• db-izbjeglica
    12.6k
    Ta studija bi ti vjerojatno pokazala da se na duži period isplati i veći stadion.

    Mada je meni to glupo gledati kroz isplativost. Ako se za mali milijun stvari ne gleda isplativost, zašto bi stadion bio u toj kategoriji? Stadion je nikakav trošak za sinergiju grada i kluba, doslovno par milja eura godišnje.

    Financijski bi bilo isplativo posjeći sva stabla u maksimirskoj šumi, prodati drvnu masu i sve pretvoriti u građevinsko zemljište. Jel treba to napraviti? Stadion je civilizacijsko dostignuće, jedan od osnovnih sadržaja svakog civiliziranoj grada.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Sta ce Dinamu stadion manji od 25 000. Pa jesmo li najveci hrvatski klub sa najvecom navijackom bazom ili ne.
  • blue heart 72
    1.3k
    Po meni, AKO se jednoga dana ipak bude gradio novi stadion, to treba biti stadion od 30'000 (+/- 2T) Tri dvoetažne tribine i jedna centralna sa jednom etažom. Gornje etaže bi otvarao za utakmice srednjeg i višeg interesa. Dok bi za tekme protiv npr. Istre, Dragovoljca i sličnih otvarao samo donje etaže
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Po meni, AKO se jednoga dana ipak bude gradio novi stadion, to treba biti stadion od 30'000 (+/- 2T) Tri dvoetažne tribine i jedna centralna sa jednom etažom. Gornje etaže bi otvarao za utakmice srednjeg i višeg interesa. Dok bi za tekme protiv npr. Istre, Dragovoljca i sličnih otvarao samo donje etažeblue heart 72

    A jel može suvislo objašnjenje zašto 32 000, a ne 35 000... Ako je potonja brojka minimum za neka velika natjecanja? Zašto zbog 2000 mjesta ubiti gradu mogućnost da bude domaćin nečeg velikog? Što je tako magično u tih 2000 sjedalica? Baš je bilo lijepo ovo ljeto kad su domaćini europskog prvenstva bili valjda svi osim hrvatske.

    Ja bi tu logiku shvatio da imamo veliki gradski stadion i radimo novi za dinamove potrebe. Kao što ima Beč, kao što ima budimpešta, mi nemamo, to će biti jedan-jedini stadion u gradu za vrijeme našeg života. Čemu ga onda napraviti kratkim za nekakvu malu brojku? Isti klinac 28 000 ili 35 000, a manja brojka isključuje neke stvari.
  • blue heart 72
    1.3k
    Gdje to stoji, da je 35'000 minimum za dobivanje neke ozbiljnije tekme? Ali stoji da je razlika između 32 i 35 tisuća, možda 5 dodatnih redova što ne bi ispalo puno skuplje. Mislim, po meni je stadion od 25'000 ono i više nego dovoljno i vodio sam se upravo tvojom argumuntacijom, ajde još par redova pa bude 30'000.
  • Papastrumf
    9.4k
    Ako vec radimo od 35.000, glupo je ne napraviti od 45.000, mozda budemo domacini jednog finala Lige prvaka.
  • Fanboy
    2.1k
    Sta ce Dinamu stadion manji od 25 000. Pa jesmo li najveci hrvatski klub sa najvecom navijackom bazom ili ne.NitkoBitan
    Da u Splitu imaju rezultate kao mi, a ovakav stadion to bi bilo goruće pitanje za koje bi se okupili svi političari županije i šire...Nitko uopće nebi spominjao novac poreznih obveznika kao nešto strano u toj temi, a kamoli li vrtiće i škole. Sagradio bi se u rekordnom roku...
    Dinamo ima dobar dio simpatizera, a ne baš puno navijača. Da pače, broj je dosta malen u usporedbi sa gradom, rezultatima i postignućima. Po posjećenosti su tu sada Rijeka i Osijek ispred, a Slavonci dobivaju i novi stadion.
    U Slavoniji je bilo dosta dinamovih navijača, no računajte da će asimilacija navijača ići prema Osijeku ako se ova priča sa stadionom još proširi više na rezultate, europska natjecanja itd.
    Nekad je jedino pitanje bilo jel navijaš za Dinamo ili Hajduk u unutrašnjosti, sada se slika mijenja...
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Gdje to stoji, da je 35'000 minimum za dobivanje neke ozbiljnije tekme? Ali stoji da je razlika između 32 i 35 tisuća, možda 5 dodatnih redova što ne bi ispalo puno skuplje. Mislim, po meni je stadion od 25'000 ono i više nego dovoljno i vodio sam se upravo tvojom argumuntacijom, ajde još par redova pa bude 30'000.blue heart 72

    Pa pogledaj velika natjecanja u zadnje vrijeme pa češ lako izvući zaključak. Prošlo SP se stadion u ekaterinburgu nadograđivalo montažnim tribinama da se kapacitet navuče na tu brojku.
  • Tom Hanks
    2.5k
    Kakve to veze ima?Ferencvaros je klub sa DALEKO najviše navijača u Mađarskoj pa koliki stadion imaju 22,23 000?
    A i ta teza da imamo najveću navijacku bazu u Hrvatskoj je ne točna.To kaj neko kaže da je Dinamovac a Dinamo i odlazak na utakmice ga zanimaju ko i mene astrologija je nebitno.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ako vec radimo od 35.000, glupo je ne napraviti od 45.000, mozda budemo domacini jednog finala Lige prvaka.Papastrumf

    Minimum za finale LP je 60 000 :smile:
    To nam ne treba, ali 35 000 je kapacitet koji smo imali do potresa i kapacitet koji se znao popuniti, na najlošijem stadionu u Europi.
  • blue heart 72
    1.3k
    Kolika je vjerojatnost, da će ZG dobiti organizaciju nekog finala više od 1x ili 2x u dvadeset godina? U Bernu su se igrale grupne utakmice EP-a i nije bilo nikakvih problema sa time
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Kakve to veze ima?Ferencvaros je klub sa DALEKO najviše navijača u Mađarskoj pa koliki stadion imaju 22,23 000?Tom Hanks

    Ferencvaros!

    Budimpešta ima stadiončinu spremnu za sve, jedan od najboljih stadiona u Europi.
    Jel narod u Budimpešti umire od gladi po cesti zbog toga što imaju dva stadiona u gradu?

    Mi pričamo o jednom stadionu, koji će biti gradski i dinamov te razglabamo o tome koji kapacitet bi trebalo odmjeriti. Nema drugog stadiona, komada 1, što se napravi - to je to.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Kolika je vjerojatnost, da će ZG dobiti organizaciju nekog finala više od 1x ili 2x u dvadeset godina? U Bernu su se igrale grupne utakmice EP-a i nije bilo nikakvih problema sa timeblue heart 72

    Pa kolika god bila, zašto bi je ubili zbog par tisuća sjedalica? Što tih par tisuća sjedalica mijenja u ukupnoj slici stadiona, a znamo da se taj dodatni kapacitet može popuniti.
  • Tom Hanks
    2.5k
    Veći stadion neće nitko ovdje punit,ne puni se sada kamoli da je još veći.A to ak se ispuni svake prijestupne me ne zanima.A argument za veći stadion kao najveći klub,najviše navijača je smiješno.Panathinaikos sa navijačima po cijeloj Grčkoj ima mali stadion i manji negoli kaj je ovdje u anketi i ponuđeno i ništa im ne fali dapače odlično izgleda tijekom utakmice.
  • maddaddam
    2.9k
    Megalomanija nas je dovela do ovoga sto imamo danas, a to je - nista.
    Glas sam dao stadionu 20-23 samo zato sto 15-20 nije bio u ponudi.
    Nije me briga za imaginarna finala KL, nije me briga za utakmice reprezentacije na njemu.
    Bitno je da Dinamo i navijaci imaju pristojan dom, a Zagreb jebenu, akusticnu navijacku tribinu uz teren.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.