• Nino Bule
    11.6k
    Sad je nova vijest da je lukashenko izdogovaro nesto i da se wagnerovci okrecu nazad, pretpostavljam da je trazio otkaz gerasimovu i soiguu, samo nije mi jasno kako ce se zanemarit putinova izjava i naredba da ga se hapsi. Ovo je ili kupovanje vremena putina da se rjesi prigozina ili ce on izgubit sav autoritet i pitanje je vremena kad ce biti bivsi
  • Markelo
    2.5k
    Kolona Wagnerovaca koju na kraju nitko nije uspio ni snimit, leti autoputem prema Moskvi bez ispaljenog metka. Bilo je u startu smiješno al opet s tom državom nikad ne znaš pa sve opcije ostavljaš otvorenima
  • Eduardo
    17.6k
    pitanje je vremena kad ce biti bivsiNino Bule

    He's so dead!

    Stvarno sad, koji je ovo vrag bio? Kakve se to igrice igraju?
  • Nino Bule
    11.6k
    Meni jedino logicno da je prigozin imao podrsku vojske koja je lojalnija smjenjenom surovikinu pa su mu rekli idi skini ih sve (putin, gerasimov, šojgu) imas nasu podrsku ali eto ipak pao neki dogovor na kraju, vidjet cemo kroz par dana
  • Jaro
    5.7k
    Koja je poanta ovog danas je pitanje. Al da je sve iscenirano dokazuje uloga mirotvoritelja koju su dali Lukasenku.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne znam, meni je nekako najjednostavnije rješenje da Putin nije htio ove više plaćati koliko ih plaća pa je dao naredbu za njihovom "nacionalizacinom" i integracijom u standardnu vojsku. Na to su ovi pokazali mišiće i poslali mu poruku da se ne za*ebava s njihovom lovom.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Jedna Amerika koja je sinonim za trzisnu ekonomiju nema privatnu vojsku (barem mislim da nema). Bas se pitam kaj bi moglo poc po krivu imati vojsku koja funkcionira po principu placanja za djelovanje (uvijek netko drugi moze platit vise). I opet na kraju ta vojska ovisi o drzavnim resursima.
  • og1986
    2.9k
    Jedna Amerika koja je sinonim za trzisnu ekonomiju nema privatnu vojskuNitkoBitan

    Ma kakvi ne bi nikad Ameri.

    Samo kada su u bili u Iraku nisu koristili svoje navy sealove za sigurnost državnika. Nego privatnu vojsku Blackwater (današnja Academi) koja u svom djelovanju na bliskom istoku nije izgubila niti jednog člana.

    Ima ih još brdo drugih u Americi.

    Americi je cijela nabava oružja privatizirana, čak i dobava hrane i vode trupama... Skoro pa sve.
  • Mlađi referent
    10.8k
    Jedna Amerika koja je sinonim za trzisnu ekonomijuNitkoBitan

    Amerika već godinama nije sinonim za tržišnu ekonomiju
  • Dinamosaur
    985
    Ovo što se događa u Rusiji može samo na prvu zvučati dobro za Europu, a mislim da uopće to nije.
    Ne vidim ni jednu varijantu kako bi ovo ispalo dobro, taj lik je napravio manevar s kojim će mu pozicija biti još jača. A luđi je od Putina.

    Država bi trebala ponovno pokrenuti obavezu sluzenja vojnog roka za sljedećih 5g. Ako imaju love za sve svoje pizdarije onda bi trebali naći sredstva i za to.
    Kaj se čeka??
  • vjeko1701
    5.9k
    Za kaj? Da djeca znaju baratat kalašom dok gore pod termobaričkim udarom bombe. Ak ikad kaj dođe do nas to znači da cijeli svijet gori...a onda je ionak svejedno.
  • Droljo
    5.1k
    Kakav vojni rok.... :monkey:
  • The Undertaker
    4.1k
    Mislim da je Ukrajina riješila problem potrebe za nekim vojnim rokom na duže vrijeme. Ja i dalje mislim da bi kratki vojni rok bio dobar i za zemlju i za ljude ali neke neposredne nužne potrebe za njim trenutno ne vidim.
  • Patak
    2.2k
    Pa s puškama i bombama se ne možemo boriti protiv ovih koji smatraju da nas je previše na zemlji, i koji misle da je problem u poljoprivredi i stočarstvu.
  • The Undertaker
    4.1k
    Vojni rok je najmanje baratanje kalašnjikovima a puno više organizacija, ustroj, selekcija, evidencija, usvajanje osnovnih znanja o opremi itd... Možda se varam ali vjerujem da danas država uopće nema evidenciju koliko vojno sposobnih ljudi ima na raspolaganju, kojih kvalifikacija, starosti, gdje se nalaze itd...Ne govorim o aktivnom vojnom sastavu i rezervistima već civilima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.