• Zambatine škude
    2.3k
    Pustio bi Jakiru cijele pripreme nek radi, da vidimo od čega je i kako će to izgledati. Ne bi ga tjerao.M94

    Meni ovaj rezon nikad nije imao smisla.

    Tu je godinu dana, ako ga dosad nismo snimili nećemo nikad.

    Nema ga se šta pustiti još jedne pripreme pa ćemo tamo u petom kolu HNL-a i drugom kolu Europe vidjeti je li on ipak taj taj ili ćemo na gotovo dovesti nekog drugog trenera koji nema nikakve veze s ovom ekipom.

    Ili je taj ili nije. Ako nije, ruka ruci i fala na doubleu. Ako je, mora to što prije znati i on i ekipa.
  • don
    2.4k
    Jel mi uopće znamo dokad mu traje ugovor?San Lorenzo

    još nešto više od godinu dana.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Ja mislim da Jakir uopće ne razmišlja o odlasku i mislim da se on vidi na klupi iduće godine. To je kao LeBron fore o mirovini da privuče malo pažnje

    Sjetite se Balkanija kad je isto “razmišljao”, a onda nakon niza loših rezultata mu ostavka nije padala ni na pamet. Ne kažem ovo u hejterskom tonu, nit smatram da on iz svoje perspektive uopće ima razloga sad ponudit ostavku ili razmišljat o odlasku.

    I jedno nepopularno: moja dilema oko ostanka Jakira se ne temelji na porazima od prije par mjeseci, nego na činjenici da se morao odreći svoje filozofije da bi došao do uspjeha. Mislim da se svaka osoba na kraju vrati svojoj esenciji, a tek treba vidit može li Jakir tako nizat rezultate. Razumio bih obje odluke uprave, kad sve zbrojim i oduzmem.
  • Zagi
    5.8k
    činjenici da se morao odreći svoje filozofije da bi došao do uspjeha. Mislim da se svaka osoba na kraju vrati svojoj esenciji, a tek treba vidit može li Jakir tako nizat rezultate. Razumio bih obje odluke uprave, kad sve zbrojim i oduzmem.Mlađi referent

    Pojasni. Koja je to esencija, filozofija koje se odrekao i onda objasni kako mu činjenica da se toga odrekao, a ipak došao do rezultata nije trenerski plus.
    Edit: a ipak došao do rezultata
  • BW1986
    102
    stigao tamo krajem 11.mj evo sad sam gledao, izgleda bio im je trener dvije tekme u LP. Ali tad su već bili u baš lošoj situaciji i Union je se uveliko uključio u borbu za opstanak.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Jakir je lik koji voli Kloppovski nogomet, 4231, pokušaji visokog presinga, fizički top spremljene ekipe, brze tranzicije.

    Dinamo kreće igrat prebacivanjem na 3, pametnim klađenjem na individualnost, igranjem na konverziju, čekanje prilika.

    Zašto mu to nije trenerski plus? Odgovorit ću ti riječima Pep Guardiole na provokaciju da ne bi mogao osvojit ništa da nema jako skupu ekipu. “To je vjerojatno istina, ali sam poprilično siguran da bi igrali onako kako ja želim”. To je filozofija nogometa koja se meni sviđa. I želim trenera koji može dovoljno “obrazovat” ekipu da ima jasan smjer nogometa. Jakirović će možda ispast top trener kameleon, a možda već na prvim europskim preprekama neće bit dovoljno dobar da uspješno tweaka ono kaj mu je neprirodno.
  • ksapi
    2.2k
    Da bi uopce razmisljali o otkazu Jakiru u klubu moraju imati ozbiljnu opciju koja ce ga zamijeniti. Ja ju osobno ne vidim, barem ova imena koja su se spominjala do sada. Po mom misljenju on 90% ostaje
  • SjevernaStrana
    1.2k

    Čovjek koliko čujem nema u ugovoru pola onoga što su njegova dva prethodnika imala, a ostvario je sve ciljeve sa znatno slabijom momčadi nego što su oni imali... Nadam se da je validan razlog za barem malo bolji ugovor...


    Petar Sučić je kod Igora Bišćana odigrao astronomskih 89 minuta u 8 utakmica, a Mauro Perković u ovoj sezoni 0 (slovima: NULA) minuta, a u prethodnoj ga je nakon RJEŠENOG PRVENSTVA na Poljudu zabetonirao na klupu (neki kažu do te mjere da ga se možda i htjelo riješiti) , ali ajde barem je igrao još mlađi i perspektivniji lijevi bek Robert Ljubičić... Koliko nam znače govori i to da obojica imaju po tri poraza u dresu Dinama pod Jakirovićem...

    Prozivaš kolegu za trolanje pa posprdno ubacuješ ovo s jezicima i ostalo, no dobro nema veze.. :sweat:

    Budući da smo u temi nepopularna mišljenja, evo i moga iako nakon osvojenih trofeja vidim kako ono postaje manje nepopularno: Trener Jakirović mora ostati te voditi momčad i dalje.



    Nisam htio ništa pisati tijekom sezone jer bih morao ulaziti u beskonačne rasprave glumeći nečijeg odvjetnika za što nemam ni vremena ni volje.

    Nadam se prije svega kako sadašnje/bivše vodstvo Kluba nije smijenilo ili neće smijeniti trenera samo iz razloga jer "nemamo za otpremninu", jer "nemamo boljeg" ili zato jer im je merkur u veneri pa iz tog razloga ne smiju to napraviti već zato što su svjesni problema te da će osim date podrške naći treneru poštena pojačanja dostojna Dinama.

    Dinamov navijač je na ovom forumu ispisao skoro 400 stranica u temi Sergej Jakirović od kojih veliki dio otpada na mržnju, sprdanje, uspoređivanje s prethodnicima na licemjeran način - kritiku općenito. Što iz opravdanih, što iz neopravdanih razloga dakako. Netko ne razumije nogomet i događanja u Klubu, netko ima neku svoju viziju, nekome su mediji/društvo stvorili neku sliku o nečemu, netko je jedva čekao kiks itd. itd. ima nas svakakvih...

    Dinamov navijač morao je ove sezone biti svjestan jedne stvari, a to je da je samo bitan rezultat. Nikakva igra, nikakvo pretjerano promoviranje juniora i ostale stvari koje svi inače želimo jer jednostavno za to nismo imali prostora niti stvorene uvjete što je krivica tadašnje uprave. Život bez sportskog direktora i nepronalaženje (na vrijeme) igrača sličnih kvaliteta kao onih prodanih kao i život bez B ekipe ili danas neke filijale od svibnja 2022. su uvelike utjecali na sve...

    Stoga Dinamov navijač se s drugim Dinamovim navijačem bori i raspravlja recimo treba li igrati i je li bolji Špikić ili Kaneko, a obojica objektivno ne bi trebali imati mjesta u Dinamu kakvog svi želimo. Takvih primjera u trenutnom kadru ima puno i previše kao i njima pripadajućih poruka i komentara koji glase "on je dobar igrač za rotaciju", "za njega ima mjesta u Dinamu", "on je Dinamovac mora igrati" itd itd...

    Dinamov navijač je preko noći digao letvicu po pitanju trenera kao da su nas u prošlosti vodili Mourinho, Guardiola ili barem Emery, a nažalost tijekom iste noći nesvjesno ju spustio po pitanju igračkog kadra.

    Naravno, ja bih ispao zločest kada bih ignorirao kritike prema toj upravi i igračima, bilo ih je, ali gotovo ništa u odnosu na broj onih upućenih treneru koji je uz sve probleme svoj dio odradio i ostvario gotovo najbolji mogući rezultat...

    Nadam se prije svega pobjedi Reala i poboljšanju igračkog kadra koliko god je to u moći našeg SD-a i Kluba općenito te smatram da uz dobro odrađen prijelazni rok do zimske stanke možemo napraviti dvoznamenkastu bodovnu razliku u domaćem prvenstvu kao i ponavljanje dobrih nastupa u Europi zadnjih godina.
  • Jos-Optimus
    747
    Nisi zabrijao, vodio ih je u 2 ili 3 utakmice u LP
  • Mali dioničar
    15.1k
    Čovjek koliko čujem nema u ugovoru pola onoga što su njegova dva prethodnika imala, a ostvario je sve ciljeve sa znatno slabijom momčadi nego što su oni imali... Nadam se da je validan razlog za barem malo bolji ugovor...SjevernaStrana

    Za malo bolji ugovor u smislu povećanja plaće ili malo malo bolji ugovor u smislu produženja postojećeg? Jer je rasprava krenula od ideje da mu se produži postojeći ugovor.

    Kad smo kod financijskih stavki možemo u trošak stjecanja trenera odnosno osvajanja prvenstva i kupa uračunati i 250.000 eura odštete plaćene za trenera i 100.000 eura plaćenih za povratak Živkovića sa posudbe na zimu koji je imao minornu ulogu u tome i izgubio desetak prvoligaških utakmica za razvoj.

    Svi tvoji argumenti su opravdani i stoje i nakon 2 osvojene trofeja jako mali broj ljudi priča o smjeni Jakirovića, ali eto sad su se javili oni koji bi mu produžavali ugovor.

    Valjda u postojećem ugovoru postoje bonusi na osnovnu plaću ovisno o rezultatu, a to je logičnije nego da mu se osnovna plaća povećava.

    Dinamo kao i svaki klub kad nekoga uzima na ugovor ima i rizik jer se obvezao na fiksni trošak na određeni vremenski period. Dinamo je mogao završiti i treći i imao bi obvezu prema Jakiroviću pa je Dinamo pristao na taj rizik kao što je i Jakirović pristao na ugovor koji ga očigledno zadovoljava i financijski, a bio bi lud da ga ne zadovoljava u smislu trenerske afirmacije.

    Ako sad Dinamo ima važeći ugovor prema kojem trener ima plaću 100 novčanih jedinica u vremenskom periodu x, ne vidim niti najmanjeg razloga da bi se išlo u redefiniranje niti novčane kompenzacije niti trajanja ugovora.

    Posebno ne u situaciji kad je poluizvjestan odlazak Petkovića. Da li bi bilo bolje da se Petkoviću poveća plaća ili Jakiroviću? Puno je varijabli u tim jednadžbama i dalo bi se raspravljati da li je za naslov zaslužniji Petković ili Jakirović (zaslužni su zajedno, ali se meni osobno čini da bi Dinamo vjerojatnije bio prvak 23/24 bez Jakirovića nego bez Petkovića da se moralo birati, a i presica "igrat će Kule" bi mogla nešto reći o tome) i da li se Dinamu više isplati investirati u igrača koji čini razliku na terenu ili trenutnog trenera.

    Vezano za sam opus trenera, zbilja mislim da je paranoja širiti bojazan da će netko Dinamu oteti trenera kao što je Dinamo Rijeci oteo Jakirovića da bi se Dinamo od toga trebao šititi poboljšanjem trenutnog ugovora.

    Kao što nema potrebe za sprdanjem Jakirovića, nema potrebe za sprdanje ni bivših trenera. Glupo mi je da bilo koji Dinamov trener ima teško raskidiv ugovor i golemu otpreminu. A kad pričamo o tome da Jakirović prima duplo manje od dva prethodnika, imajmo na umu je je jedan od prethodnika uveo Dinamo u Ligu prvaka, a drugi je bio na 5 minuta od play offa.

    Jakirović je pokazao da je sposoban voditi momčad na način da tih zadnjih 5 minuta okrene na svoj mlin. A smiješi mu se i luksuz mirnog pripremanja momčadi za jesenski dio sezone s kojim on osobno nema skoro pa ništa nego je rezultat dugo građenog koeficijenta kluba.

    Ako Real pobijedi, prvi klupski cilj bit će ostvaren i to je rezultat i svih trenera prije Jakirovića.

    A onda se nadam da će Jakiroviću uspjeti ono što je uspjevalo i drugima - uvesti Dinamo u Ligu prvaka. I to sa postojećim, važećim ugovorom.
  • Kepec
    5.1k
    Baturina je precijenjen.DiddyGuela

    Jel se mišljenje promjenilo ili i dalje stojiš iza ovog?
  • DiddyGuela
    1.3k


    Sve isto.

    Ako treba detaljnije pojasnjenje ovog ocito vrlo nepopularnog misljenja.

    Pricamo o igracu vrijednom 20M€, barem se nadamo dobiti toliko za njega jednog dana. Moje osobno misljenje je da on nije na razini da bi opravdao ovakvu cifru. Jednostavno nije pokazao dovoljno konstantnu razinu igre tokom sezone. Jucer je bio sjajan, gurao je momcad, ali rekao bi da je tokom sezone odigrao premalo utakmica poput jucerasnje.

    Posebno slab u EU ove godine. Osim gola protiv Sparte, sve ostalo slabasno. Mislim da bi za njega najbolje bilo ostati jos sezonu u Dinamu. On jos nije igrac za neki Arsenal ali ni za neki RBL, a neki Feyenoord nema dovoljno dubok džep za cifru koju trazimo za Martina.

    Sve u svemu, ocekivao sam vise od njega tokom sezone, razumijem objektivne razloge njegovih individualno slabijih partija... ali svejedno, da pitas njega samoga sigurno bi i on rekao da je ocekivao malo veci doprinos tokom kompletne sezone. Ako cemo gledati samo povrsno, cak mu je i individualna statistika G/A slicna onoj proslogodisnjoj.

    Ne kazem da je los, kazem da po mojem osobnom misljenju jos uvijek nije opravdao svoj "price tag"... sto ne znaci da ni nece ukoliko ostane jos sezonu kod nas.
  • Kepec
    5.1k
    Slažem se da nije konstantan kroz sezonu, on da bi se probio u najjače lige i klubove mora biti na razini na kakvoj je u zadnje vrijeme. Kako kažeš, još jedna sezona kod nas koju bi odradio s konstantnim usponom bez onih padova kakve je imao kroz sezonu i onda bi tek mogli reći da je netko koga možemo za dobre novce prodati u ozbiljnu momčad, ali još važnije od toga dobili bi ozbiljnog kandidata za repku.
  • SjevernaStrana
    1.2k
    Kada kažem novi ugovor, mislim na poboljšanje financijskog dijela, ne znam kolika je duljina trajanja iskreno. Ako je istina naravno ono što sam imao prilike čuti. Naravno, smatram kako ni njegovi spomenuti prethodnici nisu trebali imati to što su imali.

    Što se tiče Morena Živkovića pričamo o zimskom prijelaznom roku gdje je općenito teško naći igrača kakvog bi htjeli, a i nismo bili u situaciji za platiti išta bolje. Meni je žao dečka što se to tako dogodilo, ali s druge strane mislim da je precijenjen te se nadam kako će me demantirati jer ipak je to u interesu Dinama.

    Na prethodnike se više neću vraćati, usporediš kadar s Jakirovim i to je to.

    Zašto bi ugovor Petkoviću isključivao ugovor Jakiroviću? Kratki podsjetnik kako nam cca 2 milijuna godišnje ode samo na Drmića, Bočkaja i Denija Jurića. Nadam se od novog SD-a i vodstva kluba općenito kvalitetnom i racionalnom upravljanju financijama te kako se takve stvari više neće ponavljati ili barem ne u tolikoj mjeri jer pogriješiti se može uvijek.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Baturina ima vrijednost 20mil jer ima potencijal biti ogroman igrac.
    Ima jos koju stepenicu za preskociti dok je u Dinamu, ali najvise stepenice ce preskociti kada dode u klub di su mu suigraci avion.

    Zamislite koliko golova i asistencija bi imao Baturina u dinamu da nije uz Petka najopasniji igrac. Da ima suigrace koji ce povuci suparnika za sobom, da jma igrače kojima moze proigrati, ili koji mogu njega proigrati.

    Pogledajte jednog Bellinghama kako igra odkako je dosao u Real. Davao je on odlicne partije i u Dortmundu, kao i Bati u Dinamu, alj kad je dosao do drugih suigraca, realno najboljih na svijetu, i kod jednog od najboljih trenera, covjek dominira nogometom, statistikama golova kao jedan veznjak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.