• Eduardo
    17.5k
    Azeri i Armenci u akciji.

  • Droljo
    5k
    Fuj! Jebem im sve. Dokle više? Do istrebljenja izgleda.
    Jadna djeca i životinje što moraju živjeti u ovom šugavom svijetu. Fuj još jednom
  • dZg1986
    384
    Jučer ili jutros nisam siguran, Armenci postavili mine na autoput što je ubilo 15 civila. E sad, jel to "false flag" ili ne, Armenci sigurno ne staju sa svojim separatističkim željama. Zanimljivo će biti vidjet reakciju Irana na ovo, može ozbiljno eskalirat. A na drugoj strani uz Azere Izrael i Turska..
  • Krizy
    35.9k
    Armenija je prva država u svijetu koja je kršćanstvo prihvatila kao službenu državnu vjeroispovijest. Naravno da im smetaju na tome području, govna azersko turska.
    Neki dan je UNESC armenski tradicionalni ples objavio kao azerski. Samo novac.
    Tone hrane i vode su blokirane prema armencima koji žive u regiji Artsakh (Nagorno-Karabakh).
    Muslimanske zemlje ne priznaju genocid u kojem je ubijeno milijun armenaca.
  • marcio amoroso
    32.2k

    Kako sam živio jako dugo vani upoznao sam jako puno ljudi različitih nacija. Uvjerljivo, ali uvjerljivo najbolji ljudi koje sam upoznao su upravo Azerbejdžanci. Ogroman dio Azerbejdžana je godinama bio zauzet od strane Armenaca i tu Azerbejdžanci sigurno nisu jedini krivci ako uopće jesu. Nazivati ih pogrdnim imenima je po meni potpuno bzvz. To što je netko kršćanin ne znači da je uvijek u pravu.
  • deda
    27.9k
    Ne znam ni jednog Armenca ni Azerbejdžanca i nemam predrasude u odnosu na vjeru. Činjenica je da su Armenci doživjeli nevjerojatan pogrom pod Turcima jer su bili saveznici Rusije u prvom svjetskom ratu. Nakon stvaranja SSSR dobili su na neki način privilegiran položaj u odnosu na Azere djelimično i zbog pogroma. Rasulom SSSRa je izbio rat, a Rusija je očijukala s jednima i drugima. Dakle pitanje Nagorno Karabaha je otvoreno već dugo i bojim se da će netko postati totalni pobjednik, kladim se na Azere jer je to njima osim nacionalnog pitanja i pitanje naftovoda i plinovoda s Kaspijskom mora do luka u Turskoj. Dakle imaju jače saveznike, osim ako Iran ne stane uz Armence, ali onda je pitanje da li će Armenci dobiti podršku ikog sa zapada. Vrlo kompleksno je to pitanje i ne treba ga komentirati ne poznavajuči činjenice.
  • Guinness
    1.9k
    Dakle imaju jače saveznike, osim ako Iran ne stane uz Armence, ali onda je pitanje da li će Armenci dobiti podršku ikog sa zapadadeda

    Ono što je zanimljivo je da su Ameri prošli ponedjeljak imali vojne vježbe u Armeniji, e sad...
  • NORTE
    9.1k
    Armenci su izolirani, siromašni i doživjeli nevjerojatan genocid s ubijenih milijun ljudi od Turaka s kojima graniče.
    Samo to je dovoljno da ne navijam za njihove suparnike koji su saveznici s Turcima.

    Azeri su pak bogati naftom, razvijeni, Baku je velegrad, imaju savezništvo s Turskom.
    Njima ništa ne fali i u ratu prije par godina su postigli puno vojnih i teritorijalnih ciljeva.

    Rat se odvija na teritoriju Qarabaga koji je "ničija zona", a pitanje povijesti tog teritorija je sigurno teško i škakljivo.
  • Krizy
    35.9k
    Turci su napravili genocid zbog toga što su kršćani. Nisam imao namjeru vrijeđati cijeli narod, iako sam uvrijedio, nego politiku Turske i Azerbajdžana. Ubili su milijun Armenaca i time osvojili dosta teritorija.
    Milijun ljudi...
  • Guinness
    1.9k
    Milijun ljudi...Krizy

    Milijun i pol su ih ubili "u drugom navratu", za vrijeme I. svjetskog rata
    Krajem 1800ih su isto počinili genocid nad Armencima tad su ih pobili između 100 i 300.000
  • Tom Hanks
    2.6k
    Azeri su barbari kao i braća njihova turci koji vole tlačiti moglo bi se reći i nemoćne narode (Kurdi,Armenci) u usporedbi sa njima
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ono što je zanimljivo je da su Ameri prošli ponedjeljak imali vojne vježbe u Armeniji, e sad...Guinness

    Ovo je ključno. Armenska vlada se okrenula Amerikancima i zbog toga su Rusi dali zeleno svjetlo Azerbajdžancima (Turskoj) da mogu krenuti u akciju. Žao mi je Armenaca ali ne piše im se dobro.
  • bluelions
    245
    Interesantno, ja sam upoznao dosta stranaca a među najdražima su baš bili Armenci. Poniznost, rad, trpljenje, velikodušnosti, itd da ne nabrajam sve.
  • Sajla
    3.4k
    rat je zlo, s tim se svi slažemo. ima onaj citat Bertranda Russella: "War does not determine who is right - only who is left". čovjek je bio pacifist i svašta je pisao o tome, a onda je za vrijeme WW2 došao do zaključka da je u nekim situacijama rat manje od dva zla. ne znam puno o ovome što se događa između Armenaca i Azera ali im želim da to što prije riješe, i to trajno.
  • Neki tip
    19.2k
    želim da to što prije riješe, i to trajno.Sajla

    Riješit će, i to trajno, tako da će Armenci vrlo vjerojatno izgubiti rat, a Azerbajdžan reintegrirati Gornji Karabah u pravni poredak Azerbajdžana, gdje je ta pokrajina i bila tijekom SSSR-a kad su Armenija i Azerbajdžan bili sovjetske republike, a u kojoj je većinsko stanovništvo armensko.

    Gornji Karabah je prilično slična priča priči o RSK u Hrvatskoj i već to bi trebalo biti dovoljno da ne gledamo na situaciju baš crno-bijelo i ne budemo licemjeri. Armenci su dobri kršćani, a Azeri turkofoni muslimani pa je naša "navijačka" pozicija, eto, jasna.

    Osim toga, nad Armencima je prije 100 godina počinjen genocid pa je to razlog više za to da im želimo da zadrže krajinu, ovaj, pardon, Gornji Karabah, kako se zločin nad njima ne bi ponovio.

    Mislim, na koga nas argumentacija o genocidu i otcjepljenju od odcijepljene republike (kako se genocid ne bi ponovio) podsjeća?

    Molim da mi slabi čitači ne pojašnjavaju da je nad Armencima genocid bio (jer naravno da je bio), a Srbi su žrtve preuveličali pa eto "nije isto". Nikad nije potpuno isto, ali ni ne mora biti isto, linija argumentacije je ista.

    I da se razumijemo, osobno sam unatoč svemu navedenom također licemjer, jer i meni su Armenci nekako "draži", kao stara kršćanska nacija, kao nacija koja je puno trpjela u prošlosti, kao nacija čiju zemlju (uz Gruziju) svakako namjeravam posjetiti.

    Međutim, to što su oni meni draži, što "navijam" za njih ne znači da su "u pravu".

    Nije problem što nismo uvijek dosljedni (a nije nitko tko je za Armeniju, jer Karabah je, ponavljam, njihova Krajina), ali jest problem kad ne znamo da jesmo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.