• Efes Pilsen
    6.9k
    Prosipa se i po Slovackoj, Ukrajini i Ceskoj. Ljudi su frustrirani brzinom kojom je rijeseno sve za te ljude dok se mnoga socijalna pitanja u drzavi rjesavaju jako dugo. Bune se uglavnom ljudi slabijeg imovinskog stanja kojima je zivot uglavnom prezivljavanje.
  • Droljo
    5.1k
    Jel se zna točan broj iseljenih ukrainaca od početka rata do danas?
  • NitkoBitan
    12.3k
    Cca 7 milijuna iseljenih izvan drzave i 8-9 milijuna raseljenih po Ukrajini. Od ovih 7 milijuna iseljenih van drzave neki su se u meduvremenu vratili u Ukrajinu.
  • Markelo
    2.5k
    Da sam državljanin države u koju želiš pobjeći od rata rekao bi ti isto što i onim arapima što bježe od rata u Europu : "marš nazad branit svoju zemlju".
  • Droljo
    5.1k
    Znači iselilo ih se kao dvije hrvatske a ja droljim i serem bez veze. Ok
    Zadnje od mene na ovu temu.
    Cca 7 milijuna iseljenih izvan drzave i 8-9 milijuna raseljenih po UkrajiniNitkoBitan
    Nejde to tebi kolega osobno. Ti si samo dao info
  • Papastrumf
    10k

    I dalje ubijaš argumentima. Koliko je od tog broja žena i djece? Koliko je ljudi za vrijeme rata izbjeglo iz Hrvatske i BiH u odnosu na Ukrajinu u postocima?

    Naravno da sereš bezveze. Još uvijek nisi shvatio da je ovo forum, a ne wa chat. Ili piši argumentirano ili se ne petljaj u teme o kojima očito blage veze nemaš.
  • og1986
    2.9k


    A ima ih preko 40 milijuna, ko 10 hrvatski.

    Zadnje od mene na ovu temu.Droljo

    Ovo si pisao na nekih već desetak tema... Netko pametniji bi možda shvatio da je nekad onda bolje ne pisati ako ne kužiš neke stvari.
  • Droljo
    5.1k
    Ne želim se svađati. Ubili ste me argumentima i povlačim se. Zato velim da je zadnje od mene na tu temu. Živeli
  • Dino
    2.2k
    Trebalo bi uvesti vojni rok jer je kolicina nesposobnosti i neznanja u elementarnim podrucjima kod ljudi moje generacije teska sramota, a da ne govorim jos i o fizickoj spremi.
  • Neki tip
    19.4k
    siguran sam da ce vecina ekipe s imalo mozga na prvi metak - u bezaniju - a ne na front kako bi osiguravala bogacenje ekipi kao ove generacije prije nas...Jaro

    U Domovinskom ratu nije bilo problem naći ljude koji znaju rukovati zoljom, osom, voziti pinzgauere, raditi sa sustavima veze, opsluživati minobacače, topove i tenkove. Danas bi to već bio ozbiljan problem.The Undertaker
    Pa, ako je vjerovati Jari, onda do pitanja tko zna rukovati ne bismo ni došli jer bi svi "s imalo mozga" već zbrisali.

    Nije svatko za pušku, a ne daj Bože da itko ikad mora biti, ali nadam se da bi ovi s mozgom zauvijek ostali tamo gdje su se tako pametni sklonili.

    Jer, ne daj Bože takvih okolnosti, ne bih im preporučio povratak. Ispod je svakog ljudskog dostojanstva. Pizdunski, da budem jasniji.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ovako ću ti reći...Nijedan roditelj ili barem većina njih neće dragovoljno poslati svoje dijete u rat. To mora biti odluka samih tih mladih ljudi. Prilično sam siguran da bi bilo dosta ljudi koji bi nastojali izbjeći vojsku ali to dosta ovisi o okolnostima (gdje mogu pobjeći, koliko država uspješno može zatvoriti granicu, kakva je situacija u okolnim državama itd...). Što se tiče neke ''sramote'', nakon nekoliko godina se to, uglavnom, zaboravi. Zbog situacije kakvu sam naveo u početku da je bilo puno više raspoloživih ljudi nego tehnike, Hrvatska u početku nije imala velikih problema za nedostatkom ljudstva iako je dosta ljudi pobjeglo. Kasnije je bilo problema i odaziv na mobilizaciju nije bio baš sjajan ali se o tome nije baš pisalo. Bilo je i bježanja sa fronta, pogotovo u početku, ali to je i očekivano kad dovedeš ljude sa ulice na prvu liniju.
  • Neki tip
    19.4k


    Kolega, o ovoj i ovim temama nažalost znam i više nego sto bih volio znati.

    I činjenicama i motivima za odlazak i neodlazak i ratovanjima i pomirenjima i odnosima, međuljudskim i međunacionalnim i intranacionalnim.

    Zato na ovoj temi praktički nikad i ne pišem, niti ću, mislim da se sasvim dobro razumijemo. Moj komentar je išao Jaru, nemam nikakvih nerazumijevanja ni razmirica s onim što si ti napisao. Uostalom, i sam sam roditelj dvojice sinova.

    Naživcira me nažalost uzvijek iznova, iako bih trebao biti zreliji, kad netko svisoka pametuje o budalama u rovovima koji ginu za "one gore koji se bogate".

    Ginu da im djeca i žene ne ginu, ginu da im stare roditelje u kući ne zapale, nije jebiga svatko ni pametan pa da bježi.

    Neću dalje, ostavljam temu na miru.
  • Captain America
    14k
    Trebalo bi uvesti vojni rok jer je kolicina nesposobnosti i neznanja u elementarnim podrucjima kod ljudi moje generacije teska sramota, a da ne govorim jos i o fizickoj spremi.Dino

    Nećeš s vojnim rokom ništa dobit. Fizičku spremnost možeš popravit i kad bi se ozbiljnije shvaćao tjelesni u školi, a pogotovo na fakultetima (šetnja po Jarunu LOL). Al za to je potrebno prvo da se nastava tjelesnog odrađuje u dvorani umjesto u adaptiranoj učionici :wink: Znanja potrebna za samostalan život se danas uče u hodu kad počneš živit solo. YT je pun korisnih tutoriala.

    Izderavanje frustriranog čobana kako krevet nije uredan u 6 ujutro sigurno neće "napravit čovjeka" od nekog. Znam po sebi da me ni u srednjoj ni na faksu (nisam prošo neke random obrazovne ustanove) niko nije uspio slomit da napravim nešto što ne želim i da su prije oni odustali od forsiranja nego što sam ja popustio. Škola i faks ti mogu ipak utjecat na život ako upadneš u probleme, što se za vojni rok nikako ne može reći.
  • Dino
    2.2k
    šetnja po Jarunu LOLCaptain America

    :lol: :lol:
    Fizicku spremu sam spomenuo samo kao dodatak na ovaj svakodnevni dio.

    Nacelno se slazem s tobom da uvjeti stvaraju majstora. Medutim, imam dojam da bi nekakav izlazak iz “comfort zone” na koji mjesec sigurno utjecao na mentalni sklop i potaknuo ljude da mozda vise tog sto smatraju necijim tudim poslom sami pokusaju napraviti.

    Malo mi je frustrirajuce da postoje ljudi koji zovu elektricara da im zamijeni zarulju. :rofl:
  • The Undertaker
    4.1k
    Vojni rok vam je i selekcija tko jest a tko nije za vojsku, i fizički i psihički. Ne zajebaju vas tamo zato što mogu već testiraju i granice psihičke i fizičke izdržljivosti, na nekom bazičnom nivou.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.