• SAS1987
    13.5k
    Lijepo je rekao kolega JP. Jedan lijepi meteorit od par km promjera i svi problemi će biti riješeni.deda

    Jedino što bi nekom čudom ostalo je Maksimir.
  • Mali dioničar
    14.3k
    To što oni rade sa forsiranjem Tita mi je totalno promašeno i glupo. No više sam alergičan na te kvazi domoljube koji zemlju i narod koriste za profit.Crle

    Više si alergičan na to da je dio društva kvazidomoljuban što je lako kazniti na izborima nego zagovaranje sustava koji je političke protivnike likvidiravao čak i fizički, a izbora nije ni bilo?
  • Gelipter
    3.5k
    Svakim danom mi je sve jasnije zakaj nam je tak kak je. Pa jbt ak se nećemo moći obraniti u tih 4 godine od tih tetkica s duginim bojama onda fakat i nismo za bolje. :lol: Kakvi transrodni semafori pa na semafore za pješake ionak ko obraća pozornost. Izbori su za 4 godine mislim ipak da ćemo izdržati pa 20 godina smo izdržali puno perfidnijeg srozavanja ugleda grada i pljačke. Al da puno je bolje biti unaprijed zasran i puniti se teorijama zavjere koje u definiciji koriste određene babaroge kao što su ovdje Urša, Vilim, fosil Soros itd. di im se daju natprirodne moći koje će iskoristiti da nas pokore. I onda tu uopće više nije bitno ono kaj smo doživjeli u zadnjih 20 godina i znamo da se dogodilo. Neizgrađen stadion Dinama, podrška pljački Dinama, uništena Cibona, Nk Zagreb, ugašena većina klubova s normalnom glazbom, neizgrađene nove bolnice, fasade u centru u katastrofalnom stanju i prije potresa, ni metar novih tramvajskih pruga, metro, nevjerojatno preplačena žičara koja još nije u funkciji, devastirano Sljeme, neizgrađen Jarunski most, saniranje Jakuševca, gospodarenje otpadom, zaduživanje...
  • Nolifer
    6.7k
    i još jedna zanimljiva činjenica, prema njihovom, tito da, stepinac još ne....

    ko je shvatio, shvatio je...
  • Crle
    359
    A gdje je to naveden povratak u taj sustav? Rada Borić će vratiti komunizam i partiju?

    Ak ne kužiš na gradskim izborima se ne može vratiti komunizam, dok se pljačkati može.

    A i ako već hoćete, ti stranci su mogli dat tu lovu Bandiću i ovaj bi im stavio dugine boje ako treba čak i na Medvedgrad, da ne pričamo o semaforima, tako da nije baš da su trebali ulagati i čekati Tomaševića.
  • Mali dioničar
    14.3k
    A gdje je to naveden povratak u taj sustav? Rada Borić će vratiti komunizam i partiju?Crle

    Ok, ako samo glorificiranje sustava u kojem nije bilo demokratskih izbora od strane nekoga tko se natječe na demokratskim izborima nije malo kontradiktorno, onda ok.

    Znači natječeš za parlament uz parole da je bolji sustav kad natjecanja za parlament nije bilo. Ista je stvar i sa gradonačelničkim izborima i izborima za gradsku skupštinu.

    Znači nisam napisao da će se komunizam vratiti nego da mi je neobično da se netko kandidira na izborima uz argumentaciju je zapravo ispravan sustav u kojem izbori niti ne postoje.
  • Gelipter
    3.5k
    A da stvar bude bolja i Bandić je svojevremeno lizao dupe raznim udrugama NOB-ovaca nosio Tita i zvezdu na reveru bratimio se sa opskurnim likovima iz Srbije kao što je onaj Palma, pola Srba imao za suradnike od kojih je pola ekipe počelo kao i on u raznim sekretarijatima.
  • Crle
    359
    Njihovo glorificarnje Tita nije iz glorificarnja tog sustava nego glorificiranje partizana kao takvih. I da glupo, i dvolično ako mene pitaš.

    Isto kao što netko glorificira NDH u kojoj također neistomišljenici idu gdje idu, i gdje je suverenost ravna predaji velikog teritorija te države. Isto glupo da.

    No poanta je da je za to mjesto kandidat koji je već poslovao sa gradom i onaj koji to nije. Tako da na mjesto na kojem je mogućnost tog poslovanja i korupcije veća sigurno neću reći da je bolji kandidat onaj koji je već bio dio te korupcije.

    I da, kao domoljubu me više smeta kada mi netko prodaje ljubav prema zemlji a istu pljačka. Da ti slikovito opišem kao da doma ulovim poznanika punih ustiju a on mi frfljajući dok mu ispada hrana govori da nije on jeo.
  • xavier
    11.1k


    Pokojni Bandić je stvarno kao malo tko egzistirao u veoma neobičnom prostoru.

    Na vlast je došao kao član SDP-a da bi kasnije u jednom trenutku na vlasti bio uz podršku Hasanbegovića i Brune Esih. Nosi Tita i zvijezdu, ali prvi je i za konzervativne stavove, sve ovisno o potrebi. Glasove na izborima dobiva od krajnje ljevice, preko svih koji imaju osobnu korist, do krajnje desnice. I prije svakih lokalnih izbora, još tamo od poraza na predsjedničim, ide priča kako "sad sigurno nema šanse". No on ipak postane gradonačelnik.
  • davidinamo
    351

    Tko na Hrvatskoj poltičkoj sceni glorificira Nezavisnu Državu Hrvatsku ?
  • Gelipter
    3.5k
    pa to je samo argument više tezi da mu nije bilo bitno ništa drugo nego malo jebi, malo ljubi, a onda zdrpi i ne zbriši. No, nažalost je pamćenje u Hrvata nevjerojatno kratko, osim kad se treba vraćati u vrijeme prije rata. Ipak, najtužnija je razina političke pismenosti i naivnosti gdje je onda jako lako gurati floskule na koje se ekipa upeca. Ipak, zavadi pa vladaj je jedini kontinuitet u hrvatskoj politici.
  • Crle
    359
    Nisam ni napisao da netko glorificira. Ali budimo realni ima simpatija prema istoj. Za što se recimo ne bi prigovaralo. :D

    Hrvatskoj fali desnica koja nije koruptivno komprimitirana.

    Kao i domoljubna ljevica.

    Ako će se ovi bačkat sa promjenom imena trga onda su budale. No živi bili pa vidjeli.
  • xavier
    11.1k
    pa to je samo argument više tezi da mu nije bilo bitno ništa drugo nego malo jebi, malo ljubi, a onda zdrpi i ne zbriši. No, nažalost je pamćenje u Hrvata nevjerojatno kratkoGelipter

    Nisam baš primijetio da netko ovdje brani Bandića. To što se ljudi ne slažu tko bi ga trebao naslijediti, to je druga stvar.
  • Gelipter
    3.5k
    Ne brani ga nitko, ali kao što sam rekao dojma sam da se prebrzo zaboravlja njegov dugogodišnji toksični utjecaj na grad i pljačka budući da se ističu kao najveće opasnosti neke efemerne ideološke stvari koje je i nemoguće samo tamo provesti.
  • NitkoBitan
    12.4k
    Hrvatskoj fali desnica koja nije koruptivno komprimitirana.Crle

    Ovo vrijedi za cijelu političku scenu ali očigledno si subjektivan i imaš pik na desnicu. I da, HDZ nije jedina stranka na desnom spektru.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.