• Papastrumf
    9.1k
    Otvaramo anketu i eventualnu raspravu o kapacitetu novog stadiona.
    1. Po vašem mišljenju, idealan stadion je: (158 votes)
        20.000-23.000 jednoetazni
        17%
        24.000-27.000 jednoetazni
        24%
        24.000-27.000 dvoetazni
          3%
        27.000-30.000 jednoetazni
        22%
        27.000-30.000 dvoetazni
          6%
        30.000-35.000 jednoetazni
        16%
        30.000-35.000 dvoetazni
        13%
  • Oluja
    3.3k
    Smatram da bi nam idealan stadion bio kapaciteta max 25 000 ali moramo uzeti u obzir da ce dinamov stadion biti i glavni stadion za reprezentaciju i iz toga razloga vjerovatnije je da ce jednog dana biti izgradjen stadion kapaciteta 30-35 000
  • deda
    26.3k
    Papa je preduhitrio Nortea. :lol:

    Glasao sam za ovaj prvi iako ja smatram kao što znate da bi 18 bilo ok. Sa naravno mogućnošću nadogradnje. Ako je preko 25 svakako moraju bit 2 etaže.
  • miro
    2.9k
    25k bi bilo taman, ali jednom kad se osigura politička volja i kad krene kurčenje po medijima ići će to do 40k sigurno, uz argumente milijunski grad, reprezentacija, koncerti...a što veći stadion, više se da ukrast
  • Papastrumf
    9.1k
    Ako je preko 25 svakako moraju bit 2 etaže.deda

    Zašto 2 etaže? Svi koji su bili na Rapidu u Beču su vidjeli kako dobro izgleda stadion od 28k na jednoj etazi.
  • serbus
    3.2k
    Na dvije etaže se gube decibeli što nismo imali često priliku čuti, vidjeti ali sjever gore nikad ne ulovi ritam sjevera dole ili jako rijetko. Tako da sam protiv tih katova, krugova na kat svi na isti kup.

    Deda najgori post u novoj godini imaš pripisati ću to mamurluku. Kakva "mogućnost nadogradnje", pa zbog te mogućnosti nadogradnje imaš ovo kaj imaš. Nama je sad dovoljno i 5000 ali stadion se ne radi za 1, 3,5,10,15 god jedna sezona okrene u sportu sve pa ćemo opet rušiti, nadograđivati nemoj se time ni šaliti. Za mene 30000-35000 bez etaža najbolji izbor za idućih 100g.
  • deda
    26.3k
    Dugo ja razmišljam o tome Serbus. Nije stvar mamurluka. Preko 25 nikako ne bi išao.
  • xavier
    11k
    ali moramo uzeti u obzir da ce dinamov stadion biti i glavni stadion za reprezentaciju i iz toga razloga vjerovatnije je da ce jednog dana biti izgradjen stadion kapaciteta 30-35 000Oluja

    Pitanje je kakav bi željeli, a ne kakav će "vjerojatno biti"...jer ako ćemo tako, vjerojatno tako skoro ionako neće biti nikakav.
  • deda
    26.3k
    Ono što svakako moram spomenuti kao jedan od mogućih izvora financiranja. Prodaja godišnjih ulaznica za period od 3-10 godina unaprijed. Dinamo također mora pod hitno pokrenuti neku vrstu aplikacije koja bi omogućila mogućnost prepuštanja godišnjih ulaznica drugim osobama. Primjer, ja kupim 4 godišnje ulaznice za sebe, zenu i djecu. Mogu ih prepustiti za određenu tekmu červorici kumova ili prijatelja.
  • ZGV
    3.1k
    Do 25k i s tim da navijači sudjeluju sa svojim idejama u idejnom rješenju.
    Po meni nikalva preseravanja tipa šoping centri, jacuzzi u vip loži i ostala sranja... Jednostavan stadion nešto kao Ferencvaroš ili Rapid sa jakom akustikom posebno kod domaće tribine iza sjevernog gola i sa brzim protokom kod ulaza na stadion, sa malom blizinom do terena, a opet sa dovoljno visokom ogradom. Ne bi čak bilo loše da je sjeverna tribina blago zaobljena. To ovako pucam na prvu kaj mi pada na pamet
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Nema smisla smanjivati kapacitet koji se i sada popuni par puta godišnje. Nema smisla raditi jedan stadion koji će biti razina sekundarnog budimpeštanskog. Treba gledati širu sliku!

    Najgora opcija je nekakav stadion 25-30000 ljudi, to je čisti "ni vrit, ni mimo" stadion. Velik, a opet premali za bilo što ozbiljno. Ulagati veću lovu u nešto što je od početka manjkavo nema nikakvog smisla. To je stadion za grad koji ima stadiončinu i treba im sekundarni stadion. 35k je minimum za organizaciju utakmica SP/EP, finala europa lige...čemu napraviti jedan stadion koji će ostati kratak za par tisuća sjedalica? Da na utakmici protiv istre bude popunjen 16%, a ne 13%? Da se ušpara par milijuna eura prilikom gradnje? Zapravo, to je nešto što bi napravio prosječan hrvatski političar, napraviti nešto manjkavo i onda ostaviti prostor za nove radove u budućnosti i priliku za novo pranje love.

    Doslovno je onda bolje napraviti stadion za 15 000 ljudi i prihvatiti da smo provincija u tom pogledu i doviđenja.

    Nadalje, sve češće se razglaba o nekakvim ujedinjenim ligama, novim natjecanjima sa klubovima iz više zemalja, stadion će sigurno biti jedna od točaka po kojima će se klubovi razvrstavati, ne trebamo si sami pucati u nogu sa nekakvom bezrazložnom skromnošću.
  • NORTE
    8.4k
    Samo informacija da koliko ja vidim zona ima 998 reg.članova, ali broj glasova u anketi za par dana će već biti realni uzorak.
  • bbb medimurje
    2.8k
    Po meni se svakako treba gledati prema jednoetaznom
    Puno bolja atmosfera se loze napraviti
  • Gelipter
    3.4k
    Realno od tog broja koji si naznačio, jako mali broj sudjeluje inače u anketama kaj ne razumijem. Kužim da nemaju svi potrebu komentirati, možda i bolje, ali se barem može kliknuti i na taj način pokazati mišljenje o važnim pitanjima koja se tiču kluba. Moje je mišljenje da može biti i jednoetažni i dvoetažni, ali svakako da navijačka tribina bude jednoetažna i naravno cijeli stadion što bliže terenu. U smislu održivosti, kakve takve, nemam ništa protiv dodatnih sadržaja i da se dio prostora iznajmi. Kaj se mene tiče broj mjesta može biti u okvirima u kojima je sada. Za repku je to isto ok, za HNL će i dalje biti previše, ali ako se u budućnosti neke stvari oko kluba promijene brojke bi mogle ionako rasti. Mislim da bi cilj svakako trebao biti povećati broj ljudi na stadionu, a ne ići linijom manjeg otpora pa napraviti manji stadion pa da vizualno manje sramotno tribine izgledaju prazno.
  • LovroZG
    1.3k
    Ja sam lupio 30-35k. To je više želja za boljim stadionom i više navijača na njemu, al nisam siguran kolko je to realno.
    Jedinu pravu brojku za kapacitet bi mogli dobit kroz studiju isplativosti koja bi trebala analizirat naše brojke prije pandemije + uzet u obzir očekivan rast/pad tih brojki u budućnosti. Sve ostalo su ipak naše želje i pozdravi.
  • BBB Sibenik
    3.6k
    Stadion jednog dana kad osvane sigurno neće bit manji od 30k. Moja želja je da ne bude manji od trenutnog. Možda vas većina smatra da nam ne triba vise od 20-25 al ja mislim da u budućnost će biti veće posjete, jbg vječni sam optimist po tom pitanju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.