmdmri3gpt.jpg
    tf92hh7acexlpphk.jpg
  • Zagi
    5.1k
    Ja bih na tu tremu samo rekao da je prošla polusezona pokazala da je solidan trener i 3 igrača Dinama dovoljno da 8. momčad prvenstva postane top 4.
    Gorica već ima solidnog trenera.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.