• db-izbjeglica
    12.8k
    primjerice 2026 svjetsko prvenstvo će biti u 3 države, SAD, kanada, mexico.
    10 stadiona u SAD-u, 3 u kanadi, 3 u meksiku. To je budućnost SP i EP u novim proširenim formatima. Zašto u državi ne bi imali 2 stadiona da se i mi možemo uključiti u takvo što? novi stadion u zagrebu i obnovljeni poljud. to je u interesu države! lova se razbacuje na milijun puta gluplje i manje isplative stvari. kad se već ulaže velik novac, odgovorni bi trebali sjesti, malo razmisliti glavom, staviti sve opcije na papir i iznjedriti suvislo rješenje koje je financijski prihvatljivo, realno izvedivo i ostavlja otvorene mogućnosti za što više događaja.
  • xavier
    11.1k
    Meni su fascinantne ideja o "stadionu kakav Zagrebu treba". Kakve veze ima broj stanovnika ako oni ne žele gledati nogometne utakmice?

    Mene zanima stadion Dinama i sigurno ne želim neko preveliko zdanje kakvo "Zagreb zaslužuje" koje će stalno biti prazno.

    Logiku za reprezentaciju već razumijem, ali mene ipak zanima Dinamo koji će tu igrati 30+ utakmica svake godine, a ne reprezentacija koja će ih igrati 2 ili 3.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Meni su fascinantne ideja o "stadionu kakav Zagrebu treba". Kakve veze ima broj stanovnika ako oni ne žele gledati nogometne utakmice?

    Mene zanima stadion Dinama i sigurno ne želim neko preveliko zdanje kakvo "Zagreb zaslužuje" koje će stalno biti prazno.

    Logiku za reprezentaciju već razumijem, ali mene ipak zanima Dinamo koji će tu igrati 30+ utakmica svake godine, a ne reprezentacija koja će ih igrati 2 ili 3.
    xavier

    kažem, sve ovisi pričamo li o:

    - dinamovom stadionu
    - zagrebačkom i dinamovom stadionu.

    sad, koliko je racionalno da grad koji nema pošten stadion ostavlja klub da sam gura takvo što je priča koju ne možemo zanemariti kad je ova tematika u pitanju.

    bilo bi idealno da dinamo napravi svoj stadion, a grad svoj, ali bilo bi idealno i da si ja kupim novog porschea.
  • Papastrumf
    9.8k
    Ako dinamo napravi stadion od ajmo reći 25.000, što će gradu njegov stadion od 35.000? Da se odigra jedna ili dvije utakmice reprezentacije godišnje i održi koji koncert? Isto to može i na ovom stadionu od 25.000.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ako dinamo napravi stadion od ajmo reći 25.000, što će gradu njegov stadion od 35.000? Da se odigra jedna ili dvije utakmice reprezentacije godišnje i održi koji koncert? Isto to može i na ovom stadionu od 25.000.Papastrumf

    pa zato i kažem:

    - državi treba novi stadion jer ga naprosto nema
    - gradu zagrebu treba novi stadion jer ga naprosto nema
    - dinamu treba novi stadion jer ga naprosto nema

    meni je najlogičnije da se sjedne za stol, nađe prihvatljiv model, popišu potrebe jedne, druge, treće strane i nađe kompromisno rješenje koje odgovara svima. jel može racionalnije od toga? realne potrebe svih strana nisu baš dijametralno suprotne pa da reprezentaciji (državi) treba stadion od 80 000, gradu zagrebu stadion od 40 000, a dinamu stadion od 5000.

    i ne, država ne mora dati lipe, može pomoći na druge načine!
  • vjeko1701
    5.9k
    Tu bi samo ispravio da stadion ne treba državi već HNS-u.
  • Aggro
    590
    Ma, budimo realni, ne znam koliko je izgledno da se na mjestu Maksimira radi novi stadion za koji će Dinamo iskeširati lovu. Najvjerojatnije je to da će taj stadion opet biti (barem neko vrijeme) u službi grada, čije je zemljište i barem HNSa (opet govorim, neko vrijeme). Tu je db u pravu. Ono što bi mi trebali ili ono što zaslužujemo, nema veze s faktičnom situacijom gdje se nas ne pita ništa.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Stadion gradimo za sljedećih 30-40 godina. Sad je situacija kakva je ali moramo se nadati da će Hrvatska za 10-15 godina postati normalna država gdje će narod vikendom na tribine da se opusti i pogleda omiljeni klub bez razmišljanja dal' mu je puno dat 100-200 kn za sebw i sina. I da mu tekma bude izvor zabave a ne mjesto za izbacivanje frustracija i mržnje.

    Moramo vjerovati da dinamo može imati 30000 svaki drugi vikend pa makar čekali za to 15 godina.
  • deda
    28k
    Dinamo to nije imao ni u Jugoslaviji
  • vjeko1701
    5.9k
    Ja bi osobno bio presretan da nam je ligaški prosjek između 10 i 12 tisuća a europski preko 18.
  • deda
    28k
    Sve su to mokri snovi. Bio bi genijalan uspjeh da mi dođemo na prosjek 6 keka u HNLu.
  • SAS1987
    13.5k
    Ma prosjek od 6k - 8k će biti minimum u hnl ako jedan dan bude pravi stadion te uprava. Mada ne trebamo zaboraviti da su trendovi takvi da će biti sve više i više europskih utakmica.
  • deda
    28k
    Ja to gledam stupnjevito, korak po korak. I vjerujem da bi s novim stadionom bio prosjek tu negdje oko 6-7. Za rast na 8-10 će trebati mukotrpan rad i naravno preduvjet uprava koja surađuje i potiče komunikaciju s navijačima.
  • SAS1987
    13.5k
    Naravno da će biti stupnjevito i da će biti borba za svakog navijača, mada i to nije tako teško. Buđenje emocija onima koji negdje duboko u sebi još vole Dinamo i pogotovo rad s djecom jer ako njih dofuraš na stadion automatsko dobiješ i njihove roditelje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma djeca su daleko najbitnija. Nema te emocije ko one kojom se zaraziš ko dijete.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.