• über alles
    1.4k
    Dinamo ce tek kad cetnik crkne mozda imat normalnu upravu do tad su to bajke i nebi se trebalo uzimat u obzir kod izgradnje stadiona.
  • GZomanid
    572
    Bolje da je premali slijedećih 20 godina nego da zjapi prazan..
  • Sk8
    38
    j74gtfowt6e3lld6.jpg
    Ne znam je li netko vec stavio na drugim temama, ali ovaj stadion Dinamo Dresdena je po meni perfekcija. 32k prima. Napraviti takav stadion s nesto manjim kapacitetom, tipa 25k.
  • SAS1987
    13.3k
    32k primaSk8

    32k sa stajanjem a za međunarodne utakmice prima 27k.
  • NORTE
    9k
    S novim stadionom, novom transparentnom upravom, koja njeguje odnos s navijačima i potiče ih na dolazak na utakmice, s jednim zdravim, pristupačnim i uspješnim klubom, stadion od 20 tisuća je premali.Građanski1911
    Ali za većinu utakmica nije premali.
    Kao što nema šanse da bi se novi stadion napravio s kapacitetom od samo 20 tisuća. Uprava spominje više od 30, što je naravno prevelik kapacitet.
  • Baneki
    714
    Zagreb je glavni grad RH, a hrvatska nogometna reprezentacija nema odgovarajući stadion u glavnom gradu. Netko kaže Allianz u Beču, OK, ali oni imaju i drugi veći stadion. Teško će se u Zagrebu graditi dva stadiona pa mislim da će neko rješenje biti stadion za repku, na kojem će igrati i Dinamo. Sve ostalo mislim da nije realno.
  • NORTE
    9k
    Dakle, dinamu preveliki stadion od npr. 35 tisuća jer "di će igrat repka"...
    Šta repka ne može igrat na stadiončini od 25-27 tisuća? Rapidov nije dostojan repke?

    Pa neka si onda veliki Hns, država (i Grad) izgrade nacionalni spomenik s parkingom u Blatu ili kod aerodroma na kojem će igrat i repka i Lady Gaga i automoto sajam i tako dalje.
  • Baneki
    714
    Pa ne znam je li dostojan ili nije, samo Austrijanci igraju na onom većem. Ne znam na koji kapacitet HNS misli, samo kažem da treba računati i na njih, jer kažem izgledi da Dinamo gradi svoj, a HNS svoj stadion su mislim nerealni. O stadionu samo za Dinamo ćemo pričati i za 20 godina, najviše čemu ćemo se približiti su renderi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa onda je jednostavno, Dinamo nek izračuna koliko mu je potrebno i koliko bi to koštalo a grad i HNS nek se dogovore koliko je njima primjereno, izračunaju koliko to košta i nek plate razliku u cijenama.
  • ZGV
    3.1k
    Neka Dinamo ima svoj stadion, a reprezentacija bi i tako trebala igrati po cijeloj Hrvatskoj.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Neka Dinamo ima svoj stadion, a reprezentacija bi i tako trebala igrati po cijeloj Hrvatskoj.ZGV

    pa tko je rekao da ne bi trebala i zašto bi to bilo upitno ako se u zagrebu napravi normalan stadion, primjeren europskom gradu sa preko 800 000 stanovnika?
  • deda
    27.5k
    Ponavlja se stalno mantra o gradnji stadiona grada Zagreba, gradu Zagrebu, grad Zagreb. Ovdje se radi isključivo o gradnji Dinamovog stadiona. Grad Zagreb nije imao nikakve namjere graditi stadion ni za bivše, a pogotovo nema za ove vlasti. Kad bi Grad Zagreb ušao u financijsku konstrukciju tj. dao 20-30% ja ne bi imao ništa protiv da stadion ima i 40.000 kapacitet. Dinamu takav stadion ne treba. Ako ga Dinamo sam mora graditi, on ni u snu ne smije biti preko 30.000
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Dakle, dinamu preveliki stadion od npr. 35 tisuća jer "di će igrat repka"...
    Šta repka ne može igrat na stadiončini od 25-27 tisuća? Rapidov nije dostojan repke?

    Pa neka si onda veliki Hns, država (i Grad) izgrade nacionalni spomenik s parkingom u Blatu ili kod aerodroma na kojem će igrat i repka i Lady Gaga i automoto sajam i tako dalje.
    NORTE

    ja opet pitam, što je toliko magično u toj maloj razlici između +25 000 i +30 000 sjedalica?
    što dokazujemo sa ta 3-4 reda manje?

    Uvjeti za organizaciju eura 2024

    Number of Stadiums and capacities
    The required capacities for the 10 Stadiums are as follows:
    - 3 Stadiums with at least 50,000 net seating capacity (preferably one of which with at least 60,000 net
    seating capacity)
    - 3 Stadiums with at least 40,000 net seating capacity
    - 4 Stadiums with at least 30,000 net seating capacity


    Zašto bi gradu Zagrebu ubili mogućnost organizacije nekog združenog EP zbog 3-4 reda sjedalica na stadionu? što ta 3-4 reda sjedalica promjene u ukupnoj slici stadiona? to se itekako tiče grada, a čak i države. ulaže se tipa 100 000 000 eura i idemo napraviti nešto što je za malo prekratko da bi bilo kompletno za puno širu sliku. ovo razmišljanje me podsjeća na pelješki most, ulupati stotine milijuna eura i onda ga napraviti za malo preuskim da bi se preko njega mogao odvijati promet preko 4 trake. klasična hrvatska priča!

    zato kažem, bolje je onda ići na 100% racionalizaciju, ušparati lovu, vrijeme i imati stadiončić koji će biti ugodno popunjen na svakoj utakmici i odjebati sve ostalo što se ne tiče dinama. samo za najodanije! ako se grad/država nekad sjete raditi veći stadion - super!

    meni je to suludo, jer grad nema pošten nogometni stadion, država nema pošten nogometni stadion, dinamo nema pošten nogometni stadion - zašto ne odraditi posao kako spada i ubiti tri muhe jednim udarcem? i ne, ne treba nikakva megalomanija, obični stadion kakav se radi u nejmačkim provincijskim gradićima, ako hrvatska, zagreb i dinamo ne zaslužuju stadion kakav ima k...v freiburg, onda nek sve ide u 3pm-e.

    stvarno bi bilo grozno imati ovakvo što u gradu!
  • Crusades1986
    9.5k
    Ajmo napravit stadion malo većeg kapaciteta da dobijemo skupinu združenog EP-a koje se igralo sad i nikad više. Ili eventualno za 50 godina opet. Genijalno.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ajmo napravit stadion malo većeg kapaciteta da dobijemo skupinu združenog EP-a koje se igralo sad i nikad više. Ili eventualno za 50 godina opet. Genijalno.Crusades1986

    združeno EP ne mora značiti 13 zemalja, može i 3-4!
    i opet pitam, što magično predstavljaju 3-4 reda sjedalica da bi stadion od 28000 bio :up: , a stadion od 32 000 :down:

    zašto bi gradu zagrebu bilo u interesu izgubiti tu mogućnost?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.