• NORTE
    9.8k
    njegova klupa je skliska, kao klizalište."Neki tip
    Nadam se da će na zoni u standardnoj komunikaciji zaživjeti zajebancija sa sličnim usporedbama.

    Nego, eto dinama na -7 iza Hajduka.

    Slijedi nam kolo u kojem dinamo ide na Rujevicu, a Hajduk dočekuje Varaždin.
    Bojim se još većeg zaostatka uskoro.
    Katastrofa.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Uz 3 utakmice više za Hajduk.
  • NORTE
    9.8k
    Uz 3 utakmice više za Hajduk.Mali Zeus
    Hajduk ima dvije utakmice više od dinama.
    7 bodova smo u minusu, uskoro možda i više.

    Te dvije tekme manjka igramo protiv klubova koja su nam u zadnja dva kola napravila velike probleme, i gubili smo od oba kluba do 94. minute.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Te dvije tekme manjka igramo protiv klubova koja su nam u zadnja dva kola napravila velike probleme, i gubili smo od oba kluba do 94. minute.NORTE

    Zar ne igramo s njima u proljeće? Do tad se svašta može dogoditi, pa da i budemo bolji.
  • NORTE
    9.8k
    U vezi zatvorenih u Grčkoj.
    Dva petka zaredom, 27.10. i 3.11. Plenković je najavio "uskoro dobre vijesti".

    Sutra je treći petak pa će vjerojatno opet najavit nešto, jer danas su se okupili i prozvali ga roditelji nekih od uhićenih koji su tri mjeseca dolje zatvoreni.
  • Captain America
    15.1k
    Germanijak o SDu

    Možete dodati na popis još Alena Petrovića i Antoninija Čulinu. Ali to nije sve!

    Zadnja opcija je trio fantastico Jakir, Vlatka i Marić :lol: Trener koji zbog prirode posla može odletit svakog trenutka, glupačica kojoj su suvremeni aparati za kavu nesavladiva prepreka i Marić koji je i dalje nepoznanica će slagati momčad za pohod na najvažniji naslov u modernoj povijesti kluba.
  • Mihaljević
    8.7k
    Ja bi volio tandem SD Mikić - Marić , ali da i Jakir ima prava glasa.
  • austrijanac
    2.9k
    Ja bi volio tandem SD Mikić - Marić , ali da i Jakir ima prava glasa.PlavaSlavonija86d

    To ni oni sami nebi htjeli, kamoli itko drugi.
  • Sajla
    4.1k

    ""Naviknuli smo godinama da Dinamo igra na posjed i individualnu kvalitetu. Dinamo će sad biti drugačiji, radna, trkačka momčad. Ali, na tome treba raditi, ne ide preko noći.", kazao je Dinamov trener. Što znači da će, ostane li on trener, tražiti i takve igrače na zimu. Čovjek, koji bude izabran za sportskog direktora morat će pratiti tu filozofiju"

    u ovome je problem, da su tu stvari postavljene naopako - SD bi trebao pratiti filozofiju trenera? ne bi li trebalo biti obrnuto, da klub ima neku filozofiju koju provodi SD, a izvršava se u svim selekcijama od limača do seniora i trener prve momčadi je samo izvršitelj (kojeg se bira prema njegovim sposobnostima i afinitetima da takvu filozofiju provodi).
  • Jaro
    6k
    pa kad on misli da je došao u neki seoski klub čije je postojanje zapravo samo izlika okupljanje lokalnih muškaraca kad žele pobjeći od žena...
  • Neki tip
    19.6k
    u ovome je problem, da su tu stvari postavljene naopako - SD bi trebao pratiti filozofiju trenera? ne bi li trebalo biti obrnuto, da klub ima neku filozofiju koju provodi SD,Sajla

    Ovaj dio stoji, trebalo bi.

    a izvršava se u svim selekcijama od limača do senioraSajla

    A ovaj dio ne nužno.

    Nikada to nismo ni imali, kako u klubovima (s Dinamom na čelu) tako ni u nacionalnim selekcijama.

    Ne znam je li to bolji pristup od onog kojeg mi imamo, nisam u tome stručan, no onako laički zaključujem da u odnosu na infrastrukturu, ulaganja, demografski potencijal - imamo prilično puno uspjeha koji je na nečemu ipak zasnovan.

    Da, svakako na talentu, no mislim ipak i na kreativnosti s tim talentom uparene, gdje igrači tijekom svog nogometnog odrastanja igraju u različitim sustavima, a kasnije su možda i zbog toga prilagodljiviji i uporabljiviji na više različitih pozicija.

    Velim, laički - navijački, meni se čini da nikada nije ni postojala "Dinamova filozofija igre", kao na primjer Ajaxova, već više razvijanje individualnog talenta na vrhunskoj razini o čemu rezultati škole ipak dosta govore.

    Bi li to trebalo mijenjati ne znam, ali nesklon sam eksperimentiranju s onim što, generalno, šljaka.
  • Captain America
    15.1k
    u ovome je problem, da su tu stvari postavljene naopako - SD bi trebao pratiti filozofiju trenera? ne bi li trebalo biti obrnuto, da klub ima neku filozofiju koju provodi SD, a izvršava se u svim selekcijama od limača do seniora i trener prve momčadi je samo izvršitelj (kojeg se bira prema njegovim sposobnostima i afinitetima da takvu filozofiju provodi).Sajla

    Pa da. Sam što sad nema SDa pa može raditi i govoriti što hoće. Po meni je velika opasnost i ako se sad otpusti Jakira dovesti trenera na svoju ruku jer za par tjedana bi trebo doći SD i što ako oni nisu kompatibilni?

    Sve je rađeno stihijski i sad to dolazi na naplatu. Možemo se samo nadati da ćemo se dovući do pauze sa što manjim zaostatkom i da ćemo dobit normalnog SD koji će posložiti stvari po svom guštu.
  • Sajla
    4.1k

    da, to je stvar našeg mentaliteta vjerojatno, nisam ni ja stručan u tome da mogu reći da je to sigurno tako i da bi ovaj pristup sigurno dao rezultat.
    na primjer, ima ona priča o Belgijancima koji su nakon prvenstva 2000. godine kad su bili domaćini s Nizozemcima krenuli u kompletnu sistematizaciju na razini saveza gdje su svi klubovi u mlađim kategorijama igrali isto, morali imati toliko i toliko klinaca u školama, pa su onda sve reprezentativne selekcije igrale u istom sustavu itd. itd.
    i stvorili su igrače, bili #1 na FIFA ljestivici - ali nisu osvojili ništa, a Hrvatska je sa svom našom stihijom i bez ikakvog planiranja, na račun talenta i više-manje individualnog rada došla do srebra i bronce.

    da, slažem se, ne postoji "Dinamov stil", ali možda je vrijeme da se pokuša s tako nečim, bar unutar nekakvih labavih okvira koje će smisliti netko kvalificiran za to jer rigidni germanski pristup kod nas ne bi upalio ;) mi smo majstori improvizacije, ali lakše je improvizorati unutar nekog sustava nego kad ga baš nikako nema.
  • marcio amoroso
    33.8k
    Sportske pišu da su kandidati za sportskog direktora Boromisa, Mikić i Zajec.

    Ovi iz uprave nas definitivno namjerno sabotiraju i srozavaju klub. Ovi kandidati jednostavno ne mogu pasti na pamet nekome tko želi dobro Dinamu. Mogu samo nekome tko želi instalirati pijune, neznalice i umirovljenike željne pažnje da bi radio šta želi i kako želi. Užas je šta nam rade, užas!
  • Jaro
    6k
    Boromisa, Mikić i Zajecmarcio amoroso

    Boromisa mijenja trenere ko da je u Dinamu - brzo bi se uklopio u ovaj nered.
    Mikic - ucio bi se na Dinamu
    Zajec - jbg - on je u mirovini vec ohoho...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.