• NORTE
    9.2k
    za one koji ne vide razliku između parlamentarnih (na kojima nikad ne bih glasao za Možemo) i lokalnih izbora (na kojima bi sigurno dobili moj glas u izravnoj borbi protiv Bandića).

    Kamo sreće da se netko oko problema grada angažirao kao oni u proteklih 4, 5 godina, ali nije..
    Neki tip sa Zapada

    Drago mi je vidjeti da si napisao svoj osvrt. Dobro je što se već sada proziva Možemo za neke stvari (rodni semafori i sl.) a isto tako i da sada sve ostale stranke moraju shvatiti da samo angažmanom oko komunalnih problema mogu postići ovo što su na izborima postigli Možemo. Nikakva ideološka pitanja uopće ne bi smjela biti ispred rješavanja gradskih problema. I Most i Hdz i DP ako žele dosta bolji rezultat tj. više skupštinara na idućim gradskim izborima moraju postati "zagrebačke stranke", mislim na rješavanje komunalnih problema, a svaka moguća negativnost ili eventualna afera ljevičara će im dobro doći.
  • Baneki
    725
    Petek iz SDPa se angažirao oko komunalnih problema pa je uspjeh na izborima izostao.
  • NitkoBitan
    12.2k
    a isto tako i da sada sve ostale stranke moraju shvatiti da samo angažmanom oko komunalnih problema mogu postići ovo što su na izborima postigli Možemo. Nikakva ideološka pitanja uopće ne bi smjela biti ispred rješavanja gradskih problema.NORTE

    Njima su komunalni problemi samo paravan za implementaciju svojih ideologija. Stranka Možemo! nije nikakva lokalna stranka čiji je interes rješavanje problema u Zagrebu nego pilot projekt koji već egzistira u nekim državama (Španjolska, Makedonija) i koji je naišao na nekoliko olakotnih okolnosti za svoju popularizaciju- pristranost medija, kriminalno loša koalicija HDZ-365, potres (loša obnova) i slabljenje SDPa. Svaka stranka ima svoj program za rješavanje komunalnih problema. I kaj dobiješ samo raspravom o tim problemima? Svi kažu da će sve gradit, obnavljat i reformirat, viđeno već mnogo puta. Mene kao i mnoge druge građane zanima koji su interesi koje imaju te stranke i zašto im uopće vjerovati na riječ da će ispunit obećanja. Osobno ne vjerujem osobi kojoj se pas zove Boško Buha :rofl:
  • NORTE
    9.2k
    Petek iz SDPa se angažirao oko komunalnih problema pa je uspjeh na izborima izostao.Baneki

    On je izabran i u novu skupštinu, potpuno zasluženo, toliko o neuspjehu. Da postoje preferencijalni glasovi za skupštinu Petek bi iza Tomaševića dobio najviše glasova.
  • Pop corn
    5.1k
    Što se Škore tiče, ne znam po čemu je to što je radio a gradom odmah i grijeh.The Undertaker

    U Sportskom savezu grada Zagreba je na jednom sastanku iskreno priznato kako je software koji je napravila Omega, tvrtka u suvlasništvu Miroslava Škore, plaćena više od 2 milijuna kuna, da niš ne valja i da bi je se rado riješili. Onda je krenuo onaj ali. Ali, Bandić je to dogovorio s njim, rekao da se mora uzeti njih i ne smije sad otkazati.

    To nije rekla osoba trećeg ili četvrtog ešalona, već u samom vrhu Saveza koji dobiva koliko već stotina milijuna kuna iz proračuna. @Kwedi možda zna iznos točan.

    Oćeš i primjer oko zemljišta? Povezano je sa pjevanjem.
  • masacusec
    3.1k
    Hipotetski, nebi bilo neke drastične razlike škorine vladavine u odnosu na bandićevu.
  • Sljeme
    1.8k
    Daj ti nama reci kak je Vili Matula došel do stančine u centru Zagreba koji je onda i prodal? :D

    Fakat je smiješno prozivat jedne za poslovanje s gradom, a druge koje je taj isti grad pomagao milijunskim donacijama uzdizat.
  • The Undertaker
    4.1k
    Kolega, ja sam se samo referirao na članak koji je kao dokaz a zapravo je insinuacija. Ne kažem da je Škoro kriv ili nevin u svemu ali za to u članku nema argumenata.
  • Pop corn
    5.1k
    Di ja to uzdizem? Aj mi to reci?

    Ne. Ja ne prozivam. Ja samo demantiram covjekov citat sa pravim primjerom koji sam doživio. Da sam doživio nes oko stana napisao bih, jebe mi se, nemam problema s time, dapace.

    Hipotetski, nebi bilo neke drastične razlike škorine vladavine u odnosu na bandićevu.masacusec

    Čovjek je zakucao zaključak i to je to
  • Pop corn
    5.1k
    Kolega, ja sam se samo referirao na članak koji je kao dokaz a zapravo je insinuacija. Ne kažem da je Škoro kriv ili nevin u svemu ali za to u članku nema argumenata.The Undertaker

    Pa dajem ti ja sad argumwnt iz prve ruke.
  • Stihl
    3k

    Ma ne znam kaj bi vise rekel, to je sve postala takva smijurija, dođe mi da se udam za tebe i postanem Slovenac :lol:
  • Crle
    359
    Tebi nije dovoljan argument jednostavna činjenica kako se do sada poslovalo sa gradom a ima milijon primjera kako to funkcionira?

    Pa primjer ove stranice "Cijepi se" gdje je totalno prenapuhana cijena tog riješenja koje naravno ni ne funkcionira nego je preplaćeno barem deset puta. Plati se to riješenje milijon kuna a vrijedi 80 tisuća. I naravno da se ostatak dijeli zaslužnima.

    Pa primjer Ane Karamarko gdje njena tvrtka posreduje a nema nikakve reference za takav posao. Plus još je marketinška tvrtka sa web stranicom od deset redova koda. Čisto izvlačenje love i preplačivanje.

    Primjer Krstičevića gdje je on savjetnik u Kingu a King stalno posluje sa državom, i to ogromni iznosi.

    Hoćeš onu Fimi Mediju i Sanader.

    U gradu ništa nije išlo bez znanja Bandića i bez kombinacija sa istim. I uopće nije bitan udio u nekoj firmi nego se gledaju postotci na izvučen novac. Također i udio u firmi komotno može biti na nekog drugoga.

    Na adventu se izvlačio novac tako da je grad davao kućice posrednicima za mizernu cijenu. Nikakvi javni natječaji. Nego snađi se ako želiš kućicu preko veze.

    Klasični primjer preplaćivanja i izvlačenja novca je i Mamić. Recimo Sammir (i koliko ostalih igrača) dobije plaću 500 000 eura jer 50% od 500 000 je više nego da je dobio realnu plaću od recimo 250 000 eura.

    I onda po svim tim primjerima identičan primjer poslovanja škorine IT tvrtke sa gradom u kojem je Bandić je samo insinuacija?

    Pop corn je zapravo samo potvrdio ono što je kristalno jasno i logično.

    Daj primjer oko zemljišta. Neka se zna.
  • The Undertaker
    4.1k
    K Kolega, tako funkcioniraju sve gradske/državne uprave i sve gradske/državne tvrtke. I kod nas i vani. Sad će ispast da branim Škoru koji je među zadnjim u redu za koje bih glasao, ali ne postavlja Škoro pravila igre već vlast. Ako hoćeš raditi sa gradom ili državom, onda igraš po pravilima igre koja su već postavljena. Ako mislite da će Tomašević to promijeniti, mislim da se jako varate. Promijeniti će se samo igrači, ako i to.
  • SAS1987
    13.4k
    Ma ne znam kaj bi vise rekel, to je sve postala takva sminurija, dođe mi da se udam za tebe i postanem Slovenac :lol:Stihl

    :rofl: Hvala ali ne hvala :lol:Idi ti malo dalje za Austriju :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.