• db-izbjeglica
    12.6k
    Gle, ja bi bio najsretniji da Zagreb ima gradsku stadiončinu i da dinamo gradi svoj stadion po mjeri. Genijalna stvar! Međutim, prilike su takve da ćemo mi (ako uopće dođe do toga) graditi hibrid, gradsko/klupski stadion. I po mom sudu ga jednostavno nema smisla ostaviti kratkim za nekakvu malu cifru.

    Spominješ atenu i panathinaikos...opet slučaj kao i Beč, kao Budimpešta. Atena ima olimpijski stadion Louis spiros, remekdjelo arhitekture, sa prekrasnim calatravinim krovom i kapacitetom od valjda 70 000.
  • blue heart 72
    1.3k
    u redu je da tako razmišljaš, ali izgleda da se većina ne vodi istim načinom razmišljanja. Meni je iskreno osobno skroz svejedno hoće li grad ZG dobiti organizaciju nekog Superkupa ili finala Europske lige. Po meni je stadion od 30'000 i više nego dovoljan da zadovolji i potrebe dinama kao kluba i potrebe repke.
  • Infinity
    15.2k
    Na Maksimiru je posljednji put preko 30.000 bilo vjerojatno protiv Helsinkija prije deset godina, a u posljednjih dvadeset godina u HNL-u se broj utakmica s preko 30.000 izbroji na prste jedne ruke.

    Slazem se da treba napraviti 35.000 ako nekome pada napamet 32.000, ali ja sam zagovornik stadiona od 20.000, pa cak prije manjeg nego veceg.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Megalomanija nas je dovela do ovoga sto imamo danas, a to je - nista.
    Glas sam dao stadionu 20-23 samo zato sto 15-20 nije bio u ponudi.
    maddaddam

    Ja bi isto radije 15 000 nego 25 000.
    I kakva megalomanija je stadion od 35000 ljudi.
    Skopje ima stadion za 30 000 ljudi...uz dužno poštovanje nogometna usporedba Skopje i Zagreb je kao uspoređivati Zagreb i New Delhi u kriketu.
  • über alles
    1.4k
    25 je skroz ok brojka,taman u sredini vecine razmisljanja.

    I naravno jedna etaza,bar na sjeveru ak ne na svakoj tribini.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Na Maksimiru je posljednji put preko 30.000 bilo vjerojatno protiv Helsinkija prije deset godina, a u posljednjih dvadeset godina u HNL-u se broj utakmica s preko 30.000 izbroji na prste jedne ruke.Infinity

    Pa to je i maks kapacitet za euro tekme, uefa ima strože kriterije nego ligaška natjecanja. Wembley ima manji kapacitet u tom slučaju, a kamoli nezavršeni i poluruševni maksimir.

    Opet kažem, mi ne pričamo o dinamovom stadionu, već stadionu koji će biti gradski i dinamov, a onda u tome dinamo ne gleda samo svoj interes i ne možemo reći boli nas briga sa ostale aspekte priče.
  • Papastrumf
    9.4k

    Logicno. Radije bi 15.000 nego 25.000, ali bi radije 35.000 nego 25.000.
  • Papastrumf
    9.4k

    Ne, nego pricamo o dinamovom stadionu. Najizglednije je (ako uopce dodje do dogovora) da ce grad dati pravo gradjenja, a dinamo ce s partnerima graditi stadion. Grad ga sigurno nece financirati.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Logicno. Radije bi 15.000 nego 25.000, ali bi radije 35.000 nego 25.000Papastrumf

    Pa da, sasvim logično!
    Jer je 25 000 "ni vrit, ni mimo".

    Ako idemo logikom racionalizacije, to je dinamu optimum, u HNL-u nikad neće imati veći kapacitet. Čemu 25 000? Za europske tekme će opet 10 000 ljudi ostati bez karte, ovako bi išli na totalni elitizam i to je to. Ako ne ideš na HNL, vjerojatno nećeš ni na europske, a za reprezentaciju nas boli briga. Amen!
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ne, nego pricamo o dinamovom stadionu. Najizglednije je (ako uopce dodje do dogovora) da ce grad dati pravo gradjenja, a dinamo ce s partnerima graditi stadion. Grad ga sigurno nece financirati.Papastrumf

    Pa to je definicija gradsko/klupskog stadiona.

    Ajd ti meni daj zemljište da napravim kuću i nemoj se upisati u vlasništvo iste, jel to ok?

    I btw, zašto grad ne bi sudjelovao u gradnji stadiona? Što je tu loše?
  • Papastrumf
    9.4k
    Zasto bi dinamo placao megalomanski projekt ako mu to ne treba? Naravno da mu grad ugovorom moze nesto uvjetovati, ali klub sigurno nece raditi stadion od 35.000 ako procjeni da mu je 25.000 dosta za sve potrebe.
    Ali koliko sam skuzio iz istupa clanova uprave, oni su rekli da planiraju 30-32.000.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Zasto bi dinamo placao megalomanski projekt ako mu to ne treba? Naravno da mu grad ugovorom moze nesto uvjetovati, ali klub sigurno nece raditi stadion od 35.000 ako procjeni da mu je 25.000 dosta za sve potrebe.
    Ali koliko sam skuzio iz istupa clanova uprave, oni su rekli da planiraju 30-32.000.
    Papastrumf

    Pa ja govorim upravo to! :lol:

    Ako grad neće sudjelovati u gradnji, što će dinamu stadion i od 25 000? Ako gradu nije u interesu da se u zagrebu igraju najveće reprezentativne utakmice i nekakvi drugi događaji van nogometa...sasvim ok! Zašto bi dinamo dimenzionirao stadion po nečemu što nema veze s klubom.

    Dinamo će napraviti stadion koji mu financijski upada u nešto što je realno, nešto što će biti fino popunjeno i to je to. Kažem, u tom slučaju je i 25000 previše.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ako smo imali prosjek od nešto preko 4 tisuće prije pandemije onda je gradnja stadiona od preko 20 tisuća za mene totalna glupost.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Koliko se sjecam iz pretpandemijskih vremena istok i zapad dolje (to je vec 15 000) su planuli za cas za europske tekme iako je uvijek bilo na vaganju oce li bit kisa i hladno (jer su se karte prodavale po tjedan dana unaprijed). Cim se to prodalo (ukljucujuci zapad gore i sjever dolje) prodaja za sjever gore je slabo isla zbog loseg pogleda na teren. Novim stadionom bi se po meni iskoristio puni potencijal, posjeta ne bi ovisila o vremenu itd... sto se tice HNL tekmi tu se nikad ne zna, liga ce mozda u buducnosti biti puno atraktivnija, mozda ce biti regionalna liga (sa Slovenijom, Madarskom...). O kapacitetu novog stadiona se treba razmisljati hladne glave i sve okolnosti uzet u obzir. Sadasnja posjeta na ocajnom stadionu i uz covid potvrde ne treba biti nikakvo mjerilo za buducnost.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ja ipak smatram da je stadion puno šire pitanje od dinama i da grad Zagreb treba biti partner u toj priči.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.